Aleksandar Vuković - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Trener przed meczem z Wisłą

Vuković: Nikogo nie lekceważymy

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

- Znowu musimy trochę kombinować na boku obrony. Nie mamy obecnie do dyspozycji "Veso" i "Stolara", więc trzeba szukać innych rozwiązań. Zarówno "Jędza" jak i "Karbo" udowodnili swoją przydatność na tej pozycji. Jeden z nich z pewnością tam wystąpi - zapowiedział przed niedzielnym spotkaniem Aleksandar Vuković trener Legii Warszawa.

Sytuacja kadrowa

- Kadrowo dużo lepiej wyglądamy niż przed meczem z Lechem. To jest plus. Minusem jest to, że kilku zawodników nadal jest niedysponowanych. Wszystko idzie jednak w dobrym kierunku. Paweł Stolarski wczoraj trenował z drużyną, więc niebawem będzie do naszej dyspozycji.

- Wiadomo, że lepiej żyje się po zwycięstwie niż porażce. To nie ulega wątpliwości. Przed meczem z Wisłą jest jednak taka sama chęć wygrania, jak przed Lechem. Staram się nie żyć diametralnie inaczej w zależności od tego, jak potoczy się dane spotkanie.

O Macieju Rosołku

- Z doświadczenia wiem, że co by nie było, to i tak wszyscy będą mówić, że odleciał. To na pewno go czeka. On jest spokojny, dobrze pracuje na treningach i na pewno postaramy się, aby tak było dalej. Będziemy realnie oceniać to, jak się zmienia. Może się teraz zdarzyć, że nie strzeli gola i wszyscy będą się zastanawiali dlaczego tak się stało. Zagrał dopiero przecież 15 minut w ostatnim meczu, więc wszystko trzeba traktować spokojnie

Nowa pozycja Luquinhasa

- Jesteśmy zadowoleni, jak zagrał Luqinhas na dziesiątce. Nie jest to jednak zaskoczeniem, bo jak był skrzydłowym, to również robił dużo szumu za plecami napastników. Teraz ma jeszcze więcej miejsca na takie granie. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało dalej. Na pewno ma konkurencję i musi udowadniać, że daje sobie tam radę. Dla mnie to jest zawodnik, który nie ma problemu ze znalezieniem sobie wolnej przestrzeni. Trudno mu odmówić, że potrafi dobrze kontrolować piłkę na małej przestrzeni. To było naturalne posunięcie, aby go tam wystawić. Nawet po pierwszej zmianie w meczu z Lechem, kiedy nie był już nominalną dziesiątką, ale i tak zaliczył asystę drugiego stopnia, będąc już na pozycji skrzydłowego.

Forma Kante na plus

- Forma Kante jest na plus. W ostatnim meczu dał nam wiele dobrego. To chyba dopiero drugie spotkanie, kiedy zagrał od pierwszej minuty. Miał swoją sytuację, której nie wykorzystał. Był bliski strzelania gola, ale dał sobie zabrać piłkę Novikovasowi. Nie jest to jednak najważniejsze. Jestem z niego zadowolony. To jest zawodnik dający dużo i z meczu na mecz stać go na jeszcze więcej. Wysoko cenię Jose od samego momentu jego przyjścia. Byłem wtedy co prawda w innej pozycji, ale byłem zwolennikiem tego transferu.

- O Jose nie jest głośno, a pomimo tego jest w stanie dać dużo. Podobnie jest również teraz z Gwilią. Są to piłkarze, których stać na wiele, ale media tego nie popierają, więc potrzebują trochę więcej szans, aby się wykazać. W hierarchii Jose był u mnie wysoko, ale najpierw był nieobecny, a potem miał kontuzję. Teraz jest tam gdzie być powinien, czyli w ścisłej walce o pierwszą jedenastkę. Trudno teraz powiedzieć, kto jest pierwszym napastnikiem czy Jarek Niezgoda czy on.

fot. Mishka / Legionisci.comfot. Mishka / Legionisci.com

Gra Novikovasa

- Przed meczem z Lechem zauważyłem, że Arvydas pracuje bardzo dobrze na treningach. Po kilku zajęciach nie miałem wątpliwości, aby zagrał od pierwszej minuty. W tym tygodniu dalej potwierdza swoją dobrą dyspozycję. Jest więc duża szansa, że z Wisłą również zagra. Zawsze jest tak, że obserwujemy, jak zawodnik prezentuje się na treningach i to jest ostatecznie bardzo ważne.

Forma Wisły

- Nie możemy nikogo lekceważyć. Z Wisłą ostatnio było nam ciężko, a od tamtego momentu wiele się nie zmieniło. To jest wyrównana liga, więc drużyna która przegrała pięć meczów z rzędu niczym się nie rożni od tego kto wygrał pięć meczów z rzędu. Na pewno nie powiedziałbym teraz, że Wisła z Krakowa jest gorsza od tej z Płocka, a tabela mówi co innego. Jakbyśmy mieli teraz przeddzień meczu z Płockiem, to nikt nie mówiłby o lekceważeniu. Chcę rozmawiać o tym z drużyną, bo lekceważenie Wisły w tej lidze jest po prostu głupie i bezpodstawne. W sezonie przegraliśmy już wiele meczów, wygraliśmy tylko raz różnicą dwóch goli, wiec każde spotkanie jest dla nas trudne. Jeżeli ktoś nie rozumie, że musimy zawsze ciężko pracować, to jest coś nie tak.

- Każdy mecz jest inny i wygrana czy przegrana w poprzednim nie sprawia, że wszystko jest czarne lub białe. Jest również też kolor szary. Często nam go brakuje. W meczu z Lechem wiele rzeczy funkcjonowało, ale wiele też nie. Teraz trzeba po prostu zagrać jeszcze lepiej. Wisła nie jest słabsza od Wisły Płock, ale również tez od Lecha Poznań. Do Wisły teraz wróci kilku graczy, którzy ostatnio nie grali. Jesteśmy w stanie pokonać krakowian, ale musimy być maksymalnie skupieni i skoncentrowani.

- Dzisiaj nie mamy prawa myśleć o tym, że czeka nas łatwy mecz. Kogo ostatnio pokonaliśmy 5-0 żeby się tak panoszyć? Jesteśmy po dwóch porażkach, jednej wygranej i już dostajemy pytania o łatwy mecz... Chcę uniknąć czegoś takiego i takiego sposobu myślenia.

Ostatnia przegrana z Wisłą

- Tamta porażka to już przeszłość, chociaż można powiedzieć, że paradoksalnie dała mi pracę. Od tamtej pory wydarzyło się wiele. Nie ma to większego znaczenia teraz. Warto jednak w pewnych chwilach sobie przypomnieć, że taki wynik padł i jest szansa zagrać inaczej z tym samym rywalem. Wisła Kraków, to klub z którym jako piłkarz grałem mecze typowo derbowe i o dużą stawkę. Na pewno sentyment do tych spotkań pozostaje. Wisłę Kraków bardzo szanuję.

Rywalizacja z Maciejem Stolarczykiem

- Maciek był w lewym obrońcą, ja bardziej grałem w środku pola więc częściej rywalizowałem z innymi piłkarzami jak Cantoro, Szymkowiak czy Sobolewski. Wiem, że trener teraz nie ma łatwego momentu. Zdążył zrobić już wiele dobrego i na pewno dużo jeszcze przed nim. Życzę mu, aby to miało jednak miejsce już po meczu z Legią. Niech jeszcze trochę poczeka.

Wisła bez Sobolewskiego

- Wydaje mi się, że potencjał trenerski Sobolewskiego odzwierciedla się teraz w Płocku, gdzie robi to co robi. Dokonał już dużo dobrych rzeczy i nie uważam, że jego odejście zraniło Wisłę. Został przecież tam cały sztab ludzi. Ostatnio Wisła przegrała pechowo kilka razy - jak chociażby w derbach Krakowa czy w meczu z Wisłą Płock. Tak jak powiedziałem, cienka jest linia między serią wygranych a porażek.

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com

Napięty terminarz

- Teraz faktycznie mamy intensywny okres. Przed nami jednak mecz z Wisłą i tylko na nim chcę się skupić. Na myślenie o Widzewie przyjdzie jeszcze czas.

O Michale Karbowniku

- Cieszę się, że Karbownik raz gra na lewej a raz na prawej stronie. On jest z rocznika 2001 i do niedawna nikt go nie widział nawet w składzie. Ma jednak szansę zagrać w następnym meczu ligowym. Teraz częściej gra na boku obrony, a zobaczymy jak będzie w przyszłości. Są różne opinie na jego temat, a dla niego ważne jest, że jest po prostu uniwersalny i może grać na kilku pozycjach. Michał też twardo stąpa po ziemi. Można teraz myśleć o nim w kontekście zmiany życiowej, bo to chłopak który w Legii zagrał już kilka dobrych meczów. Rosołek z kolei, to zawodnik o którym zrobiło się głośno chyba tylko dzięki fajnemu nazwisku, a nie poprzez dokonania na boisku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
Andre (L) - 27.10.2019 / 20:15, *.plus.pl

panowie admini moze usuwajcie posty tych internautow ktorzy bezpodstawnie obrazaja graczy i trenera Legii bo maja kompleksy w zyciu prywatnym i jest to ich sposob na zycie.
Jeden z drugim po wygranym meczu z Lechem ma bol d... jakby nie kibicem Legii byl a przy bulgarskiej w namiocie mieszkal.
Legia z Lechem podobno wygrala bo Lech Legię zlekcewazyl.
Dzis Legia nie zlekcewazyla Wisly i to tez zasluga pewnie Carlitosa ze nie jest 3:3 lub 0:4 jak w zwszlym sezonie tylko 7:0 !!!!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 27.10.2019 / 17:15, *.play-internet.pl

Jak czytam wypowiedzi A.V.przed meczem z kimkolwiek,to mam wrażenie,że czeka nas spotkanie z Bayernem,Ajaxem,czy inną tam Barceloną.Taka spina,takie "złote myśli",taka konspiracja,kto na lewej,a kto na prawej obronie,a to przecież......tylko zwykła szara Polska,liga,gdzie właściwie żaden,ale to żaden wynik nie jest zaskoczeniem,bo nawet jsk gra pierwsza drużyna z ostatnią,to faworytem jest tylko u bukmachera.Ale korpopierdzenie musi być-jaki to ważny mecz,jak my się do niego przygotowujemy,jakie mamy dylematy,kogo dać do pierwszego składu,bo na każdą pozycję mamy wartościowych dublerów.A jak to powiedział klasyk-"Ciemny lud wszystko kupi".Dodam od siebie,że nawet karnety.

odpowiedz
lvkmar - 27.10.2019 / 12:41, *.chello.pl

@tomiacab: czyli przegrywamy przez własne słabości, a wygrywamy, gdy inni nam pozwolą. Nieźle odleciałeś

odpowiedz
lvkmar - 27.10.2019 / 12:40, *.chello.pl

@WAWA Orbitek: masz karnet?

odpowiedz
lvkmar - 27.10.2019 / 12:39, *.chello.pl

@Alan: kiedy ostatnio byłeś na stadionie?

odpowiedz
lvkmar - 27.10.2019 / 12:37, *.chello.pl

@Andy: ... rozjechał go każdy trener. I dlatego Rangers z nami awansowali po golu w ostatnich minutach drugiego meczu. Przestań ćpać.

odpowiedz
Vuko = Pinokio - 27.10.2019 / 08:51, *.vectranet.pl

@michal0968: całym sercem? Przecież Vuko chciał być piłkarzem Wisły.

odpowiedz
GD - 26.10.2019 / 22:14, *.chello.pl

Czy to na pewno jest portal kibiców Legii?

odpowiedz
Andy - 26.10.2019 / 21:34, *.in-addr.arpa

@Michal0968: Jakie umiejętności? Taktycznie w tym sezonie rozjechał go praktycznie każdy jeden trener. Vuko przestań już pisać na www, do roboty się weź. A, rozumiem. Są tylko dwie opcje. Albo Vuko albo Klopp? Rozumiem, że nie ma absolutnie żadnych innych możliwości? Albo jest Vuko albo płacimy 5 milionów za trenera? To ciekawe, bo na chwilę obecną jeśli chodzi o zdrowy rozsądek i wiedzę taktyczną to biją go na głowę trenerzy z naszej dziadowskiej ligi, którzy pewnie zarabiają dwa razy mniej. Odstaw już może to, co bierzesz.

odpowiedz
Michal0968 - 26.10.2019 / 20:25, *.play-internet.pl

On ma umiejętności jak na ekstraklasę niezłe . Niestety Jurgen Klopp nie przyjdzie do Legii

odpowiedz
AndyW - 26.10.2019 / 20:10, *.in-addr.arpa

@michal0968: Kibicuję Legii od czasów, gdy on w ogóle nie słyszał o tym klubie. Też jestem za nim sercem. I to ZA DARMO, a gdyby tak płacić mu 1000 zł miesięcznie, no już widzę jak byłby całym sercem. Siedzi w klubie, bo w żadnym innym miejscu nie zarobi takich kokosów. Daje z siebie wszystko? Czyli możemy zatrudnić panią z kiosku Ruchu, jeśli będzie dawała z siebie wszystko? Tu są niezbędne umiejętności a nie "dawanie wszystkiego".

odpowiedz
michal0968 - 26.10.2019 / 19:41, *.jmdi.pl

Jedziecie na Vuko jak na wszystkich poprzednich. Facet całym sercem jest z tym klubem i daje z siebie wszystko. Zobaczycie że będzie w Warszawie mistrz w tym roku.

odpowiedz
Adson 78 - 26.10.2019 / 18:23, *.plus.pl

@jamapata: Ty sobie chyba jaja robisz , Agra to niewypał !!!

odpowiedz
Załamka - 26.10.2019 / 11:10, *.vectranet.pl

@Zlb82: a Ty dalej myślisz, że to prezes ustala skład

odpowiedz
kkk - 26.10.2019 / 10:48, *.207.208

Vuko poczuł się już prawdziwym trenerem bo udało mu się przypadkiem w ostatnim meczu dobre zmiany zrobić,już pewnie propozycje ma z barcelony i realu

odpowiedz
Zlb82 - 26.10.2019 / 05:10, *.t-mobile.pl

@AAA: Chłopie on guzik miał do gadania!!!

odpowiedz
Arek - 25.10.2019 / 23:24, *.tpnet.pl

@Hiszpan: ano to, że się czepiasz. Że mówi z szacunkiem o przeciwniku, Ty piszesz, że małostkowy typek czy jakoś tak.

odpowiedz
AAA - 25.10.2019 / 22:44, *.plus.pl

Żałosny, małostkowy Wuefista.
Pozdro od Carlitosa Cepie jeden...

odpowiedz
autor - 25.10.2019 / 22:00, *.vectranet.pl

on to jednak jest kompletny baran

odpowiedz
Szelka - 25.10.2019 / 20:56, *.chello.pl

Cyt. z wypowiedzi Vuko: "Teraz faktycznie mamy intensywny okres (…)"
Zakładają hipotetycznie, że aktualnie gralibyśmy w fazie grupowej LE, to co mógłby wówczas powiedzieć tenże trener? Być może zabrakłoby mu argumentacji merytorycznej na obowiązek solidnego grania przez Legią co trzy dni (czyt.: czt. - nd.).
Niewielki progres sportowy drużyny jest zauważalny, ale aktualnie uprawiana filozofia pijarowska naszego szkoleniowca jest do bani. Być może inaczej nie potrafi...

odpowiedz
Darek - 25.10.2019 / 20:55, *.t-ipconnect.de

Zgadzam sie z trenerem.Ta liga jest tak beznadziejna ze mozna wygrac 5 meczow z rzedu i przegrac z kims kto przegral 5 meczow z rzedu.
Choc w naszym przypadku jest tak ze my nie potrafimy wygrac 3 meczow z rzedu.Wiec mowa o 5 wygranych z rzedu nas nie dotyczy.Bo 5 razy z rzedu to nie wygralismy w lidze juz z półtora roku albo i dluzej.
To pokazuje tez ze nie wazne czy ma sie 100 milionów zlotych budzetu,50 czy 20 wszyscy sa na tym samym poziomie.Na poziomie mulu.

odpowiedz
Pshemoc - 25.10.2019 / 20:06, *.centertel.pl

Ostatnio nasi siatkarze tak mówili przed meczem ze Słowenia

odpowiedz
jamapata - 25.10.2019 / 20:05, *.inetia.pl

Czemu gra Martins a nie Agra ???
Przecież Agra jest dwa razy lepszy od Martinsa !!!

odpowiedz
Mateusz z Gór - 25.10.2019 / 20:01, *.inetia.pl

O Macieju Rosołku

- Z doświadczenia wiem, że co by nie było, to i tak wszyscy będą mówić, że odleciał. To na pewno go czeka. On jest spokojny, dobrze pracuje na treningach i na pewno postaramy się, aby tak było dalej. Będziemy realnie oceniać to, jak się zmienia. Może się teraz zdarzyć, że nie strzeli gola i wszyscy będą się zastanawiali dlaczego tak się stało. Zagrał dopiero przecież 15 minut w ostatnim meczu, więc wszystko trzeba traktować spokojnie

Vuković sam dał wszystkim przykład ostatnią wypowiedzią na temat Rosołka, kiedy poddał w wątpliwość czy zawodnik będzie skupiony na treningach. Więc równie dobrze mógł powiedzieć: z doświadczenia wiem, że co by nie było, to ja i tak będę mówić, że odleciał. Prawda, trenerze?

odpowiedz
Hiszpan - 25.10.2019 / 19:06, *.t-mobile.pl

@Arek: Dla mnie Vukovic może szanować sobie kogo chcę. Ale to jest Legia. Kiedyś drużyny przyjezdne już w tunelu modliły się o jak najniższy wymiar kary. A teraz??? Prawie każdy nas leje na Ł3.

odpowiedz
Hiszpan - 25.10.2019 / 18:54, *.t-mobile.pl

@Arek: Co ma piernik do wiatraka?

odpowiedz
Ropa(L) - 25.10.2019 / 17:57, *.digiweb.ie

....a o Obradoviciu znowu zapomnieli..:-(

odpowiedz
Alan - 25.10.2019 / 17:05, *.t-mobile.pl

Dokładnie z takim trenerem to każdy mecz jak loteria.

odpowiedz
Arek - 25.10.2019 / 16:58, *.tpnet.pl

@Hiszpan: ty coś mi opowiadałeś o szacunku, jak Pinto nie podał ręki Probierzowi. Czyżby Ci się zapomniało?

odpowiedz
Groch - 25.10.2019 / 16:56, *.play-internet.pl

Trudno żebyście kogoś lekceważyli jak jesteście ciency jak barszcz. Kogo wy żeście w tej lidze zdominowali, jaki jest wasz styl gry ? Wrzutka na aferę że stałego fragmentu? Każdy mecz jest jak równy z równym nie ważne czy u nas czy na wyjeździe czy gramy z Lechią czy z Rakowem i tak samo pewnie będzie z drugoligowym Widzewem, wynik na styku . Ktoś wygra jedną bramką

odpowiedz
majusL@legionista.com - 25.10.2019 / 16:14, *.plus.pl

Szkoda Trenerze że lekcewazysz NaS - Kibicow. Twoje słodkie pierdzenie już nie działa na nikogo. Grając novikovasem sabotujesz Drużynę. Żałosna amatorszczyzna. Dziękuję.

odpowiedz
Gjkk - 25.10.2019 / 15:27, *.chello.pl

Lekcewazycie nas, kibicow.

odpowiedz
... - 25.10.2019 / 15:11, *.t-mobile.pl

"Vuković podkreśla, że choć pracuje w sztabie pierwszej drużyny jako przedstawiciel i na życzenie klubu, to nie zamierza donosić prezesowi " "Ten okres traktuję jako dobrą inwestycję w siebie i jestem przekonany, że się opłaci. Takie założenie zawsze miałem, dobrze na tym wychodziłem i nie chcę tego zmieniać. Bardzo chcę dobrze zarabiać, ale przede wszystkim chcę być dobrym trenerem i wiem, że za tym przyjdą odpowiednie pieniądze - kończy." Wywiad za czasów Czerczesowa.

odpowiedz
Won trenerku - 25.10.2019 / 14:44, *.vectranet.pl

Ile można słuchać tego pi..

odpowiedz
tomiacab - 25.10.2019 / 14:40, *.232.146

Nastały czadu, że to nad lekceważą. lech kalkulując przed meczem w Warszawie,
zsumował naszą formę z osłabieniami składu i się zwyczajnie przejechał. Strzelił gola i myślał, że to pójdzie tak łatwo. Takie podejście grajków z Poznania ułatwiło nam odrobienie strat i wyjście na prowadzenie.

odpowiedz
Hiszpan - 25.10.2019 / 14:31, *.play-internet.pl

Małostkowy typek. Nic go wpierd... w Krakowie nie nauczył.

odpowiedz
Gienek - 25.10.2019 / 14:21, *.netfala.pl

Vuko życzę powodzenia!

odpowiedz
WAWA Orbitek - 25.10.2019 / 13:57, *.vectranet.pl

Nikogo nie lekceważymy... Mówi amator i pupil pudla

odpowiedz