Radość legionistów po bramce Rosołka - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Debiut i pierwsza bramka Rosołka

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

19 października 2019 roku to wyjątkowy dzień dla Macieja Rosołka. Tego dnia 18-latek zagrał swój pierwszy mecz w barwach pierwszej drużyny Legii, a ponadto zdobył w nim zwycięską bramkę. Napastnik wpisał się na listę strzelców w 76. minucie gry, a niewiele wcześniej pojawił się na boisku w miejsce Luquinhasa.

Maciej Rosołek pochodzi z Siedlec i to w tamtejszej Pogoni miał pierwszy kontakt z piłką nożną. Po kilku sezonach zasilił drużynę juniorów Legii, skąd wkrótce trafił do jej rezerw. W tym sezonie na boiskach trzeciej ligi imponuje skutecznością. W rozegranych dziewięciu meczach zdobył pięć bramek. Swoją dobrą formę potwierdził teraz również w Ekstraklasie, dając "Wojskowym" trzy punkty w starciu z Lechem.

- Chłopak debiutujący w takim meczu i na dodatek strzelający bramkę na wagę zwycięstwa nie mógł sobie więcej wymarzyć. Ta akcja, po której zdobyłem gola, potoczyła się bardzo szybko. Zobaczyłem, że kolega dostał podanie na skrzydle, więc musiałem podbiec, bo byłem spóźniony. W momencie dośrodkowania nie widziałem dokładnie gdzie jest piłka, ale spadła mi na udo a mając ją pod nogami, wiedziałem, że muszę strzelać - powiedział po zakończeniu meczu z Lechem.

Przeczytaj całą wypowiedź Macieja Rosołka po sobotnim spotkaniu w tym miejscu.

REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
FOREVER LEGIA - 23.10.2019 / 11:01, *.play-internet.pl

No to chłopak niedługo będzie przygotowywany do sprzedania-niech no strzeli jeszcze ze3-4 brameczki.Szkoda,bo na młodych,niedoświadczonych,ale za to ambitnych i niezmanierowanych powinno się budować drużynę,a "gwiazdorków"tylko ze 3,ale za to takich jak Liuboja,czy Vadis,żeby młodzi mieli od kogo się uczyć.Czego małolaci nauczą się od Rochy,czy Novikovasa?.

odpowiedz
kamil praga - 20.10.2019 / 12:40, *.vectranet.pl

Dac Rosolkowi wiecej minut na boisku zaden inny pilkarz z naszej Legiii BY TEGO NIE STRZELIL

odpowiedz
Ding - 20.10.2019 / 09:29, *.chello.pl

Jak teraz wygląda lista najmłodszych debiutantów i strzelców Legii?

odpowiedz
Kosachicago - 20.10.2019 / 05:28, *.amazonaws.com

Gratulacje. MACIUS!!!!!!

odpowiedz
Yorick - 20.10.2019 / 00:57, *.ip-145-239-133.eu

Tak naprawdę nie wiadomo, co on gra i czy coś gra. Na razie z młodych grają Karbownik i Majecki, i niestety obaj miewają słabsze mecze, ale ogólnie na plus. Wieteska ma za dużo błędów. Praszelik też sobie póki co nie radzi. Jestem ciekawy Kostorza, wydaje mi się, że tu może być bardzo ciekawie.

odpowiedz
Arek - 20.10.2019 / 01:43, *.tpnet.pl

@Yorick: to są prawa młodości i wahania formy mogą się zdarzać. Ale ja wolę już takich młodych ze swoimi wadami i zaletami niż np. doświadczonego Obradovicia, który już zdążył w hiszpańskim sądzie zadebiutować, za to u nas jeszcze nie. Niech grają i się uczą. A tak swoją drogą to ciekawe, czy Obradović to do wiosny zagra jakiś mecz.

odpowiedz
Yorick - 20.10.2019 / 07:14, *.ip-145-239-133.eu

@Arek:
Oczywiście, coś za coś. To kwestia balansu. Nie chciałbym tylko, żeby bład np. Wieteski kosztował nas akurat te 2 punkty, które potem zdecydują o mistrzostwie.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 20.10.2019 / 09:06, *.247.184

@Yorick: "Nie chciałbym tylko, żeby bład np. Wieteski kosztował nas akurat te 2 punkty, które potem zdecydują o mistrzostwie."
Gra się cały sezon. A rola obrońcy jest o tyle niewdzięczna, że błędy więcej kosztują. Zresztą kto ich nie popełnia? Gdyby dziś trzecioligowy Rosołek nie strzelił, to drużyna doświadczonych extraklasowców znowu zgubiłaby punkty na własnym stadionie. Gdyby napastnicy wykorzystywali wszystkie 100-tki jakie mają, to kroczylibyśmy od zwycięstwa do zwycięstwa. A w zeszłym roku ile zdobyliśmy punktów? A można było 96 zdobyć. Czy to wina samego Wieteski?

odpowiedz
Mistrz - 20.10.2019 / 15:27, *.tpnet.pl

@vadisodjidjiaofoe: według mnie lepiej gra Karbownik na obronie jak Rocha. Jest młodszy, mniej doświadczenia ale nadrabia serduchem do gry. Widać że młodzi dają radę w tym sezonie jak te nasze gwiazdy

odpowiedz
Taga - 19.10.2019 / 23:53, *.play-internet.pl

Biorąc pod uwagę politykę klubu jeszcze dwa-trzy dobre mecze i pudel zacznie się ślinić na myśl o tym ile wyciągnie z transferu.

odpowiedz
Hello - 19.10.2019 / 23:42, *.t-mobile.pl

Dziwię się że Vuković w takim meczu, zdecydował się na wpuszczenie młodego Rosołka. To było wejście smoka.

odpowiedz
Misiura - 19.10.2019 / 22:00, *.chello.pl

Sto lat byku

odpowiedz
Legionista - 19.10.2019 / 22:00, *.play-internet.pl

Właśnie takich wychowanków nam potrzeba a nie przeplaconych gwiazdeczek z zagranicy. Barwo Rosołek. Powodzenia

odpowiedz
Obi - 19.10.2019 / 21:46, *.chello.pl

Brawo! Oby więcej takich debiutów w Legii.

odpowiedz