fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

Show Lewego

Łotwa 0-3 Polska

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski pokonała w meczu eliminacji mistrzostw Europy Łotwę 3-0. Wszystkie gole dla "biało-czerwonych" strzelił niezawodny Robert Lewandowski. Powołana na to spotkanie dwójka legionistów - Radosław Majecki oraz Artur Jędrzejczyk 90 minut przesiedzieli na ławce rezerwowych.

Mecz znakomicie rozpoczęli Polacy, którzy prowadzili dwoma golami już kwadrans po pierwszym gwizdku sędziego. Dwukrotnie to siatki trafił Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu najpierw wykorzystał podanie Sebastiana Szymańskiego, a potem Kamila Grosickiego. Od samego początku widać było, że Polacy chcieli szybko narzucić przeciwnikom swój styl gry. Zepchnęli ich do defensywy i nie pozwalali na konstruowanie akcji w ataku. W 29. minucie łotewskiego bramkarza do wysiłku zmusił Grzegorz Krychowiak. Pomocnik grający na co dzień w lidze rosyjskiej huknął z dystansu i na raty piłkę zdołał odbił Andris Vanins.

Niebawem stuprocentową okazję zmarnował Kamil Grosicki. Zawodnik dostał znakomite podanie od Lewandowskiego, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił tylko w boczną siatkę. Do końca pierwszej połowy brakowało już klarownych sytuacji. Tempo gry spadło, a w końcówce do głosu zaczęli dochodzić Łotysze, lecz nadal nie potrafili oni zagrozić bramce strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego.

Zaraz po zmianie stron wynik powinien podwyższyć Grosicki. Jednak pomocnik nie po raz pierwszy tego wieczoru był nieskuteczny. Po godzinie gry na boisko wszedł Krzysztof Piątek. Już kilkadziesiąt sekund potem mógł wpisać się na listę strzelców. Z jego próbą poradził sobie jednak łotewski bramkarz. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry trzeciego gola strzelił Lewandowski. Napastnik wykorzystał dogranie od Grosickiego, który zanotował... bardzo niecelny strzał, i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Do końcowego gwizdka utrzymało się wolne temp gry. Polacy byli zadowoleni z wyniku, a gospodarze nie potrafili znaleźć żadnego sposobu na defensywę gości.

Łotwa 0-3 Polska
Lewandowski 9', 13', 76'

Łotwa: 1. Andris Vaņins - 7. Ritvars Rugins, 3. Mārcis Ošs, 4. Kaspars Dubra, 19. Vitālijs Jagodinskis, 2. Vitālijs Maksimenko - 13. Mārtiņš Ķigurs (86, 14. Andrejs Cigaņiks), 5. Oļegs Laizāns (72, 21. Kristers Tobers), 15. Deniss Rakels (72, 11. Artūrs Karašausks), 10. Jānis Ikaunieks - 22. Vladislavs Gutkovskis.

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 16. Tomasz Kędziora, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 13. Maciej Rybus (80, 2. Arkadiusz Reca) - 19. Sebastian Szymański, 10. Grzegorz Krychowiak, 14. Mateusz Klich (60, 23. Krzysztof Piątek), 20. Piotr Zieliński, 11. Kamil Grosicki (77, 21. Przemysław Frankowski) - 9. Robert Lewandowski.

żółta kartka: Maksimenko.

sędziował: Halis Özkahya (Izmir).
widzów: 7107.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

+dodaj komentarz
autor - 11.10.2019 / 18:11, *.vectranet.pl

Prawda taka, ze grali do dupy ale rywala mieli tak zalosnego, ze ten wynik to nic wielkiego - a teraz mozecie sobie robic dobrze oh ah 3-0

odpowiedz
Krzeszczu Leszczu - 11.10.2019 / 20:46, *.play-internet.pl

@autor: oh ah Lewandowski...i długo długo chyba nic.

odpowiedz
gazza - 11.10.2019 / 17:55, *.inetia.pl

Mecz Chorwacja : Węgry - Przed meczem starcie kibiców - Po stronie Węgrów staneli kibice Legii i Pogoni - Wielkie brawa dla tych kibiców !
Węgry zawsze przyjacielem Polski !!!

odpowiedz
haha - 11.10.2019 / 17:58, *.vectranet.pl

@gazza: żebyś się nie zdziwił

odpowiedz
Mariol - 12.10.2019 / 16:20, *.wanadoo.fr

@gazza: bez sensu.Nasi nie powini być przeciwko Chorwata.Oba narody Wegrzy i Chorwaci nas lubią.

odpowiedz
Driver - 12.10.2019 / 18:10, *.plus.pl

@gazza: jakoś nie widzę tej przyjaźni Madziarów do Polaków jak jeżdżę po tym durnym kraju. Rangersi jak mają do wyboru Polaka to kasują za byle co , Rumuna nie ruszają nich zakrzyczą ,Czechów i Słowaków Sobole boją się zatrzymywać nawet za ewidentne wykroczenia a Turcy to już w ogóle paraliżuje swoja samo obecnoscia. Ta więc mam gdzieś taka fałszywa przyjaźń ,jak nawet nic nie przewinię i tak na wszelkie sposoby próbują mnie wyczyścić z kasy ,tylko dlatego że jadę kamionem na PL numerach

odpowiedz
Afro - 11.10.2019 / 17:45, *.chello.pl

Na lewej obronie grał lewy obrońca, na lewej pomocy lewy pomocnik, prawy na prawej itd. a napsatnik sprzela 3 bramki... "to nie dla mnie" - pomyślał Vuko :)

odpowiedz
Kojot - 11.10.2019 / 20:59, *.play-internet.pl

@Afro:że co zrobił Vuko:)

odpowiedz
Wawa (L) - 11.10.2019 / 16:56, *.play-internet.pl

A może by Wuja wziął Pinokia na asystenta od taktyki ,to może za 5 no góra 10 lat..... Wszyscy by skorzystali.

odpowiedz
lhm - 11.10.2019 / 15:01, *.t-mobile.pl

Na ch... nam ten Lewandowski. Przecież mamy Arruabarrenę!

odpowiedz
matus007 - 11.10.2019 / 15:53, *.play-internet.pl

@lhm: Taaa ogór z 3 ligi zrobił Legie w bambuko...było mineło

odpowiedz
Wolfik - 11.10.2019 / 15:59, *.mm.pl

@lhm: Pamiętam. Ciekawe co słychać u twórcy tego wielkiego transferu, czy ciągle bawi się w menago i czy ktoś go słucha....

odpowiedz
Kojot - 11.10.2019 / 22:08, *.play-internet.pl

@lhm:rozj...es:) martwi mnie tylko to że dzisiejsza Legia równa do czasów pana Trzeciaka...

odpowiedz
Take The (L) - 11.10.2019 / 13:07, *.vectranet.pl

Mam bilety na mecz Polski z Macedonią Płn. Niestety jestem lekko przeziębiony i obawiam się, że nie wykuruję się do czasu meczu...

odpowiedz
Take The (L) - 13.10.2019 / 13:13, *.vectranet.pl

@Take The (L): A jednak się wykurowwałem! :D

odpowiedz
Krecina Zdzichu - 11.10.2019 / 10:52, *.t-mobile.pl

Lewy wyciągnie te łamagi za uszy, a potem pranko na turnieju i Fornalik za Brzęczka.

odpowiedz
Wolfik - 11.10.2019 / 16:03, *.mm.pl

@Krecina Zdzichu: No, niestety. Partnerów do pogrania z kapitanem naszej reprezentacji jest jak na lekarstwo. Generalnie siła ekipy Brzęczka opiera się na czterech gościach: bramkarzu, Gliku w obronie, Krychowiaku w pomocy i robercie w ataku. Reszta tworzy tzw. tło częściej szare niż kolorowe.

Kolejny awans zawdzięczamy wyżej wymienionej czwórce i wylosowanej grupie z której poprostu nie da się nie wyjść.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 11.10.2019 / 09:19, *.btcentralplus.com

Fajna atmosfera na trybunach. Nie widzialem ani jedno kibica ktory robil zdjecia zeby wrzucic na facebook. Porzadne ekipy. W niedziele niestety wroci Malyszomania......

odpowiedz
Trener - 11.10.2019 / 10:47, *.vectranet.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: jaka atmosfera? Bez "nie poddawaj sie" nie ma atmosfery

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 11.10.2019 / 12:52, *.btcentralplus.com

@Trener: Masz racje !! Brakowalo mi 'nie poddawaj sie' ze 100 razy.

odpowiedz
vukout - 11.10.2019 / 07:39, *.128.116

Brawo Szymi

odpowiedz
Mateusz z Gór - 11.10.2019 / 07:02, *.inetia.pl

Legia + Lewandowski = Reprezentacja Polski.

Już rozumiem o czym mówił Vuko, kiedy twierdził, że do sukcesu zabrakło tylko skuteczności. Bo można grać gówno jak Reprezentacja i wygrać, gdy ma się skutecznego napastnika, albo grać gówno jak Legia i przegrać, gdy najlepszy napastnik odchodzi, bo jest niepotrzebny.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 11.10.2019 / 14:20, *.play-internet.pl

@Mateusz z Gór:

Rozumiem,że tym napastnikiem to był Carlitos?

Generalnie masz rację co do sedna ale on wcale nie był skuteczny...

odpowiedz
Wolfik - 11.10.2019 / 16:06, *.mm.pl

@Tomek Mokotów: Tomek, trudno wyrokować, skoro większość czasu spędził na ławie. A jak wiadomo, trudno o skuteczność w takiej sytuacji.

odpowiedz
Arek - 11.10.2019 / 18:31, *.tpnet.pl

@Wolfik: ale na Gibraltarze grał i w Finlandii też. Potem dopiero siadł na dobre.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 11.10.2019 / 19:01, *.inetia.pl

@Arek:

Lewandowski w reprezentacji też często przechodzi obok meczu, ale to nie sprawia, że staje się niepotrzebny i ląduje na ławie i dlatego później przychodzą takie mecze jak ten z Łotwą.

odpowiedz
ops2 - 11.10.2019 / 02:31, *.centertel.pl

Lewy i tak byłby za „słaby” na L .....

odpowiedz
antek - 11.10.2019 / 00:03, *.chello.pl

a z macedonia 0:0

odpowiedz
Legionista75 - 10.10.2019 / 23:37, *.centertel.pl

Panie Mioduski ile za Szymanskirgo wpadło

odpowiedz
jeży bżenczek - 10.10.2019 / 23:24, *.centertel.pl

emocje 2/10 gra 3/10

odpowiedz
lob - 10.10.2019 / 22:59, *.chello.pl

Szymański w tym meczu, to jeden z niewielu pozytywów....Brawo Szimi......

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn - 10.10.2019 / 22:54, *.plus.pl

Zacznie się brandzlowanie że ograliśmy potęgę Łotewską. Na plus jedynie Lewandowski bez którego nie ma komu strzelać i Szymański. Reszta na stałym poziomie dna nawet na tle takiego słabeusza który nawet z Gibraltarem przegrał. Z Macedonią męczarnie może się remis uda przy dużej dozie szczęścia jak z Austrią.

odpowiedz