fot. Woytek / Legionisci.com

LTC: Wiecha zawisła, budowa na półmetku

Woytek, źródło: Legionisci.com

W piątek na terenie budowy ośrodka treningowego Legii Warszawa odbyło się symboliczne zawieszenie wiechy na dachu budynku głównego. Uroczystość zorganizował generalny wykonawca przedsięwzięcia firma PORR, a w niej udział wzięli pracownicy Legii i PORR oraz przedstawiciele Grodziska Mazowieckiego.

Fotoreportaż z budowy ośrodka treningowego - 45 zdjęć Woytka


- Czuję, że robimy następny nasz dom, tak jak kiedyś z Anią robiliśmy własny dom, choć to trwało chyba trochę dłużej - przywitał do zebranych Dariusz Mioduski. - Tutaj także w takim kręgu rodzinnym udaje nam się zbudować nowy dom Legii, bo tak będziemy to miejsce nazywać - dodał.

fot. Woytek / Legionisci.com
Dariusz Mioduski, Anna Mioduska i Grzegorz Benedykciński (burmistrz Grodziska) - fot. Woytek / Legionisci.com

- Zawieszenie wiechy to wieloletnia tradycja sięgająca XIV wieku. Ona jest takim momentem zakończenia ważnego etapu budowy. W tym przypadku jest to zakończenie stanu surowego budynku głównego, choć w wielu miejscach jesteśmy już dalej niż stan surowy. Budowanie jest grą zespołową - cieszę się, że jesteśmy tutaj wszyscy partnerami i gramy w jednym zespole. Wiecha to taka pierwsza połowa, którą wspólnie wygrywamy 1-0. Mamy nadzieję, że druga połowa będzie równie dobra albo jeszcze lepsza - powiedział prezes PORR Jakub Chojnacki.

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

Sporo szczegółów na temat samej budowy przestawił kierownik projektu Łukasz Molski: - Cztery miesiące temu zaczęliśmy wykonywać konstrukcję budynku głównego. Po wbudowaniu 4,5 tysiąca metrów sześciennych betonu, 500 ton stali oraz płyt sprężonych nad halą sportową, udało nam się zakończyć konstrukcję budynku. Obecnie jesteśmy w trakcie wykonywania ścian osłonowych. Na parterze jest już wykonane ponad 80%, a na pierwszym piętrze 50%. Montujemy stolarkę okienną, której standard w trakcie budowy został podniesiony, co na pewno poprawi wizualny odbiór budynku. Wykonujemy elewacje oraz prace dekarskie na dachu. Główny plan jest taki, żeby przed zimą zamknąć budynek i móc prowadzić prace wykończeniowe w trakcie niesprzyjających warunków pogodowych. Ponadto po 6 miesiącach udało nam się wykonać trzy pełnowymiarowe naturalne boiska. Zgodnie z planem boiska są wyposażone w instalację drenarską, system nawadniania oraz odpowiednio oświetlone. Docelowo w ośrodku będą aż 32 maszty oświetleniowe. Na te trzy boiska wjechały już siewniki i jesteśmy w trakcie siania trawy.

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com

Fotoreportaż z budowy ośrodka treningowego - 45 zdjęć Woytka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

+dodaj komentarz
Elquatro - 05.10.2019 / 13:47, *.chello.pl

Jak ma takie sukcesy w budowlance to niech sie wezmie za deweloperke a nie za klub piłkarski :)

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 05.10.2019 / 12:23, *.play-internet.pl

Cóż-myślę,że ten ośrodek,mimo pozornych korzyści dla Legii,najwięcej ich przyniesie Mioduskiemu.Legia jest mu potrzebna,jako"satelita",w której ci "młodzi i zdolni"będą promowani i przygotowywani do sprzedaży.I nie jestem przeciwny L.T.C.tylko wiem,że ani grosz z tego,co Mioduski na tym zarobi,nie zostanie przeznaczony na rozwój klubu,tylko wszystko zostanie u Pudla w kieszeni.

odpowiedz
@ - 05.10.2019 / 14:30, *.t-mobile.pl

@FOREVER LEGIA: Legia będzie opłacać media, kontrakty od trenerów po firmę sprzątającą..ciekawe ile na - to wyjdzie zanim kogoś wyszkolą.

odpowiedz
piegus - 05.10.2019 / 09:29, *.chello.pl

co tam robi grabowski wkrecil sie na kielicha

odpowiedz
Int - 05.10.2019 / 08:25, *.chello.pl

Ludzie... Ja wiem, że jak jest hejt to na całego. Też nie jestem fanem wielu decyzji Mioduskiego. Ale człowiek buduje za częściowo swoje pieniądze wielki, nowoczesny ośrodek dla naszej Legii! Zadajcie sobie pytanie: to wzmocni, czy osłabi nasz klub na kilkanaście/dziesiąt następnych lat? Oddajmy Darkowi, że ta inicjatywa jest rewelacyjna! Powinien to zrobić już wcześniej. Brawo.

odpowiedz
nie buduje za swoje - 05.10.2019 / 09:50, *.virginm.net

@Int: ani grosz nie pochodzi od niego

odpowiedz
News⚽️Legia - 05.10.2019 / 04:52, *.204.18

Przypomina mi 40latka serial!a gdzie Maliniak?!

odpowiedz
Elquatro - 04.10.2019 / 21:16, *.chello.pl

Jak on poderwal taka kobiete.

odpowiedz
Golas - 04.10.2019 / 22:48, *.utg.ge

@Elquatro: Idealne pytanie ...

odpowiedz
hahaha - 05.10.2019 / 10:23, *.virginm.net

@Golas: hajs Zimeczku, hajs

odpowiedz
Lubuskie - 04.10.2019 / 19:24, *.t-mobile.pl

Zamiast psy wieszać, doceńcie ten krok w przód. Zawsze mało, zawsze źle... Załóżcie sobie forum skarg, zażaleń i frustracji, tam twórzcie swoje konstruktywne wypowiedzi. Nasza Legia robi pomału to, co zostało zaniedbane przez ostatnich XX lat. Wielu chce klubu na miarę nie wiadomo jakiego topu, a zapomina w jakim zacofaniu żyjemy względem piłkarskiej Europy

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn - 04.10.2019 / 19:30, *.plus.pl

@Lubuskie: Dokładnie. Pomału do przodu trzeba zacząć od podstaw które były przez dziesiątki lat zaniedbywane. Budowa zdrowego klubu musi trwać i boleć latami innej drogi nie ma, a rozwój młodzieży to podstawa zarabiania w tym biznesie. Niektórzy po prostu nie potrafią myśleć perspektywicznie i chcieli by cudów od razu, pobudka cuda nie istnieją tylko ciężka praca.

odpowiedz
asa - 04.10.2019 / 19:03, *.inetia.pl

ale pie... glupoty az sie nie chce słuchac ... barany ...

odpowiedz
nieznany - 04.10.2019 / 19:00, *.vectranet.pl

Co tam robił Ferdek Kiepski?

odpowiedz
Po(L)ubiony - 04.10.2019 / 18:56, *.chello.pl

Widzę jeden pozytyw: właściciel jest heteronormatywny.

odpowiedz
lagerta - 04.10.2019 / 23:31, *.virginm.net

@Po(L)ubiony: albo kryptogej

odpowiedz
Kibic - 05.10.2019 / 10:31, *.84.166

@Po(L)ubiony: Może to jednak minus w tym wypadku, bo jeśli on taki jest, to co dopiero cała resztaheteryków łącznie ze mną.

odpowiedz
Rafal - 04.10.2019 / 17:55, *.play-internet.pl

Robota wrze, gorzej z budowaniem silnego zespołu idzie i będzie szło Prezesowi. Co z tego, że powstanie budynek, boiska gdy nie będzie odpowiedniej piłkarskiej jakości. Kto tam wie co wymyśli sobie wszech Właściciel, prezes?!

odpowiedz
Ko(L)o - 04.10.2019 / 15:56, *.145.106

Jak jest wiecha to dzisiaj PM :)

odpowiedz
jack345 - 04.10.2019 / 15:54, *.bosch.de

Miło fajnie szumnie. Spoko. Można było sie przez lata się tlumaczyć że nie ma ośrodka, teraz że w budowie, kolejny rok czy dwa że dopiero rusza. Ale co bedzie poźniej jak nie bedzie tych talentów? Jak nic nadzwyczajnego nie powstanie w tym osrodku? Czy można będzie sobie wtedy gebę wytrzeć?

odpowiedz
Kielecki Sz.pieg - 04.10.2019 / 15:47, *.play-internet.pl

Jakie kompetencje ma pani Mioduska, że się tam znalazła?

odpowiedz
Arek - 04.10.2019 / 17:47, *.tpnet.pl

@Kielecki Sz.pieg: trenerskie i dyrektorsko-prezesowskie.

odpowiedz
Walerek - 04.10.2019 / 15:41, *.netfala.pl

Czyli, że Mioduski chce się tam z żoną przeprowadzić i mieszkać? Może chce doglądać treningi od rana do wieczora. Ciekawe czy tam ogrzewanie będzie jakieś hehehe.

odpowiedz
Wiesiek - 04.10.2019 / 21:59, *.kompex.pl

@Walerek: mordo do szkoły polecam się przejść.

odpowiedz