Śląsk Wrocław na meczu z Zagłębiem Lubin - fot. slasknet.com
REKLAMA

Na stadionach: Ostatnia nadzieja ruchu ultras

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W dzisiejszym raporcie z trybun polskich stadionów prezentujemy informacje z dwóch ostatnich tygodni, czyli 17 meczów ekstraklasy oraz wielu meczów niższych klas rozgrywkowych. W ekstraklasie numerem jeden były derby Dolnego Śląska pomiędzy WKS-em i Zagłębiem. Obie strony porządnie zmobilizowały z tej okazji - frekwencja była przyzwoita, nie zabrakło także opraw z użyciem pirotechniki, no i oczywiście festiwalu bluzgów, które są w końcu nieodłącznym elementem każdego derbowego spotkania.

W dobrych liczbach na wyjazdach pokazali się także legioniści (dwukrotnie - w Płocku i Krakowie), Lech w Gdańsku, Wisła w Kielcach oraz Śląsk w Zabrzu. W Bełchatowie ponownie zamknięto sektor gości na mecz Rakowa - tym razem jednorazowo, z powodu obaw policji przed przyjazdem arkowców.

W niższych ligach głównym wydarzeniem były II-ligowe derby Rzeszowa, na których Stal i Resovia ze zgodami pojawiły się w dobrych liczbach. Można było jednak spodziewać się nieco lepszej oprawy. Ciekawie było także na meczach Radomiaka z Zagłębiem Sosnowiec, Zagłębia z GKS-em Jastrzębie czy Polonii Bytom w Brzegu.

Widzewiacy we Wronkach spalili jedną z kilku zdobytych w poprzednim sezonie flag "Kolejorza", prezentując od razu identyczne płótno w barwach RTS-u. Oprawy na meczach przygotowali m.in. kibice Cracovii, Legii (w Płocku), Jagiellonii (nieudana kartoniada), ŁKS-u, Śląska, Zagłębia Lubin, Radomiaka, Jastrzębia, Chojniczanki, Unii Tarnów, Tarnovii, ROW-u, Stali Mielec, Polonii Bytom, Szombierek, Dolcanu i Hutnika Warszawa.

Ekstraklasa:

Wisła Płock - Legia Warszawa (1314)
Legioniści w komplecie zawitali do Płocka na zaległe spotkanie rozgrywane w środę o godzinie 18. Sektor gości został konkretnie obwieszony flagami, a w drugiej połowie zaprezentowana została również oprawa, składająca się z transparentu "Ostatnia nadzieja ruchu ultra" oraz sporych ilości pirotechniki. Z powodu dymu mecz został przerwany na kilka minut. Przyjezdni doping rozpoczęli dopiero po przerwie, kiedy cała grupa weszła na sektor. Nie brakowało okazjonalnych przyśpiewek, nawiązujących do awarii, która zanieczyściła Wisłę ("Hej k... śmiecie, wy nasze szambo pijecie" oraz "Jak w Warszawie stawiam klocka, to go zjedzą k... z Płocka"). Nafciarze z przeciętnym młynem, bez oprawy. Z obu stron nie brakowało uprzejmości.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin (1006)
Na derbach Dolnego Śląska obecnych było ponad 20 tys. widzów, w tym tysięczna grupa przyjezdnych. To pierwsze od dłuższego czasu spotkanie z udziałem kibiców obu klubów. Zagłębie wspierane było przez Polonię Bytom (404), Arkę (12), Zawiszę (5) i Odrę Opole (4). W sektorze gości zaprezentowano flagi na kijach w asyście pirotechniki. Wrocławianie zaprezentowali kartoniadę oraz podświetlony pirotechniką napis "Forza Śląsk". Z obu stron nie brakowało uprzejmości.

Lechia Gdańsk - Lech Poznań (918)
Lechici obecni na wyjeździe w Gdańsku w 918 osób, w tym Arka (200). Sektor gości porządnie oflagowali, wywieszając oprócz swoich płócien również flagę "Arkowcy". Lechia z przyzwoitą frekwencją. Obie strony bez oprawy.

Korona Kielce - Wisła Kraków (750)
Około siedmiu tysięcy widzów na trybunach i pełny sektor gości. Wiślacy szczelnie oflagowali swój sektor.

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław (700)
Dobra frekwencja na stadionie Górnika - blisko 17,5 tys. widzów. Młyn KSG nieźle nabity, a i Śląsk przyjechał w dobrej liczbie, ok. 700 osób, z dziewięcioma flagami.

Cracovia - Legia Warszawa (650)
Ponad 13 tys. widzów na trybunach, w tym ponad 650-osobowa grupa kibiców Legii. W sektorze gości wywieszonych zostało sześć flag i dwa transparenty. Legioniści z bardzo dobrym dopingiem. Pasy zaprezentowały oprawę składającą się z sektorówki-barwówki "Cracovia Pany", transparentu "RDZ 1, 3. Wtedy Bóg rzekł Niechaj się stanie światłość! I stała się światłość", nad którym pojawiła się malowana sektorówka, czarne folie w formie tła oraz kilkadziesiąt rac.

Piast Gliwice - Raków Częstochowa (419)
Fani Rakowa na tym wyjeździe zameldowali się w 419 osób, w tym Chemik Kędzierzyn-Koźle (43) i Lechia Gdańsk (6). Piast z bardzo skromnym młynem.

Wisła Płock - Wisła Kraków (265)
Wiślacy do Płocka przyjechali w 265 osób, w tym skromna delegacja RTS-u. W sektorze gości wywiesili osiem flag. W Płocku na trybunach całkiem przyzwoita frekwencja, ponad 7 tys. widzów.

Cracovia - Piast Gliwice (100)
Bardzo słaba liczba "Pasów" w młynie podczas tego meczu. Piast również w niewielkiej liczbie, z jedną flagą.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok (85)
Frekwencja w Poznaniu wyraźnie spadła po słabszych wynikach drużyny. Na tym meczu zebrało się niespełna 12 tys. widzów. Jagiellonia na piątkowym wyjeździe w skromnej liczbie (85) i bez oflagowania.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce (65)
Korona przyjechała w 65 osób, z dwiema flagami. Lechiści z przyzwoitym młynem, a na trybunach ok. 11,7 tys. widzów. Wywiesili transparent "17.09.1939 - IV rozbiór Polski".

Zagłębie Lubin - Wisła Płock (50)
Wiślacy na piątkowy mecz do Lubina pojechali autokarami, w 50 osób i z jedną, niewielką flagą. Zagłębie z bardzo skromnym młynem.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa (-)
Kilkanaście tysięcy widzów na trybunach, ale do kompletu trochę zabrakło. Fanów Legii brak z powodu zakazu za spalone ostatnio w Białymstoku dwie flagi. Gospodarze zaprezentowali słabej jakości kartoniadę wraz z transparentem "Ultra Jagiellonia".

ŁKS Łódź - Arka Gdynia (-)
Sektor gości został w Łodzi zlikwidowany, w związku z rozpoczęciem prac budowlanych kolejnych trybun. Łodzianie rozciągnęli malowaną sektorówkę przedstawiającą osobę w krawacie i hasło "Walczyć eŁKSa walczyć".

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze (-)
Brak sektora gości.

Raków Częstochowa - Arka Gdynia (-)
Na wniosek policji na to spotkanie zamknięto sektor gości. Raków w Bełchatowie wystawił 350-osobowy młyn. Wywiesili transparent "Piłka nożna dla kibiców" i skandowali hasła dotyczące budowy stadionu w Częstochowie.

Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź (-)
Kolejne spotkanie w Szczecinie, podczas którego nie działo się kompletnie nic ciekawego.

I liga:

Radomiak Radom - Zagłębie Sosnowiec (450)
Zagłębie w bardzo dobrej liczbie stawiło się w Radomiu - część przyjezdnych zasiadło w sektorze gości, pozostali na sektorach gospodarzy. Na trybunach nie brakowało również kibiców Legii. Radomiak z oprawą "Esencja fanatyzmu", z użyciem pirotechniki.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie (319)
Ciekawe spotkanie w Sosnowcu, na które wybrało się 319 kibiców gości, w tym Piast Gliwice (32) i Sigma Ołomuniec (5). W drugiej połowie w sektorze gości zaprezentowana została oprawa inspirowana serialem "Dom z papieru" - transparent "A my... jesteśmy Jastrzębie", kartoniki oraz świece dymne.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy (250)
Gospodarzy w młynie niespełna 150.

Garbarnia Kraków - GKS Katowice (237)
Katowiczanie na tym wyjeździe stawili się w sporym nadkomplecie. Otrzymali 120 biletów i tyle osób weszło na trybuny, pozostali zaś prowadzili doping zza ogrodzenia.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Miedź Legnica (168)
Miedź wspierana w Bielsku przez BKS (85) i Promień Żary (2).

GKS Jastrzębie - Chrobry Głogów (54)
Stal Mielec - GKS Tychy (51).

Termalica Nieciecza - Miedź Legnica (11)
Fani z Legnicy w bardzo skromnym składzie, z dwiema biało-czerwonymi flagami.

Sandecja Nowy Sącz - Warta Poznań (3)

Chojniczanka Chojnice - Radomiak Radom (-)
Z powodu śmierci kibica, Radomiak odwołał wyjazd do Chojnic. Gospodarze zaprezentowali oprawę nawiązującą do 16-lecia układu z Gryfem Słupsk, na którą składały się mini sektorówki, pasy materiału, piro oraz transparent "Już 16 lat, jak za brata brat".

Niższe ligi:

Stal Rzeszów - Resovia ()
Rzeszowskie derby były jednym z najciekawszych kibicowsko spotkań ostatniego weekendu. Obejrzało je 5 tys. widzów, co biorąc pod uwagę klasę rozgrywkową (II liga), uznać należy za niezły wynik. Stal wystawiła liczny, blisko 2,5-tysięczny młyn. Gospodarze wspierani byli przez Polonię Przemyśl (90), Karpaty (50), Stalówkę (45) i Ładę Biłgoraj (17). Resovia ze zgodami, m.in. JKS Jarosław (100), Stal Sanok (60), stawiła się w komplecie. W sektorze gości zaprezentowali flagi na kijach i trochę piro.

Stal Brzeg - Polonia Bytom (411)
Dobry wyjazd Polonii do Brzegu, gdzie stawiło się 411 kibiców gości, w tym Arka (8) i Odra Opole (4). Zaprezentowali transparent "Hej bandyto! Liczy się tylko Polonia Bytom", nad którym odpalili pirotechnikę.

Lech II Poznań - Widzew Łódź (280)
Widzewiacy na ten wyjazd otrzymali tylko 90 biletów, ale na stadion we Wronkach weszli w 280 osób. W drugiej połowie spalili jedną ze zdobytych kilka miesięcy temu flag Lecha "No one likes us, we don't care", po czym wywiesili niemal identyczną w barwach Widzewa.

Ruch Zdzieszowice - ROW Rybnik (199)
Fani z Rybnika wspierani na tym niedalekim wyjeździe przez Górnika (35), GieKSę (3) i Wisłokę (3).

KSZO Ostrowiec - Siarka Tarnobrzeg (114)
Siarka wspierana przez Wisłę (11) i Resovię (3), odpaliła na tym wyjeździe skromne ilości pirotechniki.

Legionovia Legionowo - Stal Stalowa Wola (27)
Olimpia Elbląg - Bytovia Bytów (24)
Sokół Nisko - Pogoń Leżajsk (17)
KP Starogard Gdański - Górnik Konin (16)

Unia Tarnów - Poprad Rytro (0)
Gospodarze wystawili 140-osobowy młyn, wspierani przez Okocimskiego Brzesko (20). Zaprezentowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki, transparentu "Dwa symbole tego miasta" oraz kilkunastu rac.


Wyjazd tygodnia: 1314 kibiców Legii w Płocku
Oprawa tygodnia: Choreo Śląska na meczu z Zagłębiem, Cracovii na meczu z Legią i Legii w Płocku.

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Cracovią:

Cracovia na meczu z Legią Warszawa:
Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:


Wisła Płock na meczu z Legią Warszawa:


Jagiellonia Białystok na meczu z Legią Warszawa:Śląsk Wrocław na meczu z Zagłębiem Lubin:
Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:
Lechia Gdańsk na meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:


Lechia Gdańsk na meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:


Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Lechem Poznań:


Lech Poznań na meczu z Jagiellonią Białystok:


Wisła Płock na meczu z Wisłą Kraków:


Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:
Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice:


Piast Gliwice na meczu z Rakowem Częstochowa:


Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Cracovią:


Raków Częstochowa na meczu z Arką Gdynia (w Bełchatowie):


ŁKS Łódź na meczu z Arką Gdynia:


Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:


Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Górnik Zabrze na meczu ze Śląskiem Wrocław:


Śląsk Wrocław na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze:


Wigry Suwałki na meczu ze Stomilem Olsztyn:


Stomil Olsztyn na wyjazdowym meczu z Wigrami Suwałki:


Radomiak Radom na meczu z Zagłębiem Sosnowiec:Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Radomiakiem Radom:


Zawisza Bydgoszcz na wyjazdowym meczu z Chemikiem Bydgoszcz:Zagłębie Sosnowiec na meczu z GKS-em Jastrzębie:
GKS Jastrzębie na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec:


Chojniczanka Chojnice na meczu z Radomiakiem Radom:GKS Katowice na wyjazdowym meczu z Garbarnią Kraków:


ROW Rybnik na wyjazdowym meczu z Ruchem Zdzieszowice:


Unia Tarnów na meczu z Popradem Rytro:


Widzew Łódź na wyjazdowym meczu z Lechem II Poznań (we Wronkach):
Miedź Legnica na wyjazdowym meczu z Termaliką Nieciecza:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na meczu z GKS-em Tychy:


Stal Mielec na meczu z GKS-em Bełchatów:


Dolcan Ząbki na meczu z Hutnikiem Warszawa:


Hutnik Warszawa na wyjazdowym meczu z Dolcanem Ząbki:Polonia Bytom na wyjazdowym meczu ze Stalą Brzeg:


Szombierki Bytom na meczu ze Śląskiem Świętochłowice:


Tarnovia na meczu z Okocimskim Brzesko:


Siarka Tarnobrzeg na wyjazdowym meczu z KSZO Ostrowiec:


Świt Nowy Dwór Maz. na meczu z Sokołem Ostróda:


ROW Rybnik na wyjazdowym meczu z Naprzodem Rydułtowy:


Miedź Legnica na wyjazdowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała:


Stal Rzeszów na derbach z Resovią:Resovia na wyjazdowym meczu ze Stalą Rzeszów:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

+dodaj komentarz
Zirytowany - 26.09.2019 / 08:46, *.187.4

@Zdzicho: Ciekawe, jakie są dla Ciebie ambitne? Widać, że nie czujesz klimatu stadionu, a jeśli byłeś na meczu to chyba jedynie tvn - "orły" owsiaka.

odpowiedz
KIBIC SL - 25.09.2019 / 21:47, *.plus.pl

Na derbach Rzeszowa Resovię wspierali też kibice Siarki Tarnobrzeg 50 osób ,7 osób węgierski Spartacus Nyíregyháza i gościnnie delegacja kibiców GKSu Katowice .

odpowiedz
DW - 25.09.2019 / 07:02, *.144.102

Jaka zul-elita uchwycona na zdjeciu w Krakowie :P

odpowiedz
Zdzicho - 25.09.2019 / 06:26, *.centertel.pl

Bardzo ambitne te przyspiewki o klocu i szambie.

odpowiedz
KS - 24.09.2019 / 19:46, *.orange.pl

HKS Hutnik słabiutko oflagowany. Największa Fana HKS licząca pewnie ze 20 lat .

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.