fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Przełamanie?

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Mecze Legii z Lechem od dłuższego czasu wzbudzają wśród kibiców obydwu drużyn sporo emocji. Nie inaczej będzie tym razem, ponieważ na Łazienkowskiej stawi się komplet publiczności. Miejmy nadzieję, że fani poniosą gospodarzy do przełamania ostatniej złej passy. Zadanie będzie utrudnione, ponieważ w drużynie jest prawdziwy szpital i trener będzie miał problemy z wystawieniem linii obronnej.

Ostatnie wyniki legionistów trzeba nazwać czymś w rodzaju "małego kryzysu". Piłkarze co prawda uciekają od takich stwierdzeń, ale jak inaczej nazwać trzy przegrane na cztery ostatnie spotkania w lidze? Przed dwoma tygodniami "Wojskowi" ulegli w Gliwicach Piastowi, który w tym sezonie dotychczas również nie radził sobie jakoś szczególnie dobrze, a jednak obnażył wszelkie słabości przyjezdnych, strzelając mu dwa gole. O ile jeszcze do niedawna nie można było mieć pretensji do gry formacji obronnej, a jedynie do ofensywnej, to teraz nawet i defensywa zawodzi. W ostatnich dwóch spotkaniach Legia straciła cztery bramki, z czego przynajmniej połowy z nich można było uniknąć.

Wobec słabszej postawy defensywy w ostatnich spotkaniach, jeszcze bardziej może martwić fakt, że w sobotę poszczególni obrońcy zagrają ze sobą po raz pierwszy. Kartki wykluczyły bowiem z gry Artura Jędrzejczyka, a z kolei występ Igora Lewczuka stoi pod znakiem zapytania z powodu wciąż niezaleczonej przez niego kontuzji. Wobec tego na środku prawdopodobnie zagrają Mateusz Wieteska i Inaki Astiz. Ponadto trener nie będzie mógł skorzystać z dwóch prawych obrońców - Marko Vesovicia oraz Pawła Stolarskiego. Ich również wyeliminowały kontuzje z sobotniego meczu. Niewykluczone, że wobec takiego rozwoju wypadków z konieczności na prawej obronie zagra Paweł Wszołek. Letni nabytek Legii podczas niedawnego sparingu z Dinamem Mińsk próbowany był właśnie jako boczny obrońca. Problem pojawił się także w ataku, bo po zgrupowaniu reprezentacji z urazem wrócił Walerian Gwilia i najprawdopodobniej w środku pola będzie musiał zastąpić go Luquinhas.

Legia przegrała z Lechem dwa ostatnie spotkania i chociaż na Łazienkowskiej zazwyczaj ogrywa klub z Poznania, to sobotni mecz jest jedną wielką niewiadomą. Wszyscy chcielibyśmy zobaczyć zespół, który zdominuje rywala i zdobędzie na własnym stadionie komplet punktów, ale w tym sezonie przychodzi to piłkarzom z wyjątkowo dużym trudem.

Forma: Piast (0-2), Lechia (1-2), Puszcza (2-0), Cracovia (2-1), Wisła Płock (0-1)

Lech po niedawnym słabszym okresie (przegrana z Lechią i remis z Jagiellonią) wrócił na zwycięskie tory. Gracze prowadzeni przez Dariusza Żurawia najpierw ograli w Pucharze Polski Chrobrego Głogów, a później bez większych kłopotów odnieśli dwa zwycięstwa w Ekstraklasie. Trzy punkty wywalczyli w starciach z Górnikiem Zabrze oraz Wisłą Kraków, strzelając łącznie w ciągu 180 minut siedem goli. Skutecznością w tamtych meczach popisał się niezawodny Christian Gytkjaer, który znajduje się ostatnio w bardzo dobrej formie strzeleckiej. Reprezentant Danii wpisał się na listę strzelców w czterech ostatnich meczach i jest oczywiście najlepszym strzelcem drużyny w tym sezonie.

Lech znajduje się przed 12. kolejką na piątym miejscu w tabeli. W rozegranych dotychczas spotkaniach lechici zdobyli 18 punktów, notując bilans 5-3-3. Na szczególną uwagę zasługuje jednak ich forma w spotkaniach wyjazdowych. Jak na razie w sześciu starciach poza swoim obiektem przegrali tylko raz. Miało to miejsce w Gdańsku, kiedy pokonała ich Lechia.

Cztery ostatnie mecze na Łazienkowskiej z Lechem kończyły się zwycięstwami "Wojskowych", kolejno 2-1, 2-0, 2-1 oraz 1-0. Ostatni raz lechici wrócili ze stolicy z tarczą 7 lipca 2016, kiedy ograli Legię w Superpucharze Polski. Z kolei w lidze ostatni raz zwyciężyli w Warszawie 25 października 2015 roku, wygrywając po trafieniu Karola Linettego.

Forma: Wisła Kraków (4-0), Górnik (3-1), Chrobry (2-0), Jagiellonia (1-1), Lechia (1-2)

Spotkanie Legia - Lech rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzą stacje Canal+ Sport oraz TVP 2. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

Transmisja TV:
Canal+ Sport
TVP 2

REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
Darek - 19.10.2019 / 16:29, *.t-ipconnect.de

Nawet jak dzisiaj wygraja nic to nie zmienia.Bo co nam da ta wygrana jak za kolejke lub gora dwie znowu dostaniemy w dupe.
Albo zaczna wygrywac jak na Legie przystalo albo beda nam w kolko nawijac makaron na uszy w stylu wiemy nad czym mamy pracowac,przeanalizujemy to spotkanie i wyciagniemy wnioski z tego meczu.Durne pieprzenie pod publiczke ktore znamy na pamiec.

odpowiedz
KowaL - 19.10.2019 / 15:58, *.fido.ca

na bank przez pół meczu bedzie jechane z “nie poddawaj sie”! PROŚBA żeby zamiast tego szło “jazda z kurami”

odpowiedz
"jazda z kurami" ? - 19.10.2019 / 17:06, *.t-mobile.pl

@KowaL: chodzi o trenerzynę i prezesinę?

odpowiedz
gazza - 19.10.2019 / 15:55, *.inetia.pl

Jakie przełamanie ? Wygrana ze słabymi Pyrami ???
Przełamanie to będzie jak wywalą tego marnego trenera i zmienią prezesa - A tak to tylko schodzimy sobie w dół...

odpowiedz
Michal0968 - 19.10.2019 / 14:48, *.play-internet.pl

Remis będzie sukcesem w tej sytucji

odpowiedz
Adamowicz ale nie paweł - 19.10.2019 / 13:52, *.centertel.pl

Może radowicz się przełamie i strzeli

odpowiedz
KraJan - 19.10.2019 / 13:42, *.113.234

Nie będzie żadnego przełamania. Będzie katastrofa. Nie wierzę w tą drużynę. Remis będzie sukcesem. Tej drużynie potrzeba trenera a nie "motywatora" do "zapier..nia".

odpowiedz
Wolne żarty - 19.10.2019 / 13:42, *.tpnet.pl

Nie spodziewał bym się przełamania , raczej rozgoszczenia się w dooopie w ktorej już od dłuższego czasu jesteśmy.

odpowiedz
Paweł - 19.10.2019 / 13:38, *.artexim.pl-81-219-240-2

nie pamiętam kiedy tak obojętnie podchodziłem do meczu z pyrami jak dziś...jeszcze tak niedwno za Czerczesowa jesienią 2015 czy za Magiery już w czwartek chodziłem nabuzowany przed weekendem na mecz...a teraz-tak zje... atmosfere -sztuka

odpowiedz
Strogow - 19.10.2019 / 13:10, *.chello.pl

Przełamanie to nastąpi jak pozbędziemy się tego nieudacznika pseudo trenera !!!

odpowiedz
Bubu - 19.10.2019 / 12:43, *.vectranet.pl

Może ,pożegnanie lepiej by wyglądało .

odpowiedz
Pit - 19.10.2019 / 11:53, *.net.pl

Genialny tytuł hahahaha ....za miesiąć taki sam..hahaha

odpowiedz
Maciek - 19.10.2019 / 11:50, *.chello.pl

To nie jest mały kryzys. Kiedy ostatnio Legia była tak daleko w tabeli na tym etapie gry? Przełamanie to będzie jak będzie 4 porażka w ostatnich 5 meczach,bo trener tylko wspominał o 2,jak by wcześniej szło lepiej.Trener do zmiany.

odpowiedz
Mietek - 19.10.2019 / 11:04, *.vectranet.pl

Dobrze byłoby przełamać się w meczu z posrańskimi ku.wami ale nie będzie to łatwe z taką grą jaką Legia prezentowała ostatnio. Zobaczymy.

odpowiedz
Lesny Dziadek - 19.10.2019 / 10:54, *.play-internet.pl

Pinokio po przegranym meczu - zawinily kontuzje, gdyby wszyscy byli zdrowi, roznieslibysmy Lecha 5-0 w pierwszych 15 minutach...

odpowiedz
Lucas - 19.10.2019 / 13:05, *.t-mobile.pl

@Lesny Dziadek:

odpowiedz
Radom L - 19.10.2019 / 10:17, *.com.pl

Po przerwie na reprezentację tradycyjnie przegramy. LEGIA- amica 0:2

odpowiedz
Przełamanie? - 19.10.2019 / 10:09, *.centertel.pl

Nie, raczej

Przekłamanie
Połamanie
Załamanie

Koniec sezonu w lutym, max w marcu. Niestety.

odpowiedz
Oklep - 19.10.2019 / 09:51, *.plus.pl

Raczej oklep od Łacha

#vukoout

odpowiedz
Diego - 19.10.2019 / 09:44, *.play-internet.pl

Przełamanie, chyba na pół

odpowiedz
Legion - 19.10.2019 / 09:44, *.tpnet.pl

To jakiś k... żart! Brakuje nam siły w ofensywie, strzelamy mało bramek a ten tzw. trener planuje wystawić Pawła Wszołka na obronie?! To może jeszcze Majeckiego do ataku niech przesunie... Vuko aut!!!!

odpowiedz
X54 - 19.10.2019 / 10:44, *.plus.pl

@Legion:
To może podpowiedz kogo byś widział na prawej obronie.

odpowiedz
Lesny Dziadek - 19.10.2019 / 11:11, *.play-internet.pl

@X54: A jak jest podzial kasy, to tez ma napisac, ile chce dostac? Ktos mysli w tym klubie? Trzeba bylo nie wystawiac Jedrzejczyka w poprzednim meczu. Ani Vesovic, ani Wszolek to nie sa obroncy. Nalezalo odpowiednio wzmocnic Legie przed sezonem, a nie plakac, ze nie ma kim grac.

odpowiedz
Hiszpan - 19.10.2019 / 09:38, *.play-internet.pl

Nie z tym trenerem nie z tymi grajkami. 1:3 dla Łacha niestety...

odpowiedz
Geronimo - 19.10.2019 / 12:41, *.tpnet.pl

@Hiszpan: lach z wielkiej litery pyro!!!!!!

odpowiedz
Hiszpan - 19.10.2019 / 13:35, *.play-internet.pl

@Geronimo: Chłopie ja jeździłem na wyjazdy jak Ty na chleb mówiłeś bep. I do Ciebie lamusie też piszę z dużej litery.

odpowiedz
Old_fan - 19.10.2019 / 09:31, *.plus.pl

Mam nadzieję, ze przełamanie będzie w końcu w gabinetach i zmienimy trenera...

odpowiedz
Szale w górę! - 19.10.2019 / 09:26, *.play-internet.pl

Jedziemy z nimi!

odpowiedz
Opłatek - 19.10.2019 / 08:56, *.vectranet.pl

Niedługo grudzień, więc będzie przełamanie

odpowiedz