Inaki Astiz - fot. Raffi / Legionisci.com
REKLAMA

36. urodziny Astiza

Redakcja, źródło: Legionisci.com

36 lat temu w Pampelunie urodził się Inaki Astiz, który w 2007 roku trafił do Legii z miejscowej Osasuny. Hiszpan należał do solidnych obrońcy nie tylko w naszym klubie, ale również całej ekstraklasie. Barwy naszej ekipy przywdziewał 268 razy i 10-krotnie cieszył się ze zdobycia bramki. Aż sześć razy świętował z Legią zdobycie Pucharu Polski, ale do tego dołożył jeszcze trzy tytuły mistrza Polski.

Z okazji urodzin Redakcja LL! życzy solenizantowi przede wszystkim zdrowia, a także sukcesów z Legią oraz w życiu prywatnym. Sto lat Iñaki!


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
PS - 06.11.2019 / 23:40, *.t-mobile.pl

Jubilacie 100 lat w końcu to urodziny nie imieniny...100 lat JUBILACIE!!!

odpowiedz
Obi - 05.11.2019 / 21:51, *.chello.pl

Wszystkiego Dobrego Inaki!!!

odpowiedz
FI(L)IP - 05.11.2019 / 07:59, *.belgacom.be

!Feliz cumpleańos Ińaki!

odpowiedz
Łukasz - 05.11.2019 / 07:16, *.chello.pl

Sto lat Iñaki!

odpowiedz
DzyndzeL - 05.11.2019 / 07:03, *.chello.pl

Jedna z legend Legii obok Brychczego, Deyny, Zielinskiego czy Kowalczyka. Sto lat Imaki!

odpowiedz
Sputnik 44 - 05.11.2019 / 08:43, *.t-mobile.pl

@DzyndzeL: lewatywa powinna pomóc na urojenia...

odpowiedz
k(L)eo - 05.11.2019 / 06:46, *.chello.pl

100lat w zdrowiu Inaki!

odpowiedz
KowaL - 05.11.2019 / 03:03, *.fido.ca

co on jeszcze robi w składzie?

odpowiedz
Wrath - 05.11.2019 / 09:25, *.chello.pl

@KowaL: w kwestiach sportowych: pełni rolę piątego stoper - tego, który na boisko wejdzie tylko i wyłącznie w przypadku sytuacji z kontuzjami (co zresztą było blisko gdy kontuzjowany był Remy i Lewczuk). Nie ściągniesz na tą pozycję gwiazdy, a trzymanie tam młodego zawodnika który powinien się ogrywać nie ma sensu.
Poza sportowo: przy przedłużaniu kontraktu było wprost powiedziane, że "Ma on wspierać współpracę między pierwszym i drugim zespołem oraz dbać o rozwój młodych zawodników." I z różnych źródeł możesz się dowiedzieć, że wywiązuje się z tej roli bardzo dobrze.
Dodatkowo pełni również rolę łącznika i spoiwa szatni z jednej prostej przyczyny - jest świetnie zasymilowanym obcokrajowcem. Był nawet kiedyś taki wywiad, gdzie mówił że jest Hiszpanem ale myśli po Polsku :)
Te poza sportowe role miał pełnić też Rado ale na pierwszą się nie zgodził a szatnie raczej rozbijał na grupę Polsko-balkanska i innych - dlatego jego w klubie już nie ma.
A jeżeli martwiły by Cię kwestie finansowe to Astiz przedłużył kontrakt na warunkach klubu co czyni jego zarobki bliższe tym w sztabie trenerskim niż zawodnika doświadczonego i jednego z bardziej utytułowanych w historii klubu.

Mam nadzieję, że moja odpowiedź zaspokoiła Twoją ciekawość :)

odpowiedz
Wrath - 05.11.2019 / 11:15, *.chello.pl

@KowaL: w kwestiach sportowych: pełni rolę piątego stoper - tego, który na boisko wejdzie tylko i wyłącznie w przypadku sytuacji z kontuzjami (co zresztą było blisko gdy kontuzjowany był Remy i Lewczuk). Nie ściągniesz na tą pozycję gwiazdy, a trzymanie tam młodego zawodnika który powinien się ogrywać nie ma sensu.
Poza sportowo: przy przedłużaniu kontraktu było wprost powiedziane, że "Ma on wspierać współpracę między pierwszym i drugim zespołem oraz dbać o rozwój młodych zawodników." I z różnych źródeł możesz się dowiedzieć, że wywiązuje się z tej roli bardzo dobrze.
Dodatkowo pełni również rolę łącznika i spoiwa szatni z jednej prostej przyczyny - jest świetnie zasymilowanym obcokrajowcem. Był nawet kiedyś taki wywiad, gdzie mówił że jest Hiszpanem ale myśli po Polsku :)
Te poza sportowe role miał pełnić też Rado ale na pierwszą się nie zgodził a szatnie raczej rozbijał na grupę Polsko-balkanska i innych - dlatego jego w klubie już nie ma.
A jeżeli martwiły by Cię kwestie finansowe to Astiz przedłużył kontrakt na warunkach klubu co czyni jego zarobki bliższe tym w sztabie trenerskim niż zawodnika doświadczonego i jednego z bardziej utytułowanych w historii klubu.

odpowiedz
Justina - 05.11.2019 / 20:46, *.chello.pl

@Wrath:
Brawo za tak wyczerpującą odpowiedź a dla takiego Kowala to i tak za dużo czytania łatwiej by zrozumiał młotkiem:-)

odpowiedz
AdamJ - 05.11.2019 / 00:05, *.chello.pl

100 lat!

odpowiedz