Aleksandar Vuković z drużyną - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković pracuje już dłużej niż Sa Pinto

Woytek, źródło: Legionisci.com

Dziś mija 232 dzień pracy Aleksandara Vukovicia na stanowisku pierwszego trenera Legii Warszawa. Jest to swego rodzaju mały rekord, bo do teraz średnia liczba dni pracy pierwszego szkoleniowca za prezesury Dariusza Mioduskiego wynosi 194 dni (i to pomijając krótki epizod "Vuko" po zwolnieniu Klafuricia).

Mioduski jest prezesem stołecznego klubu od 22 marca 2017 roku (973 dni) i w tym czasie drużyna Legii miała już 6 trenerów. Dotychczas najdłużej pracującym trenerem za kadencji obecnego prezesa był Ricardo Sa Pinto, który w stolicy spędził 231 dni. W ostatnich latach dłużej pracował jeszcze Jacek Magiera (354 dni), ale tylko 175 dni z prezesem Mioduskim.

Trenerzy Legii od momentu powstania nowego stadionu:

Trenerpoczątek pracykoniec pracyliczba dni
Aleksandar Vuković2.04.2019?232 dni - do teraz
Ricardo Sa Pinto13.08.20181.04.2019231
Aleksandar Vuković1.08.201813.08.201813
Dean Klafurić14.04.20181.08.2018109
Romeo Jozak13.09.201714.04.2018213
Jacek Magiera24.09.201613.09.2017354
Aleksandar Vuković19.09.201624.09.20166
Besnik Hasi3.06.201619.09.2016108
Stanisław Czerczesow6.10.20151.06.2016239
Henning Berg19.12.20134.10.2015654
Jan Urban1.06.201219.12.2013566
Maciej Skorża1.06.20101.06.2012731


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
232 dni bez trenera - 21.11.2019 / 19:33, *.t-mobile.pl

Jaką Ty tu koncepcję widzisz? Co do gry, rzeczywiście widać ,aż oczy bolą .

odpowiedz
Yorick - 21.11.2019 / 22:34, *.orange.pl

@232 dni bez trenera:
W sensie, że prawdziwy trener - dajmy na to zgodnie z wpisem niżej Andrzej Strejlau - pokonałby Wisłę co najmniej 10:0?
To ja bez kozery powiem pintnaście!!

odpowiedz
tekken (L) - 21.11.2019 / 17:55, *.chello.pl

Jak będzie wyciągał wnioski to daleko zajdzie. Widać koncepcje i widać grę.

odpowiedz
molek - 21.11.2019 / 15:10, *.163.210

Tylko Jacek Magiera. To pierworodny syn jest .....

odpowiedz
Pietja - 21.11.2019 / 13:13, *.74.210

Strategia klubu wygląda teraz tak, ze nie będą ryzykować wydawaniem kasy. Nie gramy w pucharach, trzeba wprowadzać młodych i ich sprzedawać za dobre pieniądze lub sprowadzać zawodnikw z doświadczeniem z kart na ręku. Vuko uczy się na błędach i najważniejsze, że wie kim chce grać. Poczekajmy do kolejnej edycji pucharów. Pożyjemy, zobaczymy.

odpowiedz
Arkadio - 21.11.2019 / 09:57, *.play-internet.pl

Z tych wszystkich trenerów uważam że Stasiek był najlepszym trenerem Legii.

odpowiedz
Dresinio - 21.11.2019 / 13:04, *.vectranet.pl

@Arkadio: szkoda tylko, że miał szkodnika w swoim sztabie szkoleniomym.

odpowiedz
Zdzicho - 21.11.2019 / 09:42, *.16.65

Ale zadufaniec. Ciekawe co osiagnie. Nie pamietam ile pracowal np Janas ale pamietam cwiercfinal LM, 1-0 z blackburn, awans z ifk. Zobaczymy co w pamieci zostanie po pinokio

odpowiedz
Vuko = Pinokio - 21.11.2019 / 12:48, *.t-mobile.pl

@Zdzicho: przegrane mistrzostwo w Białymstoku, odpadnięcie z PP, odpadnięcie z LE, Kulenović i dres na meczu w rocznicę powstania.. tylko z tym kojarzy mi się ten trenerek.

odpowiedz
Żmija - 21.11.2019 / 14:16, *.t-mobile.pl

@Vuko = Pinokio: skoro tak to nie połykaj po lodzie bo ci szkodzi...

odpowiedz
Sss - 21.11.2019 / 15:46, *.vectranet.pl

@Żmija : sśij..ośle

odpowiedz
Drumsztuk - 20.11.2019 / 23:16, *.kompex.pl

Ja tam wziął bym Berga. Z mordy mi nie pasował, pod koniec kadencji był opryskliwy ale Legia naprawdę zagrała fajne rundy z nim.

odpowiedz
Wsciek(L) y - 20.11.2019 / 20:30, *.mm.pl

Tylko dlatego, że kasy nie ma w klubie. Też mi sukces

odpowiedz
Walus - 20.11.2019 / 23:36, *.chello.pl

@Wsciek(L) y: A jak by kasa była to byś zmienił? Jak tak to na kogo?

odpowiedz
tomiacab - 21.11.2019 / 06:47, *.virginm.net

@Walus: no tak na całym świecie nie ma już trenerów. Skończyli się.

odpowiedz
Pab(L)o - 21.11.2019 / 08:47, *.lukman.pl

@tomiacab: pewnie dużo. No ale wymień jednego, który będzie dobry za rozsądne pieniądze? Konkrety

odpowiedz
tomiacab - 21.11.2019 / 09:45, *.236.201

@Pab(L)o: proszenie się w tej dyskusji o konkrety to palenie głupa. Mam palić go tak samo i wymienić ci nazwisko, oraz dac gwarancję, że ten konkretny trener wpali. To ja Ci mogę podać konkret. Andrzej Strejlau. Z nim graliśmy wLM nawet z obecnym składem. I co? Może nie? To udowodnij! Masz głupia odpowiedź na głupie pytanie.

odpowiedz
tomiacab - 21.11.2019 / 09:47, *.236.201

@Pab(L)o: Na 100% by tak było, bo ja tak mówię i się znam, a tu sie nie znasz. A jak uważasz że nie świeciły byśmy sukcesów w Europie pud widzą AS to podaj konkrety, garnku by tak nie było.

odpowiedz
tomiacab - 21.11.2019 / 09:54, *.236.201

@Pab(L)o: Coś mi się tu pozawieszało z tymi postami. No ale tak czy tak dałem Ci konkretną odpowiedź. Andrzej Strjlau. Szach i mat. Co najmniej ćwierćfinał ligi mistrzów w kieszeni.

odpowiedz
Yorick - 21.11.2019 / 11:50, *.orange.pl

@Wsciek(L) y:
Padało wiele pomysłów tu na forum: Runjaic, Lavicka, Savela... niestety tylko do pierwszej porażki.
Aha, no i Papszun.

odpowiedz
xyz - 20.11.2019 / 18:51, *.virginm.net

To nie jest normalne ze co chwila zmieniami sa trenerzy. Czesc to totalny niewypal, ale niektorzy byli zbyt krotko zeby pokazac swoje umiejetnosci. Poza tym przy tak czestych zmianach nikt normalny nie przyjdzie do Legii pracowac.

odpowiedz
Kalbar - 20.11.2019 / 15:04, *.chello.pl

Mioduski nie będzie szalał z trenerami jak w jednym bankrutującym klubie.

odpowiedz
Szyszko - 20.11.2019 / 15:04, *.plus.pl

I dobrze. Rozliczać Vuko można po trwającej rundzie bo to dopiero powoli jego drużyna się robi. Jak ktoś tego nie rozumie i myśli że posprzątanie bajzlu po kilku trenerskich niewypałach polegać mogło na przełączeniu guzika i zdobyciu dubletu i zrobieniu LE to lodu życzę. A generalnie pod władaniem tego właściciela i kontynuacji dotychczasowej polityki to nie polecam nastawiać się na spektakularne sukcesy europejskie

odpowiedz
Felek - 20.11.2019 / 14:30, *.netfala.pl

Wiśta wio z Legii Wawa niepomucenie drobny.

odpowiedz
Rafał - 20.11.2019 / 16:27, *.tpnet.pl

@Felek: ZNASZ ZNACZENIE TEGO SŁOWA ? https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Nepomucen

odpowiedz
Arek - 20.11.2019 / 22:51, *.tpnet.pl

@Rafał: i po co? Na co? Przecież po wpisie widać, że to tłuk.

odpowiedz
oLaf - 20.11.2019 / 13:36, *.vectranet.pl

dobra.... i co z tego??? podajcie statystyki każdego trenera w Ekstraklapie, PP, el.LE etc. to wtedy artykuł będzie miał sens! dzięki.

odpowiedz
PND - 20.11.2019 / 12:18, *.94.134

o jakieś 200 dni za długo...

odpowiedz
Strogow - 20.11.2019 / 21:37, *.chello.pl

@PND: 100% RACJA !!!

odpowiedz
Elquatro - 20.11.2019 / 23:15, *.t-mobile.pl

@Strogow: dobrze ze nie 90

odpowiedz
Niedźwiedź - 20.11.2019 / 12:13, *.omnitec.pl

Ale nadal mniej niż Stasiek! Stasiek wróć :(!

odpowiedz
Grzesiek - 20.11.2019 / 12:13, *.centertel.pl

Mysle ze jak bedziemy grac tak jak w meczu z gornikiem to trener Vuković moze byc spokojny o dozywotnia posade. Dziekuje. Pozdrawiam.

odpowiedz
Wiesiek - 20.11.2019 / 15:10, *.chello.pl

@Grzesiek: Ja myślę, że jak będziemy grać tak jak w meczu z piastem to poleci szybko. Dziękuję. Pozdrawiam.

odpowiedz