fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Vuković: Najważniejsza jest pokora

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Aleksandar Vuković (trener Legii): Cieszy wygrana i to, że osiągnęliśmy nasz cel, czyli trzy punkty. Cieszy również styl, w jakim to zrobiliśmy. Najważniejszym założeniem było to, aby dołączyć do czołówki tabeli, która zaczynała nam uciekać. Chciałem bardzo pochwalić zachowanie w drugiej połowie. Wszyscy grali do końca, nie czekali na ostatni gwizdek. Wykorzystując tym samym słabszą dyspozycję Wisły. Musimy jednak szybko wrócić na ziemię. Mamy za sobą wiele nieudanych spotkań. Za 7-0 nie ma siedmiu punktów, ale trzy. Z Widzewem musimy zagrać na dobrym poziomie, aby awansować. Bardzo gratuluję wszystkim piłkarzom za ten dzisiejszy mecz. Chcę jednak powtórzyć – przed nami kolejne mecze i na tym trzeba się skupić.

To jeden z nielicznych meczów, podczas których byłem spokojny. W drugiej połowie wiadomo było, że zwyciężymy. Współczuję i nie cieszyłem się jednak, ponieważ jestem empatyczny w stosunku do trenera Stolarczyka. Na pocieszenie można powiedzieć, że Wisła Płock była skazywana na porażki, przegrała w Lubinie 0-5, a potem potrafiła wygrać sześć kolejnych spotkań. To jest liga, w której Wisła na pewno będzie jeszcze wygrywała. Życzę trenerowi Stolarczykowi aby wytrwał, ponieważ ja również w swojej krótkiej przygodzie miałem trudne chwile. Wiem, że wiara i wytrwałość są jednak tutaj kluczowe.

Przed meczem nie byłem spokojny, ponieważ przed żadnym spotkaniem nie można tak się czuć. Każde zwycięstwo trzeba sobie wywalczyć. Co prawda po drugiej stronie była drużyna, której się dzisiaj nic nie układało. Wisła w bardzo podobnym składzie ograła nas w Krakowie 4-0. Nie miałem prawa przed pierwszym gwizdkiem, aby czuć zbytnią pewność. Nawet jeszcze w przerwie nie byłem pewny wygranej. To byłaby droga donikąd. Rok temu do przerwy Legia prowadziła z Wisłą, a potem musiała gonić.

Jaki wpływ na drużynę ma Paweł Wszołek? Wy poloniści trzymacie się razem, dlatego ciągle pani pyta o Pawła Wszołka (śmiech)... Mogę powiedzieć, że to człowiek, który może jeszcze dać dużo tej drużynie. Jest profesjonalistą, która poświęca się dla drużyny. Takich graczy właśnie chciałbym mieć u siebie.

Bardzo cieszy mnie, że dzisiaj był brak minimalizmu. Nie mamy żadnego Niemca w składzie, ale potrzebowaliśmy niemieckiej mentalności. Szacunkiem dla rywala jest to, kiedy grasz do końca na 100%. Nie ukrywam, że motywacją dla nas był wynik, który ostatni mieliśmy w Krakowie, czyli 0-4. To też sprawiło, że w drugiej połowie zagraliśmy nawet lepiej niż w pierwszej. To dla mnie największy plus, jeżeli miałbym wyróżnić jedną konkretną rzecz.

Poszczególni zawodnicy po tym meczu powinni się poczuć pewniej i odpowiednio ten moment wykorzystać. Teraz z należytą koncentracją powinni podchodzić do każdego kolejnego treningu. To nie będzie dla nikogo mecz przełamania, jeżeli nie będziemy tego potwierdzać w kolejnych spotkaniach. Musimy szukać kolejnego zwycięstwa i kolejnych bramek. To dla wszystkich powinna być największa motywacja.

Po pierwsze trzeba zauważyć, że w ataku mamy zawodników, takich jak Jarek Niezgoda, który wrócił do gry po kontuzji oraz Jose Kante, który do drużyny dołączyć dopiero w trakcie sezonu. Naszym wyborem było to, aby właśnie na nich postawić i dać im rolę napastnika w Legii. Chciałem podkreślić, że dla mnie nie ma pierwszego napastnika – każdy z nich jest dla mnie bardzo ważny. Muszą kontynuować swoją dobrą pracę. Ostatnio nie trenowaliśmy nad ofensywą inaczej niż dotychczas. Cały czas czynimy to w tych samych proporcjach.

Będąc w Legii nie masz prawa, aby zmieniać diametralnie swoje nastawienie. Po przegranej w Gliwicach powiedziałem, żeby piłkarze nie spuszczali głowy. Teraz też nie możemy wpadać w zbyt dużą euforię. Trzeba być pokornym i pewnym siebie zarazem. Czasami w Legii brakuje jedno lub drugiego w Legii – nie mówię tutaj tylko o piłkarzach. Po tej wygranej pokora będzie dla nas zdecydowanie najważniejsza.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

+dodaj komentarz
Adz - 29.10.2019 / 07:00, *.jmdi.pl

@kibic emeryt: Weź słownik emerycie, już czas

odpowiedz
Rafaello - 28.10.2019 / 21:32, *.chello.pl

@Batman111: ale Vuko nie jest Niemcem, tylko Serbem! To jest duza roznica... zanim cos napiszesz to poznaj historie trenera ;)

odpowiedz
Pablo - 28.10.2019 / 16:02, *.play-internet.pl

@Legia to my : No i prawidłowo

odpowiedz
Legia to my - 28.10.2019 / 15:17, *.t-mobile.pl

Vukovic jest teraz specjalistą od pokory.

odpowiedz
Vuko WON - 28.10.2019 / 14:49, *.vectranet.pl

Vuko WON !!!

odpowiedz
:o - 28.10.2019 / 11:57, *.vectranet.pl

@Pusia: nie odstawiaj leków!

odpowiedz
tomiacab - 28.10.2019 / 11:40, *.145.34

No i wyschła Kraków

odpowiedz
atmosferic - 28.10.2019 / 10:23, *.orange.pl

Pierwszy mecz Legii od lat ktory mnie ucieszyl. I trzeba powiedziec ze to nie zasluga trenera, a Wisly ktora grala na poziomie zespolu ze strefy spadkowej z 2 ligi.

odpowiedz
bep - 28.10.2019 / 09:14, *.230.191

@bródno: Wiesz, ktoś musi pracować na takich nierobów na zasiłku jak ty.

odpowiedz
kibic emeryt - 28.10.2019 / 08:07, *.tpnet.pl

Mimo że przeciwnik jest w kryzysie i gra bardzo słabo to takie zwycięstwo musi cieszyć ale spokojnie Vukovic to nadal słaby trener i jeden czy dwa mecze tego nie zmieni .Nas kibiców cieszy że rywale nam nie uciekają .Prawdziwy obraz trenera poznamy na wiosnę po zimowych przygotowaniach jeśli Vuko będzie trenerem ! .Wbrew pozorów trzy następne mecze będą bardzo trudne bo jeśli mamy iść w dobrym kierunku nie ma mowy o stracie jakiegokolwiek punktu i oczywiście awansu bo to by była klęska trenera .

odpowiedz
Andrzej - 28.10.2019 / 07:54, *.inetia.pl

@bep: Chłopie. Uspokój się się więcj pokory wiary w trenera.

odpowiedz
Andre (L) - 28.10.2019 / 07:34, *.centertel.pl

@Kader: Ciebie nikt nie pyta chlopaku z konfidenckiej

odpowiedz
Andre (L) - 28.10.2019 / 07:33, *.centertel.pl

@Kader: loozooy mayty..
zapytales kto jest debilem odpowiedzieli Ci slusznie, ze obiektywne fakty wskazuja na Ciebie...

odpowiedz
gutek - 28.10.2019 / 06:44, *.chello.pl

Wisła Kraków była tak słaba ze przegrałaby nawet z rezerwami Legii.Teraz słaba Arka może napsuć Legii krwi i okaże się jaka Legia jest mocna

odpowiedz
Trec - 28.10.2019 / 05:38, *.chello.pl

@Alan: A ty przestań się tu udzielać czarnuchu z konfidenckiej

odpowiedz
Kader - 28.10.2019 / 01:33, *.ip-point.pl

@No właśnie, w przerwie a w drugiej połowie to zajebista różnica w meczu ze szczytu ekstraklasy. Vuko zostaje. Ktoś musi ratować ta drużynę. Bo Ty już chyba przestajesz.: hahaha, idz pocałuj mame

odpowiedz
Kader - 28.10.2019 / 01:31, *.ip-point.pl

@Naucz się czytać ze zrozumieniem : to sobie wykup pakiet danych :)

odpowiedz
Kader - 28.10.2019 / 01:30, *.ip-point.pl

@Zawisza: Ciąg sie :-)

odpowiedz
A.K. - 28.10.2019 / 00:38, *.as43234.net

@Batman111: mieliśmy już niemieckiego Portugalczyka i mu nie pykło.

odpowiedz
Miras - 28.10.2019 / 00:37, *.vectranet.pl

W końcu nie słyszałem "Nie poddawaj się", bo ta przyśpiewka już mnie drażniła, a wróciła "... trafiła Legia frajera" i
chyba pierwszy raz wystawiłem wszystkim 6-ki, jednak po takim meczu powinno być po 7-ce. A teraz w duchu sobie śpiewam ... takie chwile jak te, nie zdarzają się zbyt często ...

odpowiedz
Lefa - 27.10.2019 / 23:49, *.t-mobile.pl

@Yorick:
> mecze z teoretycznie słabszymi drużynami , miało być .
@Vorick : słuszna uwaga , nie zauważyłem autokorekty
Dzięki

odpowiedz
bródno - 27.10.2019 / 23:19, *.play-internet.pl

@bep: nie no gościu można krytykować ale z sensem a jak masz tak pieprzyć to może strzep sobie konika i zaśnij bo rano pewnie do roboty

odpowiedz
hg - 27.10.2019 / 22:31, *.t-mobile.pl

@bep: ty miej trochę wstydu i przestań się udzielać na tej stronie, a najlepiej kibicować Legii, im mniej matołów tym lepiej. Jeśli nie widzisz, że wszystko w końcu po niemal 3 latach zmierza w dobrym kierunku to jesteś upośledzony

odpowiedz
Pusia - 27.10.2019 / 22:25, *.vectranet.pl

W końcu mamy prawdziwego trenera! Vuko King!

odpowiedz
Batman111 - 27.10.2019 / 22:10, *.tpnet.pl

dlatego od zawsze twierdzę ,że z takimi zawodnikami to musi być w Legii niemiecki trener który to wszystko spokojnie weżmie za jaja i fizycznie i taktycznie i żaden w szatni nawet mu nie pierdnie i możemy coś w europie dopiero kompinować . tyle w temacie

odpowiedz
Lefa - 27.10.2019 / 21:40, *.t-mobile.pl

"Po tej wygranej pokora będzie dla nas zdecydowanie najważniejsza. "
Nic dodać do tych słów, ani ująć.
Oby tylko gracze Legii, po dwóch wygranych (Lech i Wisła ) Ne wpadli euforię i uwierzyli, że są tacy super i już nie muszą się wysilać .
Vuko służenie to ujął.
Tę dwa najbliższe mecze teologiczne z słabszymi drużynami (Arka i Górnik ) Plus środowy mecz pucharowy z Widzewem dążą opowieść ,czy Legia wchodzi wreszcie na właściwe tory, czy nie.

odpowiedz
jasio865 - 27.10.2019 / 21:28, *.play-internet.pl

Dziś cieszmy sie i to ogromnie!!dawno nie było takiego meczu i takiego wyniku!!! A jutro.....a jutro operacja Widzew,mimo iż to 2ligowcy to łatwo nie bedzie,a trzeba dodać też prawie cały stadion nienawistny dla nas!!!później Arka,to samo!!!widać progres,czy podtrzymy bedzie,mam nadzieję!!pozdrawiam!!

odpowiedz
Maciej - 27.10.2019 / 21:26, *.supermedia.pl

@Kader: przeczytaj dokładniej.

W drugiej połowie był pewien wygranej ale chodziło mu grę w trakcie kiedy widział ze Legia ciśnie dalej i strzela kolejne gole. Obawy miał w przerwie mając w pamięci mecz gdy Wisła strzeliła nam 3 gole W ciagu kilku minut.

Nie ma co sie go czepiać to 2 mecz z rzędu kiedy Kiedy drużyna gra tak jak chcemy.

odpowiedz
AAA - 27.10.2019 / 21:14, *.plus.pl

Rysiek Kulesza przewraca się w grobie....''Cała Polska widziała' '.
07 zgłoś się.

odpowiedz
Sztywniutko Tarcho - 27.10.2019 / 21:01, *.t-mobile.pl

@Obrońca : zaczekaj na mecz z kimś na poziome Pogoni lub Piasta, względnie Śląska to się dowiesz

odpowiedz
bep - 27.10.2019 / 21:00, *.chello.pl

To miej, nieudaczniku, odrobinę tej pokory i wstydu i odejdź w końcu! Tak cienkiej Wisły nie widziałem od co najmniej 20 lat. To zamydla niestety obraz, a na domiar złego znów będą się Pinokio z Dżepetto całować po jajach i udawać, że wszystko jest ok...

odpowiedz
Warszawiak1234 - 27.10.2019 / 20:57, *.chello.pl

Generalnie mam od 18 lat szacunek do Vuko. Dlatego oszczedzam jego poczynania. Dzisiaj z Wisla wygralaby i Legia II, wiec dajmy spokoj. Trzeba byc zadowolonym ale bez szalu. Wynik 5-1 z Wielka Wisla z maja 2005 bardziej cieszy moja pamiec.

odpowiedz
No właśnie, w przerwie a w drugiej połowie to zajebista różnica w meczu ze szczytu ekstraklasy. Vuko zostaje. Ktoś musi ratować ta drużynę. Bo Ty już chyba przestajesz. - 27.10.2019 / 20:53, *.glasoperator.nl

@Kader:

odpowiedz
Mateusz z Gór - 27.10.2019 / 20:52, *.inetia.pl

Mógłby się uśmiechnąć. Po meczu zamiast się cieszyć mówił o koncentracji. Wyglądało to sztucznie. Jak się człowiek nie cieszy z sukcesów to po co mu one? Dziś cała Legia powinna sobie pogratulować, bo tak się buduje zespół.

odpowiedz
Stefan - 27.10.2019 / 20:50, *.ilabs.pl

@Kader: W przerwie nie był, a w drugiej był.

odpowiedz
Naucz się czytać ze zrozumieniem - 27.10.2019 / 20:48, *.orange.pl

@Kader: Podpowiedź - przerwa jest przed drugą połową, 4 bramka padła 5 minut po jej rozpoczęciu. Szkoda transferu na takich jak ty.

odpowiedz
Zawisza - 27.10.2019 / 20:47, *.chello.pl

@Kader: Ty

odpowiedz
Jkp - 27.10.2019 / 20:45, *.play-internet.pl

Vukon0ut i tak

odpowiedz
Kader - 27.10.2019 / 20:38, *.ip-point.pl

@Obrońca : juz to skomentowalem :)

odpowiedz
Kader - 27.10.2019 / 20:38, *.ip-point.pl

Vuko sam nie wie co pitoli...
Pierw: w drugiej polowie wiadomo bylo ze zwyciezymy.
Potem: nawet jeszcze w przerwie nie bylem pewny wygranej.

To ja jestem debil ? Vuko ? Czy my kibice ?

odpowiedz
Obrońca - 27.10.2019 / 20:35, *.centertel.pl

A gdzie są szydercy Vuko?

odpowiedz
Alan - 27.10.2019 / 20:29, *.t-mobile.pl

@Filip:
Kolego przestań zaklamywać rzeczywistość każdy wie co to były wtedy za czasy wiec naprawdę proponuje spuscic kurtyne milczenia na tamte czasy a co do meczu to super wyszło choć Vuko ciągle myślę jeszcze nie ma zaufania.........przynaniej mojego bo ja wbrew niektórym tutaj wypowiadam się zawsze w swoim imieniu a nie wszystkich jak niektórzy tutaj

odpowiedz
Obcy - 27.10.2019 / 20:18, *.t-mobile.pl

Brawo za mecz. Jak wygracie jeszcze kilka spotkań pod rząd to uwierzę w moc naszej drużyny. Za dużo punktów już straciliśmy w tym sezonie.

odpowiedz
Filip - 27.10.2019 / 20:18, *.111.202

Info z pzpn. Ten mecz nalezy powtorzyc albo przyznac walkowera wisle ale tej z Plocka :) co zrobi pzpn jak wynik wyzszy niz ten z 93 oby nie zdegradowali nam jeszcze Legii.

odpowiedz
Jasko240 - 27.10.2019 / 20:16, *.com.pl

Co racja to racja. Nie trzeba więcej nic dodawać - tylko robić to, o czym powiedział Coach. Za dzisiaj - duży +, czekamy na jutro

odpowiedz
sebastian - 27.10.2019 / 20:15, *.t-mobile.pl

super mecz!!!! i to upokorzenie Wisły bezcenne. Teraz tylko trzeba w takim samym stosunku lub podobnym wygrać z Wi
dzewem

odpowiedz