Legioniści na 82. Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku - fot. Legia NYC

Legioniści w USA

Kibice Legii wzięli udział w Paradzie Pułaskiego

Tonic

Jak co roku w pierwszą niedzielę października na najsławniejszej ulicy świata, czyli nowojorskiej Piątej Alei odbyła się Polska Parda Pułaskiego. Wszystkie organizacje i związki polonijne z duma wzięły w niej udział po raz 82. Nie mogło też zabraknąć fanklubu Legii Warszawa z Nowego Jorku.

Wzięliśmy udział w paradzie po raz drugi. W tym roku postanowiliśmy zaprezentować się jeszcze lepiej niż w poprzednim. Przygotowania zaczęły się długo przed. Mieliśmy wiele planów i pomysłów, więc od razu zabraliśmy się do ich realizacji. Dostaliśmy pozwolenie na dołączenie do naszej kolumny motoru i samochodu, które oczywiście były całe w legijnych i narodowych barwach. Dodatkowo zrobiliśmy okazjonalne czapki bejsbolówki z herbem naszego klubu i napisem "Legia New York Fan Club". Zebraliśmy się wszyscy około godziny 14 i cala nasza grupa prowadzona przez motor Harley Davidson wkroczyła dumnie na Piątą Aleję w towarzystwie 20 legijnych flag na kilkumetrowych kijach oraz dużego baneru z napisem Legia Warszawa New York Fan Club. Dodatkowo dzieciaki machały małymi flagami, które dotarły do nas prosto z Polski.

Pod główną trybuną parady na 42 ulicy gdzie zasiadali organizatorzy i honorowi goście zaznaczyliśmy swoją obecność głośnym "CC CWK CWKS Legia" i oczywiście "Mistrzem Polski jest Legia". Na końcu naszej kolumny jechał oflagowany barwami samochód, z którego głośników płynął "Sen o Warszawie" i inne piosenki legijne.

Przemarsz zakończyliśmy przy 53 ulicy dumni z wykonanej pracy i włożonego wysiłku, ale także świadomi, że zawsze może być lepiej, dlatego już zaczynamy myśleć o tym co będzie za rok...
Do zobaczenia na kolejnej paradzie!

fot. Legia NYC
fot. Legia NYC
fot. Legia NYC fot. Legia NYC
fot. Legia NYC
fot. Legia NYC
fot. Legia NYC
fot. Legia NYC
fot. Legia NYC
fot. Legia NYC
fot. Legia NYC

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (55)

+dodaj komentarz
warszawiak - 12.10.2019 / 20:42, *.verizon.net

szkielet jest w Polsce

odpowiedz
jasio865@wp.pl - 12.10.2019 / 18:35, *.play-internet.pl

Witajcie !!!jeśli brał udział w paradzie "Szkielet" to proszę o kontakt!!!!pozdrawiam wszystkich!!!!

odpowiedz
Piknik(L) - 10.10.2019 / 17:04, *.centertel.pl

A gdzie race? Co to za przemarsz kibiców jak nie jest rozświetlony blaskiem rac tak jak mecz na Ł3!

odpowiedz
L - 11.10.2019 / 02:06, *.verizon.net

@Piknik(L): człowieku tu race byś odpalił i by Cię zawinęła od razu milicja za podejrzenie o udział w zamachu terrostycznym

odpowiedz
Piknik(L) - 11.10.2019 / 08:00, *.centertel.pl

@L: dziękuję za odpowiedź . Tak powinno być też na krajowych boiskach ,że policja od razu zawija kogoś ,który robi rzecz nielegalną i zakazana a nie toleruje to . I tylko klub cierpi na tym płacąc kary , a efektu nie ma żadnego oprócz smrodu dymu.

odpowiedz
Do Legia FC New York - 10.10.2019 / 01:35, *.235.75

Siemanko. Gdzie kupiliscie te szare bluzy pod nadruk? Bardzo dobrej jakosci widze ze sa, mozna je kupic gladkie online???, czy to zapewniala firma w ktorej zamawialiscie te bluzy z nadrukiem/haftem na plecach? Potrzebuje towar pierwszej klasy a niestety polskie firmy odziezowokibicowskie proponuja bluzy niskiej jakosci

odpowiedz
Stanislaw - 10.10.2019 / 16:54, *.centertel.pl

@Do Legia FC New York: Bo w PL liczy się cena . Najważniejsze jest żeby było tanio. Jakość to drugorzędną sprawa

odpowiedz
Ciekawy - 10.10.2019 / 00:40, *.tpnet.pl

Kibice jakich drużyn piłkarskich niezaprzyjaźnionych z kibicami Legii byli obecni na paradzie Pułaskiego w swoich barwach?

odpowiedz
Wow - 10.10.2019 / 05:38, *.optonline.net

@Ciekawy: tylko kibice Legii

odpowiedz
bronek49 - 09.10.2019 / 17:51, *.chello.pl

BRAWO POLONUSY DZIĘKUJEMY ZA PAMIĘĆ O LEGII

odpowiedz
Gruby Josek - 09.10.2019 / 18:03, *.optonline.net

@bronek49: Sorry, ale prz.....łeś tym wpisem. Jakie kur..a polonusy nygusie? W 99% chłopaki z Warszawy, których los chwilowo, albo nie chwilowo rzucił, gdzie rzucił. Jesteśmy na meczach w Warszawie i na wyjazdach. To nie jest "pamięć" o Legii tylko fanatyczne kibicowanie.

odpowiedz
Maniek - 09.10.2019 / 20:53, *.chello.pl

@Gruby Josek: Ty tak serio czy trolujesz? Polonus - członek Polonii - Polonia to Polacy za granicą gam*oniu.

odpowiedz
L - 09.10.2019 / 21:43, *.myvzw.com

@Gruby Josek: uwierz mi ze w naszym klubie nie ma 99% osób z Warszawy. Czy aby kibicować Legii trzeba być ze stolicy? W północno-wschodniej Polsce jest bardzo dużo legionistów ;)

odpowiedz
Gruby Josek - 09.10.2019 / 22:01, *.optonline.net

@Maniek: Następny z definicjami z dupy. Polonus/szczuropolak - emigracja pracownicza w latach 80tych, w znacznej części jadąca na jajkach za $99 za zgrzewkę. Ty tam sobie myśl co chcesz, ale się nie obrażaj nygusie jak ktoś ci wytknie nietakt.

odpowiedz
xD - 09.10.2019 / 23:32, *.play-internet.pl

@Gruby Josek: nie napinaj się polonusie.

odpowiedz
Teemit - 10.10.2019 / 01:23, *.virginm.net

@Gruby Josek: hahaha nie musisz odrazu pisac swojej historii z lat 80tych bo nie kazdy tak zaczynal i zyl w usa....

A co do twojego wpisu wyzej ze "chlopaki ktorych los rzucil..." jaki los??? To ich wlasny wybor, wyjechali zarobic a nie uciekali przed czyms

odpowiedz
Kosachicago - 09.10.2019 / 17:38, *.amazonaws.com

Good job guys!!! Tak trzymac pozdrowionka z Illinois..Legia &Zaglebie

odpowiedz
Książę Nocy - 09.10.2019 / 16:45, *.inetia.pl

DUMA. DUMA. NARODOWA DUMA!

odpowiedz
dino - 09.10.2019 / 13:15, *.108.201

Brawo jestem z Was dumny, wiadomo, frekwencja nieliczna, moze jak wygramy kiedys Lige Mistrzow to przyjdzie wiecej osob :P

odpowiedz
xxx - 09.10.2019 / 13:05, *.reaktor.net

Przyłaczam się do propsów. Brawo Panowie!

odpowiedz
oLaf - 09.10.2019 / 11:54, *.vectranet.pl

banerówka super! W ogóle fajnie to wygląda! Jeszcze maskotkę misia można byłoby za rok wypożyczyć z Legii : )

odpowiedz
Krytykant_Zawodowiec - 09.10.2019 / 10:49, *.vectranet.pl

Fajnie organizujecie się za wielką wodą pozdrowienia.

odpowiedz
Barthus - 09.10.2019 / 10:02, *.byfly.by

1. "na najsławniejszej ulicy świata" - to chyba jakis zart. Dla kogo najslawniejszej?!!! Zadufanych w siebie Amerykanow jedynie!
2. Nie "motor" tylko motocykl. "Motor" to silnik. Jak sie mieszka w USA to warto znac angielski - i slowa "motorcycle" i "motor".

odpowiedz
L - 09.10.2019 / 10:53, *.verizon.net

@Barthus: musisz mieć strasznie smutne życie....

odpowiedz
Hardman - 09.10.2019 / 14:04, *.chello.pl

a motor = an engine

motocykl - a motorcycle/
a bike / a motorbike (American style, buddy)

odpowiedz
Gruby Josek - 09.10.2019 / 16:32, *.optonline.net

@Barthus: Ziomek, bez spiny. Tekst nie jest tłumaczeniem z angielskiego. W języku polskim, motor jest jak najbardziej poprawną formą. Widzę, że jesteś oczytany w kilku językach to pewnie masz świadomość czym jest literacka hiperbola w kontekście 5tej alei. Nie zdajesz sobie sprawy jak wkur...ające jest takie pier...enie sprzed komputera. Weź się ogarnij stary.

odpowiedz
L - 09.10.2019 / 16:43, *.myvzw.com

@Gruby Josek:

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 09.10.2019 / 09:11, *.play-internet.pl

Pieknie pokazujecie L na tej waznej alei NYC.

odpowiedz
Nowojorczyk - 09.10.2019 / 09:03, *.249.78

Znowu kiepskie liczby na paradzie. Słabizna.

odpowiedz
Kulawy - 09.10.2019 / 10:37, *.249.137

@Nowojorczyk: racja ale nie ma czego oczekiwac od garstki alkoholikow

odpowiedz
L - 09.10.2019 / 11:45, *.myvzw.com

@Kulawy: musisz mieć straszne wzorce. Tatuś pił a potem cię dotykał?

odpowiedz
Gruby Josek - 09.10.2019 / 16:46, *.optonline.net

@Nowojorczyk: Nie wiem czy kiepskie. Pokaż drugi fan club w innym kraju/mieście, który w nie meczowy weekend potrafi się zorganizować w 40-50 osób. W NY wsród Polonii najwiecej jest osób z północno-wschodniej Polski, którzy jak wiadomo, maja odmienne sympatie kibicowskie. Od kilku lat próbują sie zorganizować, ale nie mają nawet wspólnej miejscówki do oglądania meczów, nie mówiąc nawet o jakiejś wspólnej akcji kibicowskiej. Inni napinają sie trochę przez barierki jak nas widzą. Tyle.

W tym roku mieliśmy więcej osób niż w zeszłym roku. Tak wiec postęp jest. Żeby były liczby, trzeba kibiców sukcesu. Nie mamy na to ciśnienia. Jak jesteś w NY, dołącz do fan clubu. Wypijemy piwko, pogadamy. Wiadomo, złodzieje i pijacy.

odpowiedz
Karolek - 09.10.2019 / 22:33, *.chello.pl

@Gruby Josek: przeciez Jaga ma bar po drugiej stronie ulicy od waszego TJ Sports nory gdzie na mecze Legii przychodzi po 5 osob.

odpowiedz
L - 10.10.2019 / 14:26, *.myvzw.com

@Karolek: musisz odświeżyć swoje marne info. Jak byś tam chodził to byś dawno zauważył ze TJ sports bar od dawna jest zamknięty bo jest na sprzedaż.Johnys Cafe to bar Jagi? Dziwne. Nie słyszałem nigdy ale zajdę to spytam się Janka czy to prawda

odpowiedz
Kuba - 09.10.2019 / 07:17, *.gov.pl

Super, Pozdrowienia:)

odpowiedz
DawidL - 09.10.2019 / 05:30, *.play-internet.pl

Wielkie pozdrowienia dla was !!! Wygląda to świetnie dobra robota (L)

odpowiedz
Kaczor - 09.10.2019 / 01:50, *.spcsdns.net

@MlodyG83:

Legia Fan Club USA

Facebook

Kontaktuj sie z nami!

odpowiedz
MlodyG83 - 09.10.2019 / 22:47, *.verizon.net

@Kaczor:
Nie mam FB

odpowiedz
MlodyG83 - 11.10.2019 / 03:59, *.verizon.net

@Kaczor:
Mozemy się skontaktować inaczej nie przez FB?

odpowiedz
Gniady - 09.10.2019 / 00:04, *.optonline.net

Widziałem na żywo. MEGA SUPER!!! Brawo LEGIA NY FAN CLUB!!! Jesteśmy wszędzie...pozdro dla wszystkich Braci Legionistòw!!!

odpowiedz
Slawek z Madryu - 08.10.2019 / 23:27, *.ono.com

Super milo popatrzec ze Legia jest wszedzie ja w Madrycie moge tylko pomarzyc o takiej paradzie.Pozdrawiam Fan Club New Jork

odpowiedz
Legia Fan Club NY - 09.10.2019 / 11:21, *.verizon.net

@Slawek z Madryu: pozdrawiamy również!!!

odpowiedz
Ducky - 08.10.2019 / 22:54, *.71.218

Piotruś, Mordo Ty Moja!!

odpowiedz
Krzys Bemowo - 08.10.2019 / 22:37, *.play-internet.pl

Piekna parada bravo Wy bravo polonia NY tak trzymajcie pełen szacun

odpowiedz
Cult⚽️Legia and Friends Forever! - 08.10.2019 / 22:28, *.204.94

Brawo! Pozdrawiamy!Fan!Club!New!York ! Legia!

odpowiedz
Kaczor - 08.10.2019 / 21:31, *.spcsdns.net

Pozdrowienia dla kazdego Legionisty w okolicy I za ocean. "L".

odpowiedz
LEGIA New York - 08.10.2019 / 21:28, *.amazonaws.com

JESTESMY WSZEDZIE (L) Pozdrawiamy!!!!

odpowiedz
Tomek Mokotów - 08.10.2019 / 21:27, *.play-internet.pl

Zawsze dobrze gdy trzyma się fason.

Pozdrowienia dla Polonii ;)

odpowiedz
ding - 08.10.2019 / 21:05, *.chello.pl

Kiedyś na Ł3 była flaga FC NYC, ale tamta była dużo ładniejzsza

odpowiedz
Legia Fan Club New York - 08.10.2019 / 21:41, *.myvzw.com

@legiafanclubnewyork
TO jest baner,który mamy tu w NY a flaga jest w Warszawie i z tego co wiem będzie na meczu z lechem

odpowiedz
MlodyG83 - 08.10.2019 / 23:05, *.verizon.net

@Legia Fan Club New York:
Cześć Jestem z NJ chce namiary do was.Gdzie mogę nabyć taka czapkę?

odpowiedz
Kaczor - 09.10.2019 / 01:13, *.spcsdns.net

@MlodyG83:

Legia Fan Club USA

Facebook

Kontaktuj sie z nami!

odpowiedz
W45 - 08.10.2019 / 20:31, *.chello.pl

Spoko bejsbolowki, gdzies mozna takie dostac ?

odpowiedz
Rado - 08.10.2019 / 20:38, *.com.pl

@W45: w NY

odpowiedz
W45 - 08.10.2019 / 21:03, *.chello.pl

@Rado: domyslam sie. Moze grupa z NYC puscila je online. Pozdro chlopaki za oceanem!

odpowiedz