fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
REKLAMA

Awans Legii!

PP: Legia II Warszawa 2-0 Wigry Suwałki

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W meczu I rundy Pucharu Polski rozegranym w Ząbkach trzecioligowe rezerwy Legii Warszawa wygrały z I-ligowymi Wigrami Suwałki 2-0. Do przerwy było 0-0. W 62. minucie gola zdobył Michał Mydlarz, natomiast wynik ustalił w doliczonym czasie gry Kacper Wełniak.

Od pierwszych minut to legioniści napierali na bramkę rywala. W 13. minucie mocno zza pola karnego uderzył Mateusz Grudziński, niestety piłka minęła słupek. Dziesięć minut później celny strzał oddał z niewielkiej odległości Kacper Wełniak, jednak uderzył za lekko, aby zaskoczyć golkipera. Niedługo później Legia ponownie zagroziła bramce Wigier, za sprawą uderzeń Łukasza Łakomego, ale najperw jest strzał z dystansu pewnie wyłapał golkiper, a za drugim razem, po stałym fragmencie gry i główce "Łakiego", futbolówkę odbił na linii bramkowej obrońca. W 33. minucie najgroźniejszą sytuację miał po solowym rajdzie Czarek Sauczek, jednak piłkę po strzale poza linię końcową sparował Gabriel Kobylak. W pierwszej połowie zdecydowanie lepszym zespołem była Legia i nie zmieniło się to aż tak bardzo podczas drugiej części spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się od 100% okazji Wigier, gdy kolejnym rajdem popisał się Sauczek, Kobylak jednak do końca stał na posterunku i nie dał się zaskoczyć. W 51. minucie było jeszcze groźniej za sprawą suwalczan, a dokładnie Kamila Sabiłły. Piłkarz miał przed sobą tylko bramkę po wrzutce Fursta, jednak z bliskiej odległości przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W pierwszym kwadransie II odsłony aktywniejsi byli goście dopingowani przez 14-osobową grupę kibiców w klatce dla przyjezdnych, ale w 62. minucie świetnym rajdem popisał się Michał Mydlarz (dla którego był to pierwszy występ w tym sezonie, po czym uderzył płasko zza pola karnego. Piłka otarła się o ręce golkipera i wylądowała w siatce. Następnie swoich sił z dystansu próbowali Radosław Cielemęcki oraz strzelec gola dla Legii, jednak żaden z nich nie pokonał Jana Balawejdera. W doliczonym czasie gry, po akcji Patryka Konika, który markował podanie do Kamila Orlika na skrzydło, ale ostatecznie wrzucił piłkę w pole karne, piłkę głową do bramki wpakował Kacper Wełniak, tym samym ustanawiając dwubramkowe zwycięstwo. Legioniści w dobrym stylu awansowali do następnej rundy, która zaplanowana jest na 29-31 października.

PP: Legia II Warszawa 2-0 (0-0) Wigry Suwałki
1-0 - 62' Michał Mydlarz b.a.
2-0 - 90+1 Kacper Wełniak (as. Patryk Konik)

Legia II: 30. Gabriel Kobylak - 20. Nikodem Niski, 6. Chris Philipps, 15. Radosław Pruchnik, 26. Mateusz Grudziński - 18. Piotr Cichocki (84' 3. Dawid Wach), 24. Michał Mydlarz (72' 7. Kamil Orlik), 5. Łukasz Łakomy, 11. Maciej Rosołek, 17. Radosław Cielemęcki (76' 16. Patryk Konik) - 9. Kacper Wełniak
Rezerwowi: 1. Kacper Czajkowski, 8. Gabor Grabowski, 21. Mikołaj Neuman
Trener: Piotr Kobierecki

Wigry: 67. Jan Balawejder - 16. Michał Król, 3. Diallo Adboulaye, 8. Michał Ozga, 14. Szymon Klepacki (41' 21. Konrad Matuszewski) - 2. Paweł Gierach, 89. Bartosz Gużewski, 22. Joel Huertas Cornudella, 17. Oskar Furst (63' 34. Adrian Piekarski) - 9. Kamil Sabiłło, 10. Michał Żebrakowski (25' 77. Cezary Sauczek)
Rezerwowi: 33. Dominik Kąkolewski, 5. Jakub Kunicki, 6. Grzegorz Aftyka, 15. Jakub Świątek, , 99. Sebastian Zackiewicz
Trener: Adam Fedoruk

żółte kartki: Wełniak, Cielemęcki, Grudziński (Legia II)

Sędzia: Karol Iwanowicz



fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com
fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com

Puchar Polski 2019/20

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (48)

+dodaj komentarz
Leśny Dziadek - 25.09.2019 / 18:57, *.orange.pl

Piotr Kobierecki na trenera 1

odpowiedz
Książę Nocy - 25.09.2019 / 15:27, *.inetia.pl

Bez kitu dobry pomysł. Wysłać przed następną rundą do rezerw paru Philipsów, może Węgra i Antolicza. Następnie ich przywrócić, żeby nie spadły im morale i dzięki temu mamy dwie ekipy Legii dalej w Pucharze. W końcu mamy mniej więcej dwa wyrównane składy i nie powinno stanowić problemu takie rotowanie.

odpowiedz
Wolfik - 25.09.2019 / 10:55, *.mm.pl

Super sprawa dla młodych chłopaków. Może jednak warto pomału wprowadzać ich do 1-ej drużyny a nie sprowadzać zawodników którzy potem pełnią w klubie role potworów z Loch Ness (vide Obradović).

odpowiedz
znajca - 25.09.2019 / 13:45, *.unitelmedia.pl

@Wolfik:
Brawa dla małolatów, aczkolwiek obawiam się, że to jeszcze nie ten rozmiar kapelusza. Teoretycznie najzdolniejsi przebywają na wypożyczeniach w wyższych ligach, gdzie zdecydowana większość gra ogony lub... wyciąga drzazgi z dupy.

odpowiedz
GNLU - 24.09.2019 / 23:53, *.t-mobile.pl

Gratulacje dla Legii 2 , Brawo i tak trzymać

odpowiedz
GNLU - 24.09.2019 / 23:30, *.t-mobile.pl

Czy może , ktoś mi strzeże napisać jak prezentują się niektórzy młodzieży z Legii ll , i czy będzie miała Legia l , kiedyś z nich pożytek. Chodzi mi np. o N .Niskiego , Ł. Łakomego, M .Mydlarska, K. Wełniaka ,a może ktoś inny ma jakiś potencjał .
O niektórych mówi się że mają talent , tacy jak;R. Cielemecki,P. Mosór, Sz.Włodarczyk.
PS . Proszę o strzerą odpowiedz . Pozdrawiam ,głuchoniemy, lekko upośledzony
Kibic Legii od 01.01.1970. roku (od czasu pamiętnego półłinawu z Fenordem Rotterdam)
PS2 Jestem z Legnicy i zrozumiały względów , nie mogę byłaś na meczach LEGII .

odpowiedz
GNLU - 24.09.2019 / 23:47, *.t-mobile.pl

PS. M. Mydlarza miało być , ta głopia autopoprawka .
Przepraszam za błędy , bo nie kiedy nie zwrócę uwagi i nie zauważę tej głupiej autopoprawki , tak jak miało być byłać,a nie byłaś
Jeszcze raz proszę o strzerą odpowiedz , i zrozumienie.
Z góry dziękuję . Pozdrawiam wszystkich Wiernych Kibiców LEGII

odpowiedz
GNLU - 25.09.2019 / 15:35, *.t-mobile.pl

@GNLU :
Proszę napiszcie coś : Głuchoniemy kibic Legii od 01. 04.1970 . Roku
Bo według zasad ll ma służyć , tylko do przygotowania pod kontem przydatności do l
czy któryś z nich się nadaje do l ?
Bardzo mi zależy . Napiście proszę ,
Nie olewajajcie mojego postu , ( możecie się śmiać, ale nie olewajajcie)

odpowiedz
Tpt - 26.09.2019 / 20:27, *.plus.pl

@GNLU : Podziwiam Cię i miło czytało mi się twoje posty. Pozdrawiam.

odpowiedz
Mr Mioduski co ty na to? - 24.09.2019 / 22:17, *.204.34

wrt - 2 godziny temu, *.play-internet.pl
Puchar dla Legijnych rezerw , pomarzyć można , a póki co zrobić mecz następnej rundy na Ł3 , w nagrodę dla piłkarzy i dla kibiców za symboliczne 1 zł

odpowiedz
Sputnik 44 - 24.09.2019 / 22:31, *.cyfrowypolsat.pl

@Mr Mioduski co ty na to?: mega pomysł! 10-15 tysięcy gwarantowane i doping miazga!

odpowiedz
skrzat - 24.09.2019 / 22:40, *.cyfrowypolsat.pl

@Mr Mioduski co ty na to?: super pomysl.mozna by po 5zl bilety zrobic i calosc na karetke lub inny cel przeznaczyc.trzeba by na maila do szopena napisac .moze redakcja pomoze....

odpowiedz
Mlbets - 25.09.2019 / 11:26, *.centertel.pl

@Sputnik 44:

50 od razu. Jak na mecz rezerw w Pucharze, nawet za darmo, przyjdzie chociaż z 5k to będzie cud.

odpowiedz
Sputnik 44 - 25.09.2019 / 16:01, *.cyfrowypolsat.pl

@Mlbets: jeśli mecz będzie na Ł3 w cenie do 5 zł a przeciwnikiem np. Widzew to możesz się zdziwić..

odpowiedz
kaktus - 24.09.2019 / 22:11, *.tpnet.pl

Wreszcie nie trzeba wstydzić się za II :)
Brawo chłopaki. Awans to obowiązek. Awans II jest wg. mnie ważniejszy od mistrzostwa juniorów

odpowiedz
bolek - 24.09.2019 / 21:38, *.29.251

dlaczego nie graja na lazienkowskiej 3?

odpowiedz
Kedar1985 - 24.09.2019 / 21:12, *.play-internet.pl

To co mecz Legia - Legia II ;)

odpowiedz
bolek - 24.09.2019 / 21:30, *.29.251

@Kedar1985:w finale to znaczy ze legia zdobedzie puchar?

odpowiedz
Zlb82 - 24.09.2019 / 21:07, *.t-mobile.pl

BRAWO CHŁOPCY!!!!

odpowiedz
Kwiatek - 24.09.2019 / 20:53, *.plus.pl

Pierwsza drużyna w przypadku awansu kolejną rundę i tak będzie grać na wyjeździe, więc fajnie by zrobić chłopakom w nagrodę mecz PP na Łazienkowskiej z dopingiem.

odpowiedz
Mistrz - 24.09.2019 / 20:34, *.tpnet.pl

A czy jest możliwość by rezerwy mogły spotkać się z pierwszym składem?

odpowiedz
TęgiQ - 24.09.2019 / 21:41, *.play-internet.pl

@Mistrz: moze

odpowiedz
Pablo33 - 24.09.2019 / 20:03, *.tpnet.pl

W kolejnych rundach niech rezerwy grają w Legii, a pierwszy skład Legii w rezerwach. Warto!! ;)

odpowiedz
wrt - 24.09.2019 / 19:48, *.play-internet.pl

Puchar dla Legijnych rezerw , pomarzyć można , a póki co zrobić mecz następnej rundy na Ł3 , w nagrodę dla piłkarzy i dla kibiców za symboliczne 1 zł

odpowiedz
Sputnik 44 - 24.09.2019 / 19:21, *.cyfrowypolsat.pl

Legia zdobywa mistrzostwo, Legia II zdobywa puchar i mamy 2 drużyny w Europie ;)

odpowiedz
johnny - 24.09.2019 / 23:14, *.chello.pl

@Sputnik 44: to mi się podoba!!!!!!!!!

odpowiedz
oLaf - 24.09.2019 / 23:38, *.vectranet.pl

@johnny: w tym szaleństwie jest metoda!!! ; )))

odpowiedz
Alan - 25.09.2019 / 06:54, *.t-mobile.pl

@Sputnik 44:
A na co nam 2 drużyny w Europie jak od 3 sezonów jednej tam nie potrafimy wprowadzić, zresztą na Legie 2 niestety nikt nie jezdzi wielokrotnie były tam mega wyjazdy jak np. Widzew i co nikt nie pojechał.

odpowiedz
Piotr - 25.09.2019 / 11:55, *.centertel.pl

@Sputnik 44:
Co nazywasz Europą? Giblartar, Liechtenstein czy San Marine

odpowiedz
Mistrz - 25.09.2019 / 14:01, *.tpnet.pl

@Piotr : no i zapomniałeś o Luksemburgu.

odpowiedz
Kucik - 26.09.2019 / 16:57, *.novaia.pl

@Sputnik 44: tylko 3 zawodnikow moga wziac max do II z pierwszej druzyny w przypadku gdy Legia I odpadnie:) chyba ze wczesniej zglosili kogos z I do II a ten nie grał w I :) chyba jasne hehe

odpowiedz
hmm - 24.09.2019 / 19:19, *.chello.pl

Co jak Legia II wygra Puchar a Legia I zdobedzie MP? Jest wtedy mecz o Superpuchar? W Europoe grałyby dwie Legie? ;'-)

odpowiedz
ArtiL - 24.09.2019 / 19:36, *.centertel.pl

@hmm: Tak i wtedy jest podwojny ból doopy u wszystkich kompleksiorzy hehehe. Tylki przeorane na dwa baty :-)

odpowiedz
xman - 24.09.2019 / 19:47, *.play-internet.pl

@ArtiL: Hahahah dobre !!!

odpowiedz
Lukas8403 - 24.09.2019 / 21:12, *.virginm.net

@ArtiL: Oj dobre 10/10 ;)

odpowiedz
JPD - 24.09.2019 / 21:49, *.centertel.pl

@hmm: bodajże w 81 roku Real Madryt wystawił 2 drużyny w europejskich pucharach. Jak do tej pory to był jedyny taki przypadek.

odpowiedz
SEBO(L) - 25.09.2019 / 05:32, *.chello.pl

@hmm: Superpuchar w Ząbkach byłby rozegrany,z obowiązkową pulą biletów dla kibiców drużyny gości,zgodną z wytycznymi ESA i PZPN... Za to w Europie byłaby możliwość sprawdzenia tych dwóch równorzędnych jedenastek,którymi podobno dysponuje 1. drużyna,uzupełnione na ławce rezerwowych o graczy Legii II... ;)

odpowiedz
Jan - 24.09.2019 / 19:19, *.tpnet.pl

Szkoda Phillipsa, może warto by go spróbować ponownie w I składzie

odpowiedz
ark - 24.09.2019 / 19:32, *.cyfrowypolsat.pl

@Jan: weź nie świruj, miał już wystarczająco swoich szans, a przykład Karbownika w pierwszym składzie najlepszym drogowskazem jakich zawodników włączać do pierwszego zespołu

odpowiedz
Mistrz - 24.09.2019 / 20:35, *.tpnet.pl

@ark: następny będzie Wełniak.

odpowiedz
lhm - 24.09.2019 / 23:10, *.t-mobile.pl

@ark:
Jakbyś nie wiedział to ten Phillips zdobył mistrzostwo z Legią. I grał we wszystkich meczach rundy finałowej.

odpowiedz
McA - 24.09.2019 / 23:37, *.as43234.net

@lhm: Co z tego Saganowski też to może i on za zasługi pogra w jedynce ?

odpowiedz
lhm - 25.09.2019 / 00:47, *.t-mobile.pl

@McA:
Sagan grał w tych meczach? Może puknij się w główkę. A co do meritum Phillips mógłby spokojnie grać w "jedynce"

odpowiedz
lhm - 25.09.2019 / 00:54, *.t-mobile.pl

A dodam jeszcze, że oglądałem parę sparingów, i ze wszystkich młodych najlepiej wyglądał Kostorz... i co? Nie dostał nawet minuty w lidze...

odpowiedz
MP.J ( L ) - 25.09.2019 / 13:04, *.t-mobile.pl

@lhm: nigdy Philipsowi nie zapomnę tego Jego truchtania w meczu z Jego rodakami z F91 Dudelange.Philips za tę swoją grę dla jedynki już nigdy w 1-szym składzie nie powinien grać i szczęśliwie Ktoś uważa tak samo jak ja :-).

odpowiedz
Marek Z. - 24.09.2019 / 18:57, *.ziggo.nl

Super !!! Jutro pierwsza wygrywa i tak po drabince razem jaj najdalej....

odpowiedz
Ładnie. Młody skład fajnie dał rade. - 24.09.2019 / 18:57, *.centertel.pl

Elegancko.

odpowiedz
karol - 24.09.2019 / 18:55, *.200.248

Brawo panowie

odpowiedz