Piotr Stokowiec - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Stokowiec: Zapracowaliśmy na zwycięstwo

Fumen, źródło: Legionisci.com

Piotr Stokowiec (trener Lechii): Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Chcieliśmy podejść dobrze zorganizowani do meczu i udało nam się wypełniać założenia taktyczne zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Realizowaliśmy plan od początku do końca, nawet w pierwszej połowie, kiedy rezultat był dla nas niekorzystny. Niemniej dołożyliśmy dziś agresję i pełne zaangażowanie. Cieszę się, bo myślę, że zapracowaliśmy na zwycięstwo.

Największy minus po naszej stronie, to strata Michała Nalepy, który jest już w szpitalu z powodu złamanego nosa. Do mankamentów zaliczę również stratę bramki. Inna sprawa, że Legia jest bardzo dobra w stałych fragmentach gry.

Odnośnie Jose Kante i jego zachowania przy sytuacji z Nalepą, to nie chcę oceniać tego teraz. Od tego są sędziowie i obserwatorzy. Inna sprawa, że sędzia Szymon Marciniak bardzo dobrze wywiązywał się dziś ze swoich obowiązków.

Wiem, że wskakujemy na fotel lidera, ale zarówno przed meczem, jak i teraz nie patrzymy w tabelę. W zeszłym sezonem prowadziliśmy przez 23 kolejki, a skończyło się to... doskonale wiemy jak. Na razie nie zwracamy uwagi na układ sił w ekstraklasie. Ważne, żeby punktować i dopiero w kwietniu zerkać na tabelę. Chcemy ugruntować pozycję na krajowym podwórku i odbudowywać markę. Chcemy powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu, ale już teraz widzimy, że będzie to ciężkie.

Potwierdzam, że byliśmy zainteresowani Pawłem Wszołkiem. Byłem wręcz przekonany, że trafi do Lechii, ale ostatecznie stało się inaczej. Niemniej nie chcę komentować tej sytuacji.

REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (11)

+dodaj komentarz
Gość niedzielny - 28.09.2019 / 21:59, *.centertel.pl

Nie zapracowaliscie tylko tylko jeden prezent dostaliscie remis max A to że Legia zaczyna być sredniakiem w lidze to już inna sprawa

odpowiedz
kociewiak - 28.09.2019 / 21:49, *.vectranet.pl

Zgred...ty naprawdę jesteś kryminalistą,najlepiej chciałbyś żebym pocałował ciebie w tyłek...ty zgredzie,jeżeli moja wypowiedz cie nie satysfakcjonuje,to nie czytaj...jesteś kryminalistą,ktorych sporo na obiektach piłki nożnej...ty zgredzie nawet nie wiesz co to znaczy być kolegą Deyny,a Legię nie muszę "kochać",chociaż więcej mam szacunku niż ty,ty przychodzisz na mecze jak rozbójnik ,ty sobie mniej swoją drużynę,ja swoją...zgredzie....!!!

odpowiedz
Perkoz - 28.09.2019 / 22:31, *.vectranet.pl

@kociewiak: Daj spokój, kto to jest zgred? To no name, troll kryjący się pod anonimowością, a jakby stanął oko w oko to by się zfajdał w majty...

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 29.09.2019 / 00:59, *.play-internet.pl

@kociewiak: Niepotrzebnie wpadasz w jakąś głupią polemikę ze zgredem(a wiedz,że ksywka zgred nie musi oznaczać kogoś starego,bo to tylko internet).Ja akurat Lechię bardzo lubiłem,pamiętam zresztą naszą zgodę,ale przeszła mi do Lechii sympatia,jak zrozumiałem,że mieliście,a może i wciąż macie w Gdańsku na trybunach (i nie tylko) inklinacje nazistowskie.Flagi z R.Hessem,oraz grafy na murach sprayem L.G.S.S.skutecznie zochydziły mi,jako Warszawiakowi temat Gdańska.Dodam tylko,że flaga Lechii CH.W.M.też ma swój wydźwięk,w moim odczuciu negatywny.No ale tak się różnimy historią naszych miast,że jestem w stanie zrozumieć Wasze podejście do tematu nazizmu.Mimo wszystko pozdrawiam.

odpowiedz
LG - 29.09.2019 / 10:45, *.chello.pl

@FOREVER LEGIA: wasza flaga tb i nie tylko ma wydzwiek pozytwny :+

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 29.09.2019 / 15:24, *.play-internet.pl

@LG: A czy skrót "CHWM"nie oznacza przypadkiem "Chuligani Wolnego Miasta"?

odpowiedz
Wolfik - 28.09.2019 / 20:48, *.mm.pl

Tak Panie Stokowiec, w zeszłym sezonie osiągnęliście niesamowity sukces. Trzecie miejsce w lidze i Puchar wywalczony po tym, jak Marciniak załatwił wam mecz w Częstochowie. Widać, do dziś to pamiętacie, skoro tak wychwalasz Pan owego sędziego.

Szkoda, że nie dodał o sukcesie w eliminacjach do pucharów, byłby komplet jego "osiągnięć".

odpowiedz
do Kociewiak - 28.09.2019 / 20:30, *.sky.com

Trzymaj się i również pozdrawiamy:)

odpowiedz
kociewiak - 28.09.2019 / 20:02, *.vectranet.pl

Dość często zaglądam na Waszą stronę,gdyż sympatyzuję Legii,ale kibicuję Lechii Gdańsk,gdyż korzenie są w Starogardzie Gd,tam chodziłem do szkoły,byliśmy kolegami z podwórka i razem chodziliśmy do szkoły,wiadomo o kogo chodzi ,czyli Kaziku Deynie,dlatego zawsze gdy grał w Legii to moje kibicowanie było po stronie legionistów,po za jednym wyjątkiem kiedy Legia toczyła bój z lechią,wiem,że Legia cześciej wygrywa,ale nie rozdzierałem szat,uznałem wyższość legii,dziś teraz ja moge się cieszyć ze wycięstwa....pozdrawiam kibiców Legii....!!!

odpowiedz
Zgred - 28.09.2019 / 20:19, *.as13285.net

@kociewiak: wzruszyła mnie twoja historia ale i tak wy....laj

odpowiedz
Mateusz z Gór - 28.09.2019 / 21:33, *.inetia.pl

@Zgred:

Zastanawiałem się kto pierwszy zrobi z siebie buraka pod tym wpisem jak dział marketingu po wylosowaniu Widzewa w PP. I tym burakiem okazałeś się Ty.

odpowiedz