Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Vuković: Straciliśmy kontrolę nad meczem

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Aleksandar Vuković (trener Legii): To dla nas trudny moment, bo druga porażka z rzędu. Na pewno przed przerwą na kadrę nie będziemy w dobrych nastrojach. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była dobra. Mieliśmy swoje sytuacje, ale ich nie wykorzystaliśmy. W drugiej połowie popełniliśmy jeden błąd i straciliśmy bramkę i kontrolę nad meczem. Wkradła się totalna nerwowość, co nie powinno mieć miejsca, a dało Piastowi drugą bramkę i zwycięstwo. Gratuluję im tego, a nam pozostaje patrzeć na kolejne mecze. To dopiero 1/3 sezonu i nasza strata punktowa nie jest duża, jeśli chodzi o walkę o najwyższe cele.

Dlaczego gramy dwie nierówne połowy? To kwestie psychologiczne, mentalne. W Legii trzeba sobie radzić z dużą presją, a po stracie bramki potrzeba chwili, żeby wrócić do gry. Jeśli źle reagujesz, presja jest jeszcze większa. Trzeba nad tym pracować i poprawić. Wyzwaniem dla tego zespołu jest, żeby reagować jednakowo, niezależnie od okoliczności, bo to jest Legia Warszawa i tu z najmniejszej rzeczy może się zrobić dramatyczna sytuacja. Trzeba sobie z tym radzić.

Obrona wyglądała dziś dobrze. To nasz 20. mecz i dopiero kończy się okres, kiedy będziemy mieć podobną sytuację do innych zespołów. Oni zagrali po 11 spotkań. Zmiany w zestawieniu defensywy wynikają z dużej liczby rozegranych meczów, a nie z powodu nieudanych momentów poszczególnych zawodników. Dzisiaj z obrony można być zadowolonym. Mieliśmy 2-3 sytuacje, kiedy nie zachowaliśmy się jak należy ale nie było tak, że straciliśmy bramkę na 0-1 i straciliśmy głowę, koncentrację i pozwoliliśmy rywalowi na więcej. Stabilizacja składu to następny element, żebyśmy mogli osiągać takie wyniki, jakie chcemy.