Oprawa Stali Mielec na meczu z Sandecją - fot. hejmielec.pl
REKLAMA

Na stadionach: Oprawa sfinansowana z programu Piro+

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W miniony weekend najciekawsze kibicowsko spotkania na polskich stadionach to derby Trójmiasta oraz mecz Legia - Lech. Niestety na stadionie w Gdyni ostatecznie nie mogli pojawić się lechiści, na co bez wątpienia wpływ miało przechwycenie oprawy arkowców. Jako że gdyńska grupa ultras po tej akcji została rozwiązana, trudno było spodziewać się choreografii na stadionie Arki. Ostatecznie gospodarze ograniczyli się do racowiska zaprezentowanego pod koniec spotkania.

Zdecydowanie więcej działo się przy Łazienkowskiej, gdzie był nie tylko pełny stadion, ale również niezła grupa kibiców gości, a ponadto atrakcje ultras z obu stron. Pod względem liczb wyjazdowych dawno nie mieliśmy tak dobrej kolejki - z dobrej strony pokazał się ŁKS w Zabrzu (z racowiskiem), Pogoń w Lubinie (z racowiskiem i świecami) oraz Piast w Krakowie (ze stroboskopami).

W niższych ligach najciekawiej było na meczu ROW-u Rybnik z Ruchem Chorzów. Gospodarze z konkretnie nabitym młynem i oprawą z wykorzystaniem piro. Przyjezdni w nadkomplecie. Kibice Pogoni Szczecin oficjalnie zawiązali zgodę z Kotwicą Kołobrzeg, z którą w ostatnim czasie łączył ich układ.

W niższych ligach ultrasowali fani Widzewa, Podbeskidzia, Stali Mielec (choreografia z podświetloną piro folią "Oprawa sfinansowana z programu Piro+" oraz mini sektorówką nawiązującą do jednej z partii politycznych), Górala Żywiec, Stali Sanok oraz Odry Wodzisław. Kibice Elany za zachowanie podczas wyjazdowego meczu z GKS-em Katowice ukarani zostali dwoma meczami zakazu wyjazdowego. GieKSa za to spotkanie nie mogła pojechać w ostatni weekend do Łodzi. Ponadto policja zamknęła sektor gości na mecz Odra Opole - Podbeskidzie.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa - Lech Poznań (1603)
Ponad 25,5 tys. widzów na trybunach, w tym liczna grupa przyjezdnych - 1603 osoby, w tym delegacje Spartaka (z flagą), KSZO, Arki, ŁKS-u i Cracovii. Lechici z 18 flagami. W drugiej połowie odpalili kilkadziesiąt rac. Legioniści z dwiema oprawami. Pierwsza z nich, zaprezentowana na trybunie wschodniej, składała się z malowanej sektorówki przedstawiającej właściciela i zarazem prezesa klubu z doklejonym uśmiechem "Jokera", transparentu "Jest super, jest super, więc o co wam chodzi???" oraz masek z wzorem z sektorówki, które założyli kibice na trzech trybunach. Druga choreografia to sporych rozmiarów transparent "Na pytanie 'gdzie jest ta Legia?' odpowiadamy - tutaj!", mnóstwo flag na kijach, 70 rac i 250 stroboskopów. Przez pierwszych 10 minut meczu fani skandowali hasła skierowane do prezesa.

Górnik Zabrze - ŁKS Łódź (860)
Niespełna 13 tys. widzów zebrało się na trybunach w Zabrzu. Łodzianie przyjechali w dobrej liczbie, zajmując górną kondygnację sektora gości. W trakcie meczu zaprezentowali flagowisko w asyście rac. Łodzianie wspierani przez GKS Tychy (80), Zawiszę i Lecha.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin (850)
Portowcy w bardzo dobrej liczbie na tym jednym z najbliższych dla nich wyjazdów. W Lubinie stawiło się ich 850, w tym Kotwica Kołobrzeg (80). Tego dnia Pogoń z Kotwicą przybiły zgodę - w ostatnich miesiącach ekipy łączył układ. Przyjezdni odpalili na tym meczu 80 rac i świece dymne w barwach.

Wisła Kraków - Piast Gliwice (650)
Ponad 16 tys. widzów na trybunach. Wiślacy pożegnali zmarłą Julię Kmiecik, zapalając na terenie stadionu znicze i prezentując transparent jej poświęcony. Piast mobilizował się na ten wyjazd w celu pobicia rekordu wyjazdowego na stadionie Wisły. W sektorze gości wspierał ich GKS Jastrzębie (90). Przyjezdni odpalili skromne ilości pirotechniki.

Jagiellonia Białystok - Cracovia (110)
Gospodarze zaprezentowali malowane płótno w barwach "Viva Jagiellonia!" oraz kilkadziesiąt flag na kijach. Cracovia w sektorze gości wywiesiła cztery flagi oraz transparent "Derby dla Arki".

Korona Kielce - Wisła Płock (100)
Kibice gości do Kielc przyjechali autokarami. W sektorze gości wywiesili cztery flagi. Po stronie gospodarzy słaba frekwencja.

Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław (28)
Pomimo zakazu wyjazdowego, dzięki pomocy gospodarzy fani Śląska pojawili się na trybunach. Wraz z nimi jeden sympatyk Motoru. Wywiesili transparent dla kibica będącego w śpiączce po finale PP Lechia - Jagiellonia. Raków w Bełchatowie ze skromnym młynem, należy jednak pamiętać, że było to kolejne spotkanie rozgrywane poza Częstochową.

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk (-)
Wobec skrojenia derbowej oprawy przez lechistów, wojewoda pomorski spodziewał się dodatkowych atrakcji na trybunach i zamknął na ten mecz sektor gości, chociaż Lechia odcierpiała już zakaz wyjazdowy nałożony kilkanaście miesięcy temu przez Komisję Ligi. Spotkanie obejrzał komplet widzów, 13 tysięcy. Dzięki decyzji wojewody, gospodarze mogli sprzedać bilety na sektory buforowe. Lechiści pożegnali swoich piłkarzy w Sopocie, gdzie zebrali się z transparentami. Większej oprawy po stronie Arki brak - ze względu na rozwiązanie grupy Ultras Arka 09. Jedynym akcentem ultras było racowisko zaprezentowane na górze młyna.

I liga:

Miedź Legnica - Stomil Olsztyn (46)
Stomilowcy na piątkowym wyjeździe wspierani przez Lechię (5) i Raków (5). W sektorze gości wywiesili jedną flagę.

Termalica Nieciecza - GKS Bełchatów (57)
Bełchatowianie wspierani przez Wisłę Sandomierz (9) oraz Hurnika Kraków (9). Przyjezdni wywiesili trzy flagi.

Niższe ligi:

ROW Rybnik - Ruch Chorzów (420)
Chorzowianie wspierani przez zgody, w nadkomplecie stawili się w Rybniku. Gospodarze z bardzo dobrym młynem, wspierani przez zgody. Zaprezentowali malowaną sektorówkę, transparent "Śląscy Gladiatiorzy" z herbami ROW-u, KSG i GKS-u oraz odpalili kilkadziesiąt rac.

Górnik Polkowice - Resovia (51)

Widzew Łódź - GKS Katowice (-)
Kilka dni przed meczem katowiczanie zostali ukarani zakazem wyjazdowym za zachowanie na meczu u siebie z Elaną. W związku z tym, musieli odwołać planowanego specjala. Widzewiacy przed meczem zorganizowali wspólny przemarsz na stadion, okraszony pirotechniką. Pirotechniki zabrakło natomiast na trybunach. Ultrasi RTS-u zaprezentowali oprawę, która wyszła dość słabo - transparent "Data, która pozostała w sercach na lata" oraz kartoniadę "1910".

Hetman Zamość - Wisłoka Dębica (-)
Wisłoka próbowała w osiem osób dotrzeć na zakazie do Zamościa, ale została zatrzymana przez policję już na rogatkach Dębicy.


Wyjazd tygodnia: 1603 kibiców Lecha w Warszawie
Oprawa tygodnia: Choreo Legii na meczu z Lechem

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Lechem Poznań:Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Legią Warszawa:


Lechia Gdańsk przed derbami z Arką Gdynia:
Arka Gdynia na meczu z Lechią Gdańsk:
Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin:Wisła Kraków na meczu z Piastem Gliwice:


Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Wisłą Kraków:
Jagiellonia Białystok na meczu z Cracovią:
Cracovia na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:


Górnik Zabrze na meczu z ŁKS-em Łódź:


ŁKS Łódź na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze:Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na meczu z GKS-em Jastrzębie:Widzew Łódź na meczu z GKS-em Katowice:ROW Rybnik na meczu z Ruchem Chorzów:Ruch Chorzów na wyjazdowym meczu z ROW-em Rybnik:
Stal Mielec na meczu z Sandecją Nowy Sącz:Zagłębie Sosnowiec na wyjazdowym meczu z Wartą Poznań (w Grodzisku Wlkp.):


Stal Sanok na meczu z JKS-em Jarosław:


Góral Żywiec na meczu z Koszarawą Żywiec:


Odra Wodzisław na meczu z Centrum Wodzisław:


GKS Bełchatów na wyjazdowym meczu z Termaliką Nieciecza:


MKS Radymno na meczu z Orłem Przeworsk:


AZS Gorzów na meczu z Politechniką Gdańsk:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

+dodaj komentarz
Aaa - 23.10.2019 / 08:23, *.t-mobile.pl

A co się stało temu gościowi że Śląska na finale PP? Wypadek,awantura z psami czy co? Tak czy inaczej masakra.

odpowiedz
Cracovia - 22.10.2019 / 21:29, *.hornet.pl

Cracovii w Białymstoku dokładnie 149 osób bez wsparcia zgód. Prosimy o poprawienie błędu. Dziękujemy.

odpowiedz
DK(L)OG - 22.10.2019 / 14:33, *.torun.pl

Jedną rzecz można by dostrzec u Lechii i docenić. Transparent "Dziś poza stadionem..." jest czytelny, równy, ładny, wystarczająco duży itd. W przeciwieństwie do pasztetów i kalafiorów, które niekiedy wywieszają znane w tym kraju ekipy bez żadnego poczucia wstydu. Czasy mamy takie, że to już chyba wypada dbać o tego typu 'szczegóły'...

odpowiedz
r1 - 22.10.2019 / 13:57, *.tpnet.pl

wie ktoś jaka liczba Radomiaka w grudziądzu?

odpowiedz
Ding - 22.10.2019 / 12:57, *.play-internet.pl

Uśmiech Mioduskiego bardziej kojarzy mi się z teledyskiem do "Jest super" niż Jokerem

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.