Piast Gliwice 2-0 Legia Warszawa

Z Gliwic na kolanach...

Legia przegrała w lidze drugi mecz z rzędu i coraz niżej spada w ligowej tabeli. Tym razem gracze prowadzeni przez Aleksandara Vukovicia polegliw Gliwicach z Piastem 0-2 i trzeba przyznać, że była to porażka zasłużona. Na przerwę obydwie drużyny zeszły przy bezbramkowym remisie, jednak druga połowa należała do gospodarzy. Najpierw do siatki trafił Piotr Parzyszek, a potem wynik ustalił Jorge Felix. Przed nami przerwa na kadrę i czas, aby w Warszawie zastanowili się, w jaki sposób wyjść z kryzysu...

Pierwszą dobrą szansę na stworzenie zagrożenia pod polem karnym przeciwnika legioniści mieli w 6. minucie. Wówczas goście egzekwowali rzut rożny, lecz strzał lewa nogą Arvydasa Novikovasa przeleciał obok słupka. Niebawem odpowiedzieli gospodarze. Bliski szczęścia był Piotr Parzyszek, który główkował z trudnej pozycji, lecz zabrakło mu precyzji. Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie i brakowało klarownych okazji. Wkrótce jednak znów z dobrej strony pokazał się Novikovas. Litwin pobiegł lewą stroną i z jego bardzo mocną próbą poradził sobie Frantisek Plach.

Dwa kwadranse po pierwszym gwizdku Legia powinna wyjść na prowadzenie. Novikovas dostał znakomite podanie od Artura Jędrzejczyka i z dwóch metrów posłał futbolówkę ponad poprzeczką. To była do tej pory najlepsza okazja dla warszawskiego zespołu na pokonanie bramkarza Piasta. Tuż przed przerwą jeszcze jedna okazja dla graczy Aleksandara Vukovicia. Luquinhas ruszył prawym skrzydłem, wpadł w szesnastkę, jednak jego płaski strzał minął prawy słupek. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem walki obydwu drużyn, chociaż nieznaczną przewagę mieli aktualni wicemistrzowie Polski.

Niedługo po zmianie stron jeszcze jedna dobra akcja Novikovasa. Litwin z prawej strony dograł do Jose Kante, który kończył akcję uderzeniem klatką piersiową. Plach nie musiał jednak nawet interweniować. Po niespełna godzinie gry Piast otworzył wynik spotkania. Sebastian Milewski wypatrzył w polu karnym Piotra Parzyszka, ten bez zastanowienia huknął lewa nogą bez przyjęcia, nie dając żadnych szans Majeckiemu. Po godzinie gry dwa razy szczęścia spróbował Gerard Badia, który kopnął piłkę zza pola karnego, jednak zabrakło mu dokładności. W 68. minucie Piast zdobył drugą bramkę... inny z Hiszpanów Jorge Felix okiwał na prawej stronie jednego z obrońców, wbiegł w szesnastkę, gdzie jego uderzenie zablokował Wieteska. Niestety, defensorowi zabrakło sprytu i pozwolił Hiszpanowi spokojnie opanować odbitą piłką, a ten w sytuacji sam na sam spokojnie pokonał Majeckiego.

Kwadrans przed końcem spotkania kolejna okazja Piasta. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzał głową Piotra Malarczyka trafił wprost w stojącego golkipera z Warszawy. Minuty mijały, a niestety nic nie wskazywało na to, że Legia powalczy tutaj nie tylko o remis, ale choćby o jednego gola. Brakowało kreatywności w ofensywie, a zmiany przeprowadzone przez Vukovicia również na niewiele się zdały. W doliczonym czasie gry swój zespół świetną interwencją uratował Plach. Bramkarz Piasta, stojąc na linii, instynktownie odbił strzał głową Jarosława Niezgody. Końcowy gwizdek zabrzmiał kilkanaście minut po godzinie 19. Wtedy też stało się jasne, że byliśmy świadkiem czwartej porażki Legii w tym sezonie ligowym. Czwartej w jedenastu rozegranych dotychczas kolejkach...

2-0
57' Parzyszek
68' Jorge Felix
Mateusz Wieteska 4
71' Luis Rocha 16
69' Arvydas Novikovas 18
Andre Martins 24
Domagoj Antolić 7
Walerian Gwilia 8
Luquinhas 82
69' Jose Kante 20
Radosław Cierzniak 33
69' Jarosław Niezgoda 11
71' Michał Karbownik 14
Dominik Nagy 21
Kacper Kostorz 30
Ivan Obradović 37
Paweł Stolarski 41
Mateusz Praszelik 77
69' Paweł Wszołek 22
Trener: Waldemar Fornalik
Asystent trenera: Tomasz Fornalik
Kierownik drużyny: Adam Fudali
Masażyści: Patryk Hejlman, Kamil Furgalski
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović, Marek Saganowski
Lekarz: Mateusz Dawidziuk
Masażyści: Paweł Bamber, Marcin Bator, Michał Trzaskoma