Aleksandar Vuković - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Vuković: Dziś widziałem Legię z charakterem, wiarą i odwagą

Mishka, źródło: Legionisci.com

Aleksandar Vuković (trener Legii): To był mecz, który mógł się podobać, bo był grany na dobrej intensywności, było też sporo jakości z obu stron. To co ważne, to fakt, że wygrywamy po ostatnich porażkach. Dla mnie osobiście najważniejsze jest jednak to, że drużyna pokazała to, co jest jako jedyne niezbędne do tego, żeby grać w takim klubie jak Legia, czyli mentalność i charakter. Umiejętności są tu mile widziane, ale nie wystarczą. Po 1-2 ciosie, negatywnej otoczce, braku wiary, kiedy w takim meczu dostaje się bramkę na 0-1 - sam wiele razy byłem w takiej sytuacji i widziałem Legię, która przestawała grać.
A dziś widziałem Legię z charakterem, wiarą i odwagą, żeby walczyć do końca, mimo że mecz ułożył się nie w tę stronę, w którą chcieliśmy.

Układałem przed meczem różne scenariusze, jak mam reagować na wydarzenia na boisku. Najważniejsze, żeby się nie zmieniać, nie popadać w depresję ani hurraoptymizm. Tak mnie dotyka to wszystko, co jest na zewnątrz, co jest pisane i mówione, że wystawiłem dziś 18-latka, debiutanta, a miałem na ławce doświadczonych zawodników. Swoim piłkarzom także mówię, żeby myśleli po swojemu, a nie przejmowali tym, co jest na zewnątrz.

Wierzę, że ten mecz i bramka pomogą Novikovasowi się podbudować, bo na treningach widać, że jest w stanie pokazywać to, czego od niego oczekujemy.

Maciej Rosołek wszedł dzisiaj na salony, ale teraz zaczyna się dla niego prawdziwa praca i walka o karierę. Dzisiaj tylko zaznaczył swoją obecność, a jak dużo będzie miał takich momentów, to zależy od jego pracy i podejścia - czy będzie bardziej zainteresowany, żeby przyjść na trening, czy też zaliczyć kilka ciekawych ulic w Warszawie.

REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (57)

+dodaj komentarz
Luis - 21.10.2019 / 00:32, *.co.za

Pokazali charakter, bo sytuacja tego wymagała, a nie dzięki tobie i twojemu asekuranctwu. Legia już dawno powinna grać na dwóch napastników, zwłaszcza, że posiada w swoich szeregach zawodnika o takim profilu, jak Kante, który nie ogranicza się jedynie do czajenia się na okazję, ale jest aktywny także w innych sektorach boiska.
Ale cóż tu wymagać, skoro pozbyliście się lekką ręką wszystkich napastników i w sumie na tę chwilę oprócz dwóch nominalnych w całym składzie nie posiadamy żadnego zabezpieczenia na ławce.

odpowiedz
Kibic LEGII od 53 lat - 20.10.2019 / 22:30, *.t-mobile.pl

Wczoraj bylo ok . Vuko gratulacje za pierwszą jedenastke i zmiany

odpowiedz
bronek49 - 20.10.2019 / 18:00, *.chello.pl

JA TEZ MOGĘ PIERWSZY RAZ POCHWALIC VUKOWICA I MAM NADZIEJE ŻE NIE OSTATNI A TO ZA TO ZE PRZY NIEKORZYSTNYM WYNIKU POSTAWIŁ NA MŁODEGO ZAWODNIKA I CHCIALBYM ŻEBY TO GRALI MŁODZI POLACY NIZ SŁABIUTCY OBCOKRAJOWCY

odpowiedz
cyniek - 20.10.2019 / 17:13, *.vectranet.pl

Pierwszy raz moge pochwalic Vuko w tym sezonie wreszcze jakies zmiany normalne przy nie korzystnym wyniku

odpowiedz
fck - 20.10.2019 / 15:27, *.centertel.pl

ten mecz pokazal ze Vuko sie nie nadaje. Zle dobrany sklad, znowu wystawia w ataku kaleke zamiast Niezgody. Kiedys Kulenovic lamaga, a teraz Kante. Dopiero po stracie gola Vuko z pelnymi gaciami zaczal dokonywac zmian i na farcie uratowal wynik....
Vuko obsr... von!!!

odpowiedz
legionista - 20.10.2019 / 16:41, *.chello.pl

@fck: Chłopie idź po nowy telewizor bo twój się chyba wiesza .... Kante kaleka ? wczoraj jeden z najlepszych na boisku zaraz za Luquinhas .. twoja wypowiedź jest żenująca , Vuko jest od momentu odejścia Staszka najlepszym trenerem i w końcu można Legie oglądać , patrząc na zawodników jakich mamy a jest to najsłabszy skład od 10 lat to jest całkiem dobrze

odpowiedz
Vuko Won! - 20.10.2019 / 16:53, *.vectranet.pl

@legionista: najlepszym trenerem? Nie odstawiaj leków!!

odpowiedz
Krzysztof kibic Legi od 65lat - 20.10.2019 / 18:36, *.plus.pl

@fck: szkoda komentarza

odpowiedz
fck - 20.10.2019 / 19:17, *.centertel.pl

@Krzysztof kibic Legi od 65lat :
od 65 lat a dalej nie wie że pisze się Legii...

odpowiedz
legionista - 20.10.2019 / 23:11, *.chello.pl

@Vuko Won!: czytaj ze zrozumieniem wiem że w twoim przypadku jest z tym problem no ale cóż nie moja wina hmm... tak jest najlepszym po Staszku chodzi o to że po Stanisławie Czerczesowie z grona wszystkich trenerów jest najlepszy , nie najlepszy w historii , myślenie nie boli także czasem warto się zastanowić

odpowiedz
lhm - 21.10.2019 / 01:17, *.vectranet.pl

@legionista:
Najlepszym??? Oryginalna opinia. To pierwszy trener od lat, który spie...lił koncertowo walkę o mistrzostwo. W tym sezonie zamierza powtórzyć swój wyczyn. Dla mnie jest zdecydowanie NAJGORSZYM. A Klafuric przy nim to Guardiola...

odpowiedz
L Kibic L - 21.10.2019 / 07:16, *.centertel.pl

@legionista: może i najlepszy ale wciąż za słaby aby prowadzić taki klub.

odpowiedz
Vuko Won! - 21.10.2019 / 09:36, *.vectranet.pl

@legionista: mistrzostwa brak, PP brak i LE również brak.. skontaktuj się z lekarzem bo Ci myślenie siada.

odpowiedz
MamopatrztoLegiagra - 21.10.2019 / 10:17, *.orange.pl

@Vuko Won!: Ani w jedną ani w drugą nie zgadzam się z opiniami. W tym meczu Vuko poprowadzil nas naprawdę ładnie i zgodnie z założeniami ogrywania młodych graczy z akademii. Vuko najlepszym trenerem od Stasia? Akurat konkurencji dużej nie miał ale wciąż cenie Jacka Magiere a nawet i Sa Pinto (za samą trenerkę a nie zachowanie) nieco wyżej.

odpowiedz
antek - 21.10.2019 / 21:44, *.chello.pl

@legionista: ile bramek strelił srante na 12 meczy (w nie wszystkich grał ) a z czego rozlicza się napastnika z ? z przewrotek niecelnych jest słaby i tak jest prawda a skisła się na ten mecz spręży,jedna jaskółka wiosny nie czyni? zobaczymy co będzie z Widzewem

odpowiedz
LEGIONISTA - 20.10.2019 / 13:03, *.orange.pl

MECZYK,JAK,DOBRAPRZYJAZNSMAKOWITY

odpowiedz
kibic emeryt - 20.10.2019 / 09:48, *.tpnet.pl

Dzisiaj po raz pierwszy od paru miesięcy mogłem spokojnie zadowolony wypić po meczu drinka .Legia zagrała dobry mecz i była zdecydowania lepsza . Jednak bez przesady bo dzisiaj Lech to średniak ligowy w słabej lidze .Dzisiaj jeszcze raz potwierdziło się że pozbycie się Carlitosa to olbrzymi błąd bo ani Niezgoda ani Kante to nie napastnicy jakich potrzebujemy .W podsumowaniu ligi na Canal + Węgrzyn zachwycał się tym drugim tylko on ma jeden feler nie strzela bramek .Niezgoda dwie doskonałe sytuacje i bramek zero i tak oprócz dwóch meczów Niezgody w każdym meczu .Dzisiaj kontuzja Gwili wymusiła wystawienie Luguihasa na 10 i był on najlepszym zawodnikiem na boisku ,jak to się stało że trener który uważa się za dobrego nieomylnego fachowca tego nie widział? .Pewnie z Wisłą wygramy bo mimo różnych opinii mamy jak na naszą ligę najsilniejszy przynajmniej teoretycznie skład ale już z Widzewem może być różnie i co wtedy ?

odpowiedz
KowaL - 20.10.2019 / 08:13, *.vectranet.pl

Ot jedna jaskółka ale jakże przyjemna, ale wciąż bez pomysłu i taktyki, i ten Litwin...

odpowiedz
Legijna Orneta - 20.10.2019 / 01:40, *.tpnet.pl

Orneta Zawsze Z Wami!!
LEGIO KOCHAMY CIĘ!
Nas 47szali

odpowiedz
Bolek z Otwocka - 20.10.2019 / 01:02, *.play-internet.pl

Dobrze ze wygraliśmy z Pyrami. I tyle. Vukovic won.

odpowiedz
Pedro 52 - 19.10.2019 / 23:51, *.chello.pl

Czarny 1916 ,Ryj Szacunek za normalność.

odpowiedz
Pedro52 - 19.10.2019 / 23:49, *.chello.pl

Gdybym mógł to powiedział bym do większości piszących te swoje "mądre" wpisy wy........ć stąd . Ludzie Wy śmiecie się nazywać kibicami Legii . Jesteście żałosnymi malkontentami waszych bzdur nie da się czytać , wiecznie źle zwolnić wszystkich. Kur..a Legia dzisiaj zagrała bardzo dobrze wygrała chłopaki walczyli Lech nie miał nic do powiedzenia. Ale szkoda, takie bufony i tak będą pisać swoje i myślą że są najmądrzejsi. W fife se kurna zagrajcie tylko nie Legią. Nie macie pojęcia o prawdziwym kibicowaniu. Przepraszam normalnych.

odpowiedz
Taga - 19.10.2019 / 23:58, *.play-internet.pl

@Pedro52: o proszę, parch nam opowie o prawdziwym kibicowaniu. Dawaj, jedziesz. Tylko tym razem użyj języka polskiego.

odpowiedz
L - 20.10.2019 / 08:46, *.chello.pl

@Pedro52: Nie osmieszaj sie chlopczyku.Ile ty w zyciu dobrych meczow obejzales?

odpowiedz
Vuko WON - 19.10.2019 / 22:58, *.play-internet.pl

Znowu ten amator oglądał inny mecz

odpowiedz
Rafal - 19.10.2019 / 22:47, *.play-internet.pl

Gratulacje za wygraną! Fajne wejście Rosolka, ale spokojnie bo brakuje niestety nam jakości. Dziś tego Lecha powinniśmy pokonać wyżej! Jaka liga taki i klasyk. Fajnie gdyby ta drużyna była budowana młodzi plus kilku kozaków jak kiedyś Ljubo, Vadis, Rado. PS. Wstyd p. Mioduski, że nie było Pana na płycie boiska gdy zegnano Rado, Kuchego.

odpowiedz
Adam - 19.10.2019 / 23:56, *.play-internet.pl

@Rafal: jakiego pana? To tylko zwykły pudel.

odpowiedz
Lesny Dziadek - 19.10.2019 / 22:35, *.play-internet.pl

A ja widzialem ludzi grajacych z sercem, ambitnych, ale bez zadnej mysli taktycznej i widoczny byl totalny brak powtarzalnosci wycwiczonych schematow gry. Kazdy mecz wyglada tak, jakby zespol prowadzil inny szkoleniowiec i dopiero zgrywal druzyne. Do tego widac brak luzu w grze. Postepu zadnego nie widac. Brawo kibice za oprawe.

odpowiedz
Hg - 20.10.2019 / 12:05, *.chello.pl

@Lesny Dziadek: wreszcie coś mądrego napisałaś

odpowiedz
Lesny Dziadek - 21.10.2019 / 02:47, *.play-internet.pl

@Hg: Spieprzaj dziadu

odpowiedz
Ginpasterz - 19.10.2019 / 22:04, *.197.95

A ja myślę że przyszły chude lata i z tym prezesem i trenerem to trzeba się cieszyć z takich jaskółek. Nie będzie ich za dużo. Cieszy postawa młodych zawodników.

odpowiedz
trix - 19.10.2019 / 21:49, *.play-internet.pl

Po 2 golu tylko obrona i gra na czas. Arvydiaus jest FATLNY! Ministerstwo dziwnych składôw.

odpowiedz
Beny - 19.10.2019 / 21:42, *.t-mobile.pl

(L)

odpowiedz
Jaaaaaa - 19.10.2019 / 21:13, *.cyfrowypolsat.pl

Dalej uważam, że z synem smudy daleko nie zajdziemy.

odpowiedz
Sztywniutko Tarcho - 19.10.2019 / 21:48, *.t-mobile.pl

@Jaaaaaa: zgadza sie

odpowiedz
Czarny1916 - 19.10.2019 / 21:01, *.btcentralplus.com

Legia przy wszystkich swoich mankamentach podniosła się z niekorzystnego wyniku i za to gratulacje. Lech ponoć słynie z młodych graczy ,a to w Legii dzisiaj Karbownik, Wieteska i Rosołek oczywiście na boisku robili różnice. Trochę więcej wiary i czasu. Mam wrażenie ,że to forum niegdyś opiniotwórcze stało się miejscem wylewania hejtu i pomyj niezależnie od wyników. Grają młodzi, wygraliśmy z Lechem więc pocieszmy się trochę zamiast ubliżać Vuko , któremu chyba należy się troszkę szacunku i czasu. Tylko Legia.

odpowiedz
Ryj - 19.10.2019 / 22:03, *.com.pl

@Czarny1916: Oczywiście, szacun, wiara i bycie Legionistą! Jak jest źle to mówimy jak jest, ale dziś było dobrze i tak trzymać!

odpowiedz
Kop w KOD - 20.10.2019 / 07:05, *.vectranet.pl

@Czarny1916:
Jeden z najsensowniejszych wpisów. Pozdrawiam.
P.S
Nie ubliźajcie Vuko.

odpowiedz
Michal17211 - 20.10.2019 / 11:54, *.plus.pl

@Czarny1916: Nie mów, że Wieteska zrobił różnicę. To że nie strzelił swojaka albo że się nie potknął o własne nogi w kluczowym momencie to za mało

odpowiedz
memek - 20.10.2019 / 12:45, *.play-internet.pl

@Czarny1916: w 100% popieram. Brawo Legia

odpowiedz
Zlb 82 - 19.10.2019 / 20:58, *.t-mobile.pl

Ktokolwiek może będzie wiedział że zwolnilo się miejsce na widzew piszcie!!! Wiem ze bilety już rozdzielone ale może komuś coś wypadnie, nie da rady

odpowiedz
Pacho - 19.10.2019 / 20:53, *.2.31

Bez Jędrzejczyka? Nieważny styl. Ważne zwycięstwo.

odpowiedz
Sztywniutko Tarcho - 19.10.2019 / 20:39, *.t-mobile.pl

Niestety to tylko wydłuży nasza agonie z tym serbskim baranem

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 19.10.2019 / 20:47, *.plus.pl

@Sztywniutko Tarcho: Masz rację w 100% dziś to bardziej Lech przegrał niż Legia wygrała... Brak dalej postępu gramy bez koncepcji na farcie błędu przeciwnika albo błysku indywidualnych umiejętności...

odpowiedz
Yto - 19.10.2019 / 20:52, *.tpnet.pl

Jestem za

odpowiedz
Zenek - 19.10.2019 / 20:25, *.centertel.pl

jest pozytyw. Zobaczymy co dalej

odpowiedz
Vuko = Pinokio - 19.10.2019 / 23:30, *.vectranet.pl

@Zenek: dalej DNO nic się nie zmieniło i nie zmieni

odpowiedz
Mateusz z Gór - 19.10.2019 / 20:23, *.inetia.pl

Vuković nie byłby sobą, gdyby nie powiedział czegoś kompromitującego, jak to ostatnie zdanie na temat Rosołka.

odpowiedz
Pacho - 19.10.2019 / 20:58, *.2.31

@Mateusz z Gór: "Dla mnie osobiście najważniejsze jest jednak to, że drużyna pokazała to, co jest jako jedyne niezbędne do tego, żeby grać w takim klubie jak Legia, czyli mentalność i charakter..Umiejętności są tu mile widziane, ale nie wystarczą." To z Rosolkiem to akurat nie kompromitacja a przynajmniej nie przy tych zdaniach. Jeśli trener mówi że umiejętności są mile widziane to albo jest glupi, albo chory psychicznie albo ma naprawdę niezły ubaw. Albo wszystko na raz. Pozdr

odpowiedz
Mateusz z Gór - 19.10.2019 / 22:50, *.inetia.pl

@Pacho:

Zdaje się, że w obu przypadkach powiedział co innego, niż chodziło u po głowie.

Czyli, Rosołek niech stąpa twardo po ziemi, a będzie z niego piłkarz oraz w Legii same umiejętności nie wystarczą.

Nie zmienia to faktu, że skoro Vuković nie potrafi przekazać tego co myśli to wcale nie powinien się odzywać.

odpowiedz
Arek - 20.10.2019 / 02:07, *.tpnet.pl

@Mateusz z Gór: w którym miejscu? Bo ja nic kompromitującego na temat Rosołka nie wyczytałem w wypowiedzi Vuko.

odpowiedz
lhm - 20.10.2019 / 03:14, *.vectranet.pl

@Arek:
To zapisz się na kurs czytania

odpowiedz
Mateusz z Gór - 20.10.2019 / 08:49, *.inetia.pl

@Arek:

No wyobraź sobie, że Valverde mówi: Fati już w drugiej minucie debiutu strzela bramkę, na dodatek to była jego pierwsza akcja. Teraz wszystko zależy od niego - zobaczymy, czy będzie chodził na treningi czy na dyskoteki.

Kompromitacja trenera.

odpowiedz
Pacho - 20.10.2019 / 12:51, *.chello.pl

@Mateusz z Gór: to prowadzi do ciekawych wniosków. Co myśli i w jaki sposób przekazuje to piłkarzom. Czy to co myśli to to co przekazuje? Czy przekaz jest lepszy od myśli?

odpowiedz
Mateusz z Gór - 20.10.2019 / 14:28, *.inetia.pl

@Pacho:

Jeszcze się okaże, że Vuković to najlepszy strateg na świecie i w tym, że tylko on się zna na piłce jest 200% racji, ale niestety piłkarze go nie rozumieją, bo jest niekomunikatywny i nie potrafi przekazać swoich autorskich rozwiązań taktycznych.

odpowiedz
słabo - 19.10.2019 / 20:20, *.centertel.pl

A ja dziś widziałem chaos...
irytującego Novikovasa...
brak wykończenia...
brak lidera na boisku...
takiego jak kiedyś Rado, Ljuboja czy Odidja Ofoe

odpowiedz
Haans - 20.10.2019 / 17:35, *.mm.pl

@słabo: to nie pij tyle, będziesz widział mecz.

odpowiedz