fot. Mishka / Legionisci.com

Mioduski: Zmienimy fundamenty finansowania klubu

Wiśnia, źródło: Przegląd Sportowy

Właściciel i prezes Legii Dariusz Mioduski udzielił wywiadu Przeglądowi Sportowemu, w którym opowiedział o obecnym i przyszłym funkcjonowaniu klubu. Wypowiedział się także o budżecie drużyny, który w kolejnych latach ma zostać uniezależniony od występów w europejskich pucharach. Podkreśla jednak, że gra w Europie nadal pozostaje głównym celem.

- Mamy zapewnioną stabilność finansową, ale idziemy w kierunku zmiany fundamentów finansowania klubu, by w jakimś stopniu uniezależnić się od tego, czy gramy w Europie. To powinien być ważny bonus. Inwestujemy w szkolenie, chcemy zarabiać na sprzedawaniu piłkarzy. Równocześnie kontynuujemy realizację naszego strategicznego projektu, czyli ośrodka Legia Training Center pod Grodziskiem Mazowieckim. Oczywiście głównym celem pozostają występy w pucharach - mówi prezes.

Regularna gra w pucharach to wyzwanie dla dużych i mocnych, a co z mniejszymi i słabszymi, którzy też są w lidze?
- Oni też korzystają na pucharowej koniunkturze, bo rośnie wartość polskiej ligi, w efekcie pojawiają się większe pieniądze dla wszystkich – z praw medialnych, od sponsorów, ze wzrostu frekwencji. Są też inne bardzo wymierne zyski. Gdy Legia grała w Lidze Mistrzów, każdy klub ekstraklasy dostał od UEFA dodatkowy milion złotych. Tylko dlatego, że my graliśmy.

Mam wrażenie, że wielu ligowych prezesów podejrzewa, że właściciel Legii chce ich wykiwać, aby to klub z Warszawy dostał więcej pieniędzy.
- Zawsze jak mówi coś Legia, pojawia się takie podejrzenie, ale przecież ja nie twierdzę, że najwięcej należy się Legii, tylko tym klubom, które grają w europejskich pucharach. Powinny mieć na tyle wysokie budżety, żeby się wzmacniały. A jeśli mistrzem Polski jest Piast, to niech największą premię dostaje Piast. Gdybym podszedł do tego w taki sposób, że podział środków powinien być uzależniony od wartości medialnej wnoszonej przez poszczególne kluby, to połowa całej kwoty powinna trafiać do Legii. Ale czy kiedykolwiek coś takiego powiedziałem? Myślę o całej lidze, bo mi zależy, aby cała liga była mocna.

Cały wywiad dostępny tutaj.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (95)

+dodaj komentarz
FOREVER LEGIA - 04.10.2019 / 20:18, *.play-internet.pl

A wszystkim tym,co opłakują B.L,że był taki dobry i wogóle,to przypominam,że Boguś skręcił w Legii naprawdę duże pieniądze i będąc zarobionym,"rzucił to wszystko i wyjechał w Bieszczady".Ogólnie w tym samym celu pojawił się w Legii,co Mioduski,tylko inny sposób na wyrąbanie Legii z pieniędzy wybrał.Leśnodorski "grał"agresywnie-Jego słynne"kto nie ryzykuje,nie pije szampana",co było poniekąd z korzyścią dla Legii,bo grubo inwestował w zawodników(czasami nawet za grubo),a Mioduski to taki ciułacz jest-mało wydać,troszkę zarobić-pomału,ale do przodu.Tak,czy owak,do włodarzy tonraczej szczęścia nie mamy.

odpowiedz
pie...sz gł...y - 05.10.2019 / 23:20, *.virginm.net

@FOREVER LEGIA: Powtarzasz farmazony o tym z Leśnym. Powielasz kity które ci wciskają kumaci, że niby widzieli. Też słyszałem to bajeczkę.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 05.10.2019 / 23:55, *.play-internet.pl

@pie...sz gł...y: Akurat nikt mi nic nie wciska,poprostu wystarczy mieć otwarte oczy,a nie na ślepo tylko "Leśny wróć","Boguś king" i takie tam.

odpowiedz
Cinek - 06.10.2019 / 15:59, *.tpnet.pl

@FOREVER LEGIA: Płaczki. Dajcie M jeszcze trochę czasu. Oczywiście każdy jest mistrzem w prowadzeniu klubu. Tylko ten Vuko...

odpowiedz
bep - 04.10.2019 / 15:02, *.230.191

Dżepetto, nie wal dalej w ch_ja i wywal Pinokia!

odpowiedz
Wolfik - 04.10.2019 / 14:25, *.179.238

Właściciel i prezes Legii w jednym do perfekcji opanował sztukę mówienia tak, by czytający broń boże nie domyślili się o co mu w końcu biega. Przykładem jest hasełko: "zmieniliśmy fundamenty funkcjonowania klubu". Zajebiście mądrze brzmi. Żeby jeszcze coś z tego wynikało....

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 04.10.2019 / 15:00, *.play-internet.pl

No bo to jest tzw korpogadka,albo jak kto woli-korpopyerdolenie.Coś w rodzaju "Kontrolowany zrzut ścieków do Wisły".Po naszemu to znaczy "Gówna(i nie tylko) wpuszczają do rzeki.Niby to samo,a zupełnie inaczej brzmi.

odpowiedz
tomiacab - 05.10.2019 / 23:22, *.virginm.net

@FOREVER LEGIA: 100%

odpowiedz
TomTom - 04.10.2019 / 14:12, *.as13285.net

Witam, mam pomysł, zamienimy budżety- sekcja piłkarska i Żyleta.
Bo choć na niej jeszcze nigdy nie zasiadłem, to wydaje mi się ze jest lepiej zorganizowana, zawsze w formie, nigdy nie zawodzi, stabilny prowadzący który wie dokąd to wszystko zmierza.... czego w klubie raczej brakuje....
P.s Pudle zawsze budziły moja nie ufność....

odpowiedz
Plaskacz - 04.10.2019 / 14:00, *.chello.pl

A wyjaśnione zostało czemu herb poznikał ze wszystkich trykotów oraz ze strony głównej i pozastępowany został eLką? Rebranding jakiś?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 04.10.2019 / 11:13, *.play-internet.pl

No i dobrze.Myślę,że ta wypowiedź właściciela otworzy oczy tym,którzy uważają Mioduskiego za nieudacznika,który chce dobrze,tylko nie potrafi.Tyle razy pisałem,że ten typ jest tu tylko i wyłącznie po to,żeby zdoić Legię z kasy,a jak źródełko wyschnie,to zostawi po sobie zgliszcza i pójdzie zarabiać kasę gdzie indziej.Żadnych tytułów,awansów,sukcesów Mioduski raczej nie potrzebuje,bo to się wiąże z inwestycjami,a to ostatnia rzecz,którą Mioduski chce zrobić.Tanio kupić,lub wziąć za darmo,potem na siłe i wbrew logice wystawiając zawodnika do gry,żeby go wypromować,nawet kosztem wyników,po czym zarobić na nim jakieś pieniądze-to jest cel Dariusza M.Wystarczy zresztą spojrzeć na podliczenie kosztów/zarobku przez ostatnie trzy lata Mioduskiego w Legii.Wydał 6.900 tys Euro,a zarobił 14.500 tys Euro.Wart nie inwestować w lepszych piłkarzy?.Jak widać warto.I taka jest nasza przyszłość-my,kibice śpiewamy "nie poddawaj się......",a cel gry zespołu jest zupełnie inny-promocja zawodników.Reasumując,szkoda czasu i pieniędzy na chodzenie na mecze,bo my tak naprawdę nikomu nie jesteśmy potrzebni,no może tylko Mioduskiemu,który ma dodatkowe wpływy z biletów i do tego "szum medialny",za który pewnie płaci NS-om za robienie "fantastycznych opraw"co w świecie biznesu też się przekłada na żywą gotówkę.Pozdrawiam myślących.

odpowiedz
word!up - 04.10.2019 / 09:50, *.inetia.pl

Nie ma co. Amator pełną gębą. Rąbią go na hajs z prawa i lewa.

odpowiedz
Mamamija - 04.10.2019 / 09:41, *.128.123

Mam lepszy pomysł. Zmieńmy właściciela!

odpowiedz
Wolfik - 04.10.2019 / 14:27, *.179.238

@Mamamija: Genialne!!! Super pomysł, naprawdę. A teraz czekam na konkretną odpowiedź na jedno pytanie: jak tego chcesz dokonać?

odpowiedz
Mamamija - 05.10.2019 / 23:10, *.237.26

@Wolfik: Tak jak z iti, tylko bez wojny. Wystarczy bojkot partii właściciel mięso wtedy odejść . on jest dla kasy, a odciąć go mogą tylko kibice. Sam powiedział ile Legia musi zarobić rocznie. Zestaw to z kasą z transferów z dwóch okienek i widzisz jaka część finansowania one.pokrywają.Wtedy dostrzeżesz, że większość to, bilety, karnety i gadżety.

odpowiedz
Mamamija - 05.10.2019 / 23:12, *.237.26

@Wolfik: plus catering warmii meczowym i sportbar.

odpowiedz
Mr - 04.10.2019 / 07:17, *.orange.pl

Jako kibice zawsze oczekujecie sukcesu na 100%, a w sporcie tak się nie da . Sukces przestaje cieszyć. Przyzwyczajeni do Mistrzostwa Polski uważacie że to za mało, gra w LE kilka razy mało, awans do LM co roku też było by MAŁO. Nie da się zawsze być najlepszym, wszędzie tak jest Milan, MU, Dortmund czy Real.

odpowiedz
Lagerta - 04.10.2019 / 08:59, *.128.123

@Mr: wiesz jak to się nazywa o czym piszesz? -ambicja. Ale co ty możesz o tym wiedzieć.

odpowiedz
Keny - 04.10.2019 / 11:00, *.230.191

@Lagerta : Do tego doprowadził prezes że niektórzy będą się cieszyć jak tylko drużyna wyjdzie na mecz. Dla nich poprzedni prezes był manipulantem i ryzykantem a wszystkie sukcesy to był tylko przypadek. Kwestia czasu kiedy byśmy wpadli w przepaść. A dla mnie to był najlepszy prezes jakiego do tej pory mieliśmy. Oczywiście popełniał błędy ale dawał nam to czego nie mamy od 3 lat, emocję! Teraz coraz częściej mecze Legii ogląda się z obojętnością .

odpowiedz
Tom - 04.10.2019 / 11:59, *.199.66

@Lagerta : A ty kim jesteś ? łatwo jest pisać anonimowo i sugerować " Ale co ty możesz o tym wiedzieć" jak byś sam cokolwiek wiedział .

odpowiedz
Lagerta - 05.10.2019 / 23:04, *.virginm.net

@Tom: Po pierwsze to wiedziała, a po drugie to wysłów się o co ci chodzi.

odpowiedz
ja - 03.10.2019 / 21:19, *.chello.pl

Głównym celem to ma być MISTRZOSTWO POLSKI, ale ktoś tutaj chyba czegoś nie rozumie :/

odpowiedz
Damian - 03.10.2019 / 20:56, *.play-internet.pl

Weź chłopie pomysl wkoncu o Legiiii... Bo idziemy powoli na dnoooo

odpowiedz
Matus007 - 03.10.2019 / 18:18, *.play-internet.pl

Myślałem, że już REZYGNOWAŁ z funkcji prezesa...KOSZMAR trwa dalej...pozdro

odpowiedz
dino - 03.10.2019 / 17:59, *.108.201

oj tam, od dziś po połączeniu kilku działów - IT z Digital, Hospitality z New Business i Sponsoringiem, Merchu z Ticketingiem czy Redakcji z PR mamy mniej dyrektorow, a ze nie mamy druzyny co tam, wiwat Miodek

odpowiedz
Po(L)ubiony - 03.10.2019 / 13:31, *.chello.pl

Koledzy po szalu, nie rozumiecie, że facet sam sobie przeczy? Żeby sprzedawać cokolwiek, musisz mieć sklep. A w nim wystawę, ekspozycję, witrynę, nazwijcie to jak wam wygodnie. Aby sprzedać dobrze towar, najlepiej by wystawa była w dobrym miejscu. Lepszym jest na pewno Nowy Świat, niż zapyziała uliczka na peryferiach. Wystawą dla młodego, zdolnego, wyszkolonego piłkarza jest klub! Lepiej go sprzedaż, gdy klub ma wyniki, a co za tym idzie - rangę. Jeśli klub jest badziewny, oddaje piłkarza za grosze, a zarabia pośrednik. Założenie się, że zarobisz na akademii, mając słaby klub, to ułuda. Miodek nie jest taki głupi, by o tym nie wiedział. Dlatego nie wierzę w jego bajanie. Poczeka na w miarę dobry moment i opieprzy klub, a co zrobi z "LTC" ch...j go wie. Na pewno nie akademię, o jakiej marzymy.

odpowiedz
Pigwa rządzi - 03.10.2019 / 18:45, *.chello.pl

@Po(L)ubiony:
Zabawi się w developerkę, sztab trenerski i cała infrastruktura do prowadzenie akademii to wiedza która kosztuje, wiec prezes da ogłoszenie na klub satelicki i odpady beda miały gdzie sie ogrywać czyli Legia a najlepsi będą zapleczem bogatego klubu. Darek o tym wie i wie ze na takim modelu biznesu nie da sie stracić a czy L bedzie grała w pucharach to jest drugorzedne, bedziemy żyć z wynajmu z Darkiem przez lata

odpowiedz
Zły krasnolud - 03.10.2019 / 20:31, *.virginm.net

@Pigwa rządzi: będziemy z tym żyć, dopóki nie zrobimy z nim tego co z iti. Oczywiście nie trzeba wojny, wystarczy bojkot i wziąć gościa na przetrzymanie. Nie kupować biletów, karnetów i gadżetów. Sam zrezygnuje.

odpowiedz
dino - 03.10.2019 / 20:35, *.108.201

@Zły krasnolud:
<klap klap>

odpowiedz
1916 - 03.10.2019 / 13:25, *.chello.pl

Srutututu... Za Leśnego zawsze mieliśmy przynajmniej jednego grajka który przewyższał całą ligę o kilka poziomów, graliśmy wspaniałe mecze w Europie, w lidze potrafiliśmy wygrać 5:0 czy 6:0 i dochodziliśm bjuż do ciąłgłości grania regularnego w fazie grupowej LE/LM, mieliśmy wyprscowany wspólczynnik ktory w calych el.LM dawał nam rozstawienie, gdy pojawił się kudłaty ze swoją wizją i wszystko j...ło. Mogliśmy już być zupełnie wyżeh, dalej. Mniej więcej w tym samym czasie Ajax był na podobym poziomie co my - z resztą klub który trafialiśmy w pucharach nie w ostatnich latach, ostatni dwumecz z nimi po pamietnym awansie do LM i "spadku" z 3 miejsca do LE to były własciwie 2 rowne druzyny i gdzie jest Ajax dzis a gdzie Legia??? Cytując klasyka "To jest dramat kur...".

odpowiedz
Andriu - 03.10.2019 / 18:43, *.tpnet.pl

@1916: Brawoooo napisane cała prawda!!!

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn - 03.10.2019 / 19:17, *.plus.pl

@1916: Tylko że Leśny nie przejmował się zbytnio finansami, czego żniwa zbieramy teraz więc już przestańcie płakać za nim, bo z jego polityką bylibyśmy tam gdzie pewien klub z Krakowa.

odpowiedz
mauro - 03.10.2019 / 19:20, *.com.pl

@WiernyKibicZwycięskichDrużyn: zapewne

odpowiedz
dino - 03.10.2019 / 19:21, *.108.201

@WiernyKibicZwycięskichDrużyn:
Czlowieku, za Lesnego na poczatku 2016 bylismy na niewielkim minusie, a po Lidze MIstrzow na ogromnym plusie co ty pindolisz chlop wydawal ale i zarabial a pudel nie umie ani tego ani tego

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn - 03.10.2019 / 19:34, *.plus.pl

@dino: Na czym zarabiał ? Na fartownym na wyrost awansie do LM ? Całe pieniądze z tej wpadki poszło na spłatę zadłużenia. Może i znał się lepiej na sporcie od pudla który zachowuję się jak jeździec bez głowy jeśli chodzi o kwestie sportowe.

odpowiedz
dino - 03.10.2019 / 19:52, *.108.201

@WiernyKibicZwycięskichDrużyn:
po 1sze Legia rokrocznie grała w pucharach i zdobywała jakies trofeum. Rozkrecil marketing, sprzedaz w klubowym sklepie, wrocila moda na Legie (przed Lesnym był strajk kibicow przeciw ITI) Po raz pierwszy mielismy okazje uslyszec hymn Ligi Mistrzow na nowym stadionie mowie o 2013 (4 runda eliminacji Steaua) w 2014 tez bysmy uslyszeli gdyby nie blad proceduralny a 2016 to juz byla ta prawdziwa Champions League.
Reasumujac 4 lata Lesnego: 3 mistrzostwa (2 na kilka kolejek przed koncem) 3 puchary Polski 3 razy Liga Europy (raz wyjscie z grupy) 1 raz Liga Mistrzow (z awansem z 3go miesjca do Ligi Europy) zostawienie w kasie nadwyzki po Champions League
3 lata Mioduskiego: 2 mistrzostwa (oba rzutem na tasme w ostatnich minutach), 1 puchar Polski 0 europucharow plus ogromne dlugi ktore musimy splacac poprzez wyprzedaz pilkarzy

odpowiedz
Przemo - 04.10.2019 / 16:36, *.play-internet.pl

@1916: nie rozumiem tego jarania się Lesniodorskim. Nie mam kompletnie zaufania do kompetencji Mioduskiego, ale to co zrobił na koniec Boguś to brak mi słów. Doprowadził do przetargu, napuścił wszystkich ile to on nie zapłaci, podbił cenę po czym nawet oferty nie złożył. Wydoił frajera, ale to było też działanie na szkodę naszego klubu. Ludzie ogarnijcie się

odpowiedz
Po(L)noc - 03.10.2019 / 11:47, *.73.156

Ja tam osobiście już od długiego czasu nie potrafię się ustosunkować do naszego Prezesa.
Bo z jednej strony na pewno nie jestem jego przeciwnikiem, bo prezes powinien dbać o płynność finansową klubu, ale z drugiej strony będąc prezesem klubu piłkarskiego, a już szczególnie takiego jak Legia, to jednak cele sportowe powinny być zawsze na trochę wyższym poziomie, bo w sporcie chodzi o to aby zdobywać trofea.

Brakuje mi tego niestety u naszego Prezesa. Nie wiem co ma na myśli mówiąc, że główny cel to gra w pucharach... Awans do pierwszej fazy LE wygrywając cudem np. Puchar Polski, czy gra co roku na poziomie grupowym?

Naszym głównym celem powinna być dominacja na rodzinnym podwórku, dominacja czyli praktycznie przystępowanie co roku do fazy finałowej z przewagą której nie da się roztrwonić. Jeśli dojdziemy do takiego poziomu, to w parze pójdzie poprawa finansów i obecny cel klubu, jakim jest gra w pucharach, to logiczne.

Brakuje mi też trochę (nie wiem jak to najlepiej ująć), chęci brania rewanżu po niepowodzeniach. Jak w poprzednim sezonie Piast zdobył mistrza, wierzyłem że radość z tego powodu całej Polski, tak podziała na Prezesa, że wyłoży kilka milionów na wzmocnieni aby za rok zamknąć usta całej lidze. Tak się jednak nie dzieje...

Wydaje mi się, że obecne zimowe okienko jest ostatnim, w którym Prezes może mieć u mnie jeszcze trochę kredytu zaufania i pokazać, że potrafi wyłożyć kilka milionów() które i tak mamy z transferów) aby kluby pokroju Piasta, Lechii itp. nawet nie mogły pomarzyć o rywalizacji z nami, a już tym bardziej o zdobywaniu punktów na naszym terenie, co ostatnio coraz częściej się zdarza...

odpowiedz
peru123 - 03.10.2019 / 13:29, *.plus.pl

@Po(L)noc:
To że chce on dobrze, to jest pewne, ale nie wyciąga wniosków po porażkach. Moim zdaniem głównym problemem Legii to kadra trenerska , od ponad 2 lat bawi się w saperkę i trafia ciągle na miny. Ostatnim Trenerem w Legii to Czerczesow, po nim to albo frustraci albo uczący się. Żaden z nich nie pomaga zespołowi, i tu jest pies pogrzebany i o to mam pretensje do niego. Dobry trener nie da sobie wcisnąć Antolicow, Rochow iitp, młodych doszlifuje, z zawodników wyciągnie maxa, a np Vukowic nie potrafi tego, wszyscy lecą w dół, np taki Novikovas , w jadze nie do zastąpienia a w Legii nie wie o co chodzi.

odpowiedz
tomiacab - 03.10.2019 / 19:42, *.virginm.net

@Po(L)noc: a czy regularna gra w pucharach nie jest dbaniem o finanse?

odpowiedz
Malinka - 03.10.2019 / 09:30, *.tpnet.pl

Dlaczego wy zawsze obrażacie Mioduskiego on się stara i myśli o podstawach czyli młodzież i stabilność finansowa, szkoda że nie jest szejkiem z Kataru no ale cóż nie zawsze jest gorzej by nie było lepiej , czy chcecie Leśniodorskiego gdzie wszystko kupowane było na kredyt,ściągani zawodnicy pokroju Pasquato ,posłuchajcie co mówił Michał Żewłakow i może docenicie to co macie.Pozdrawiam

odpowiedz
tomiacab - 03.10.2019 / 11:06, *.237.9

@Malinka: za Leśnodorskiego wszystko się zwracalo z pucharów i to jeszcze z nawiązką

odpowiedz
dino - 03.10.2019 / 11:25, *.vectranet.pl

@Malinka:
3 lata bez pucharów jakoś poprzednik umial sie tam dostac i zarobic Miodkowi chodzi tylko o kase a chytry dwa razy traci czytam o akademii sprzedawaniu piłkarzy tylko jakos o sukcesach i trofeach doczytać nie moge

odpowiedz
oLaf - 03.10.2019 / 12:39, *.vectranet.pl

@dino: 100% racji!!! Ja też tylko widzę, że MIodek chce "wszystko sprzedać" a sukcesy .... to tak "przy okazji może coś wpadnie".

Już nikt nie mówi o awansie do LM, a za 2 lata pozostanie już tylko nam eliminacje tej ligi pocieszenie bo do el. LE się nawet nie dostaniemy....

odpowiedz
Tom - 03.10.2019 / 12:45, *.warszawa.pl

@Malinka: 1) Leśny to czas walki w LM i LE
2) Leśny to dominacja w lidze i PP
3) Leśny to jeden z lepszych momentów w historii Legii
NAWET O TYM NIE MYŚL ŻEBY TO PORÓWNYWAĆ.
Leśny to oczywiście wykup udziałów kasą klubu co na początku było wg nie bo, to także sfrajerowanie się z gtsem ALE SPORTOWO nie ten świat Pan Darek.
5)Pascquato? A Odjija a prjovic coś Ci to mówi???
Novikovas lepszy? A może rocha???? Ochłoń dzieciaku.
4) Nie pozdrawiaj Loka ode mnie. pa

odpowiedz
KULTURALNY - 03.10.2019 / 08:39, *.141.85

Do Torhn jesteś nie dobrze wychowany obrażasz prezesa klubu CWKS LEGIA WARSZAWA PO prosu nie jesteś zuch a chuligan

odpowiedz
p10 - 03.10.2019 / 07:44, *.chello.pl

A Sebastian Szymański 1 asysta na 806 minut w lidze rosyjskiej w ciągu 11 meczy. Jeśli tak reklamuje naszą młodzież "nasza gwiazda" to nie ma co liczyć na ogromne zyski z transferów.  Z obecną kadrą szkoleniową nawet zbudowanie akademii nic nie pomoże.

Fajnie by było tutaj zobaczyć historię gry młodych piłkarzy wychowanych z Legii jak sobie radzą w innych klubach. Bo ja nie kojarzę by jakikolwiek młody piłkarz ofensywny wychodzący z Legii wywalczył spokojne miejsce w klubie w średniaku na zachodzie.

odpowiedz
peru123 - 03.10.2019 / 06:53, *.plus.pl

Ja uważam że pomysł na finansowanie klubu że sprzedaży zawodników w przypadku Legii się nie uda, mimo wszystko szkółek piłkarskich w Europie jest od ciula, w Polsce też coraz więcej i jeżeli nie potrafili zarobić kasy jak zdominowaliśmy CLJ U19 przez ,kolejne 3 lata to teraz oprócz pyr dołaczyl Szczecin, Lubin i młody zdolny ma już wybór a tacy jak np Walukiewicz pokazali jak się Ci jego spece znają na talentach. W Warszawie jak nie masz wyników to nie będzie frekwencji , sponsorów itp. ( w tej chwili już sprzedaje bilety promocyjne po 34 złote a trybun nie zapełnia ) bo na te grę nie da się patrzeć , poziom trzecioligowy i dodatkowo pozbawiony walki.

odpowiedz
e i adam - 03.10.2019 / 06:25, *.virginm.net

jesteście zblazoweani. Legia do klub sportowy i liczą sie wyniki. jak kogoś nie stać na utrzymywanie klubu na jego poziomie, nie mówiąc o progresie to niech wyp....a doić kasę gdzie indziej. Biznes to obupulna korzyść , a tu jest dojenie kasy, a korzyść czerpie tylko pudel. Wyp....jcie razem z pudlem gamonie bez ambicji.!!! A co w korporacjoniźmie jest lepszego od socjalizmu, że tak wywyższacie czasy skur...łej domokracji ponad komunę?

odpowiedz
Zły krasnolud - 03.10.2019 / 06:32, *.virginm.net

@e i adam: to trole miodowe są chyba. Coraz częściej widać próby uciszania krytycznych głosów, poprzez taką retortkę, że jak myślisz inaczej, to jesteś np. porównywany do miłośnika komuny.

odpowiedz
Roma - 02.10.2019 / 22:58, *.vectranet.pl

Legia to klub sportowy, a w sporcie chodzi o to aby zwyciężać, odnosić sukcesy. W całym wywiadzie ani słowa o mistrzostwie Polski, są za to znamienne słowa : chcemy zarabiać na sprzedawaniu piłkarzy. To jest cel naszego prezesa.

odpowiedz
E - 03.10.2019 / 00:14, *.virginm.net

@Roma: Legia to byl klub sportowy za komuny,gdy liczyl sie sport i wyniki, teraz to jest czysty biznes...zejdz na ziemie

odpowiedz
Adam - 03.10.2019 / 01:07, *.chello.pl

@Roma: kiedy jesteś 15 letnim idealistą to może i owszem, ale prawda jest taka, że dzisiejszy sport to biznes.

odpowiedz
Lesny Dziadek - 03.10.2019 / 08:25, *.play-internet.pl

@Adam: I jak wyglada ten biznes w Legii? Bo z tego, co wiem sa dlugi, a perspektywy na poprawe - zadne.

odpowiedz
Roma - 03.10.2019 / 09:24, *.plus.pl

@Adam i E: wrzuciliście banały, albo celowo płytko potraktowaliście temat. Piłka jest biznesem - i dobrze, tylko istotą tego biznesu jest osiąganie sukcesów sportowych, a wszystko inne prowadzi do tego aby ten sukces osiągnąć. Jeżeli odpowiada Wam biznes typu : tanio kupię - drogo sprzedam, to polecam np. allegro, albo bardziej wtajemniczonym - giełdę. Nie tak dawno temu prezes powiedział, że nie opłaca się zdobywać MP, teraz dorzucił kolejną "złotą myśl". Moim zdaniem - nie tędy droga.

odpowiedz
peru123 - 02.10.2019 / 22:53, *.chello.pl

Loczek , twoja wizja klubu nigdy się nie sprawdzi, od lat stawiasz na nieudolną kadrę szkoleniową, która ma się tutaj uczyć, nawet fart z Magierą potrwał tylko kilka miesięcy. Twój projekt LTC przy takim nieudaczniku jak ty, nie ma szans powodzenia, żaden talent nie odpali , nie urośnie, kibice Legii Warszawa nie dadzą się doić, oczekujemy najlepszych zawodników, a twoi pracownicy sprowadzają tylko takich co może mają fajne CV ALE zostali odpaleni z klubów o słabszym potencjale marketingowym niż Legia i dla nich to sufit i mają gdzieś swój rozwój a wy na nich budujecie zespół / Cafu, Antolić, Novikowas itd /, jesteś żałosny i nie masz szans, chciałbym się mylić, Kuśwa chciał.

odpowiedz
Adam - 03.10.2019 / 01:05, *.chello.pl

@peru123: kibice dają się doić, proszą o dokładkę i zaczynają bluzgać kiedy ktoś chociaż wspomni o bojkocie.
Dla miodka ewidentnie najważniejszy jest hajs. Jeżeli kibice myślą, że swoim jęczeniem coś zmienią to ogólnie trochę beka. Czym miodek ma się przejąć jeżeli frekwencja na stadionie nadal jest? Niech sobie coś tam pie**olą z trybun i na forach, hajs się zgadza, i tak przyjdą na mecz.
Niestety dla niektórych jest to zbyt trudne do zrozumienia. Może chodzi o to, żeby miał kto się dorzucić do puszki, może to fanatyczne zaślepienie, że na meczu trzeba być i ch*j. Napisz o bojkocie, a te wszystkie prawilniaki i bracia po szalu od razu dostają piany na mordzie i nawet nie chcą słuchać.
Póki to wszystko będzie trwać nic się nie zmieni.

odpowiedz
(L)eon - 03.10.2019 / 01:15, *.222.246

@Adam: 100% poparcia kolego piszę o tym już od paru miesięcy ale nie ma odzewu trzeba odróżnić fanatyzm od zwykłego okradania dopóki tzw kumaci tego nie pojmą to nic z tego nie będzie nie chcę krakać ale za rok nie będzie pucharów za dwa górnej ósemki a za trzy tej marnej ekstraklasy obym się mylił

odpowiedz
Ohoho - 03.10.2019 / 01:39, *.chello.pl

@(L)eon: Dobry jesteś trochę jak Kononowicz ;)

odpowiedz
Warszawiak1234 - 02.10.2019 / 22:14, *.chello.pl

Co by nie mowic.....czlowiek sukcesu....czapki z glow....

odpowiedz
ach - 02.10.2019 / 21:37, *.co.uk

Dobrze by było, gdyby działalność Legii była uniezależniona od loczka i jego pupilków. Legia to My a nie loczek i jego psy!!

odpowiedz
Och - 02.10.2019 / 22:25, *.vectranet.pl

@ach:
W sedno

odpowiedz
pol - 02.10.2019 / 21:28, *.chello.pl

prezesina,trenerzyna,piłkarzyny.............banda niedojdów plugawiących mój klub

odpowiedz
wawa3 - 02.10.2019 / 20:23, *.net.pl

Slavia radzi sobie z Borussią dużo lepiej niż Legia przed trzema laty. Jak widać Czesi mimo podobnego budżetu potrafią stworzyć kolektyw a my jesteśmy zwykłymi dziadami.

odpowiedz
lagerta - 03.10.2019 / 06:21, *.virginm.net

@wawa3: no i co pynie z twojego komentarza? a rafał dostał bęcki od michała, który dostał z kolei od pawła, a rafał wlał przecież pawłowi.

odpowiedz
Kamuflaż - 02.10.2019 / 19:53, *.tpnet.pl

Gość nie ogarnia, przestałem czytać jego wywody dawno temu, wam też to radzę.

odpowiedz
Ibis - 02.10.2019 / 20:00, *.chello.pl

@Kamuflaż: absolutna racja!

odpowiedz
Otwock - 02.10.2019 / 19:42, *.play-internet.pl

Sprzedaj klub komuś mądremu. Odejdź.

odpowiedz
Gosc - 02.10.2019 / 19:29, *.play-internet.pl

Mioduski wreszcie nadejdzie taki dzień ze zostaniesz gdzieś dopadniety na mieście za te swoje wyczyny względem L, i wtedy zrozumiesz dopiero swoje błędy

odpowiedz
xD - 03.10.2019 / 01:08, *.chello.pl

@Gosc: to idź i na niego poluj internetowy napinaczu

odpowiedz
Arek - 02.10.2019 / 18:33, *.tpnet.pl

Normalnie, strach się bać. Zanosi się, że pod wodzą tego właściciela prezesa i nad prezesa będziemy jak łach Rutkowskich.

odpowiedz
Torhn - 02.10.2019 / 18:12, *.plus.pl

Zmień fryzurę pajacu.bedzie łatwiej

odpowiedz
tomiacab - 02.10.2019 / 17:59, *.virginm.net

Nie rozumiem, co złego jest we wliczaniu dochodów z europucharów do budżetu klubu, kiedy ma się szczere chęci regularnie występować w tych rozgrywkach. (Mam na myśli tak zamortyzowany plan budżetowy, aby klubowi wystarczało trzy razy grać w fazie grupowej LE na pięć sezonów). Ktoś tu chyba nas okłamuje, że chce zbudować silną markę europejską. Do tego nie chce się osłabiać, ale budżet opierać na sprzedaży zawodników. To co, chce utrzymać duzy klub ze sprzedaży tylko tych słabszych zawodników. Trochę jak budować masę na redukcji kalorycznej.

odpowiedz
Rafał - 02.10.2019 / 18:28, *.play-internet.pl

@tomiacab: Dokladnie, jak Pan opisuje. Nie chcę mi się czytać słów tego "bajkopisarza". Jego wizja to sprzedawanie młodych piłkarzy, podobnie jak Lech. Czy my mamy się jako kibice na to godzić? Im wcześniej zrozumie, że szkodzi nam, klubowi tym lepiej. Niestety, ale mamy swojego Ireneusza Króla!

odpowiedz
cała PRAWDA - 02.10.2019 / 17:46, *.orange.pl

Patrząc realnie to L pod wodzą tego prezesa dostaje ostre lanie na wszystkich frontach i przegrywa wszystko co było do wygrania więc co to za prezes ? Ja się pytam ?

Mioduski leci na micie wielkiej i niepokonanej L i tak zbiera kasę i bryluje na salonach na zasadzie jakoś to będzie .
Po LM dostała L duży zastrzyk kasy i trzech udziałowców rozszarpało cały tort i się rozstali od tamtej pory legia idzie ostro w dół i to jest ciężka praca pana prezesa Mioduskiego , jedynie co go trzyma przy życiu to ten cały ośrodek treningowy , który jest współfinansowany za pieniądze Polaków z budżetu państwa .

odpowiedz
Antybuc - 02.10.2019 / 17:58, *.play-internet.pl

@cała PRAWDA: ale dziadu z Pcimia jak twój żałosny klubik wybuduje akademię i wystąpi do ministerstwa o dofinansowanie to też dostanie ale najpierw trzeba samemu przynajmniej zacząć. Piecze tyłek co?

odpowiedz
qwer - 03.10.2019 / 10:42, *.orange.pl

@Antybuc: przepraszam wszystkich mieszkańców Pcimia za tego Antybuca . Dziękuję i miłego dnia dla wszystkich .

odpowiedz
tęczowi vuko i kalekowić - 02.10.2019 / 17:28, *.vectranet.pl

kiedy wywalisz pudelku tego amatora vuko?

odpowiedz
Lagerta - 02.10.2019 / 17:23, *.144.125

Ostatnia wypowiedź najlepsza. "Nie będziemy się osłabia" - łatwo to powiedzieć, po trzech latach systematycznego osłabienia drużyny.

odpowiedz
Tom - 02.10.2019 / 16:57, *.t-mobile.pl

Fundamenty finansowe to już nie puchary. Po kolejnym sezonie w sumie bez nich nic dziwnego, z drugiej strony już niziótkie aspiracje skoro żyć będziemy że sprzedaży kopaczy i... z akademii buhahaha

odpowiedz
Tom - 02.10.2019 / 17:10, *.t-mobile.pl

@Tom: * niziutko

odpowiedz
Won - 02.10.2019 / 16:29, *.234.110

Z Legii!!

odpowiedz
Elquatro - 02.10.2019 / 15:52, *.chello.pl

na analu plus na yt matraial o 20 letnim prezesie arki gdynia, ktoremu tatus kupil 75 procent gdynskiego klubu. po obejrzeniu pierwszy raz docenilem naszego Szopena

odpowiedz
Ja - 04.10.2019 / 12:39, *.t-mobile.pl

@Elquatro: Znam Midaka, wcześniej tatuś sponsorwał mu grę w podwarszawskiej Ożarowiance. Dla niej to były złote czasy, chwile po ich odejściu było dobrze, lider 4 ligi, ale miasto dało za mało hajsu i pieniądze na premie za wygraną już we wrześniu...

odpowiedz
Warszawiak - 02.10.2019 / 15:31, *.chello.pl

Prezesowi zależy na całej lidze zatem dlatego nasza drużyna przegrywa swoje spotkania i przerywa wszelkie passy...

odpowiedz
Felek - 02.10.2019 / 15:27, *.netfala.pl

Mamy prezesa ponadczasowego z wizją długofalowego rozwoju...

odpowiedz
dino - 02.10.2019 / 15:19, *.108.201

Niech sie Miodek wezmie za finansowanie Barcelony, zejscie na mielizne murowane, pozbylby sie Messiego (bo kasa ze sprzedazy plus komin placowy) zatrudnilby Kucharczyka a co tam z wynikami

odpowiedz
Pacho - 03.10.2019 / 06:41, *.2.18

@dino: Kuchy nie jest z kartą na ręku. Prędzej Nowikowada bo za niego nikt nie płaci

odpowiedz
Elquatro - 05.10.2019 / 21:28, *.chello.pl

@Pacho: mlody banan.. Szkoda słów

odpowiedz
Po(L)ubiony - 02.10.2019 / 15:05, *.chello.pl

Tak przy okazji: Weszło podaje, że właśnie zrezygnował zatrudniony dwa m-ce temu, dyrektor marketingu. Szymek Milczanowski, wunderkind PO?

odpowiedz
Lol - 03.10.2019 / 01:13, *.chello.pl

@Po(L)ubiony: powoływanie się na weszło to jak powoływanie się na super express.

odpowiedz
Maharaczcza - 02.10.2019 / 14:59, *.51.162

Panie Prezesie murem za Panem my prawdziwi kibice ci ktorzy chodza na stadion a nie wichrzyciele ktorym nie zalezy na dobru naszego klubu pilkarskiego Tencza...skresl Legia!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 02.10.2019 / 15:09, *.chello.pl

@Maharaczcza: Prezes się przemęcza, a tu wbijają mu szpilki, nie ludzie a wilki.

odpowiedz
Jj - 02.10.2019 / 18:18, *.centertel.pl

@Maharaczcza: i to nie prawda że na zgrupowaniu dach przeciekal!!! .... zwlaszcza że prawie nie padało

odpowiedz
Leśny Dziadek - 02.10.2019 / 20:37, *.orange.pl

@Maharaczcza: Bo jego jest racja, i to Święta racja, jego racja jest najracniejsza!!!! Ps. Choćby Legia miała spaść do 1 ligi, a długi przekroczą wartość czegokolwiek, jego racja jest i będzie najmojsza, na wieki wieków Amen!!!

odpowiedz