REKLAMA

Nowe legijne graffiti: Ultras (202)

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Sekcyjni Fanatycy wraz z Furiatem przygotowali najnowsze legijne graffiti z czerwono-biało-zielonym hasłem "Ultras" oraz czaszką w płomieniach skrzyżowanych rac. Praca powstała dzięki funduszom uzyskanym ze sprzedaży koszulek "Jesteśmy zawsze tam...". Nowe legijne graffiti przygotował również Legijny Targówek - z motywem "Targówek. Nasza wiara nigdy nie zaginie".
przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

+dodaj komentarz
Proszę - 14.09.2019 / 14:06, *.chello.pl

@W: Czaszka symbolizuje śmierć, kruchość życia, marność, przemijanie, niezniszczalność. Kojarzona jest także z odwagą, siłą, próżnością, pokonywaniem wroga i wszelkich zagrożeń oraz z nadchodzącymi zmianami.

Jest to jeden z najstarszych i najpotężniejszych symboli mężczyzny. Dlatego często wykorzystywany był do podkreślenia ich twardości, odwagi lub obojętności wobec śmierci i niebezpieczeństwa. Obecnie równie chętnie korzystają z niego panie, które z takich samych pobudek chcą upamiętnić ważny moment w ich życiu lub po prostu ozdobić ciało ciekawym wzorem.

Czaszka często reprezentuje śmiertelność poza śmiercią, czyli odrodzenie lub przejście do wyższej sfery zrozumienia i osiągnięcia jedności ciała i duszy.

W kulturach pierwotnych czaszki używane były do odwracania zła lub choroby. Natomiast noszenie czaszki miało zapewnić ochronę i dobre samopoczucie. W chrześcijaństwie czaszka jest atrybutem świętych: Franciszka z Asyżu, Marii Magdaleny, Hieronima i Romualda. Czaszka to emblemat Golgoty, której nazwa po aramejsku znaczy „miejsce czaszek”. W średniowieczu czaszka stanowiła przypomnienie o śmierci. W kulturze celtyckiej natomiast czaszkę uważano za siedzibę władzy i dom dusz.

Obecnie dla niektórych czaszki symbolizuje ochronę, siłę, moc, odwagę, mądrość, przetrwanie w trudnym
czasie, a nawet nieśmiertelność. Utrwalanie jej wizerunku ma na celu wywołanie strachu lub zmuszenie do większej ostrożności, uczczenie pamięci zmarłych, buntu lub jako czysta dekoracja.

odpowiedz
JSK - ULTRAS - 12.09.2019 / 14:02, *.tpnet.pl

dawać takie koszulki i szaliki!

odpowiedz
Hu(L)it - 12.09.2019 / 11:40, *.t-mobile.pl

Kozak prace.Szacunek(L)

odpowiedz
W - 12.09.2019 / 08:37, *.centertel.pl

Może mi ktoś napisać co oznacza ta czaszka i po co ona tam jest?

odpowiedz
FanTomasz - 12.09.2019 / 08:22, *.securex.cc

Targówek nie nowe - tylko renowacja od zera starego grafu co miał już ho ho lat.
Piękna sprawa!

odpowiedz
Salvador GCW - 11.09.2019 / 22:35, *.play-internet.pl

U mnie na Goclawiu ku...y z konwiktorskiej pomazały graffiti która było na murach przedszkola od ulicy Rechniewskiego. Mam gorącą prośbę do autorów tamtych prac by zrobili nowe i walneli coś ładnego pokroju tych prac Targówka i Ultrasów na ścianie bloku nr 7 gdzie widnieje strasznie brzydko zrobiony napis Gocław Pamięta. Inicjatywa była dobra ale wykonanie tragiczne aż w oczy szczypie od samego patrzenia na to. Z góry dzięki i pozdrawiam. Prace mega ładne i normalnie pozazdrościć tylko. Brawo i oby więcej takich było na Warszawskich osiedlach

odpowiedz
Kot - 11.09.2019 / 22:14, *.chello.pl

Pupy nie urywa ...

odpowiedz
ding - 11.09.2019 / 21:54, *.chello.pl

Czasem mniej znaczy więcej

odpowiedz
Jimmy L - 11.09.2019 / 19:28, *.t-ipconnect.de

O moja dzielnia Targowek Brawo

odpowiedz
Kris - 11.09.2019 / 14:07, *.com.pl

Świetna ta czaszka!

odpowiedz
tomiacab - 11.09.2019 / 12:38, *.233.33

e(L)eganckie prace

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.