Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Piastem

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W niedzielę w Gliwicach legioniści zaprezentowali się bardzo słabo i przegrali z mistrzem Polski 0-2. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami jakie przyznaliśmy „Wojskowym” po spotkaniu z Piastem.

Artur Jędrzejczyk - Od pierwszych minut był najlepiej grającym legionistą w ofensywie. Jędrzejczyk bardzo często bywał pod polem karnym Piasta, gdzie robił niemałe zamieszanie. W 15. minucie wypatrzył Gwilię, po czym w idealnym momencie zagrał mu futbolówkę. Gruzin nie wykorzystał dobrego podania od kapitana. W 32. minucie stworzył dogodną sytuację Novikovasowi, który fatalnie przestrzelił nad bramką. W 38. minucie główkował w polu karnym rywala, jednak niecelnie. Mimo że trener Vuković postanowił wystawić „Jędzę” na boku obrony, to ten poradził sobie naprawdę nieźle. Stoper wygrał 19 pojedynków na 23 (83%) oraz aż czterokrotnie jego podanie było kluczowe w akcji. Jedyny minus w jego grze to żółty kartonik, który wyklucza go z gry w meczu z Lechem.

Andre Martins - W 13. minucie świetnie prostopadle dograł do Novikovasa, któremu uciekła piłka. W 55. minucie Portugalczyk ofiarnie zablokował strzał. W defensywie radził sobie bardzo dobrze. Czterokrotnie odbierał futbolówkę rywalom, co jest najlepszym wynikiem wśród legionistów. Martins bardzo celnie podawał (90%) oraz wygrał 12 na 16 pojedynków (75%). Widać, że pomocnik ma pomysł na grę, jednak w wielu sytuacjach nie ma komu zagrać futbolówki.

Domagoj Antolić - W 4. minucie za długo zwlekał z zagraniem, przez co stracił piłkę. Momentami, pomimo że miał jakąś wizję, to nie dawał rady jej zrealizować – najczęściej przez za długie utrzymywanie się przy futbolówce. Kilkakrotnie nieźle prostopadle dograł futbolówkę do wychodzącego Jędrzejczyka. Chorwat celnie podawał (91%).

Luquinhas - W 41. minucie świetnie przedarł się przez obronę Piasta, niestety całą akcję wykończył niecelnym strzałem. Kilkakrotnie nieźle utrzymywał się przy piłce oraz starał się szukać podaniami kolegów. Brazylijczyk zwycięsko wychodził jedynie z sześciu na 15 pojedynków w parterze (40%). Luquinhas bardzo celnie podawał (96%).

Igor Lewczuk - W 27. minucie wyprzedził Parzyszka, który zbierał się do uderzenia. W 68. minucie biernie atakował Felixa, który jednak bez problemu go minął, a następnie umieścił futbolówkę w siatce. Defensor podawał najcelniej wśród podopiecznych Aleksandara Vukovicia (98%), za to wygrał jedynie osiem na 14 pojedynków (57%).

Mateusz Wieteska - W 22. minucie na leżąco zagrał do Nivkovasa, który po chwili oddał strzał. W 49. minucie zablokował uderzenie Hateleya, po którym piłka zmierzała w kierunku bramki. W 57. minucie „Wietes” stał za daleko od Parzyszka, który umieścił piłkę w bramce. Stoper wygrał 13 na 18 pojedynków (72%). W 68. minucie zablokował strzał Jorge Felixa, ale dobitki już nie dał rady.

Luis Rocha - W 52. minucie po jego stracie gliwiczanie weszli w pole karne legionistów, na szczęście nie mieli oni pomysłu jak zakończyć akcję. Trzy minuty później Rocha fantastycznie zablokował uderzenie Badii. Portugalczyk zszedł w 72. minucie. Rocha ani razu nie odebrał skutecznie piłki oraz wygrał tylko 8 na 19 pojedynków (42%). Bardzo niecelnie podawał (61%).

Radosław Majecki - Przy pierwszym golu zdobytym przez Piasta za dużych szans nie miał ze względu na siłę uderzenia, ale piłka przeleciała tuż nad jego głową. Przy trafieniu Felixa nie zdołał zatrzymać futbolówki, którą przelobował go Hiszpan. Oprócz dwóch goli gliwiczanie nie zagrozili bramce legionistów.

Walerian Gwilia - W 55. minucie fatalnie stracił piłkę, po czym gliwiczanie mieli groźną sytuację. W 70. minucie przestrzelił w bardzo dogodnej sytuacji. Gruzin był niewidoczny, niecelnie podawał (71%) oraz wygrał tylko sześć na 18 pojedynków (33%). Gwilia wykonał cztery zwody. Po na naprawdę obiecującym początku sezonu, teraz jego forma wygląda zdecydowanie gorzej.

Jose Kante - Mecz z Piastem miał być spotkaniem w którym postara się przekonać do siebie trenera. W 8. minucie chciał głową skierować piłkę do siatki, ale przestrzelił. Zszedł w 69. minucie. Snajper nie doszedł do żadnej klarownej sytuacji w niedzielnym meczu.

Arvydas Novikovas - W 13. minucie chciał ruszyć z kontratakiem, ale uciekła mu piłka. W 22. minucie huknął zza pola karnego, niestety trafił futbolówką w bramkarza. W 32. minucie miał świetną szansę, aby dać Legii prowadzenie. Litwin nie zdołał z bliskiej odległości trafić piłką chociażby w bramkę. Podawał bardzo niecelnie (64%) oraz wygrał tylko pięć na 18 pojedynków (28%). Do tego przy akcjach bramkowych był źle ustawiony. Zszedł z murawy w 69. minucie. Niejeden kibic traci już cierpliwość do tego piłkarza. Novikovas, który jeszcze do nie dawna był jedną z gwiazd naszej ligi, teraz nie jest w stanie oddać celnego strzału z kilku metrów.

Zmiennicy

Paweł Wszołek - Wszedł na murawę w 69. minucie. Był to debiut jego w barwach Legii. Trzy minuty po wejściu wywalczył piłkę na skrzydle, po czym szukał podaniem kolegów z drużyny. W końcówce meczu dośrodkowaniem znalazł Niezgodę, którego strzał obronił Plach.

Jarosław Niezgoda - Wszedł na boisko w 69. minucie. W końcówce spotkania „Jaro” oddał strzał głową, ale świetnie interweniował Plach. Był to dla snajpera 50. mecz z „eLką” na piersi.

Michał Karbownik - Wszedł na murawę w 71. minucie. Mecz bez większej historii w jego wykonaniu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
New⚽️Coach⚽️Legia - 10.10.2019 / 22:19, *.70.22

Jak Mr Mioduski niekuma dalej sensu piłki... że ona jest okrágła i cuda z niá można robić ...na boisku,podwòrku ,parku,plaży,pod blokiem na polach Polskiej miedzy... a najlepiej ...Vuko niech zabierze swoich do lasu tam niech grajá,a drzewa niech bédá przeciwnikiem,ha to by sie dokładności I precyzji szybko nauczyli...hahahaa

odpowiedz
Cult⚽️Legia and Friends Forever! - 09.10.2019 / 00:30, *.204.94

A czy tak trudno słabych do rezerw a z rezerw dobrych do jedynki?!czy to takie trudne panie vukowic I duković o Tomku nie wspomne,..

odpowiedz
Yorick - 08.10.2019 / 17:26, *.52.169

O ile ogólnie doceniam pracę Vuko i jestem zwolennikiem dania mu czasu, to niestety w tym meczu minus dla Vuko i to duży.
Po pierwsze rozwalił sprawnie działający środek obrony bez potrzeby wsadzając tam Wieteskę, efekt - dwa meczi w każdym po dwie bramki stracone przy biernej postawie Wieteski.
Po drugie Rocha, Kante i Novikovas bardzo złe decyzje, cała trójka wyrózniała się negatywnie i została zmieniona, ale sedno w tym, że w ogóle nie powinna wyjść w 11-ce, a jak ktoś słusznie zauważył Novikovas nawet na ławce.

odpowiedz
p10 - 08.10.2019 / 18:28, *.chello.pl

@Yorick: Cytat Miodulskiego: "Vuko jest ważną częścią Legii. Czasem może robi rzeczy, które nie są optymalne z dzisiejszego punktu widzenia, ale są takimi na przyszłość, z punktu widzenia rozwoju klubu." Do takich rzeczy zaliczyłbym promowanie Wieteski, który jest szykowany do sprzedaży.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 08.10.2019 / 21:35, *.play-internet.pl

@Yorick:

Niestety ale nie widzę zalążków taktyki, ktora broniłaby Vuko przy słabej formie piłkarzy.

Chyna, że ta taktyka to jak napisałeś "rozwalenie obrony"...

Też jestem zwolennikiem czasu dla Vuko ale...

odpowiedz
INFO z 10-tej RĘKI - 08.10.2019 / 15:24, *.t-mobile.pl

Novikovas i Gwilia ,to wymysł Naszego Genialnego "PSEUDO TRENERA"
I "GENIALNEGO Dyrektora SPORTOWE" Niejako Radosława Kucharskiego.
Przybłędy, który się przyczepiła jak rzep końskiego ogona , czyli Mioduskiego

odpowiedz
Take The (L) - 08.10.2019 / 13:49, *.vectranet.pl

Niezgoda za 50 występ w Legii powinien dostać pół plusa, tj. pionową kreskę na niebieskim tle xD

odpowiedz
OSA(L) - 08.10.2019 / 11:44, *.t-mobile.pl

Zaczynam odnosić wrażenie że Novikovas albo gra u buka, albo mści się za jagę.
Ciezko mi inaczej zrozumieć ta niemoc.
Mam chory kręgosłup i to często wyklucza mnie z aktywności kolanem ale mam wrażenie że niejednokrotnie zagrałbym lepiej niż Arvydas

odpowiedz
Ronve - 08.10.2019 / 13:47, *.170.173

@OSA(L) : przy obecnej formie Novikovas powinien grać w II i tam dochodzić do formy, branie go do meczowej 18 to jawna kpina nie mówiąc już o pierwszym składzie.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 08.10.2019 / 11:17, *.play-internet.pl

Na + jedynie A.Jędrzejczyk(pomimo,że ogólnie to uważam,że jest zawodnikiem bardzo ograniczonym),no i Wszołek,chociaż 20 min niekoniecznie oddaje w pełni jego możliwości,oraz nie pozwala określić formy,w jakiej się obecnie znajduje.Pozostali,to albo minus,albo minus×2.A już Rocha,czy Novikovas,to jakieś zupełne nieporozumienie,ale i tak A.V.będzie ich wystawiał w pierwszym składzie,bo prawdopodobnie są przygotowywani do sprzedaży,więc grać muszą,a Vukovič może do tej decyzji Mioduskiego się dostosować,bo jak nie,to.........I na tym.polega biznes-drodzy towarzysze niedoli-hajs się musi zgadzać,a że wyników nie ma?.Dla nas nie ma,ale dla Mioduskiego są,bo kibic to nie prezes,a prezes to nie kibic i już dawno,pisałem,że my i Mioduski gramy o różne cele.A dopóki nie staniemy się "osobami decyzyjnymi",tzn takimi,które mogą swoją postawą wymusić na zarządzie,żeby zmienili swoje podejście do klubu,na takie,żeby sukces finansowy nie wykluczał sukcesu sportowego,to piosenka "Nie poddawaj się.........nieprędko się zmieni w "Mistrzem Polski jest.........".

odpowiedz
Legionista1916 - 08.10.2019 / 11:39, *.orange.pl

@FOREVER LEGIA:
Zauważ, że Jedzą był chyba najlepszym ofensywnym zawodnikiem L w tym meczu. To mówi samo o sobie...

odpowiedz
oLaf - 08.10.2019 / 13:00, *.vectranet.pl

@FOREVER LEGIA: to mnie rozwliło : "drodzy towarzysze niedoli-" no niestety tak jest... : ( Novikovas niech spada do Jagi bo nie nadaje się nawet do Legii II... masakryczny poziom dna i mułu...

odpowiedz
wstyd - 08.10.2019 / 10:57, *.centertel.pl

Novikovas i Wieteska do REZERW !

odpowiedz
Rafał - 08.10.2019 / 10:53, *.144.254

Prawda jest też taka,że ta kadra jest bardzo słaba,poza Arturem Jedrzejczykiem,Lewczukiem,Martinsem,nie ma tu dobrych piłkarzy.

odpowiedz
JG - 08.10.2019 / 10:28, *.219.170

Włodarczyk za wysoko.

odpowiedz
brasu - 08.10.2019 / 08:58, *.126.81

dramatem to jest patrzenie na rocha'e... jest tak elektryczny, tak spiety ze za kazdym razem jak ma pilke to prawie zawal. rozumiem ze wciaz brak lewego obroncy, ale to moze przypisac juz karbownikowi na stale ta pozycje i niech sie jej chlopak uczy. wszyscy beda mieli z tego pozytek.

odpowiedz
Sputnik 44 - 08.10.2019 / 09:50, *.t-mobile.pl

@brasu: albo wpuścić Obradovica. Nie wierze, że ktoś może grać gorzej od Luisa...

odpowiedz
SOLEN - 08.10.2019 / 08:42, *.telia.dk

Macie swojego Krola Jarka Niezgode...ktory nie umie pilki przyjac,a jak sie przypadkiem odbije od niego,do wtedy wpadaja bramki....a prawdziwy talent Kulenovic poszedl...bo takich mamy wachowcow...Niezgoda skonczy w 3 lidze...a kulenovicz pojdzie za 30 mil euro...

odpowiedz
KARO(L) - 08.10.2019 / 13:36, *.centertel.pl

@SOLEN: może i Jarek nie jest technicznym mistrzem, ale to co robił Kulenovic to była masakra. Powiesz mi że on potrafił przyjąć piłkę?? U niego był problem z koordynacja ruchową, o czym w ogóle mowa. Tramkarze są lepsi technicznie od niego. Skoro był taki świetny to dlaczego tak wyglądała jego gra czy to w lidze czy w europejskich pucharach. Był gorzej drewniany niż rasialdo. Takie są fakty

odpowiedz
Take The (L) - 08.10.2019 / 13:53, *.vectranet.pl

@KARO(L): Zgadzam się z tobą. Kiedy czytałem ten komentarz, pomyślałem sobie o jego karnym z Kuopio 1.08.2019 r.

odpowiedz
jarekk - 08.10.2019 / 08:29, *.metrointernet.pl

Poza Jedzą po którym widać że mu się chce i przeżywa porażki cała reszta ma wszystko koncertowo w de

odpowiedz
Bialski Legionista - 08.10.2019 / 07:43, *.vectranet.pl

Jedza i Martins zostaja reszta dramat...

odpowiedz