Skrót meczu

Sparing: Legia Warszawa 3-3 Dinamo Mińsk

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa zremisowała z Dinamem Mińsk 3-3 w sparingowym meczu rozegranym na głównym boisku przy Łazienkowskiej 3. Spotkanie było zamknięte dla kibiców i mediów.

Pierwszy gol dla Białorusinów padł już w 1. minucie po kontrataku lewą stroną boiska. Rywala nie zdołał upilnować Nikodem Niski. Piłka została dograna na 10 metra, a stoperzy nie pokryli Filippa Iwanowa, który nie dał szans Radosławowi Cierzniakowi. W kolejnych minutach legioniści atakowali, ale to rywale w 32. minucie trafili na 2-0. Błąd w tej akcji popełnił William Remy, który źle się zastawił i dał przejąć piłkę rywalowi 30 metrów przed bramką Legii. Francuz próbował jeszcze w polu karnym ją wyłuskać Kehinde Fatai i... przypadkowo przelobował Cierzniaka. Tuż przed przerwą ponownie piłka została dośrodkowana w pole karne "Wojskowych" i tym razem głową nie sięgnął jej Luis Rocha. Iwanow przejął futbolówkę, Rocha słabo go takował i z 11 metrów spokojnie uderzył przy słupku obok bramkarza gospodarzy.

W przerwie Aleksandar Vuković dokonał czterech zmian i przyniosły one efekt w postaci trzech goli. Trzy minuty po wznowieniu gry Salvador Agra bardzo ładnie wypuścił Pawła Wszołka, który wbiegł w pole karne i podał w poprzek do Macieja Rosołka. Młody napastnik bez problemów wpakował piłkę do siatki. Następnie dobre dośrodkowanie w pole karne zaliczył Domagoj Antolić, ale strzał z główki Jose Kante na słupek zbił bramkarz Dinama. W 63. minucie fatalny błąd w przyjęciu piłki popełnił naciskany przez Kante golkiper rywali. Gwinejczyk przejął piłkę i skierował ją do pustej bramki. Siedem minut przed końcem piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Antolić i ta spadła pod nogi Wszołka, który mimo asysty dwóch obrońców dobrze wsadził nogę i z 7 metrów doprowadził do wyrównania.

Sparing: Legia Warszawa 3-3 (0-3) Dinamo Mińsk
0-1 - 1' Filipp Iwanow
0-2 - 32' William Remy (samobójcza)
0-3 - 43' Filipp Iwanow
1-3 - 48' Maciej Rosołek
2-3 - 63' Jose Kante
3-3 - 83' Paweł Wszołek

Legia: Radosław Cierzniak (46' Wojciech Muzyk) - Nikodem Niski (46' Salvador Agra), Mateusz Wieteska, William Remy (60' Patryk Konik), Luis Rocha - Paweł Wszołek, Andre Martins, Domagoj Antolić, Mateusz Praszelik (46' Luquinhas), Kacper Kostorz (46' Maciej Rosołek) - Jarosław Niezgoda (46' Jose Kante)

Dinamo: Siergiej Ignatowicz (83' Iwan Timaszkow) - Andriej Zaleskij (60' Dmitrij Jatczenko), Aleksandr Cziż (18' Nikita Chalimonczik), Aleksiej Gawriłowicz, Nino Galović, Gieorgij Tigijew (70' Andriej Zaleskij), Seidu Yahaya (60' Nikołaj Iwanow), Nikita Kaplenko, Filipp Iwanow (60' Jegor Zubowicz), Aleksandar Pejović, Kehinde Fatai (60' Dmytro Biłonoh)