Maghreb Fes na wyjazdowym meczu z KAC Kenitra
REKLAMA

NSŚ: Niedoszłe derby Algieru

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W sobotę w stolicy Algierii miało zostać rozegrane najciekawsze kibicowsko spotkanie w tym kraju, a mianowicie derby stolicy pomiędzy Mouloudia Club d'Alger a USM Alger. Do meczu jednak nie doszło. Drużyna gości USM zgłosiła tydzień wcześniej drogą pocztową trudną sytuację kadrową i w związku z powyższym prośbę o przełożenie spotkania zaplanowanego na 12 października. Tłumaczono się tym, że sześciu podstawowych zawodników zostało wezwanych do wojska, zaś jeden powołany do kadry Libii. Fani MC Algier na stadion przybyli i prowadzili doping, choć ich liczba wskazywała na to, że mobilizacji wielkiej nie było - ze względu na to, że zdawali sobie sprawę iż mecz nie odbędzie się. Mecz nie doszedł do skutku - zespół USM w tym samym czasie przeprowadził trening na innym stadionie w obecności swoich kibiców, którzy prowadzili doping i odpalili pojedyncze race. Wynik derbowego spotkania zweryfikowano jako walkower na korzyść gospodarzy, z czym nie może pogodzić się USM i czyni starania, by mecz powtórzono w innym terminie. Dodajmy, że ze względu na napiętą sytuację polityczną ostatnie derby poprzedniego sezonu zostały zbojkotowane przez grupy kibicowskie obu klubów.

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrano w drugiej lidze marokańskiej pomiędzy KAC-em Kenitra i Maghrebem Fes. Ekipa z Fesu, "Fatal Tigers 2006" na 200-kilometrowym wyjeździe stawiła się w bardzo dobrej liczbie (ponad 3 tys.) i przez cały mecz prowadziła głośny, melodyjny doping w asyście flag na kijach. Zaprezentowali także jedno, konkretne racowisko na swojej trybunie, a także wywiesili dwa transparenty - jeden po arabsku, drugi po angielsku ("Wherever we go, we make the difference"). Tradycyjnie już liczny młyn wystawili fani z Kenitry, "Helala Boys".

W listopadzie dojdzie do trzech meczów derbowych w Casablance pomiędzy Rają i Wydadem. Wszystkie rozegrane zostaną na Stade Mohamed V, największym stadionie w mieście, mogącym pomieścić 46 tys. widzów. Najpierw 2 listopada obie drużyny zagrają pierwsze spotkanie w ramach Arabskiej Ligi Mistrzów, następnie 16 listopada odbędą się derby ligowe, a tydzień później będzie miał miejsce rewanż w Arabskiej Lidze Mistrzów.

Jako ciekawostkę można podać informację, że cały czas nie zapadło rozstrzygnięcie ostatniej edycji Afrykańskiej Ligi Mistrzów (najbardziej prestiżowe klubowe rozgrywki na kontynencie, nie mylić z Arabską Ligą Mistrzów). Dwumecz Wydadu Casablanka z Esperance de Tunis nie został dokończony po tym, jak Wydad doprowadził do wyrównania meczu rewanżowego (a zarazem dwumeczu), zaś arbiter gola nie uznał, lecz nie mógł skorzystać z VAR-u, bowiem ten... nie działał. Mecz rewanżowy rozgrywano 31 maja, a dopiero w najbliższych dniach CAF zbierze się w Kairze by podjąć decyzję, czy nie należy przypadkiem rozegrać spotkania numer trzy na neutralnym terenie i bez udziału publiczności.

W najbliższą sobotę odbędą się derby Mostaru, których gospodarzem będzie Velez.

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

MC Algier na derbach z USM Algier:


USM Algier na treningu piłkarzy w trakcie derbów z MC Algier:
CA Bordj Bou Arréridj na meczu z Saoura:


Belouizdad na meczu z US Biskra:KAC Kenitra na meczu z Maghrebem Fes:


Maghreb Fes na wyjazdowym meczu z KAC Kenitra:
Difaa el Jadida na meczu z Wydadem Casablanka:Atlético Nacional Medellin na meczu z Millonarios Bogota:


Atlético Nacional Medellin na meczu z Rionegro:Olimpia Asuncion na derbach z Nacionalem Asuncion:
Olimpia Asuncion na meczu z General Diaz:


Persebaya Surabaya na meczu z Borneo FC:


Gremio Porto Alegre na meczu Libertadores z Flamengo:


Reggina na meczu z Catanzaro:


Rijeka na towarzyskim meczu ze Zrinjskim Mostar:Zrinjski Mostar na wyjazdowym meczu z Rijeką:

przeczytaj więcej o:
REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.