Cafu schodzi z boiska z urazem - fot. Mishka / Legionisci.com

Kontuzja Cafu (akt.)

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Zaledwie 20 minut rozegrał w niedzielnym meczu Cafu. Portugalczyk zszedł z boiska już w pierwszej połowie z powodu kontuzji. Pomocnik ucierpiał podczas jednej z interwencji, kiedy wślizgiem chciał wybić piłkę jednemu z rywali. Cafu miał problemy z lewym kolanem. Do autokaru wyszedł o kulach z usztywnioną nogą. - Kontuzja niestety wygląda na poważną. Po badaniach będziemy wiedzieć więcej, ale jest to problem z kolanem i wygląda groźnie - powiedział Aleksandar Vuković.

- Cafu doznał urazu skrętnego stawu kolanowego podczas wślizgu. Dziś zostanie przeprowadzona diagnostyka obrazowa, po której poznamy dokładne rozpoznanie. Dopiero po tym sztab podejmie decyzję o leczeniu - poinformowała w poniedziałek Iza Kruk, rzecznik prasowy Legii.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (39)

+dodaj komentarz
A tak z innej bajki: co z Obradovicem? - 23.09.2019 / 23:44, *.orange.pl

On jest zdrowy? Trenuje z pierwszym zespolem? Czy jeszcze lapie "optymalna forme fizyczna". Czy po prostu jest slabszy niz inni na chwile obecna ? Mial byc w sierpniu (na boisku). Zaraz bedzie pazdziernik...

odpowiedz
Po(L)ubiony - 24.09.2019 / 06:38, *.chello.pl

@A tak z innej bajki: co z Obradovicem?: To podobno kocur. Widziano go nawet, jak kręcił się przy klatkach na Paluchu.

odpowiedz
Balde - 24.09.2019 / 09:26, *.centertel.pl

@A tak z innej bajki: co z Obradovicem?:
W międzyczasie złapał kontuzję. W ten weekend zagrał mecz w rezerwach.

odpowiedz
Kawa zdrowiej nam szybko - 23.09.2019 / 19:08, *.tpnet.pl

A tak z innej beczki : co się dzieje z Wamarem Sanogo ?

odpowiedz
Arek - 23.09.2019 / 21:49, *.tpnet.pl

@Kawa zdrowiej nam szybko : zerwał krzyżowe na Gibraltarze. Więc nie prędko zagra.

odpowiedz
Yorick - 23.09.2019 / 18:54, *.upcbroadband.cz

Mnie interesuje, kto zagra w PP. Bo akurat środkowi pomocnicy są mocno eksploatowani i przydałoby się dać wolne zwłaszcza Gwilii i Martinsowi, żeby mogli zrobić różnicę z Lechią. Dlatego na tej pozycji obstawiam jakieś nietypowe rozwiązanie w rodzaju Remy albo Wieteska. Karbownik nie, bo też musi być wypoczęty na ligę. Na 10 chętnie zobaczyłbym Kostorza, chociaż to pewnie za szybko. Może też być Praszelik (wolałbym nie), albo Nagy, który przychodził do nas jako AM.

odpowiedz
mjuzik - 24.09.2019 / 07:41, *.154.231

@Yorick: kolego, jak można być eksploatowanym grając raz na tydzień?;) Pewnie, że roszady mogą być i pewnie będą, ale nie litujmy się nad nimi;)

odpowiedz
Yorick - 24.09.2019 / 09:34, *.upcbroadband.cz

@Yorick:
Nie wiem jak, ale wszystkie zespoły w eliminacjach LE przed ważnymi meczami dbały o tydzień przerwy i do gry w tygodniu wystawiały drugi skład.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 23.09.2019 / 17:40, *.inetia.pl

Rzecz jasna życzę Cafu jak najlepiej, ale też wydaje mi się, że utrata kogoś z trójki podstawowych defensywnych pomocników tylko Legii pomoże, bo Vuković zacznie raczej stawiać na dwóch skrzydłowych niż upychać wszystkich na siłę w pierwszym składzie.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 23.09.2019 / 15:24, *.chello.pl

Wielbicielu Cafu ci u nas dostatek. Obejrzyjcie jeszcze raz "wślizg" Cafu. Leciał już na oparach, trudno to wybicie nazwać wślizgiem. Wślizg polega na tym, że noga wybijająca piłkę "ślizga" się równolegle do murawy! Wtedy jest to bezpieczne zagranie dla obydwu piłkarzy. Cafu nie zrobil czystego wślizgu i na razie go nie zobaczymy.

odpowiedz
Salvador GCW - 23.09.2019 / 17:21, *.play-internet.pl

@Po(L)ubiony: Panie Kochany bo wslizg robił już na oparach więc dla tego nie dał rady ułożyć odpowiednio nóg. Ale za sam powrót i przerwanie akcji pełen szacun u mnie. Niewielu w naszej lidze by tak zrobiło goniec najszybszego na boisku zawodnika rywala

odpowiedz
Rado - 23.09.2019 / 15:10, *.play-internet.pl

Vuko out! Z powodu ch...wej taktyki Cafu musiał gonić gościa przez pół boiska - efekt kontuzja.

odpowiedz
Lesny Dziadek - 23.09.2019 / 15:21, *.play-internet.pl

@legiony: A tam na dzika, na odynca pojechal.

odpowiedz
Rado - 23.09.2019 / 15:40, *.play-internet.pl

@legiony: jacy znawcy, taka taktyka... Vuko zostań, bo może być gorzej...

odpowiedz
Bubbles - 24.09.2019 / 07:11, *.kompex.pl

@Lesny Dziadek: Odynca to jest na Starym Mokotowie

odpowiedz
Mamut - 23.09.2019 / 15:01, *.t-mobile.pl

Wracaj jak najszybciej zdrów, czarny bracie

odpowiedz
(L) - 23.09.2019 / 14:32, *.chello.pl

Zobaczcie ociężały pościg i wślizg Cafu. Porusza się dosyć słoniowato po boisku. Brak mu lekkości i szybkości. Stąd ta kontuzja.

odpowiedz
zenek - 23.09.2019 / 13:26, *.mmc.com

no to Domagoj wraca do pierwszego składu. Cafu wracaj jak najszybciej

odpowiedz
Kedar1985 - 23.09.2019 / 13:20, *.orange.pl

Niestety ponad miesiąc absencji jak nie więcej :(

odpowiedz
Ding - 23.09.2019 / 13:04, *.play-internet.pl

Znacznie maleje pole manewru, bo ktoś sprzedał Jodłowca i Carlitos (za Niezgodą i z Gwilią na DM)

odpowiedz
Gienek - 23.09.2019 / 12:28, *.netfala.pl

Cafu trzymaj się. Szybkiego powrotu!

odpowiedz
Czaro - 23.09.2019 / 10:38, *.play-internet.pl

Karbownik na swoją pozycję a na LO Obradovic.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 23.09.2019 / 06:15, *.chello.pl

Cafu ma ewidentną nadwagę. Do tego opieprzał się na rozgrzewce i kontuzja pewna.

odpowiedz
Michal.iv2 - 23.09.2019 / 07:50, *.192.35

@Po(L)ubiony: widziales w ogole w jaki sposob zlapal kontuzje? Watpliwa nadwaga, czy rozgrzewka nie miala w tamtej sytuacji znaczenia.

odpowiedz
Roma - 23.09.2019 / 07:58, *.vectranet.pl

@Po(L)ubiony: dwa zdania - oba nietrafne. Jakby miał nadwagę to nie nadążyłby za atakującym. Wydarzyło się to w 20 min, tak że przy intensywności początku meczu, rozgrzewka nie ma tu żadnego znaczenia. A sama obrona, w mojej ocenie, była najładniejszą zagrywką całego meczu.

odpowiedz
Biolyrks - 23.09.2019 / 11:44, *.232.112

@Roma: dodalbym, ze wedlug instat wdowiak wykonal naszybszy sprint w tym sezonie w eklasie, wiec z nadwaga raczej by ciezko mu bylo za nim nadazyc

odpowiedz
Salvador GCW - 23.09.2019 / 12:08, *.play-internet.pl

@Po(L)ubiony: widać że kolejny znawca futbolu. Gdyby miał nadwagę to by tak szybko nie zapier...ał z ataku do obrony i nie zdążył by za szybkim Wdowiakim. Brawo za spostrzegawczość

odpowiedz
WETERAN - 23.09.2019 / 12:15, *.chello.pl

@Po(L)ubiony: Ewidentnie to nie komentuj już niczego do czasu, gdy odzyskasz wzrok.

odpowiedz
Maciek - 23.09.2019 / 12:26, *.chello.pl

@Po(L)ubiony:
I wczoraj i poprzednio 45min był jednym z najlepszych na boisku...

odpowiedz
Rafał - 23.09.2019 / 12:30, *.tpnet.pl

@Po(L)ubiony: nie obraź się , ale moim zdaniem to Ty się opieprzasz , ale niestety nie na rozgrzewce

odpowiedz
Mamut - 23.09.2019 / 13:50, *.t-mobile.pl

@Salvador GCW : nie wygląda na gościa z nadwagą, raczej wręcz przeciwnie

odpowiedz
Hautausmaa - 23.09.2019 / 14:29, *.tpnet.pl

@Po(L)ubiony: Cafu to przede wszystkim ma już swoje lata. Przecież on jeszcze w 2002 wygrał Mistrzostwa Świata, później hasał na obronie Milanu.

odpowiedz
Salvador GCW - 23.09.2019 / 17:17, *.play-internet.pl

@Mamut: z nadwagą to był Ofoe jak trafił do Legii ile to było komentarzy na jego temat A później pokazał na co go stać. Więc może mieć i nadwagę jeśli zapier...la za dwóch

odpowiedz
jozek1916 - 23.09.2019 / 17:50, *.tpnet.pl

@Hautausmaa: W 2002r. to akurat Francja z Zidanem, Henry itd... Cafu z Brazylią to akurat w 1998r.

odpowiedz
Hautausmaa - 23.09.2019 / 20:15, *.chello.pl

@jozek1916: mylisz z Niemcami z Gattuso w składzie. 2000 rok.

odpowiedz
Arek - 23.09.2019 / 21:54, *.tpnet.pl

@jozek1916: wszystko spoko, gdyby nie ta kolejność.

odpowiedz
jozek1916 - 23.09.2019 / 21:55, *.tpnet.pl

@Hautausmaa: Sory, w ogóle pomieszały mi się już te daty. Czas za szybko leci, co znaczy że już chyba powoli staje się dinozaurem. Miałem na myśli '94 w USA kiedy to też Brazylia wygrała i też chyba z Cafu z tego co pamiętam, a w '98 to Francja i 2002 znów Brazylia, ale tego to już nie ogarniam czy tam na pewno grał też jeszcze Cafu. Pozdrawiam

odpowiedz
Arek - 22.09.2019 / 22:07, *.tpnet.pl

Jak krzyżówka pykła to sezon z bani.

odpowiedz
jackie - 22.09.2019 / 21:06, *.chello.pl

Szacuneczek za ten powrót i wślizg.
Szybkiego powrotu do zdrowia. Oby.

odpowiedz