fot. Michał Wyszyński
REKLAMA

Legia Warszawa 76-90 HydroTruck Radom

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 5. kolejki PLK koszykarze Legii Warszawa przegrała z HydroTruckiem Radom 76-90. Była to piąta porażka Legii w piątym meczu tego sezonu... Zespół ze stolicy zajmuje przedostatnie miejsce, bez zwycięstwa są także Stal Ostrów Wielkopolski i Polpharma Starogard Gdański.

Fotoreportaż z meczu - 100 zdjęć Michała Wyszyńskiego
Fotoreportaż z meczu - 48 zdjęć Hugollka


Mecz rozgrywany w hali Koło nie przyciągnął na trybuny zbyt wielu kibiców. Pierwsze cztery punkty dla "Zielonych kanonierów" rzucił Michael Finke. Po pięciu minutach gry legioniści prowadzili 16-8, ale następnie nie potrafili trafić do kosza aż przez ponad 4 minuty i skrzętnie wykorzystali to goście, którzy doprowadzili do stanu 16-19. Przewaga radomian wzrosła nawet do 6 oczek, ale sekundę przed końcem pierwszej kwarty dwa rzuty wolne wykorzystał Przemysław Kuźkow i zrobiło się 20-24.

Druga odsłona nie rozpoczęła się dobrze - goście odskoczyli na 11 punktów (22-33), ale szybko za trzy punkty odpowiedział Drew Brandon. Niestety nie pociągnęło to za sobą lepszej gry podopiecznych Tanego Spaseva. W 17. minucie na tablicy widniał wynik 25-40 dla HydroTrucku, a na koniec drugiej kwarty było 32-45.

Po przerwie nic się nie zmieniło. W pierwszych trzech minutach radomianie zdobyli 11 punktów, a legioniści zaledwie 2 i przewaga rywali urosła do 22 punktów (34-56). Gospodarze obudzili się między 23 a 25 minutą, kiedy to odrobili 10 punktów nie tracąc żadnego, przywracając tym samym nadzieję na walkę o korzystny końcowy rezultat. Niestety były to złudne nadzieje, bo końcówka trzeciej kwarty należała znów do gości, którzy ostatecznie wygrali ją 22-17.

Ostatnie 10 minut to otwarta gra z obu stron, ale ani przez moment zwycięstwo gości z Radomia nie było zagrożone. Ostatecznie Hydrotruck wygrał 90-76.


PLK: Legia Warszawa 76-90 HydroTruck Radom
Kwarty: 20-24, 12-21, 17-22, 27-23

Legia Warszawa [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
43. M. Finke 19 (4)
8. F. Matczak 12
3. D. Brandon 8 (2)
19. P. Nowerski 5
35. R. Belemene 2
---
7. S. Kowalczyk 12 (1)
77. J. Nizioł 9 (3)
84. P. Kuźkow 5 (1)
15. A. Linowski 3
12. S. Kiwilsza 1
2. D. Sączewski 0
33. J. Sadowski -

HydroTruck Radom [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
14. R. Camphor 20 (3)
11. O. Trotter 17 (4)
33. A. Mielczarek 11 (2)
22. C. Lindbom 8 (1)
3. E. Uwadiae-Odigie 0
---
29. F. Zegzuła 12 (2)
4. M. Piechowicz 11 (3)
15. A. Bogucki 11
23. A. Lewandowski 0
25. W. Wątroba 0
16. D. Wall 0
13. J. Zalewski -

Komisarz: Zbigniew Błażkowski
Sędziowie: Piotr Pastusiak, Mariusz Nawrocki, Tomasz Trybalski

widzów: 650

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (17)

+dodaj komentarz
???? - 28.10.2019 / 17:09, *.com.pl

Czy działał Młyn na meczu i czy Bobicz nadal przewodzi. O ile był na meczu Młyn.

odpowiedz
Kibic - 27.10.2019 / 07:34, *.play-internet.pl

Ten sezon to organizacyjno i infrastrukturalnie porażka. Cytując Jurka Janowicza nasi koszykarze trenują po stopach. Brak własnej hali dla klubu grającego w PLK i europucharach to wstyd ale to jest najmniejszy problem . Skład? Jak dla mnie masakra... polska rotacja praktycznie nie istnieje kiwlisza Linowski nowerski z czym do ludzi ? Matczak i Kowalczyk to cień zawodników z tamtego sezonu. Zagraniczni też nie wiele wnoszą. Jeszcze Finke jako tako się prezentuje ale reszta to jest po prostu tragedia. Nie ma się co podniecać 30 pkt zwycięstwem nad amatorami z Finlandii bo amatorzy z Radomia sprowadzili nas na ziemię. Skład jest totalnie do przebudowy tu potrzeba 3,4 A może nawet 5 nowych zawodników którzy zaczną grać bo jeśli nie to czeka nas przykra niespodzianka po 30 kolejkqch w postaci spadku.

odpowiedz
Legia Fan - 27.10.2019 / 10:12, *.chello.pl

@Kibic : Pełna zgoda co do konieczności wymiany zawodników. Nie jestem jednak przekonany, że takiej zmiany jest w stanie dokonać obecny trener i zarząd klubu. Ani on ani faktyczny właściciel klubu (przewodniczący rady nadzorczej - p. Jankowski) tego nie gwarantują. W jaki sposób zresztą stał się nim, to zupełnie osobna historia. Skupiają się więc na prężeniu muskułów, wymyślaniu akcji promocyjnych w celu zakłamywania rzeczywistości. Gdyby szły za tym wyniki lub gra dawała choćby nadzieję to byłoby super, ale w przypadku notorycznych porażek, nawet z amatorami oraz poziomu jaki prezentuje drużyna gdzie aż oczy bolą od oglądania - wygląda to żenująco. Rzekome szerokie kontakty trenera na świecie to mit, który właśnie się objawia. W tym sezonie kasa klubu została zasilona kasą z miasta ale większość została zmarnowana na udział w nic nie znaczących pucharach dumnie nazywanych Ligą Mistrzów. Zatrudniono zawodników bardzo przeciętnych, którzy nie gwarantują właściwego poziomu. Dla jasności - to były autorskie wybory gościa omyłkowo nazywanego trenerem. Dlatego narzekania, że nie realizują jego założeń taktycznych są komiczne. To wszystko jest farsą, za którą winę ponosi p. Jankowski i jego grupa popleczników. Gdzie są prezes i wiceprezes ( skądinąd bardzo zasłużeni dla klubu) - mają coś do powiedzenia w tej sytuacji czy są tylko figurantami ? Gdzie wreszcie są kibice ? Zaczną domagać się zmian gdy będzie już za późno ?

odpowiedz
Kibic (L) - 27.10.2019 / 15:43, *.com.pl

@Kibic :Wg Ciebie nie mają gdzie trenować. Trenują w hali, w której później grają. Dlatego do obu koszy powinni trafiać z zamkniętymi oczami. Poza tym im cięższe warunki, tym lepszy charakter. Ale u nich jest na odwrót.

odpowiedz
Kibic - 27.10.2019 / 16:46, *.play-internet.pl

@Legia Fan: zwróć uwagę kolego że jednak w tamtym sezonie ten sam trener i zarząd potrafili zbudować niezły team. Nawet drewniany Konopatzki momentami grał w koszykówkę. Omar Karolak i Mo robili kapitalna robotę do tego Kowalczyk i Matczak super się prezentowali. 100 % racji co do udziału w pucharach to jakaś totalna pomyłka. Słucham konferencji prasowej po meczu i słyszę że spasev zapowiada duże zmiany. Plus teraz jeszcze A kilka meczów wypadł Pinder. Zobaczymy do kad to pójdzie. Na razie kurs 1 liga zobaczymy co dalej.

odpowiedz
???? - 27.10.2019 / 07:27, *.com.pl

MAŁO kibiców w hali na Kole ?! No, a co by mieli oglądać ? Blamaż koszykarzy Legii ?

odpowiedz
WKL - 27.10.2019 / 06:51, *.chello.pl

Czy przypadkiem ta ubiegłoroczna gloryfikacja umiejętności trenera nie została zweryfikowana przez rzeczywistość? Poza tym wszechobecne atuty odnośnie doskonałych relacji z wieloma agentami nie sprowadza sie do kontaktow z jednym, własnym? Zdaje sie, ze włanie, że wszyscy nowo powołani własnie sa od niego? To ten profesjonalny scauting? WOW

odpowiedz
Senior - 27.10.2019 / 07:30, *.com.pl

@WKL: Jaka gloryfikacja !? Spasev huśtał się na grze zawodników. Powinien być już dawno wywalony. Ale widocznie pasyje temu łysemu w okularkach.

odpowiedz
DoLegiaFan - 27.10.2019 / 00:28, *.amazonaws.com

Coś ci się pomyliło żaden z zawodników pierwszej piątki Radomian nie grał z dzika i

odpowiedz
Legia Fan - 27.10.2019 / 01:24, *.chello.pl

@DoLegiaFan: To tobie coś się pomyliło albo kłamiesz. Wystarczy, że wejdziesz w staty na stronę pzkosz. Mało tego, tam grała tam cała pierwsza 5 Radomia. Piechowicz 19,27 min; Zalewski 21,08 min; Bogucki 22,47min; Wall 30,00min; Lewandowski 28,07min; Wątroba 18,18min; Zegzuła 18,18min. Zanim zarzucisz komuś pomyłkę to najpierw sprawdź to , bo inaczej wychodzisz na kłamcę lub głupca. Masz jeszcze coś do powiedzenia ?
Dla niedowiarków:
https://rozgrywki.pzkosz.pl/mecz/83381/hydrotruck-sky-tattoo-ii-radom---dziki-warszawa.html
dla porównania:
https://plk.pl/mecz/83936/legia-warszawa---hydrotruck-radom.html

odpowiedz
Kibic (L) - 26.10.2019 / 20:43, *.com.pl

Spasev powinien podzielić los Sosy. I to na Cito.

odpowiedz
Kibic (L) - 26.10.2019 / 20:40, *.com.pl

BRAWO nasi koszykarze. Grają RÓWNO i bez wzlotów. Wiedzą, że jak wysoko by wzlecieli to spadając narobią sobie siniaki, albo co gorsze mogą się połamać.

odpowiedz
Legia Fan - 26.10.2019 / 20:29, *.centertel.pl

Niedobrze się robi oglądając tę bandę nieudaczników. Jedyny promyk nadziei to Przemek Kuźkow. Ale boję się, że jego talent zmarnuje się pod okiem tego "fachury" z Macedonii. Kilka dni temu Hydro Truck Radom grając zawodnikami 1 składu PLK (czyli w większości właśnie tymi co rozjechali dziś te nasze gwiazdeczki) ledwo co uratował wygraną z 2 ligową drużyną Dzików Warszawa. Ale tam jest Trener przez duże T. (Nota bene to były Trener Legii co go wygryzł Spasev). Panie Jankowski jakieś wnioski ? Jak wygrywamy z leszczami to Twitter aż huczy od pańskich buńczucznych wpisów, a teraz coś cichutko. Pewnie Panu wstyd, i ..... słusznie. Ale czas na decyzje, które poprawią sytuację. Tylko czy Pana i zarząd Legii jest na to stać ? Raczej wątpię.

odpowiedz
FI(L)IP - 26.10.2019 / 20:21, *.belgacom.be

Zaczyna to wyglądać tak źle, jak dwa sezony temu. Problem w tym, że teraz nie ma Czarnych Słupsk...
Po zeszłym sezonie wydawało się, że przynajmniej utrzymanie się w lidze nie będzie problemem.

odpowiedz
???? - 26.10.2019 / 20:08, *.com.pl

No to z kim te OFIARY LOSU mogą wygrać ?

odpowiedz
Kibic (L) - 26.10.2019 / 20:05, *.com.pl

TRUCK przejechał Legię, jak przechodziła piza pasami na czerwonym świetle. To nie przypadek. To tragiczny wypadek zawiniony przez koszykarzy Legii.

odpowiedz
Kibic L - 26.10.2019 / 19:57, *.chello.pl

O, i znowu wpier...ol.
Ciekaw jestem kto jest winien ?
Pewnie kibice - bo narzekają.
Trener pewnie nie, bo zawodnicy nie realizują założeń taktycznych. Wygląda to coraz gorzej.
Hej zawodnicy !!!, sztab szkoleniowy !!!, zarząd klubu!!! - kompromitujecie barwy Legii, przynosicie im wstyd i hańbę. Pora chyba na jakieś męskie decyzje, co ?

odpowiedz