Legia Warszawa 76-90 HydroTruck Radom

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 5. kolejki PLK koszykarze Legii Warszawa przegrała z HydroTruckiem Radom 76-90. Była to piąta porażka Legii w piątym meczu tego sezonu... Zespół ze stolicy zajmuje przedostatnie miejsce, bez zwycięstwa są także Stal Ostrów Wielkopolski i Polpharma Starogard Gdański.

Fotoreportaż z meczu - 100 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Fotoreportaż z meczu - 48 zdjęć Hugollka

Mecz rozgrywany w hali Koło nie przyciągnął na trybuny zbyt wielu kibiców. Pierwsze cztery punkty dla "Zielonych kanonierów" rzucił Michael Finke. Po pięciu minutach gry legioniści prowadzili 16-8, ale następnie nie potrafili trafić do kosza aż przez ponad 4 minuty i skrzętnie wykorzystali to goście, którzy doprowadzili do stanu 16-19. Przewaga radomian wzrosła nawet do 6 oczek, ale sekundę przed końcem pierwszej kwarty dwa rzuty wolne wykorzystał Przemysław Kuźkow i zrobiło się 20-24.

Druga odsłona nie rozpoczęła się dobrze - goście odskoczyli na 11 punktów (22-33), ale szybko za trzy punkty odpowiedział Drew Brandon. Niestety nie pociągnęło to za sobą lepszej gry podopiecznych Tanego Spaseva. W 17. minucie na tablicy widniał wynik 25-40 dla HydroTrucku, a na koniec drugiej kwarty było 32-45.

Po przerwie nic się nie zmieniło. W pierwszych trzech minutach radomianie zdobyli 11 punktów, a legioniści zaledwie 2 i przewaga rywali urosła do 22 punktów (34-56). Gospodarze obudzili się między 23 a 25 minutą, kiedy to odrobili 10 punktów nie tracąc żadnego, przywracając tym samym nadzieję na walkę o korzystny końcowy rezultat. Niestety były to złudne nadzieje, bo końcówka trzeciej kwarty należała znów do gości, którzy ostatecznie wygrali ją 22-17.

Ostatnie 10 minut to otwarta gra z obu stron, ale ani przez moment zwycięstwo gości z Radomia nie było zagrożone. Ostatecznie Hydrotruck wygrał 90-76.

PLK: Legia Warszawa 76-90 HydroTruck Radom
Kwarty: 20-24, 12-21, 17-22, 27-23