Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja trenera

Vuković: W Legii zawsze jest duże ciśnienie

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

- Mam poczucie, że wokół Legii jest duże ciśnienie. To jest moja opinia. Niezmiennie jak się przegra dwa mecze, to zapala się czerwona lampka i nastroje stają się złe. To dobrze, ponieważ to prowadzi do odnoszenia sukcesów. W Legii nie możesz przegrywać mecz za meczem i liczyć na fajny nastrój. O tym meczu myślę tylko w kontekście wygranej i dobrego zaprezentowania się. Tylko na to mam wpływ, a innymi sprawami się nie martwię - mówi przed sobotnim starciem Aleksandar Vuković.

O kontuzjach

- Mamy dużą listę nieobecnych, a dzisiaj jeszcze mamy trening, po którym będziemy wiedzieli więcej. Z większość kontuzjowanych nie skorzystamy, ale jest nadzieja, że Igor Lewczuk czy Walerian Gwilia będą brani pod uwagę. Super byłoby, żeby wszyscy byli zdrowi i w dobrej formie. Podchodzę jednak do tego w ten sposób, że kontuzja jednego, to szansa dla innego. Są również młodzi, którzy chcą grać. Być może któryś z nich dostanie szansę na pokazanie się i będzie to dla niego początek fajnej drogi. Karbownik na prawej obronie to jedno z rozwiązań. Nie mamy tam zbyt wielu wyborów, bo oprócz "Veso" i "Stolara" mógłby tam grać "Jędza", który pauzuje za kartki. Karbownik jest jak najbardziej piłkarzem, który powinien sobie dam dać radę.

- Na pewno to jedno z ważniejszych spotkań w sezonie, chociaż kiedy byliśmy mistrzami Polski, to również w trakcie sezonu nie byliśmy w czubie tabeli. Trzeba jednak dążyć do tego, aby jak najszybciej być na samym szczycie. Patrzymy na ten mecz jako na dużą okazję, aby zmienić trochę nastroje po ostatnich dwóch meczach. Przed ostatnimi dwoma porażkami czuliśmy się dobrze. Sytuacja cały czas się zmienia. Zrobimy wszystko, aby Lech nie czuł się u nas pewnie. To jest nowe rozdanie, a pewność siebie odgrywa dużą rolę. Musimy w jutrzejszym meczu zrobić wszystko, aby naszą sytuację zmienić. Gramy u siebie i będziemy mieli wsparcie kibiców, trzeba zrobić wszystko, aby wygrać i na tym się skupiamy.

O Pawle Wszołku

- Paweł wniósł duży profesjonalizm i podejście takie, jakie bardzo szanuję i potrzebuję. Jest on również potrzebny wszystkim innym, ponieważ mamy w kadrze kilku młodszych zawodników. Paweł powoli zaczyna coraz więcej grać. Pokazuje dobre podejście do pracy, które jest przykładem dla innych. To piłkarz, którego cały czas można traktować jako reprezentanta Polski. Jestem przekonany, że taką pracą na pewno w kadrze się jeszcze znajdzie. Paweł to zawodnik z dobrą szybkością i dośrodkowaniem. Jest to skrzydłowy, który powinien przynieść nam w przyszłości bramki. Nie narzucam na niego dodatkowej presji, natomiast jest z nami już wystarczająco czasu, aby jako Polak dobrze się u nas czuć i się zaaklimatyzować. Na pewno może się prezentować już na swoim poziomie. Jest duża szansa, że Paweł zagra z Lechem od pierwszej minuty. Musimy mieć na uwadze, że nie tylko Michał Karbownik może zagrać na prawej obronie. Ostatnio w sparingu Paweł zagrał na tej pozycji i pokazał, że daje sobie tam radę. To jedna z możliwości, aby zagrał on właśnie w tym miejscu.

O Lechu

- Lech jest silny nie tylko młodymi piłkarzami. Ma swoje indywidualności, ma również doświadczonych graczy takich jak Christian Gytkjaer czy Darko Jevtić. Głównym tematem naszych rozmyślań nie jest jednak Lech, ale tylko to, co my mamy grać i jak się prezentować. Ostatnio dwa razy przegraliśmy z Lechem i dobrze zanalizowaliśmy te porażki. Jak Lech zmienił się od tamtego czasu? W tej chwili zeszło tam trochę ciśnienia, które towarzyszyło klubowi przez ostatnie lata. To jest ich dużym atutem. Nie ma wobec nich już tak dużych oczekiwań.

- Trudno mi odnieść się do tego, jak ten klasyk jest traktowany przez innych. Naszą rolą jest, aby go po prostu wygrać. W tej chwili mecz z Lechem nadal uważany jest za największy klasy. Kilka lat temu były to spotkania z Wisłą, a wcześniej z Widzewem. Zmieniają się rywale Legii, ale klasyk zawsze będzie klasykiem.

Przerwa na kadrę

- Przerwa reprezentacyjna zrobiła nam dużo dobrego. W niektórych przypadkach może się również zdarzyć, że będzie to szansa dla kontuzjowanych graczy, aby doszli do sił. W naszym przypadku część piłkarzy pojechała na mecze reprezentacji, więc dopiero później zaczęli się przygotowywać do meczu z Lechem. Po przegranym meczu wolę zagrać jak najszybciej, aby móc się zrehabilitować. Teraz musieliśmy trochę poczekać. Jutro jednak wykorzystamy swoją szansę.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (55)

+dodaj komentarz
Bubu - 19.10.2019 / 19:58, *.t-mobile.pl

Proszę odejść i zapomnieć o tej przygodzie

odpowiedz
Maestro - 19.10.2019 / 17:53, *.chello.pl

Kur... Co za bełkot...

odpowiedz
Martens - 19.10.2019 / 13:29, *.play-internet.pl

Vuko jak widzę Cię to mi rośnie ciśnienie.Mam nadzieję że dzięki Lechowi stracisz dziś swoją pracę.

odpowiedz
Ehmehme - 19.10.2019 / 10:36, *.hinet.net

To się kawy napij, będziesz miał jeszcze większe.

odpowiedz
WuPe - 19.10.2019 / 09:59, *.centertel.pl

Słowotok zupełnie nic nie wnoszący.

odpowiedz
AAA - 19.10.2019 / 08:02, *.chello.pl

do Adi:a kogo to obchodzi?Pokraka razem z tym co go wystawiał.

odpowiedz
Obiektywny - 19.10.2019 / 06:21, *.plus.pl

Legia-Lech 1:1

odpowiedz
Adamowicz ale nie paweł - 19.10.2019 / 08:56, *.centertel.pl

@Obiektywny: 0-3

odpowiedz
News⚽️Legia - 19.10.2019 / 00:23, *.169.159

Trener I 2 zastépców,kierownik drużyny,lekarze ,3 masażystów wychodzi z tego brak śniadania....

odpowiedz
Hiszpan - 18.10.2019 / 23:58, *.play-internet.pl

Nieoficjalnie : Vukovic jutro kończy przygodę z Legią. Zastąpi go grający trener Darek Mioduski .

odpowiedz
Hiszpan - 18.10.2019 / 23:39, *.play-internet.pl

Wójcik Janas Urban Wdowczyk Czerczesow Okuka Vukovic znajdź qwa różnicę....

odpowiedz
Arrubarena - 19.10.2019 / 11:55, *.chello.pl

@Hiszpan:
Urban, Vukovic---dno dna,
Śp. Wójcik, Wdowczyk-mierni
Janas, Okuka---coś potrafią
Czerczesow--na polską e-klapę dobry

odpowiedz
Hiszpan - 19.10.2019 / 15:13, *.play-internet.pl

@Arrubarena: Jak dla Ciebie Janas ogrywajacy mistrza Anglii jest taki sobie to brawo.

odpowiedz
Arrubarena - 19.10.2019 / 15:46, *.chello.pl

@Hiszpan: Musisz czytać ze zrozumieniem (wiem, że to nie jest łatwe), ale nigdzie nie napisałem, że taki sobie.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 18.10.2019 / 23:31, *.play-internet.pl

Przyznales sie ze masZ wplyw na wynik meczu ale do porazek sie nie przyznajesz???

odpowiedz
Szyszko - 18.10.2019 / 23:09, *.chello.pl

Szkoda ze właściciel Legii pod ciśnienie w Odrze Wodzisław bardziej skrojony

odpowiedz
Hugon - 18.10.2019 / 22:43, *.vectranet.pl

Weż gamoniu i wszystkich postaw na obronie i będziesz miał na zero z tyłu.Nie niszcz Karbownika masz Stolarza to graj prawym obrońcą .Jak słyszę że ten pseudo trener sprawdza Wszolka na prawej obronie to mnie szlak trafia.

odpowiedz
tomiacab - 18.10.2019 / 21:45, *.virginm.net

Gdzie te konferencje, kiedy Stasiu Czerczesow pytany, czy jego piłkarze w ostatnich kolejkach sezonu, poradzą sobie z presją związaną z tytułem mistrzowskim?Odpowiadał: "A czy moi piłkarze wyglądają na idiotów?"

odpowiedz
L - 18.10.2019 / 21:07, *.chello.pl

Vuko Out Magiera in

odpowiedz
Mateusz z Gór - 18.10.2019 / 20:24, *.inetia.pl

Jeżeli jego można traktować jak reprezentanta Polski to Kucharczyka również. Drugiego pożegnał bez żalu. Więc bycie reprezentantem w oczach Vuko to żaden argument.

odpowiedz
gazza - 18.10.2019 / 20:19, *.inetia.pl

Wez człowieku w końcu podaj się do dymisji a nie serwujesz nam stek farmazonów !
Można przegrać nawet i trzy mecze - Tylko że my musimy widzieć że piłkarze walczyli do końca - Wtedy jesteśmy z was dumni nawet po porażce !
No ale jak wy przegrywacie w stylu nazywanym "olewam kibica" to ja nic już nie mam zamiaru dodawać...!

odpowiedz
Gizior - 18.10.2019 / 20:01, *.alfa-system.net

Masakra jak czytam te bzdety to mnie aż boli głowa... Wszolek super w ofensywie przyniesie bramki ale może zagrać na obronie (na 90% że zagra z Lechem na obronie zobaczycie)... Legii nie może być dobrego nastroju jak przegrywa tak samo jak w legii trzeba zapier... Boże jak ja żałuję że zagłębie ukradlo nam savela... Czy to tak trudno zrozumieć że my potrzebujemy trenera? Z doświadczeniem z prawdziwego zdarzenia... Magiera, jozak, klafuric, vukovic amatorzy bez wiedzy... Są pinto nie zrównoważony psychicznie... Hassi to akurat trener z doświadczeniem i haryzma ale chyba myślał że Polska ligę wciągnie nosem a tak nie jest ale LM dał... Trener trener trener!!! Runaic w Pogoni, fornalik w piascie, stokowiec w Lechii, probierz w Cracovii każdy robi tam wyniki lepsze niż wydawało by się ze można w danym klubie i budżecie.. Ale to są trenerzy a nie jakaś zbieranina asystentów trenerow...

odpowiedz
kamiL1916 - 19.10.2019 / 23:12, *.vectranet.pl

@Gizior: gosciu ciekawe jak ty bys ustawilsklad na Real JAK CI MAGIC NIE PASOWAL LESZCZJESTES BEZ WIEDZY

odpowiedz
kjik - 18.10.2019 / 19:53, *.tpnet.pl

Ty już lepiej nic nie mów,tylko wyp*...j.

odpowiedz
Hiszpan - 18.10.2019 / 19:38, *.play-internet.pl

Nie da się słuchać tego pier...

odpowiedz
Hej - 18.10.2019 / 18:44, *.t-mobile.pl

Bre, bre,bre i tak w kółko . My jesteśmy Legią i musimy wygrać każdy mecz, a nie bre,bre, bre , itd ,itp . Pieprzenie bez ładu ,ani składu .
Nie nadajesz się na trenera Legii, to wypad
Bet,bre,bre-bre,bre ,bre

odpowiedz
Gienek - 18.10.2019 / 18:40, *.play-internet.pl

W sobotę zobaczymy jak wykorzystujecie szansę na rehabilitację za ostatnie przegrane. Trzymam za słowo.

odpowiedz
Adi - 18.10.2019 / 18:25, *.centertel.pl

Kulenovic w kadrze Dinama na mecz z Gorica.

odpowiedz
tomiacab - 18.10.2019 / 22:02, *.virginm.net

@Adi: ten talent eksplodował pod okiem naszego arcyszkoleniowca

odpowiedz
jarekk - 18.10.2019 / 18:18, *.metrointernet.pl

Rzeczywiście, duże ciśnienie żeby nie przegrywać z Wisłą Płock albo rozkupionym Piastem. Jakbyśmy mówili o klubach włoskich czy niemieckich. To człowiek zakłamany, niech lepiej już odejdzie bo na razie wstyd przynosi na każdym kroku.

odpowiedz
AAA - 18.10.2019 / 17:45, *.plus.pl

Bye, bye Pinokio.

odpowiedz
awe - 18.10.2019 / 17:22, *.orange.pl

w L duże ciśnienie ? Eeeee tam jakie ciśnienie Vuko daj spokój luzik trenujcie dalej .

odpowiedz
Vuko = Pinokio !! - 18.10.2019 / 17:50, *.vectranet.pl

@awe: nie poddawaj się

odpowiedz
tomiacab - 18.10.2019 / 17:09, *.virginm.net

i oby cię wycisnęło z Ł3

odpowiedz
Won Pinokio !! - 18.10.2019 / 16:24, *.vectranet.pl

Od pierwszej minuty "nie poddawaj się"

odpowiedz
Vuko won - 18.10.2019 / 16:13, *.centertel.pl

Oby to był twój ostatni mecz na ławce trenerskiej Legii, nawet gdyby miała być porażka byleby Ciebie nie było juz tutaj pajacu.

odpowiedz
Arkadio - 18.10.2019 / 16:29, *.play-internet.pl

@Vuko won: Trochę szacunku lamusie.

odpowiedz
@vuko won - 18.10.2019 / 16:50, *.chello.pl

@Vuko won: jesteś zwyczajny pętak !

odpowiedz
retjeh - 18.10.2019 / 17:14, *.virginm.net

@Arkadio: Na szacunek trzeba zapracować lamusie

odpowiedz
Vuko won do potęgi - 18.10.2019 / 18:16, *.t-mobile.pl

@Vuko won: popieram, lamus wypad z ławki, bez talentu bez taktyki bez samooceny

odpowiedz
ZL - 18.10.2019 / 15:51, *.tpnet.pl

Klasyk dla LEGII ? "L" !!!

odpowiedz
GL - 18.10.2019 / 15:48, *.tpnet.pl

Czy z Lechem przyjdzie przelamanie ?

odpowiedz
tomiacab - 18.10.2019 / 17:13, *.virginm.net

@GL: nawet jak wygrają, to jakie to przełamanie, jak w następnym meczu przyjdzie złamanie?

odpowiedz
Trampek - 18.10.2019 / 15:44, *.247.93

Cyfry nie kłamią ! Dziewiąte miejsce w tabeli, cztery porażki ! Widać,że do drewnianej szkoły chodziłeś, w dodatku miałeś pod górkę, gdzie matematyki nie uczyli .O czym chłopie mówisz.Dysponujesz potencjalnie najsilniejszym składem pomimo celowego osłabienia zespołu, do którego przyczyniłeś się w zasadniczy sposób.Brak ci jest honoru . W Polsce człowiek bez honoru , jest mniej wart niż papierek od zawiniętego cukierka. Gdybyś miał honor , złożyłbyś rezygnacje , przynajmniej w ten sposób ratując swoją wartość jako piłkarz. " Mniej niż zero" - to są słowa piosenki - które uosabiają wielkość twojego honoru jako " trenera".

odpowiedz
tomiacab - 18.10.2019 / 17:11, *.virginm.net

@Trampek: to jest ten bałkański charakter właśnie. Druga fałszywka ma pojawić się na oficjalnym pożegnaniu. Już ja bym go pożegnał, gdybym o tym decydował osobiście. Na jednych taczkach bym wywiózł pinokiów dwóch.

odpowiedz
Hej - 18.10.2019 / 19:53, *.t-mobile.pl

@Trampek:
"Dysponujesz potencjalnie najsilniejszym składem " . Gdzie Ty widzisz tutaj w Legii, ten potencjalnie najsilniejszy skład. Trzeba zejść na ziemię, i powiedzieć sobie po prostu że chwili obecnej . Legia ma bardzo przeciętny skład,żeby nie powiedzieć słaby.

odpowiedz
Trampek - 18.10.2019 / 20:21, *.net.pl

@Hej : Jeżeli mówi się "A" to trzeba powiedzieć "B". Napisz,że w/g ciebie ten czy tamten klub ma potencjalnie silniejszy skład w naszej e-klapie. Wówczas ustosunkuje się do twojej wypowiedzi. Ja jak już masz na myśli pojęcie "przeciętny" skład", to od siebie dodam że nasza e-klapa nie jest "przeciętna". Wystarczy porównać z jakimi zespołami odpadają nasze ...ekspresowe drużyny" uczestniczące w rozgrywkach LM czy LE. A piszę "...ekspresowe " dlatego ,że ..." mig " i już ich nie ma w dalszych rozgrywkach. Tyle w temacie.

odpowiedz
Trampek - 18.10.2019 / 20:25, *.net.pl

@tomiacab: Nic dodać, nic ująć.

odpowiedz
Hello - 18.10.2019 / 21:48, *.t-mobile.pl

@Trampek:
Co do naszej e-klapy że jest słaba , to 100% zgoda . Ale Hej też ma w pełnym stopniu rację . Nie da się ukryć że w tym sezonie Legia jest najsłabsza od co najmniej 15 lat.
Co do "potencjalnie silniejszego składu " , to każdy klub e-klapy ma słaby skład . Ale są drużyny które w tej chwili prerzętują się lepiej i mają , jako takiego trenera. Jak choćby Piast , Pogoń, Lechia i być może Lech , Cracovia itp .
Po sprzedaży Carlitosa nie ma w Legii nikogo kto by się wyróżniał czym kolwiek , można by pisać bez końca , i tak to nic nie zmieni . Legia jest słaba i tyle .
Trampek: podaj choć 4 piłkarzy z Legii,którzy by dominowali na swoich pozycjach w naszej marnej eks-klapie

odpowiedz
tomiacab - 18.10.2019 / 21:56, *.virginm.net

@Hej : Trofeów nie zdobywa się składem, a kadrą i tą , mimo permanentnego osłabiania składu, nadal mamy w kraju najsilniejsza. Tylko im trzeba trenera, z charakterem i warsztatem, a nie zadufanego w sobie wieśniaka, który opiera swoją całą pewność siebie tylko o to, ze jest tani i wygodny dla właściciela. Owszem jesteśmy mocno osłabieni od kiedy samorządy objął ten wyłudzacz, ale drugim jego grzechem jest to, że oszczędza nie tylko na pensjach dla drużyny, ale jednocześnie na trenerze. Reasumując. Są słabi na tle poprzedników, ale nadal tworzą najlepszą kadrę na tle rywali, którzy też są słabsi niż przed laty. Cała liga obniżyła loty. Dobry trener wycisnąłby z nich wystarczająco, żebyśmy wymęczyli mistrza, albo nawet zasłużenie go zdobyli. Z gównoviciem nawet o m mistrza nie powalczą.

odpowiedz
tomiacab - 18.10.2019 / 21:58, *.virginm.net

@Hello : zgadza sie. Mi się wydaje że osiągnęliśmy tak słaby poziom jak za czasów Polędwicy w składzie Legii.

odpowiedz
Trampek - 18.10.2019 / 22:33, *.net.pl

@Hello : Aby zamknąć problem , wystarczy sprawdzić aktualną wartość - poszczególnej drużyny e-klapy. To ,że 8 zespołów znajduje się w tabeli przed nami - z tego kilka prezentuje się dużo lepiej ,nie świadczy o tym ,że posiadają najsilniejszy skład. Natomiast nie ulega wątpliwości,że jak na polskie warunki posiadają lepszych trenerów których LEGIA nie posiada praktycznie od czasów Czerczesowa . To też świadczy o potencjale zawodników LEGII, która bez trenerów plasują się w czubie tabeli. Bo trudno Vukovica i spókę nazwać trenerami .Czy jest taki drugi zespół w e-klapie - pytam retorycznie . Na zakończenie dla zobrazowania całości to dodam,że nie trzeba być rekordzistą świata , w którejś z dziesięciu dyscyplin sportowych, aby być rekordzistą świata w dziesięcioboju.

odpowiedz
Mr.Kanister - 18.10.2019 / 15:43, *.play-internet.pl

Mecz z Lechem to klasyk tak ?

odpowiedz
A - 18.10.2019 / 18:23, *.20.78

@Mr.Kanister: no raczej?

odpowiedz