fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Skrót meczu

Sparing: Legia Warszawa 3-3 Dinamo Mińsk

Redakcja

Legia Warszawa zremisowała z Dinamem Mińsk 3-3 w sparingowym meczu rozegranym na głównym boisku przy Łazienkowskiej 3. Spotkanie było zamknięte dla kibiców i mediów.



Pierwszy gol dla Białorusinów padł już w 1. minucie po kontrataku lewą stroną boiska. Rywala nie zdołał upilnować Nikodem Niski. Piłka została dograna na 10 metra, a stoperzy nie pokryli Filippa Iwanowa, który nie dał szans Radosławowi Cierzniakowi. W kolejnych minutach legioniści atakowali, ale to rywale w 32. minucie trafili na 2-0. Błąd w tej akcji popełnił William Remy, który źle się zastawił i dał przejąć piłkę rywalowi 30 metrów przed bramką Legii. Francuz próbował jeszcze w polu karnym ją wyłuskać Kehinde Fatai i... przypadkowo przelobował Cierzniaka. Tuż przed przerwą ponownie piłka została dośrodkowana w pole karne "Wojskowych" i tym razem głową nie sięgnął jej Luis Rocha. Iwanow przejął futbolówkę, Rocha słabo go takował i z 11 metrów spokojnie uderzył przy słupku obok bramkarza gospodarzy.

W przerwie Aleksandar Vuković dokonał czterech zmian i przyniosły one efekt w postaci trzech goli. Trzy minuty po wznowieniu gry Salvador Agra bardzo ładnie wypuścił Pawła Wszołka, który wbiegł w pole karne i podał w poprzek do Macieja Rosołka. Młody napastnik bez problemów wpakował piłkę do siatki. Następnie dobre dośrodkowanie w pole karne zaliczył Domagoj Antolić, ale strzał z główki Jose Kante na słupek zbił bramkarz Dinama. W 63. minucie fatalny błąd w przyjęciu piłki popełnił naciskany przez Kante golkiper rywali. Gwinejczyk przejął piłkę i skierował ją do pustej bramki. Siedem minut przed końcem piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Antolić i ta spadła pod nogi Wszołka, który mimo asysty dwóch obrońców dobrze wsadził nogę i z 7 metrów doprowadził do wyrównania.

Sparing: Legia Warszawa 3-3 (0-3) Dinamo Mińsk
0-1 - 1' Filipp Iwanow
0-2 - 32' William Remy (samobójcza)
0-3 - 43' Filipp Iwanow
1-3 - 48' Maciej Rosołek
2-3 - 63' Jose Kante
3-3 - 83' Paweł Wszołek

Legia: Radosław Cierzniak (46' Wojciech Muzyk) - Nikodem Niski (46' Salvador Agra), Mateusz Wieteska, William Remy (60' Patryk Konik), Luis Rocha - Paweł Wszołek, Andre Martins, Domagoj Antolić, Mateusz Praszelik (46' Luquinhas), Kacper Kostorz (46' Maciej Rosołek) - Jarosław Niezgoda (46' Jose Kante)

Dinamo: Siergiej Ignatowicz (83' Iwan Timaszkow) - Andriej Zaleskij (60' Dmitrij Jatczenko), Aleksandr Cziż (18' Nikita Chalimonczik), Aleksiej Gawriłowicz, Nino Galović, Gieorgij Tigijew (70' Andriej Zaleskij), Seidu Yahaya (60' Nikołaj Iwanow), Nikita Kaplenko, Filipp Iwanow (60' Jegor Zubowicz), Aleksandar Pejović, Kehinde Fatai (60' Dmytro Biłonoh)

sędziował: Piotr Urban (Warszawa)


przeczytaj więcej o:
REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (50)

+dodaj komentarz
ammokatowice - 15.10.2019 / 08:01, *.centertel.pl

Jakie szczescie ze Dinamo sie zlitowało i potraktowało w drugiej połowie ten mecz jak na to zasługiwał przeciwnik czyli staneli w miejscu, niektórzy mówią ze zagrali drugą połowe w 8-kę a człapaki DNO DRESOVICIA jakos doczlapały do remisu

odpowiedz
lhm - 14.10.2019 / 00:54, *.t-mobile.pl

A czemu nikt nie zwrócił uwagi na bardzo dobry występ Muzyka? Nie wpuścił żadnego gola a parę okazji ku temu było. W jednej akcji sparował najpierw piłkę na słupek a dobitkę na poprzeczkę. Może by tak dać mu trochę pograć, chociaż w PP?

odpowiedz
lhm - 14.10.2019 / 00:15, *.t-mobile.pl

Remy to nie tylko stoper ale też bardzo dobry pomocnik. Tylko jełop Vuko o tym nie wie. Gdy Remy trafił do Legii, przerastał nasza ligę pod każdym względem. Ma świetny przegląd pola, podanie, strzał. Aż żal patrzeć co nasi "trenerzy" z niego zrobili.

odpowiedz
kibic emeryt - 14.10.2019 / 08:49, *.tpnet.pl

@lhm: Dokładnie a teraz pewnie nie powącha murawy tak jak Cafu . Chyba że znajdziemy się w strefie spadkowej .

odpowiedz
:D - 14.10.2019 / 13:56, *.vectranet.pl

@kibic emeryt: już tam jesteśmy

odpowiedz
kibic emeryt - 13.10.2019 / 18:25, *.tpnet.pl

Nie rozumiem jakim celem było utajnienia meczu !!!!!!!Z opisu widać że kiedy przeciwnik grał podstawowym składem to był dramat i to graliśmy u siebie .Druga sprawa to próby naszego geniusza trenerskiego bardzo słabo gramy w ofensywie a on próbuje Wszołka w obronie !!! Załamka.

odpowiedz
LP7 - 13.10.2019 / 16:54, *.play-internet.pl

Obradović to wyjątkowy sukces transferowy, na miarę Eduardo

odpowiedz
orleksra - 13.10.2019 / 09:30, *.com.pl

Niko wolnym graczem! Mioduski ruszaj d... i dzwoń!!! Loczek, jak nie masz kasy to trzeba ogłosić wśród kibiców zrzutkę crowdfundingową

odpowiedz
FOREVER LEGIA. - 13.10.2019 / 09:51, *.play-internet.pl

@orleksra: Już pomijam fakt,że internet,niczym papier-wszystko przyjmie,ale niektórzy,to powinni mieć mocno ograniczony do niego dostęp,bo bzdury,które wypisują,uwłaczają inteligencji większości tych,którzy te posty czytają.Idąc Twoim tokiem rozumowania,to podczas każdego meczu do puchy powinniśmy wrzucać kasę na.....funkcjonowanie klubu.Najpierw kupmy Legii piłkarzy,potem uzbierajmy na wypłatę dla nich,a na koniec zbierajmy na rachunki za prąd i wodę.Bo Mioduski nie ma kasy.Reasumując,zapomniałeś po przebudzeniu się,włączyć myślenie.

odpowiedz
Andrzej - 13.10.2019 / 10:23, *.plus.pl

@orleksra:
NIKOLIC mówił że w Europie może zagrać w Legii lub Videtonie.
Osobiście uważam że bliżej mu do Videotonu ponieważ to jego kraj, mają większe szanse na mistrzostwo i najważniejsze oni są lepsi finansowo i spełnia oczekiwania finansowe Nikolica

odpowiedz
kibolek - 13.10.2019 / 11:12, *.cyfrowypolsat.pl

@FOREVER LEGIA.: MIODUSKI BANKRUT I GOLODUPIEC CZY CI TO SIE PODOBA CZY NIE CYMBALE

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 13.10.2019 / 12:28, *.play-internet.pl

@kibolek: Wezwać lekarza,czy sam z tego wyjdziesz?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 13.10.2019 / 12:49, *.play-internet.pl

@kibolek: I jeszcze mylisz się,bo Mioduski nie jest bankrutem,ani tym bardziej gołodupcem,tylko chce jak najmniejszym nakładem finansowym,a najlepiej,żeby wogóle bezkosztowo,zarabiać.I wbrew pozorom,wychodzi na +,bo bierze zawodników za grosze,albo za darmoszkę,a po roku puszcza ich za np 2.mln Euro,a Szymańskiego to nawet za 5 mln E opylił.Zrozumiałeś,czy mam Ci to jakoś prościej wytłumaczyć?.Bo sądząc po Twoim poziomie postów,to orłem z inteligencji,to raczej nie jesteś.

odpowiedz
kibolek - 13.10.2019 / 13:09, *.cyfrowypolsat.pl

@FOREVER LEGIA: sory super finansierze i intelektualisto siedzisz w jelicie darka czy na pogawedce z hemorojdami mioduskiego jestes. Psim swedem co roku proboje cos zdobyc i od 3 lat nie wychodzi dupowlazie loczkowy. Nie poddawaj sie nic sie nie stalo jestes z jego hemorojdami. TYLKO WYJAZDY

odpowiedz
Ja - 13.10.2019 / 13:30, *.chello.pl

@kibolek : Z taką znajomością ortografii to darowałbym sobie wypowiedzi na forach.

odpowiedz
tomiacab - 13.10.2019 / 13:33, *.232.20

@kibolek : a ty deklu myślisz, że gość nie zarabia na Legii?

odpowiedz
Sputnik 44 - 13.10.2019 / 16:40, *.cyfrowypolsat.pl

@kibolek : swoją wypowiedzią zgwałciłeś język polski! Może pisz w innym języku...

odpowiedz
ammokatowice - 15.10.2019 / 08:06, *.centertel.pl

@FOREVER LEGIA: Już niedługo w pierwszej lidze będzie zarabiał az miło a ty gosciu oszczedz juz nam tej wazeliny o nieudacznym prezesiku amatorze i najlepiej juz nic nie pisz tylko zapakuj sie z nim oraz super wuefistą vukowyczem w pudło i wyslijcie sie na księzyc

odpowiedz
News⚽️Legia⚽️Wiadomości⚽️Warszawa - 13.10.2019 / 04:37, *.193.11

AAAAAbyyyyyy! Zaaaawszeeeeee!Byyyyyłyyy!Gooooooooleeeeeee!

odpowiedz
Gepetto - 13.10.2019 / 01:02, *.chello.pl

Prezesie Kucharski Nikolic szuka klubu!

odpowiedz
Kucharski - 13.10.2019 / 09:40, *.play-internet.pl

@Gepetto: Dobrze,że to napisałeś,bo zapewne wiesz o tym,że sztab Legii codzień rano odpala L.L.i szpera w komentarzach,poszukując informacji o piłkarzach,którzy są bez klubu.Dzięki takim internautom,jak Ty,Nikolič jest już z Mioduskim po pierwszych rozmowach.Więc Nikoliča już mamy,a Ty......szukaj dalej.I dawaj znać,jak kogoś jeszcze odkryjesz.

odpowiedz
kibolek - 13.10.2019 / 11:23, *.cyfrowypolsat.pl

@Kucharski: NIE WIEM SKAD SIE URWALES ALE POWIEM CI TYLKO ZE TYLKO TAKICH MOGA SZUKAC BO KASA DAWNO PUSTA. TAK TWOJ PREZESO PODOBNY ZARZADZA KLUBEM I PIENIEDZMI Z TRANSFEROW. Ze nie mamy napstnika obecnie a gdzie 11 mln Z transferow mioduski kulczykowi wyslal hahaha. Nikogo nie kupimy chyba Ze sprzedamy albo za darmo ktos przyjdzie. BANKRUT mioduski OSZUST. KOLEJNE REKORDY JUZ NIEDLUGO znowu pobijemy.

odpowiedz
Kucharski - 13.10.2019 / 12:34, *.play-internet.pl

@kibolek:To co,dokładasz się do interesu?.Tylko uważaj,bo możesz się oszukać,jak ci,co na złość PiSowi wpłacali na samochód dla gostka,co go Szydło strąciła.I ani samochodu,ani pieniędzy typ nie zobaczył.Hehehehe.Ale jak chcesz komuś wpłacać,to Twój wybór,ale naiwnych nie sieją-sami się rodzą.

odpowiedz
kibolek - 13.10.2019 / 13:03, *.cyfrowypolsat.pl

@Kucharski: tak samo chu oooo zarzadzana jest Warsash przez po jak Legia przez mioduskiego. Obudz sie wreszcie .

odpowiedz
xd - 14.10.2019 / 12:38, *.chello.pl

@kibolek: ty nawet nie jesteś idiotą, ty po prostu jesteś gównem

odpowiedz
Bródno - 14.10.2019 / 15:38, *.chello.pl

@kibolek: weź się zamknij

odpowiedz
Pacho - 13.10.2019 / 00:21, *.chello.pl

Ryba psuje się od głowy. Skoro kadra zapowiada fetę z okazji awansu do euro to zaraz Legia zorganizuje fetę z okazji awansu do górnej 8...

odpowiedz
fck - 13.10.2019 / 00:48, *.centertel.pl

@Pacho: skoncz pier...
a co to kadra to jest nasza glowa?!?!?
gimbaza pie.....

odpowiedz
Arek - 12.10.2019 / 22:24, *.tpnet.pl

Takim składem to już pewnie nigdy w życiu nie zagrają.

odpowiedz
Sajmon - 12.10.2019 / 22:05, *.t-mobile.pl

Ja w innym temacie ale to dlatego ze nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat. Jestem kibicem Legii z blisko 40 letnim starzem i kibicuje całej rodzinie Legijnych sekcji. W ubiegłą sobotę odbyły się mistrzostwa Polski w gimnastyce artystycznej układów zbiorowych. Nasze zawodniczki RG Legia Warszawa (Amelia, Zosia, Hania, Laura, Dominika i Hania) wywalczyły brązowy medal na tej imprezie powiększając tym sposobem Legijny zbiór medali wszystkich naszych sekcji. Wszystkie mają (L) w sercu i z dumą reprezentują nasz klub w Polsce i za granicą.

odpowiedz
Mv Andi - 12.10.2019 / 23:45, *.play-internet.pl

@Sajmon: Gratulacje dla dziewczyn , nie to co piłkarze po cichu ale z sukcesem ,trzeba to docenić bo w wielomilionowym mieście jakim jest Warszawa to za wiele sukcesów tak indywidualnych jak i zespołowych za wiele nie ma .Piłkarzyki są na pierwszym planie a to co pokazują to o d..e potłuc .
Brawo, życzę dalszych sukcesów!!!

odpowiedz
tomiacab - 13.10.2019 / 13:30, *.232.20

@Sajmon: Gratulacje i pozdro dla Legionistek.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 12.10.2019 / 21:53, *.inetia.pl

Remy już gra. Ciekawe czy znajdzie się dla niego miejsce w pierwszym zespole. Jak dla mnie nr 4 na stopera, ale pewnie Vuković będzie chciał nim grać w parze z Jędrzejczykiem.

odpowiedz
Paul Visco - 12.10.2019 / 23:12, *.chello.pl

@Mateusz z Gór: Ostro , czemu nr 4 a nie numer 15 , zaznaczywszy iż to lekko ciuut gorsza wersja Vadisa , Mateusz ale z skąd ? tego nie wie nikt .

odpowiedz
Mateusz z Gór - 13.10.2019 / 12:18, *.inetia.pl

@Paul Visco:

Nr 4, bo jest od niego 3 lepszych stoperów. Nie nr 15, bo nie ma od niego 14 lepszych stoperów. Remy jest trochę mniej gorszy od Vadisa niż Astiz i trochę bardziej gorszy od Vadisa niż Wieteska. Mateusz z Gór. Kto jest bystry ten wie.

odpowiedz
(L)1916(L) - 12.10.2019 / 21:26, *.tpnet.pl

Remis bez trenera. A gdyby tylko Legia miała trenera A nie kukiełkę to pewnie byłoby zwycięstwo

odpowiedz
eugeniusz - 12.10.2019 / 21:04, *.amazonaws.com


Czy Redakcja ma wiadomości jak radzi sobie Kucharczyk w Rosji? Będę wdzięczny jeżeli je uzyskam.
Pozdrawiam

odpowiedz
L - 13.10.2019 / 11:36, *.mm.pl

@eugeniusz: Internet masz to sprawdz , nie kompromotuj się

odpowiedz
Gomulka sera - 13.10.2019 / 14:46, *.virginm.net

@L: co sie dziwisz, pokolenie postkomuny,trzeba im wszystko na tacy podac

odpowiedz
xd - 14.10.2019 / 12:41, *.chello.pl

@Gomulka sera: o proszę, kolejny cwe l. Przygłupy są we wszystkich pokoleniach, ty udowadaniasz na przykład, że starcy teskniący za komuną też się łapią.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 12.10.2019 / 20:40, *.vectranet.pl

Czemu nie grał Obradovic? Znów zeznaje, czy znów kontuzjowany? Dramat 3-3 z 4 drużyną ligi Białoruskiej... ... Brak koncepcji w Legii przyprawia o maksymalny wk...rw. Dramat.........

odpowiedz
Groch - 13.10.2019 / 10:57, *.inetia.pl

@Trener Bramkarzy: człowieku jaki dramat . Liga Polska jest na 28miejescu w Europie , Białoruska na 24. Dodatkowo oni na 4miesjcu a my dużo niżej . Czyli to był remis z lepszą drużyną ,z lepszej ligi. Mioduski doprowadzil nas do tego miesca i nie mamy już prawa marzyć o zwycięstwach z drużynami tego typu . Pikujemy ostro w dół i niedługo się rozpie...limy w drobny mak

odpowiedz
Hiszpan - 12.10.2019 / 19:56, *.play-internet.pl

Gruz na maksa. 0:3 do przerwy z takimi ogórkami nie rokuje najlepiej.

odpowiedz
Field - 12.10.2019 / 19:46, *.play-internet.pl

17 letni Włodarczyk w U17 strzelił 5 goli to jest przyszłość Legii i zamiast tych napadziorów z 1 składu pożal się Boże, trzeba dawać szansę właśnie takim mlokosom i ich odgrywać a nie zdawać się na widzimisię najemników co w du... szy mają Legię a tylko liczy się grubość portfela. Tylko przy tym trenerze to raczej marzenia ściętej glacy... racz go zabrać z Legii Panie....

odpowiedz
nieznany - 12.10.2019 / 20:12, *.vectranet.pl

@Field : Nie odleć to był Liechtenstein u-17.

odpowiedz
Field - 12.10.2019 / 20:18, *.play-internet.pl

@nieznany: Dudelange to coś podobnego to był Luksemburg a Nas przeleciał! Gibraltar też męki. Lepiej na tych młodych patrzeć jak na wielkich zawodowców co się pogrążajaą.

odpowiedz
antek - 13.10.2019 / 14:47, *.chello.pl

@Field : To syn Nędzy

odpowiedz
Rafal - 12.10.2019 / 17:55, *.play-internet.pl

Slabiutki wynik! W pierwszej polowie grali w większości, Ci ktorzy na codzień grają w e-klapie i dostali trójkę. Kompletnie nie kumam cofania Wszolka na prawą obronę, skoro w ofensywie lezymy!!! To wszystko gruchnie z gruzem.

odpowiedz
Wolfik - 12.10.2019 / 20:22, *.datapacket.com

@Rafal: Ci trenerzy mają rzeczywiście jakieś "halo". Najpierw Sa Pinto robił z Kucharczyka PO, teraz Vukovic z Wszołka. A w składzie mamy reprezentanta młodzieżówki Stolarczyka. Ja kur..., tego nie pojmuję.

odpowiedz
Rafix - 12.10.2019 / 21:24, *.chello.pl

@Wolfik: jak się dowiedziałem że Wszolek grał na obronie to za głowę się złapałem. Caly czas powtarzam że przez te kombinacje w ustawieniu gramy to co gramy. Pewmie Wszołka i na ataku zobaczymy.
Jak on ma się wkomponowac w zespół grając na obronie. To nie jego pozycja, nie w tym momencie kiedy mamy takie problemy z ofensywa. Po co byłu ten mecz. Vuko out.

odpowiedz