MKS Dąbrowa Górnicza 95-103 Legia Warszawa

źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 6. kolejki koszykarskiej ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza 103-95. Było to pierwsze zwycięstwocLegii w tym sezonie. Kolejne spotkanie "Zieloni kanonierzy" zagrają już w najbliższą środę o godzinie 20:00 w hali koło w ramach FIBA Europe Cup z Bakken Bears.

Legioniści rozpoczęli piątką Brandon, Michalak, Matczak, Nowerski oraz Finke i od początku grali z dużą werwą otwierając spotkanie prowadzeniem 7-0. Bardzo dobrze spisywał się Michael Finke, który dostarczał swojemu zespołowi najwięcej punktów. Amerykaninowi dzielnie pomagali Filip Matczak i Romaric Belemene, ale dąbrowianie często odpowiadali celnymi rzutami za trzy punkty czym nie pozwalali Legii na zbudowanie większego prowadzenia. W ostatnich sekundach pierwszej kwarty przymierzył z półdystansu Jakub Kobel i ustalił wynik tej części meczu na 26-24 dla stołecznej ekipy. Drugą kwartę lepiej zaczęli podopieczni trenera Tane Spaseva – Legia była aktywna, agresywna pod obiema tablicami, co przynosiło efekty. Po celnej trójce Filipa Matczaka było 36:29. Jak się okazało to był początek dyktowania warunków na boisku. Wojskowi złapali odpowiedni rytm, bronili na całym boisku. Efektownym wsadem popisał się Romaric Belemene, zespół cieszył się grą i na przerwę schodził prowadząc 52-42.

Z jeszcze większą energia na boisko powrócili warszawianie. Wciąż błyszczał Michael Finke, a prowadzenie Legii sięgnęło 19 „oczek” na 14 minut przed końcem meczu. Ponad dziesięć punktów na swoim koncie mieli już wówczas Drew Brandon, Filip Matczak, Michael Finke i debiutujący w barwach Legii Michał Michalak. Gospodarze nie znajdowali odpowiedzi na dobrą grę wojskowych i przed ostatnią odsłoną starcia musieli odrabiać 24 punktów, bowiem tablica wyników wskazywała rezultat 84-60 dla Legii. MKS próbował zerwać się do ataku, ale warszawianie utrzymywali wysoki poziom koncentracji. Gospodarze zmniejszyli straty do 9 „oczek”, po kilku minutach tablica wyników wskazywała już tylko 6 punktów przewagi na korzyść Legii, ale na tym zakończył się pościg miejscowej drużyny. Pierwsze zwycięstwo Legii Warszawa w nowym sezonie Energa Basket Ligi stało się faktem – warszawianie pokonali MKS 103-95.

PLK: MKS Dąbrowa Górnicza 95-103 Legia Warszawa
Kwarty: 24-26, 18-26, 18-32, 35-19