Awans Legii!

PP: Legia II Warszawa 2-0 Wigry Suwałki

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W meczu I rundy Pucharu Polski rozegranym w Ząbkach trzecioligowe rezerwy Legii Warszawa wygrały z I-ligowymi Wigrami Suwałki 2-0. Do przerwy było 0-0. W 62. minucie gola zdobył Michał Mydlarz, natomiast wynik ustalił w doliczonym czasie gry Kacper Wełniak.

Od pierwszych minut to legioniści napierali na bramkę rywala. W 13. minucie mocno zza pola karnego uderzył Mateusz Grudziński, niestety piłka minęła słupek. Dziesięć minut później celny strzał oddał z niewielkiej odległości Kacper Wełniak, jednak uderzył za lekko, aby zaskoczyć golkipera. Niedługo później Legia ponownie zagroziła bramce Wigier, za sprawą uderzeń Łukasza Łakomego, ale najperw jest strzał z dystansu pewnie wyłapał golkiper, a za drugim razem, po stałym fragmencie gry i główce "Łakiego", futbolówkę odbił na linii bramkowej obrońca. W 33. minucie najgroźniejszą sytuację miał po solowym rajdzie Czarek Sauczek, jednak piłkę po strzale poza linię końcową sparował Gabriel Kobylak. W pierwszej połowie zdecydowanie lepszym zespołem była Legia i nie zmieniło się to aż tak bardzo podczas drugiej części spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się od 100% okazji Wigier, gdy kolejnym rajdem popisał się Sauczek, Kobylak jednak do końca stał na posterunku i nie dał się zaskoczyć. W 51. minucie było jeszcze groźniej za sprawą suwalczan, a dokładnie Kamila Sabiłły. Piłkarz miał przed sobą tylko bramkę po wrzutce Fursta, jednak z bliskiej odległości przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W pierwszym kwadransie II odsłony aktywniejsi byli goście dopingowani przez 14-osobową grupę kibiców w klatce dla przyjezdnych, ale w 62. minucie świetnym rajdem popisał się Michał Mydlarz (dla którego był to pierwszy występ w tym sezonie, po czym uderzył płasko zza pola karnego. Piłka otarła się o ręce golkipera i wylądowała w siatce. Następnie swoich sił z dystansu próbowali Radosław Cielemęcki oraz strzelec gola dla Legii, jednak żaden z nich nie pokonał Jana Balawejdera. W doliczonym czasie gry, po akcji Patryka Konika, który markował podanie do Kamila Orlika na skrzydło, ale ostatecznie wrzucił piłkę w pole karne, piłkę głową do bramki wpakował Kacper Wełniak, tym samym ustanawiając dwubramkowe zwycięstwo. Legioniści w dobrym stylu awansowali do następnej rundy, która zaplanowana jest na 29-31 października.

PP: Legia II Warszawa 2-0 (0-0) Wigry Suwałki
1-0 - 62' Michał Mydlarz b.a.
2-0 - 90+1 Kacper Wełniak (as. Patryk Konik)

Legia II: 30. Gabriel Kobylak - 20. Nikodem Niski, 6. Chris Philipps, 15. Radosław Pruchnik, 26. Mateusz Grudziński - 18. Piotr Cichocki (84' 3. Dawid Wach), 24. Michał Mydlarz (72' 7. Kamil Orlik), 5. Łukasz Łakomy, 11. Maciej Rosołek, 17. Radosław Cielemęcki (76' 16. Patryk Konik) - 9. Kacper Wełniak
Rezerwowi: 1. Kacper Czajkowski, 8. Gabor Grabowski, 21. Mikołaj Neuman
Trener: Piotr Kobierecki

Wigry: 67. Jan Balawejder - 16. Michał Król, 3. Diallo Adboulaye, 8. Michał Ozga, 14. Szymon Klepacki (41' 21. Konrad Matuszewski) - 2. Paweł Gierach, 89. Bartosz Gużewski, 22. Joel Huertas Cornudella, 17. Oskar Furst (63' 34. Adrian Piekarski) - 9. Kamil Sabiłło, 10. Michał Żebrakowski (25' 77. Cezary Sauczek)
Rezerwowi: 33. Dominik Kąkolewski, 5. Jakub Kunicki, 6. Grzegorz Aftyka, 15. Jakub Świątek, , 99. Sebastian Zackiewicz