Radość Macieja Rosołka - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Rosołek drugim najmłodszym strzelcem w debiucie w historii

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W meczu z Lechem swój debiut w Legii zanotował Maciej Rosołek, który pojawił się na boisku kilkanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Kilka chwil później 18-latek wpisał się na listę strzelców, dając ostatecznie swojej drużynie trzy punkty i wskakując na drugie miejsce w klasyfikacji najmłodszych piłkarzy, którzy zdobyli bramkę w swoim debiucie w Legii.

Najmłodsi strzelcy w debiucie w Legii:

ZawodnikMeczData meczuWiek zawodnika
Adam RyczkowskiZawisza Bydgoszcz 2-3 9 lipca 201417 lat, 2 miesiące, 9 dni
Maciej RosołekLech Poznań 2-119 października 201918 lat 1 miesiąc 17 dni
Wacław SąsiadekPolonia Bytom 3-024 kwietnia 194918 lat, 1 miesiąc, 20 dni
Albert ŚwietlikLech Poznań 3-19 września 199018 lat, 2 miesiące, 12 dni
Marcin MięcielŁKS Łódź 6-424 lipca 199418 lat, 7 miesięcy, 2 dni
Wojciech TrochimŁKS Łódź 2-04 grudnia 200718 lat, 8 miesięcy, 4 dni
Maciej SawickiPogoń Szczecin 1-118 kwietnia 199819 lat, 2 miesiące, 29 dni
Wacław PrzeździeckiWarszwianka 1-43 kwietnia 192719 lat, 4 miesiące, 14 dni
Patryk MikitaWidzew Łódź 5-120 lipca 201319 lat, 6 miesięcy, 23 dni



REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
Walerek - 23.10.2019 / 16:00, *.netfala.pl

Musi się chłopaczyna trzymać, żeby mu szajba nie odbiła. nazwiska takie jak Sąsiadek, Przeździecki czy Mikita przepadły jak kamień w wodę. Nie pamiętam, żebym takich oglądał przy Ł3, a jestem kibicem od dawien dawna. Pewnie skończyli jak Jańczyk albo jeszcze gorzej. Tak że trzymaj się chłopaku!

odpowiedz
Syga - 30.10.2019 / 18:35, *.visnet.pl

@Walerek: to sobie zobacz daty meczy. 1920 i 1950 :) raczej nie byłeś na meczu.

odpowiedz
ptrks65 - 22.10.2019 / 13:20, *.t-mobile.pl

najmłodszym strzelcem Legii jest Borysiuk

odpowiedz
Miroslaw Trzeciak - 21.10.2019 / 19:27, *.amazonaws.com

Duzo bylo takich nieudacznikow w Legii ktorzy zrobili nic z kariery np ten totalny nieudacznik Lewandowski. Jak on mial na imie..Robert ?? Dalej gra w naszej pierwszej lidze ??

odpowiedz
tekken (L) - 21.10.2019 / 16:11, *.chello.pl

Mikita, Ryczkowski robili dobre wrażenie, ale niestety kariery w Legii nie zrobili. Trzeba mieć farta i być dobrze prowadzonym.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 21.10.2019 / 12:55, *.amazonaws.com

Albert Świetlik... Kurde pamietam. Mial byc wielka gwiazda. Wie ktos co sie z nim stalo ??

odpowiedz
Jaaaa - 21.10.2019 / 12:48, *.centertel.pl

Zacne grono chłopaków którzy nie spełnili pokładanych w nich nadzieji. Niech to będzie ostrzeżenie dla Rosolka

odpowiedz
Mamut - 21.10.2019 / 10:20, *.t-mobile.pl

Najmłodszym strzelcem i to podwójnym w debiucie, ale w europejskich pucharach był chyba Wojtek Kowalczyk

odpowiedz
Arnold - 21.10.2019 / 11:21, *.chello.pl

@Mamut: Niee, Kowal strzelił dwa gole w rewanżu. W pierwszym meczu też grał

odpowiedz
ed - 21.10.2019 / 09:19, *.play-internet.pl

Kolejny kosmita:) ?

odpowiedz
Zdzicho - 21.10.2019 / 08:08, *.centertel.pl

Poza miętowym raczej to nie byly wybijajace sie postacie. A kto jest najmlodszym strzelcem gola dla Legii?

odpowiedz
Tomek - 21.10.2019 / 08:11, *.113.189

@Zdzicho: Borysiuk, jak dobrze pamiętam. Strzelił bramkę w meczu z Odrą Wodzisław

odpowiedz
PrzeRuSco - 21.10.2019 / 08:01, *.211.2

Poprawcie datę u Ryczkowskiego zadebiutował 9 lipca 2014

odpowiedz
Rado - 21.10.2019 / 07:50, *.play-internet.pl

Hehe, sekretarz generalny nawet się załapał...

odpowiedz
Michał S - 21.10.2019 / 07:36, *.orange.pl

Do red. A Borysiuk?

odpowiedz
Tomek - 21.10.2019 / 08:10, *.113.189

@Michał S: Wydaje mi się że Borysiuk jest najmłodszym strzelcem bramki dla Legii ale nie zrobił tego w debiucie więc nie ma go w zestawieniu powyżej

odpowiedz