fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia Warszawa 2-1 Lech Poznań

Rosołek za trzy punkty!

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia wygrała w sobotnim spotkaniu na własnym stadionie z Lechem Poznań 2-1, dzięki czemu przerwała swoją wstydliwą ligową serię dwóch porażek z rzędu. Pierwsi bramkę zdobyli co prawda goście, lecz później trafienia Novikovasa, a także debiutującego Rosołka odmieniły losy meczu. 18-latek wprost nie mógł sobie wymarzyć lepszego debiutu. Legia zaprezentowała się na boisku z niezłej strony i zasłużenie zgarnęła trzy punkty.

Początek meczu był wyrównany, chociaż Lech dwukrotnie stworzył zagrożenie na skrzydłach, co zakończyło się dwoma żółtymi kartkami dla legionistów. Najpierw ukarany przez sędziego został Michał Karbownik, a za moment Luis Rocha. W 14. minucie po raz pierwszy zobaczyliśmy strzał. Z rzutu wolnego szczęścia spróbował Darko Jevtić, lecz golkiper Legii nie musiał nawet interweniować, ponieważ piłka trafiła tylko w boczną siatkę. W grze gospodarzy brakowało elementu zaskoczenia. Wszystkie akcje były rozgrywane wolno i w przewidywalny sposób. W 21. minucie zamieszane przed szesnastką gości, do futbolówki dopadł Karbownik, który odegrał do Jose Kante. Uderzenie napastnika "Wojskowych" zostało jednak zablokowane przez Djordje Crnomarkovicia. Chwilę potem Kante powinien otworzyć wynik spotkania! Doszedł on do bardzo dobrego podania z głębi pola, ograł jednego z obrońców i w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę obok słupka. Zdecydowanie to była sytuacja, którą trzeba było zamienić na gola.

Legioniści cały czas napierali, spychając Lecha do coraz głębszej defensywy. Wkrótce z dystansu ładnie przymierzył Andre Martins i skuteczną interwencją popisał się Mickey van der Hart. Dwa kwadranse po pierwszym gwizdku przebudzili się przyjezdni. Z rzutu wolnego dośrodkował Jevtić, piłkę dostał Christian Gytkjaer i z bliskiej odległości trafił wprost w Majeckiego. W 36. minucie dobre podanie dostał Kante i chyba nieco zbyt długo zwlekał z decyzją, przez co, kiedy w końcu zdecydował się na strzał, to został zablokowany. Za cztery minuty okazję z rzutu wolnego miał Domagoj Antolić. Chorwat kopnął piłkę z rzutu wolnego, a ta poszybowała ponad poprzeczką. Tuż przed przerwą Wszołek kapitalnie podał do Arvydasa Novikovasa, który był o sekundy od posłania piłki w kierunku bramki, jednak w ostatnim momencie jeden z defensorów zdołał Litwinowi ją wybić spod nóg.

Po przerwie nie zobaczyliśmy żadnych zmian w obydwu składach. Wydawało się, że Legia kontroluje to, co działo się na boisku, ale jednak w 55. minucie to Lech cieszył się objęcia prowadzenia. Piłkę na prawej stronie dostał Kamil Jóźwiak, mocno wstrzelił ją w pole karne, gdzie odbiła się ona od Gytkjaera i trafiła wprost pod nogi Darko Jevticia. Pomocnik ze szwajcarskim paszportem nie miał już najmniejszych problemów, aby skierować ją do siatki. Po godzinie gry szansę na doprowadzenie do remisu miał Andre Martins. Portugalczyk, będąc przed polem karnym, dostał piłkę ze skrzydła, huknął w kierunku van der Harta, który był na tyle dobrze ustawiony, że spokojnie futbolówkę złapał. Zaraz potem legioniści dopięli swego. Bardzo dobre podanie do Jarosława Niezgody ten był sam na sam z bramkarzem, położył go na ziemi, po interwencji obrońcy Lecha piłką trafiła pod nogi Novikovasa, a ten huknął z kilku metrów do pustej bramki! Bardzo dobra akcja gospodarzy, którzy wreszcie odczarowali bramkę golkipera Lecha.

Kilkanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry na murawie zameldował się debiutujący w pierwszym zespole Maciej Rosołek. Już niebawem strzelił swojego pierwszego gola, wprawiając w szał cały stadion! Młody legionista dostał dośrodkowanie z prawej strony, wykorzystał błąd bramkarza, który minął się z lecącą futbolówką i po chwili wpakował ją do siatki. Lepszego debiutu w Legii Rosołek nie mógł sobie wymarzyć. Potem Lech rzucił się do odrabiania strat, ale Legia dobrze ustawiała się w obronie. W 88. minucie z dystansu mocno strzelił Joao Amaral i bardzo dobrze na linii zachował się Majecki.

Ekstraklasa
12. kolejka
#LEGLPO
25401
Warszawa
19.10.2019
17:30
Legia Warszawa
Lech Poznań
Legia Warszawa
2-1
Lech Poznań
63' Novikovas
76' Rosołek
(0-0)
Jevtić 55'
1 Radosław Majecki
14 Michał Karbownik
5 Igor Lewczuk
4 Mateusz Wieteska
16 Luis Rocha 61'
22 Paweł Wszołek
7 Domagoj Antolić
24 Andre Martins
82 Luquinhas 74'
18 Arvydas Novikovas
20 Jose Kante 80'
33 Radosław Cierzniak
8 Walerian Gwilia 80'
11 Jarosław Niezgoda 61'
23 Salvador Agra
30 Kacper Kostorz
34 Inaki Astiz
39 Maciej Rosołek 74'
44 William Remy
77 Mateusz Praszelik
Mickey van der Hart 1
Robert Gumny 2
Lubomir Satka 37
Djordje Crnomarković 5
Wołodymyr Kostewycz 22
73' Kamil Jóźwiak 7
80' Karlo Muhar 6
Jakub Moder 15
74' Darko Jevtić 10
Tymoteusz Puchacz 27
Christian Gytkjaer 32
Karol Szymański 33
80' Paweł Tomczyk 8
Tomasz Dejewski 13
Maciej Makuszewski 17
Tomasz Cywka 19
Mateusz Skrzypczak 20
74' Joao Amaral 24
Filip Marchwiński 36
73' Jakub Kamiński 38
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović, Marek Saganowski
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Mateusz Dawidziuk
Masażyści: Paweł Bamber, Marcin Bator, Michał Trzaskoma
Trener: Dariusz Żuraw
Asystent trenera: Karol Bartkowiak, Dariusz Skrzypczak
Kierownik drużyny: Mariusz Skrzypczak
Lekarz: Andrzej Pyda
Masażyści: Maciej Łopatka, Marcin Lis
Sędziowie
Główny: Tomasz Musiał
Asystent: Sebastian Mucha
Asystent: Jakub Ślusarski
Techniczny: Sebastian Krasny
REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (118)

+dodaj komentarz
Yeti - 23.10.2019 / 19:50, *.vectranet.pl

Wrzuciliśmy ku.we kolejorza do morza. To już robi sie tradycja przy Ł3

odpowiedz
tekken (L) - 21.10.2019 / 16:08, *.chello.pl

Brawo Rosołek. Vuko daje szanse młodym i to jest dobre.

odpowiedz
Gołąbek80 - 21.10.2019 / 12:29, *.play-internet.pl

Abcd....... Jak dla Ciebie Kante klasa to widzę że trochę pojęcia masz ale nie do piłki..... On żadnej bramki nie jest wstanie strzelić z takimi kopaczami to tylko grupa spadkowa nas czeka....

odpowiedz
Dzik - 21.10.2019 / 11:50, *.orange.pl

Czemu nie ma wyniku meczy niedzielnych . Ktoś zaspał

odpowiedz
MP(L)87 - 21.10.2019 / 11:36, *.virginm.net

Naprawde tego sie obawiam najbardziej... Ze jeden wygrany mecz bedzie przyslanial prawdziwy obraz druzyny i sytuacji klubowej. Mordeczki przeciez lech cienki jak dupa weza a my poprostu dorownalismy poziomem i udalo sie wygrac. Oprocz wygranej i gola mlodego nie widze zadnego pozytywu. Nadal sie staczamy a Legia jest przecietniakiem w tej chwili. Bo co to za sztuka wygrac z lechem a szczegolnie kiedy oni sami doluja?? Oczywiste jest ze Legia w tej chwili to zadna potega. A jeszcze pare krokow w tym kierunku i dopiero sie zacznie prawdziwy rozpie...ol jak bedziemy musieli zagac w spadkowej. NIC SIE NIE ZMIENILO OD OSTATNIEGO MECZU OGARNIJCIE SIE ! VUKO TO NIE TRENER A MIODEK TO NADAL KLAMCA I SZKODNIK A LEGIA NADAL GRA SLABO. Oto fakty. Elo!

odpowiedz
Gołąbek80 - 21.10.2019 / 07:39, *.play-internet.pl

Vuko niema co jeszcze skreslac dać mu szansę.... Bo co chwilę zmieniać trenera to się mija z celem.... Największy błąd to było zwolnienie trenera Magiery I myślę że Mioduski tego żałuje do dzisiaj.....

odpowiedz
Won vuko - 21.10.2019 / 13:10, *.vectranet.pl

@Gołąbek80 : przecież Vuko razem z kilkoma piłkarzykami zwolnił Magierę !!

odpowiedz
won ty - 21.10.2019 / 15:31, *.play-internet.pl

@Won vuko:

A ty patałachu wiesz to na pewno. Pewnke z Pudelka albo tv programu...

Sp.laj

odpowiedz
Gołąbek80 - 21.10.2019 / 07:34, *.play-internet.pl

Najslabsi Novikovas, Rocha, and Kante......

odpowiedz
Abcd - 21.10.2019 / 09:05, *.t-mobile.pl

@Gołąbek80 : inny mecz oglądałeś? Kante klasa.

odpowiedz
antek - 21.10.2019 / 14:12, *.chello.pl

@Abcd: weś kante klasa a bramek ile k........................z czego rozlicza się, napastnika wszedł Niezgoda ,i zaczoł się mecz strzela jakieś przewrotki z jakich pozycji na boisku ostatnia jego wyskok? to czerwiń jest slaby jeden,mecz nic nie daje niech skisłe roz......................................5:0 i srante hartrika pie.........................................

odpowiedz
News⚽️Legia - 21.10.2019 / 00:54, *.02.net

To nie jest Super Legia ,3 punkty cieszà!ale dalej brak dobrego ,Super trenera!

odpowiedz
spec od wiert@rek - 20.10.2019 / 23:44, *.play-internet.pl

Je.ać ku.wy! KUCHY KING!

odpowiedz
ZGL - 20.10.2019 / 22:15, *.tpnet.pl

Dobry mecz LEGII a nastepne oby byly jeszcze lepsze a rywale nie mieli watpliwosci kto po zakonczonym meczu jest lepszy! LEGIA !!

odpowiedz
tomiacab - 20.10.2019 / 21:21, *.virginm.net

nie ma co tu kryć, łach był bardzo słaby w tym meczu.

odpowiedz
(L)eo - 20.10.2019 / 16:57, *.vectranet.pl

Wszyscy się podniecają ofensywą,a nikt nie pochwali Lewczuka? Dla mnie Igor to piłkarz meczu, genialnie dzielił i rządził. Pan piłkarz.

odpowiedz
Mistrz - 20.10.2019 / 22:14, *.tpnet.pl

@(L)eo: jak dla mnie występ na wielkie 5. Świetny mecz. On jest jak wino

odpowiedz
Sebek - 20.10.2019 / 11:40, *.vectranet.pl

Jak to się mówi jedna jaskółka wiosny nie czyni.Więc ja osobiście jeszcze poczekam z dobrymi czy złymi komentarzami.Acz kolwiek wczorajszy mecz wedlug mnie był najlepszym meczem Legii w tym sezonie.

odpowiedz
Kasztelan - 20.10.2019 / 09:17, *.inetia.pl

Martins najgorszy na boisku i rozegrał cały mecz a dwa razy lepszy Agra siedzi cały mecz na ławie...Kto zrozumie Vukovica ???

odpowiedz
xyz - 20.10.2019 / 10:58, *.hawetelekom.pl

@Kasztelan:
Martins zagrał dobrze, a Agra to inna pozycja

odpowiedz
Andrzej - 20.10.2019 / 12:51, *.plus.pl

@Kasztelan:
Są osoby które jeszcze zrozumieją Vukovica ale Ciebie nie zrozumie nikt. Chyba jedynym kryterium Twoim jest zmiana zawodników według wzrostu, prawdziwy Kasztelan bez el.

odpowiedz
jamapata - 20.10.2019 / 13:42, *.inetia.pl

@xyz:
Martins zagrał dobrze...buhahahahahahahaha

odpowiedz
zaba285 - 20.10.2019 / 09:04, *.lukman.pl

nie ma się co za bardzo cieszyć. jest radość po wygraniu z łachem, ale gra nadal słaba. bramki bardzo przypadkowe, zresztą dla łacha też

odpowiedz
Gołąbek80 - 20.10.2019 / 08:45, *.play-internet.pl

Nawet niezły mecz.... Ale bez napastnika to w lidze za dużo nie ugramy wystarczy na pojedyncze mecze pojedziemy na wyjazd I wleb rzeczywistosc.... Jeszcze jedyna nadzieja w Jarku N. jak będzie grał bo jak wszedł to coś zaczęło się dziac..... Brakuje zawodników skutecznych że coś z niczego potrafia strzelić.... Bo unas jest za dużo kopaczy zagranicy co nic niewnosza do gry lepiej stawiac na naszą młodzież napewno nie będą słabsi a za rok to możemy się cieszyc z gry naszych chłopaków.... LKing..... Jak mamy ściągac zawodnikow zagranicy to takich jak Prijo, Niko, Rado, Lubo, Ofoe.....

odpowiedz
Myśląc inaczej - 20.10.2019 / 08:42, *.centertel.pl

Średnio rozsądna jest ta jazda na Mioduskiego. Stworzył on naszym kopaczom warunki o jakich inni w Polsce mogą pomarzyć. Fakt, musiał najlepszych wyprzedawać bo nie awansowaliśmy do pucharów - ale czy to jego wina? Myślicie, że inwestorzy i katarscy szejkowie czekają w kolejce żeby zastąpić Mioduskiego i zainwestować w naszą doopną ekstraklasę? A może chcecie jakiegoś Grajewskiego, Wojciechowskiego czy innego Dyzmę polskiego biznesu co zwinie interes po pierwszym sezonie niepowodzeń? Za sytuację w Legii odpowiada słaby trener i słabi piłkarze których sobie wybrał... Ale przecież Vuko super terener a piłkarze koty...

odpowiedz
Odp - 20.10.2019 / 09:06, *.vectranet.pl

@Myśląc inaczej: nie wysilaj się i zacznij myśleć normalnie

odpowiedz
Kibic(L) - 20.10.2019 / 09:06, *.icpnet.pl

@Myśląc inaczej:
A kto podejmuje decyzje o zatrudnianiu dyrektora sportowego czy trenera? Kto co kilka miesięcy zmienia strategie i mówi, że to trener na lata? Kto zatrudnia takie wynalazki jak duet chorwacki? To jakich słabych piłkarzy mamy w drużynie i do tego świetnie opłacanych to już wypadkowa całej polityki prowadzonej przez Mioduskiego.

odpowiedz
Krzysiek z Warszawy - 20.10.2019 / 11:03, *.centertel.pl

@Kibic(L) :
Jeżeli masz mocne argumenty to poproś o spotkanie z właścicielem Legii.

odpowiedz
dino - 20.10.2019 / 15:30, *.amazonaws.com

@Myśląc inaczej:
Miodek musial wyprzedawac graczy bo przez jego sprzeczne decyzje odnosnie szkoleniowcow nie dostalismy sie do pucharow mimo najlepszego wspolczynnika UEFA od lat wypracowanego przez Lesnego. To, ze nie gramy w pucharach jest wina Miodka, czyli błednych decyzji plus, to moje spostrzezenie, chytrosci i skapstwa. Myslal, ze skoro tyle razy pod rzad udawalo sie grac w pucharach to teraz tez jakos to bedzie.

odpowiedz
Luki - 20.10.2019 / 08:11, *.com.pl

Kto prowadzil doping na tym meczu?

odpowiedz
Pinokiusz - 20.10.2019 / 13:52, *.vectranet.pl

@Luki: Vuko!

odpowiedz
Elquatro - 20.10.2019 / 06:57, *.chello.pl

O co chodzilo ze stasiakiem?

odpowiedz
Adamowicz ale nie paweł - 20.10.2019 / 03:07, *.centertel.pl

Kurde mogłem kupić ten bilet ale kto wiedział że tak zagrają

odpowiedz
każdy mecz - 20.10.2019 / 01:38, *.plus.pl

ale o co chodziło z Wszołkiem i co śpiewała Żyleta?:D

odpowiedz
zdegustowany - 20.10.2019 / 08:41, *.t-mobile.pl

@Afro: Wszolek zagrał bardzo dobry mecz.To,co śpiewała zyleta to kretynizm.Większość zawodników Legii gdzieś poprzednio grala-to chyba trzeba śpiewać cały czas przyśpiewki anty!

odpowiedz
każdy mecz - 20.10.2019 / 09:27, *.plus.pl

@każdy mecz: ale chyba go zaakceptowali :D a jaki on gest zrobił na sam koniec bo niestety brakło biletów a mecz w TV był oglądany

odpowiedz
Sig - 20.10.2019 / 12:20, *.chello.pl

@każdy mecz: gdyby nie kibice Legii o Polonii nikt by już dawno nie pamiętał.

odpowiedz
Elquatro - 20.10.2019 / 19:04, *.chello.pl

@Sig: jeszcze ze ich troche jest, przyjrzyj sie w pracy byc może kierownik lub inny przełożony jest polonista, moze ten kolega z klatki obok co nie chcial nigdy iść z toba na mecz, miej oczy otwarte

odpowiedz
eLka - 21.10.2019 / 12:16, *.tpnet.pl

@Elquatro: W dużym mieście zawsze się gdzieś schowają. :) Może niedługo w okręgówce będą mieli największy stadion hihihi

odpowiedz
Yorick - 19.10.2019 / 23:24, *.ip-145-239-133.eu

Grali to samo, co zwykle. Ani lepiej, ani gorzej. Wpadło to, co nie wpadło w meczach poprzednich. Drużyna cały czas się formuje.

odpowiedz
Adam - 20.10.2019 / 00:19, *.play-internet.pl

@Yorick: z p.o. trenera Vuko będzie się formować wiecznie.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 19.10.2019 / 23:16, *.chello.pl

Novikovas to taka łamaga, że jestem wściekły, że zdobył takiego przypadkowego farfocla...
Przeciez on za tego gola znowu wyjdzie w pierwszej 11...
A tyle akcji schrzanić w wygranym meczu potrafi tylko prawdziwy wkład do koszulki.
Przy nim Kucharczyk był geniuszem piłki nożnej...
Jedyne co cieszy to wygrana bo styl Legii jest w zasadzie jego brakiem.
No i może Wszołek, szybko się wkomponował i odrobinę podniósł poziom Legii.

odpowiedz
Arek - 20.10.2019 / 01:33, *.tpnet.pl

@Tomek Mokotów : też on mnie wkur...ia. Ale może tak być, że typ jest jednym z tych, co potrzebuje pół roku na aklimatyzację. Jednak Jaga to nie Legia. Nie jedna "gwiazda" tej ligi po przyjściu do Legii po prostu ginęła. Mimo wszystko ja daję mu czas do wiosny. I fakt, niech chociaż z ławki wchodzi, bo na pierwszy skład póki co nie zasługuje.

odpowiedz
Old_fan - 19.10.2019 / 23:08, *.plus.pl

Ktoś wie co z Nagym?

odpowiedz
Znawca - 20.10.2019 / 03:08, *.centertel.pl

@Old_fan: jest nagi

odpowiedz
janusz - 19.10.2019 / 22:46, *.centertel.pl

lech wyszedl obsrarny ,po golu rownie obsrana zbroja , zenada :D a Legiunia (stara) powinna powiezc takich ogórków 4:0 , nic nie grali a L bez skutecznosci jak zwykle i marne 2:1

odpowiedz
Gocław - 19.10.2019 / 22:40, *.chello.pl

Rosołek, to nie ogórkowa :).

Kibice - brawo, wszystko wyszło bardzo godnie :) Lepiej późno, niż wcale :)

odpowiedz
kolo18 - 19.10.2019 / 22:12, *.chello.pl

Kante powinien grać w duecie z Niezgodą. Bo strzelec z Gwinejczyka żaden, a potrafi się utrzymać przy piłce i ładnie pograć, a Polak też coś w kombinacjach umie. Gvile z Lukiniasem wtedy na bok, ale jako schodzący do środka i spokój od wystawiania Novikovasa :D

odpowiedz
Doru - 20.10.2019 / 10:33, *.play-internet.pl

@kolo18: Też tak uważam od kilku meczy oglądam Kante i aż dziwne że ten pseudo trener Vuković nie widzi tego, że Kante idealnie by grał za plecami Niezgody

odpowiedz
Darek - 19.10.2019 / 22:10, *.t-mobile.pl

Kolega mi się pyta czy zadowoly jestem z wyniku.Odpowiadam ze tak.Ale z gry to jak by nasrali przed stadionem przed meczem i przez 90 mimut pokazywali lezace gowno przed stadionem bylo by wiecej emocji od tego co zobaczylem na stadionie.
Takie moje podsumowanie niby klasyku.Jaka liga taki klasyk.

odpowiedz
Rozbawiony - 20.10.2019 / 08:48, *.t-mobile.pl

@Darek: wymagania masz takie,ze nawet Barca albo Real dogodzić ci nie dadzą rady.Na moje potrzeby wystarczy taki mecz,jak wczorajszy.

odpowiedz
Elquatro - 19.10.2019 / 21:55, *.chello.pl

O co chodzi ze stasiakiem

odpowiedz
Paweł - 19.10.2019 / 21:43, *.artexim.pl-81-219-240-2

:-) to kiedy płoną zdobyte szmaty?

odpowiedz
peru1253 - 19.10.2019 / 21:34, *.chello.pl

hau - hau.
odszczekuje, nie wierzyłem , dobra gra, gratulavcje- Rosołek ugotował levcha :)

odpowiedz
jim - 19.10.2019 / 21:34, *.tpnet.pl

@eLpolo: Grałeś powiadasz?!

odpowiedz
Czarny76 - 19.10.2019 / 21:33, *.amazonaws.com

Dla mnie nic się nie zmieniło. Vuko won z Legii. Pyry nic nie zagrały a nam bramki padły na farcie. Stylu dalej nie widac

odpowiedz
Barjusz 54 - 19.10.2019 / 21:16, *.orange.pl

Sorry … Karbownik !

odpowiedz
Barjusz 54 - 19.10.2019 / 21:09, *.orange.pl

niech mi kto powie gdzie..... ten,, serbski baran'' odnalazł Rosołka , Karbowiaka i Wszołka , bo chyba nie w szatni .Czyli jak ,, ogień przy dupie'' to można ?

odpowiedz
Zlb82 - 19.10.2019 / 20:53, *.t-mobile.pl

Jeżeli ktokolwiek z grup nie może jechać na widzew i zwolni się miejsce to prośba napiszcie tutaj. Ja będę przeglatal i jak coś będę już kontaktował się bezpośrednio!!!Z fartem!!

odpowiedz
ŻRDW - 19.10.2019 / 20:48, *.icpnet.pl

Rosołek to jest najlepsza zupa bez kartofli ha hahahaha legia Żyrardów

odpowiedz
Zlb82 - 19.10.2019 / 20:42, *.t-mobile.pl

Wygraliśmy!!!! Ale... pierwszy gol mega fart i bardzo nie chce tego pisać lecz bardzo słabo wygląda Nasza ekipa napastników!!!! Kante - każdy widział, Jarek - zgubił piłkę i padł gol. No i wiadomo że chłopak szklany. Novi to nie napadzior, itd... ŚLEPYM TRZEBA BYĆ JAK BRAKUJE CARLOSA, KUCHEGO, ZA MALO GRA NAGY... BRAWO ZA WYGRANĄ Z PYRAMI!!! BEZ PRZEKONANIA LECZ Z WIARĄ - MISTRZ MISTRZ LEGIA MISTRZ!!!!

odpowiedz
Spokogit - 21.10.2019 / 09:54, *.226.11

@Zlb82: Z całym szacunkiem do Kuchego za serce do gry w (L) ale Wszołek moim zdaniem będzie dobrym następcą prawego skrzydła.
Nagy ostatnimi czasy grał straszny piach, nie wiem czemu byś znowu chciał go widzieć na boju, szczególnie w meczu z Lechem.

odpowiedz
SzB - 19.10.2019 / 20:42, *.play-internet.pl

Na pewno dużo ambicji, walki, zaangażowania. Bardzo cieszy, że strzela młody udowadniając, że młodzież też potrafi i trzeba im dawać szansę. Z drugiej strony na pewno też nie ma co popadać w jakąś euforię, że teraz to już jest nie wiadomo jakie Eldorardo. Nie oglądam Lecha poza meczami z nami i powiem szczerze, że nie spodziewałem się, że oni są aż tak cieńcy. Oby to był jakiś krok w coś dobrego, a nie przysłowiowa jedna jaskółka, która wiosny nie uczyni...

odpowiedz
Zdystansowany - 19.10.2019 / 20:41, *.chello.pl

Obawiałem się jak nasz zespół sobie poradzi. Po pierwszej bramce dla Lecha pomyślałem już po nas. Legia pokazała że moze jak im się chce i to jest najważniejsze. #tobyłdobrydzień

odpowiedz
artic - 19.10.2019 / 20:39, *.t-mobile.pl

Jutro na obiad obowiazkowo Rosołek!!! Wlasciwie to juz dzis po godz 19 Rosolek ugotowal pyry.

odpowiedz
Nitek - 19.10.2019 / 20:36, *.chello.pl

Po 2:1 jutro wielu z nas będzie na rosołku nawet i chmielowym

odpowiedz
agra - 19.10.2019 / 20:31, *.comcast.net

A ja dzis na obiad mam rosolek.
Mam nadzieje ze tez bedzie za 3 punkty.
Gratulacje dla trenera i pilkarzy,
wreszcie zagrali ofensywnie
wreszcie chcieli wygrac

odpowiedz
bolo - 19.10.2019 / 20:29, *.net.pl

Przecież gdyby nie kontuzje,kartki to myślicie że ten prawie-trener wystawił by Karbownika,Rosołka,Lewczuka,Novikowasa ,Wszołka? Nie ma mowy.Od czasu do czasu coś samo zagra. I tyle.Teraz widać że na zapleczu są zawodnicy którzy coś tam potrafią.Potrzeba chwili to dobry trener a nie jakaś nieudana podróba.Vukowic musi odejść.

odpowiedz
M. - 19.10.2019 / 20:17, *.telecolumbus.net

Mimo wszystko przy drugim golu to Novikovas poszedl za akcją jak szalony, a Kante bieg jak by miał jaja powiązane drutem kolczastm.

Kante 2
Novikowas 4 z minusem

odpowiedz
Wolfik - 19.10.2019 / 20:12, *.mm.pl

Nie od dzisiaj mówię, że lepiej stopniowo wprowadzać naszą młodzież, niż sprowadzać odpady z zagranicy. Ile nas kosztuje niejaki Loch Ness Obradović? A ile Salvador Agra czy Remy. którym się nie bardzo chce grać ale za to bardzo się chce kasować. Kiedy prezes Dariusz połapie się w końcu, że lepiej wydać pieniądze na jeden-dwa konkretne transfery zagraniczne niż sprowadzać ich na kilogramy? Może bramka tego młodego chłopaka kogoś tam wreszcie zastanowi?

Mamy Kostorza, Karbownika, Rosołka czy Praszelika. Jest Grudziński, Orlik czy Konik. Niech graja. Po pięć minut, dziesięć. To będzie procentowało. Przecież dla takiego Rosołka taki mecz to będzie impuls do dalszej, ciężkiej pracy.

odpowiedz
tomciob - 20.10.2019 / 09:39, *.vectranet.pl

@Wolfik: Bardzo dobry wpis. Podpisuję się pod całością.

odpowiedz
Spoko Loko Miodullo - 19.10.2019 / 20:02, *.plus.pl

Kiedy ten szkodnik Miodulczak odejdzie z Legii??

odpowiedz
kermit - 19.10.2019 / 20:04, *.chello.pl

@Spoko Loko Miodullo: myślę, że nie wcześniej jak ją odkupisz.

odpowiedz
DzyndzeL - 19.10.2019 / 19:54, *.chello.pl

Lewczak i Konte najlepsi na boisku, najgorszy Nowikowas i Martens. TYLKO LEGIA!!!

odpowiedz
W(L) - 19.10.2019 / 19:54, *.chello.pl

Paralityk dał nam wyrównanie a młody zwycięstwo,jedna jaskółka wiosny nie czyni ,brawo za walkę...

odpowiedz
Lukasjna357 - 19.10.2019 / 19:51, *.centertel.pl

Po dzisiejszym świętowaniu. Rosołek na kaca jak znalazł.

odpowiedz
MAKEN - 19.10.2019 / 19:46, *.252.7

Hejterów Vuko ? A może ktoś naiwny będzie bezkrytycznie bił brawo po porażkach oraz zagryzał miesiącami palce licząc, że może się uda kiedyś wygrać spotkanie.Mecz z Lechem - całkiem spoko. Jednak przy całej sympatii dla Legii to Lech niczego wielkiego dzisiaj nie pokazał. I ktoś powie, bo Legia grała dobrze. Tak Legia grała lepiej niż ostatnio, jednak wiele zmarnowanych okazji podbramkowych to bolączka drużyny prowadzonej przez Vuko. Cieszmy się chwilą. I oby chwila przerodziła się w pasmo sukcesów. Podobała mi się gra Wszolka i Novikowasa oraz wejście smoka w wykonaniu Rosołka. Dobrze zaprezentowali się również Martina, Antolicz, Karbownik i Wieteska.

odpowiedz
kermit - 19.10.2019 / 19:45, *.chello.pl

Wieszczyłem ostatnio, że Vuko poleci jeśli przegra któryś z dwóch najważniejszych w tym sezonie meczy. Z Lechem - wygrał więc uciekł spod kosy. Drugi to Puchar z Widzewem. Jeśli wygra - pewnie zachowa posadę.

odpowiedz
Starejaja - 19.10.2019 / 19:44, *.20.2

Pierwszy raz od wielu tygodni? miesięcy? nie pier...eeem pilotem o stół po meczu (raczej nie chodzę na Ł3, bo w tym czasie przeważnie mam dyżur) . Jutro na obiad poproszę o ROSOŁEK - to jest Historia,którą za en lat będzie się wspominać jak 4-0 z wisłą, tylko zawsze pozostanie pytanie: Czy mu nie zaszkodzimy tą euforią...

odpowiedz
Maniek - 19.10.2019 / 19:44, *.plus.pl

Byłem, spiewalem i krzyczalem! Legia do Boju!

odpowiedz
Lagerta - 19.10.2019 / 19:41, *.virginm.net

Rosołek wchodzi jak złoto.

odpowiedz
ja - 19.10.2019 / 19:33, *.vectranet.pl

Karbownik do przodu

odpowiedz
Gibon - 19.10.2019 / 19:33, *.chello.pl

Nie zesrajcie sie teraz.Juz Legia dobra????

odpowiedz
eLpolo - 19.10.2019 / 19:32, *.co.uk

Ktoś z hejterów Vuko przeprosi za te wszystkie rzygi ? Z takimi dziurami w składzie , po niefartownej bramce, trener pokazał klasę.

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn - 19.10.2019 / 19:36, *.plus.pl

@eLpolo: Może właśnie dzięki tym kontuzjom, weszła młodzież i pokazała chęć do gry.

odpowiedz
. - 19.10.2019 / 19:37, *.t-mobile.pl

@eLpolo: klasę? Nie zesraj się

odpowiedz
Jaaaaaa - 19.10.2019 / 19:38, *.cyfrowypolsat.pl

@eLpolo: Vuko niech raczej przeprosi i spier_la. Więcej przegrał, niż coś osiągnął. Jeden mecz nie poprawi jego notowania.

odpowiedz
tomiacab - 19.10.2019 / 19:39, *.virginm.net

@eLpolo: ja pochwaliłem go za pomysł z Luqim na dziesiątce. Ale i tak uważam, ze Legia potrzebuje trenera.

odpowiedz
Mr.Kanister - 19.10.2019 / 19:44, *.play-internet.pl

@.: Hehe przyłączam się. Nie zesraj się człowieku. Jedna wygrana z pyrami i już wszystko Vuko ma wybaczone tak ?

odpowiedz
S(L)iski - 19.10.2019 / 19:59, *.virginm.net

@eLpolo: Rosołek Mistrz
Dzisiaj Vuko wygrał mecz
Najleprzy mecz LEGII w 2019

odpowiedz
eLpolo - 19.10.2019 / 20:19, *.co.uk

@Mr.Kanister: Nie zesram się, bo grałem w piłkę a nie jak ty tylko na playu, i potrafię oceniać sytuację. Nie muszę nic wybaczać bo nigdy nie pisałem tych obelg. Krytykować zawsze można ale pisać głupoty na własny klub, trenera i zawodników to tylko zasrańce z przed klawiatury.
Wyjdz na boisko i pokaż jaki jesteś kocur jeden z drugim. Na jakim poziomie trenowałeś jakiś sport ?

odpowiedz
(L)1916(L) - 19.10.2019 / 20:58, *.tpnet.pl

@eLpolo: Jaką klasę?
Mega fart. Jeżeli tą runde zakończy na pierwszym miejscu z przewagą 5-6 pkt to wtedy napiszę ,ze z klasą to zrobił

odpowiedz
eLpolo - 19.10.2019 / 21:34, *.192.75

@(L)1916(L): Rozumiem, że jak nie będzie mistrza to nie bedziesz kibicował tyko pluł ? Oj dzieciaki dzieciaki . I dzisiaj to nie był fart, farta miał Poznań przy swojej bramce, bo Puchacz nie widział Jevtica zagrał w ciemno i wyszło , to można nazwać fartem. Wygraliśmy bo byliśmy lepsi w każdym elemencie na boisku dzisiaj .

odpowiedz
HUgonA ile miał Carlos - 19.10.2019 / 22:50, *.vectranet.pl

@tomiacab: Jak nie wiesz jak się pisze nazwisko to się nie poć.

odpowiedz
Adam - 20.10.2019 / 00:12, *.play-internet.pl

@eLpolo: kolejny przygłup. Do tego wielki sportowiec, znający wszystko od podszewki, ekspert wiedzący wszystko najlepiej.
Kiedy dotrze do takich jak ty, że argumenty w stylu 'idź i zagraj' są warte tylko co zaschnięte gó_no na podeszwie? Trzeba być piekarzem, żeby stwierdzić, że chleb jest źle upieczony? Trzeba być budowlańcem, żeby stwierdzić, że ekipa odstawiła fuszerkę?
Idź się obsrywać gdzieś indziej.

odpowiedz
eLpolo - 20.10.2019 / 16:29, *.242.160

@Adam: sam jesteś przygłup bo opier...isz chleb nawet jak będzie spieprzony bo nie wiesz jak docelowo miał wyglądać i co mieć w środku, wiec trzeba się znać na piekarnictwie żeby ocenić pracę piekarza. Tak samo w budowlance przygłup może tylko zobaczyć błędy powierzchowne i trzeba się znać żeby ocenić coś więcej i to jest tak oczywiste, że wyszedłeś na kompletnego bałwana pisząc takie bzdety. Tak samo dla przeciętnego kibica liczą się tylko piękna gra, gole i napastnicy , a w piłkę gra 11 i niestety większość robi zadania podczas meczu o których nawet nie wiesz, że są wykonywane. Nara mądralo.

odpowiedz
Maciej - 19.10.2019 / 19:32, *.t-mobile.pl

Nie oglądałem meczu. Jak grali? Dało rade ogladac?

odpowiedz
tomiacab - 19.10.2019 / 19:34, *.virginm.net

@Maciej: W mojej ocenie najlepszy mecz Legii w tym sezonie.

odpowiedz
dino - 19.10.2019 / 19:39, *.vtelecom.pl

@Maciej:
Najlepszy mecz od 2 polowy kwietniowego meczu w Gdańsku

odpowiedz
eLpolo - 19.10.2019 / 19:40, *.co.uk

@Maciej: fajny mecz chłopaki zagrali , bardzo mało niecelnych podań i dobrze ustawiona cała drużyna. Największe plusy to Luquinhas, Karbownik ale pozostali tez bardzo dobry mecz.

odpowiedz
magoo - 19.10.2019 / 20:06, *.chello.pl

@Maciej: szczęśliwie zasnąłem w pierwszej połowie i obudziłem się jak było 2:1 dla L :)
Końcówka meczu bez rewelacji...

odpowiedz
Svenson - 19.10.2019 / 19:32, *.vectranet.pl

Rosołka przerobić na pomidorową!

odpowiedz
w_jar - 19.10.2019 / 19:37, *.centertel.pl

@Svenson: dobrze się czujesz?

odpowiedz
tomiacab - 19.10.2019 / 19:27, *.virginm.net

za pomysł z Luqinasem na 10, przez tydzień nie napiszę gównović.

odpowiedz
Ramzes - 19.10.2019 / 19:26, *.cyfrowypolsat.pl

Na obiad jutro Rosół - brawo dzieciaku, ukłon, szacunek i zap...dalaj dalej by podtrzymać dobrą dyspozycję :)

odpowiedz
kermit - 19.10.2019 / 19:42, *.chello.pl

@Ramzes: ale ma być mały ten rosół. Rosołek :) Swoja drogą brawo dla chłopaka.

odpowiedz
hajaja - 19.10.2019 / 19:26, *.vectranet.pl

WOW, WKOŃCU DOBRY MECZ LEGII. BRAWO

odpowiedz
miet - 19.10.2019 / 19:25, *.amazonaws.com

o panie !
brawo.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 19.10.2019 / 19:21, *.inetia.pl

Majecki 5
Karbownik 4
Lewczuk 5
Wieteska 5
Luis Rocha 3
Wszołek 4
Antolić 4
Andre Martins 3
Luquinhas 5
Novikovas 2
Kante 3
Niezgoda 3
Rosołek 5
Gwilia 4













odpowiedz
Rafix - 19.10.2019 / 19:31, *.chello.pl

@Mateusz z Gór: bez przesady z tą 5 dla Rosołka,
Kante najlepszy z przodu, ale nie miał z kim grać. Już w pierwszej połowie widać że brakowało drugiego napastnika.

odpowiedz
Andrzej - 19.10.2019 / 19:41, *.tpnet.pl

@Mateusz z Gór: Kante 3? Chłopie on był obok Lewczuka najlepszy na boisku.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 19.10.2019 / 19:51, *.inetia.pl

@Andrzej:

Zgadzam się, że Kante był aktywny, jednak zaczyna mnie irytować fakt, że w kluczowych momentach podejmuje złe wybory bądź akurat wtedy zdarzają mu się proste błędy technicznie. Stąd oczko w dół.

A co do Rosołka. Dał zwycięstwo, więc ma 5. Gdy każdy nasz piłkarz w ten sposób wykorzystywał swoją pierwszą dobrą sytuację to w każdym meczu wbijalibyśmy po 5 goli. W obecnej Legii to duża sztuka.

odpowiedz
JWR - 19.10.2019 / 19:54, *.orange.pl

@Mateusz z Gór: Wreszcie przejrzałeś na oczy z tym Kante. Pamiętam jak po meczu bodajże z jagiellonią wykpiłeś jak zaproponowałem żeby dać szanse Rosołkowi ;)

odpowiedz
Mateusz z Gór - 19.10.2019 / 20:02, *.inetia.pl

@JWR:

Nie pamiętam. Na pewno nie czepiałem się Rosołka jako piłkarza, ale być może przeszkadzało mi wpuszczenie anonimowego zawodnika. Co do Kante to zawsze było widać braki techniczne, jednak jak dla mnie były one przez kibiców wyolbrzymiane. Teraz, gdy Kante znów gra więcej patrzę już nieco inaczej, bo przez niego ta gra się nie klei. Wiadomo, że on dwa wiele, ale kiedy jest groźniej, czyli obrońca bliżej, szybciej i bardziej twardo doskoczy to Kante reagując również szybciej wygląda trochę jak amator i temu oparcie całego ataku o jedynego takiego gracza musi być skazane na porażkę, bo on zwyczajnie położy wszystkie akcje, w której można zrobić różnicę. Inaczej Niezgoda, który z piłką różnicę zrobi, choć też popełnia niemal równie dużo technicznych błędów, co tyczy się przede wszystkim prowadzenia piłki. Dziś miał szczęście, choć lustrzaną sytuację prawie popsuł dziś Griezzman. Jednak Francuz technicznie wszystko zrobił świetnie, przyjęcie i prowadzenie - klasa, dopiero strzał byle jaki, ale szczęśliwy. A Niezgoda wyłożył się na prowadzeniu piłki, tak jak Kante się również zawsze wykłada. To są rzeczy nie do nadrobienia, a już na pewno nie dla Gwinejczyka. W dwójce będzie z niego trochę pożytku, ale jako jedyny napastnik nigdy nie będzie skuteczny z akcji ziemią.

odpowiedz
siepacz - 19.10.2019 / 20:26, *.cyfrowypolsat.pl

@Mateusz z Gór: Oceny wielokrotnie zawyżone, podobnie jak ton większości komentarzy na tym forum. Gdzie w tym meczu były niby te fajerwerki? Wysoka ocena dla stopera? Za zostawianie Jevticia i Gytkjaera sam na sam z bramkarzem? Jakieś zachwyty nad Luquim? Za bezgłowe rajdy bez żadnego oglądania się, gdzie są partnerzy?
To w ogóle nie był wspaniały występ Legii. W pierwszej połowie najlepiej wychodziło im faulowanie. Może niektórzy uważają to za objaw zaangażowania w grę, ja uznaję to za nieporadność. Nieźle też było z padaniem i czekaniem, aż sędzia odgwiżdże przewinienie przeciwnika. W drugiej połowie Lech najzwyczajniej zaczął słabnąć. I może to jedyna prawdziwa zasługa legionistów, że wytrzymują kondycyjnie. Lech nastrzelał ostatnio bramek, ale widocznie drużynom, które po pół godzinie oddychają rękawami, bo sami dziś nie pokazali się dobrze z tej strony.
Obrona Legii grała dziś niepewnie i szczęście zadecydowało o niewielkiej liczbie straconych bramek. W ataku nadal jesteśmy bezzębni, bo procent wykorzystanych okazji podbramkowych jest żałosny. Soczystość strzałów dorównuje zeszłorocznym jabłkom. Może jakieś specjalne treningi z techniki strzału bez przyjęcia? Owszem, zgadzam się co najwyżej z podwyższoną oceną dla Rosołka, na zachętę, za wydajność liczoną w minutach, ale na Boga, piątka? To ocena o stopień niższa od doskonałości! Co on, już Ronaldo?
Organizacja gry i zaangażowanie w pierwszej połowie w ogóle wołały o pomstę do nieba i nie wypełniały wymagań, jakich się uczy w piłkarskim przedszkolu (bez wchodzenia w szczegóły). W każdym razie konstrukcja Legii opiera się głównie na indywidualnym holowaniu piłki. Partnerów do podania albo nie ma, albo się ich nie dostrzega. Lepiej zaczęło się układać dopiero, kiedy Lech poszedł na pełną fantazji wojenkę i na boisku zrobiło się luźno. A te elementy z konieczności też powinny wpływać na ocenę całości występu poszczególnych zawodników. Emocje wywołane korzystnym wynikiem zamącają kibicom trzeźwe spojrzenie. Jasne, że było lepiej niż w ostatnich meczach, ale nie ulegajmy bezrozumnej euforii - to jeszcze nie osiągnięcie.
Na wyróżnienie zasłużył jeszcze Wszołek, choć i on nie ustrzegł się błędów. Ale jego można przynajmniej usprawiedliwić brakiem rytmu meczowego.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 19.10.2019 / 20:38, *.inetia.pl

@siepacz:

W ocenach najbardziej istotna jest różnica w notach pomiędzy poszczególnymi graczami, a nie liczba jako tako, bo niby jakie kryterium podjąć do ocen? Każdy może różne.

Specjalnie dla Ciebie, wrzucam jeszcze raz:

W skali szkolnej:

Majecki 4
Karbownik 4
Lewczuk 4
Wieteska 4
Luis Rocha 3
Wszołek 3
Antolić 3
Andre Martins 2
Luquinhas 4
Novikovas 1
Kante 2
Niezgoda 3
Rosołek 4
Gwilia 3

W skali filmwebu:

Majecki 7
Karbownik 6
Lewczuk 7
Wieteska 7
Luis Rocha 4
Wszołek 6
Antolić 6
Andre Martins 3
Luquinhas 7
Novikovas 3
Kante 5
Niezgoda 5
Rosołek 7
Gwilia 6

W skali Beauforta:

Majecki 8
Karbownik 7
Lewczuk 9
Wieteska 8
Luis Rocha 5
Wszołek 7
Antolić 7
Andre Martins 4
Luquinhas 9
Novikovas 4
Kante 6
Niezgoda 6
Rosołek 8
Gwilia 7

W stopniach Celcjusza:

Majecki 36,6
Karbownik 37,5
Lewczuk 37
Wieteska 37,2
Luis Rocha 38,3
Wszołek 37,4
Antolić 37,3
Andre Martins 38,6
Luquinhas 36,9
Novikovas 40
Kante 38,5
Niezgoda 38,3
Rosołek 36,9
Gwilia 37

I w skali jaką obrałem na początku:

Majecki 5
Karbownik 4
Lewczuk 5
Wieteska 5
Luis Rocha 3
Wszołek 4
Antolić 4
Andre Martins 3
Luquinhas 5
Novikovas 2
Kante 3
Niezgoda 3
Rosołek 5
Gwilia 4

odpowiedz
siepacz - 20.10.2019 / 22:56, *.cyfrowypolsat.pl

@Mateusz z Gór: Owszem, fajne i dowcipne, doceniam, ale mało merytoryczne. Nie wszystko na świecie musi być zsubiektywizowane. Ja kieruję się wskazaniem podanym przez autorów ankiety, że trójka to ocena wyjściowa za mecz bez wpadek i bez rewelacji. Otóż wychodząc z takiego założenia oceniam za ten mecz znacznie więcej zawodników "below par", jak mawiają na zachodzie, a już na pewno całą obronę. Uznałem także, że mniej, niż ty wskazałeś, wyszło ponad oczekiwany poziom wyjściowy, bo jakieś do diabła wymagania chyba w Legii obowiązują. W tej liczbie na pewno nie zmieścił się Luquinhas, któremu notę obniżyłem. To podobno ekstraklasa.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 21.10.2019 / 07:05, *.inetia.pl

@siepacz:

Ja nie przywiązuję do tego aż tak dużej wagi. I racja, nigdy nie kieruję się legendą do ocen, której nawet w tym miejscu obecnie nie widzę. Bardziej zależy mi, żeby oddać rozbieżność między zawodnikami niż realną ocenę pod kątem tej legendy. Gdyby skala była np. 10 stopniowa to łatwiej byłoby wskazać, że jeden trójkowicz zagrał lepiej niż drugi. A tak zazwyczaj jednemu dam więc wyższą ocenę, czego rezultatem jest jeszcze wyższa dla innego, który zagrał jeszcze lepiej. Czasem uważam, że warto podnieść notę za samo zwycięstwo w trudnym meczu, za odwrócenie losów spotkania, czy wzięcie gry na barki w kluczowym momencie. Dlatego np. oceny mogą być o oczko za duże, a ta dla Luquinasa np. o 2. To moja subiektywna ocena, nie staram się być realistyczny i nie zawsze oglądam jakoś mega uważnie. Był taki mecz Rogera, nie pamiętam rywala, może Polonia Bytom, chyba 3 - 1 i najlepszy występ Legionisty jaki pamiętam. No i gdyby Roger grał z Lechem tak samo jak wtedy, to dostałby ode mnie 6, a reszta 2 i 3, bo taka rozbieżność zaszłaby między nimi. A co do wymagań w Legii to lecą na łeb na szyje, dlatego to co jeszcze niedawno było normą, zaczyna odbierać się za coś ponad stan. Takie realia. Po słabych występach łatwiej przecenić piłkarzy kiedy wygrają niż, gdy grają dobrze cały czas.

odpowiedz