2013-02-16 | koszykówka piłka kosz - fot. Mishka / Legionisci.com

Egis Kormend 74-60 Legia Warszawa

W drugim meczu fazy grupowej FIBA Europe Cup koszykarze Legii Warszawa przegrała na wyjeździe z Egis Kormend 60-74.

Legioniści zaczęli bardzo dobrze, szybko objęli prowadzenie, które urosło w ciągu kilku minut do dziesięciu „oczek”. Liderem punktowym stołecznej drużyny był Michael Finke. Gospodarze z każdą kolejną chwilą grali coraz lepiej i niwelowali stratę. Pierwsze dziesięć minut należało jednak do Legii, która zwyciężyła tą część meczu 17-11. Później to gospodarze przejęli inicjatywę, a legioniści popadli w niezrozumiały marazm. Egis Kormend trafiał z dystansu, wymuszał przewinienia i krok po kroku dogonił warszawian. W końcu Węgrom udało się wyjść na prowadzenie, ale ostatnie sekundy drugiej kwarty sprawiły, że to Legia udała się do szatni przy minimalnym prowadzeniu 28-27.

Po przerwie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, dobrze punktował Filip Matczak, ale wojskowi popełniali zbyt wiele błędów. Te kosztowały ich kolejne punkty dla rywali w efekcie czego przed decydującą częścią pojedynku to Egis Kormend był w lepszej sytuacji prowadząc 49-46. Niestety, legioniści zostali zdominowani przez rywali w ostatnich dziesięciu minutach. Świetnie wśród ekipy węgierskiej spisywali się Justin Edwards i Frank Turner. Po stronie podopiecznych Tane Spaseva najlepszym strzelcem był Michael Finke z 15 punktami na koncie. W drugiej kolejce fazy grupowej FIBA Europe Cup Legia Warszawa przegrała z Egisem Kormend 60-74.

FIBA Europe Cup: Egis Kormend 74-60 Legia Warszawa
Kwarty: 11-17, 16-11, 22-18, 25-14