fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Wygrana na koniec

Polska 3-2 Słowenia

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski pokonała we wtorek na Stadionie Narodowym Słoweńców 3-2 w meczu eliminacji mistrzostw Europy. Gospodarzom prowadzenie dał Sebastian Szymański. Potem do siatki Słoweńców trafili Robert Lewandowski oraz Jacek Góralski. W drużynie gości na listę strzelców wpisali się Tim Matavz i Josip Ilicić. Jeszcze w pierwszej połowie na murawie pojawił się Artur Jędrzejczyk, który zmienił kontuzjowanego Kamila Glika.

Fotoreportaż z meczu - 38 zdjęć Kamila Marciniaka

Początek meczu należał do Polaków, którzy zdobyli bramkę kilka minut po pierwszym gwizdku. Do piłki odbitej przed pole karne dopadł wtedy Sebastian Szymański, huknął lewą nogą nie dając żadnych szans Janowi Oblakowi. Niebawem kibice zgromadzeni na Stadionie Narodowym byli bliscy ponownie świętowania strzelania gola, lecz po podaniu ze skrzydła Kamila Grosickiego z kilku metrów nie trafił do bramki Piotr Zieliński. Ta niewykorzystana okazja zemściła się na gospodarzach. W 24. minucie piłkę w polu karnym opanował Josip Ilicić, przytomnie wycofał ją do Tima Matavza, który bez problemów wpakował ją do siatki. Jeszcze przed utratą gola na murawie pojawił się Artur Jędrzejczyk, który zastąpił na nim kontuzjowanego Kamila Glika.

fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

W 36. minucie swoją okazję miał Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu najwyżej wyskoczył po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz jego uderzenie głową wylądowało w rękach golkipera ze Słowenii. Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie stworzyła sobie dobrej okazji do wyjścia na prowadzenie. Obydwie jedenastki zeszły na przerwę przy remisie 1-1.

Niedługo po przerwie Oblak obronił strzał Grzegorza Krychowiaka, chroniąc swoją drużynę przed utratą bramki. W 54. minucie był już jednak bez szans, kiedy pokonał go Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu przejął piłkę, minął pięciu przeciwników i ładnym uderzeniem wyprowadził Polaków na prowadzenie. Za moment dobrą okazję miał Zieliński, który tym razem przegrał pojedynek z bramkarzem.

fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

Niestety radość Polaków z prowadzenia nie trwała długo, ponieważ Słoweńcy ponownie wkrótce doprowadzili do remisu. Tym razem błąd w ustawieniu popełnili obrońcy, którzy pozwolili Iliciciowi dojść do świetnej okazji i pokonać Szczęsnego. Gospodarze nie zamierzali zadowolić się tylko remisem. Cały czas atakowali i dążyli do zdobycia bramki. I ta sztuka im się udała. Ponownie w głównej roli był Lewandowski, który zakręcił obrońcami i dośrodkował do Kamila Grosickiego. Pomocnik głową zgrał do Jacka Góralskiego, a ten nie miał problemów, aby umieścić piłkę w siatce.

Do ostatniego gwizdka Polacy częściej utrzymali się przy piłce i nie pozwalali Słoweńcom na konstruowanie groźnych akcji. Jeszcze w doliczonym czasie gry z dystansu przymierzył Zieliński, lecz Oblak nie musiał nawet interweniować.

fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

Polska 3-2 (1-1) Słowenia
1-0 - 3' Szymański
1-1 - 14' Matavz
2-1 - 54' Lewandowski
2-2 - 61' Ilicić
3-2 - 81' Góralski

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 20. Łukasz Piszczek (45' 16. Tomasz Kędziora), 15. Kamil Glik (7' 3. Artur Jędrzejczyk), 5. Jan Bednarek, 13. Arkadiusz Reca - 19. Sebastian Szymański (86' 18. Kamil Jóźwiak), 6. Jacek Góralski, 10. Grzegorz Krychowiak, 7. Piotr Zieliński, 11. Kamil Grosicki - 9. Robert Lewandowski

Słowenia: 1. Jan Oblak - 20. Petar Stojanović, 4. Miha Blažič, 17. Miha Mevlja, 3. Jure Balkovec - 7. Josip Iličić, 6. Rene Krhin, 8. Jasmin Kurtič, 15. Jaka Bijol (72' 10. Miha Zajc), 21. Benjamin Verbič (86' 18. Rajko Rep) - 23. Tim Matavž (89' 11. Haris Vučkič)

żółte kartki: Reca, Krychowiak, Kędziora - Kurtič
czerwona kartka: Jasmin Kurtič (86', Słowenia, za drugą żółtą)

sędziował: Daniel Siebert (Niemcy)
widzów: 53 946


Końcowa tabela grupy G:

1. Polska 25 18-5
2. Austria 19 19-9
3. Macedonia Północna 14 12-13
4. Słowenia 14 16-11
5. Izrael 11 16-18
6. Łotwa 3 3-28

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
MIODUSKI OUT !!!! - 20.11.2019 / 19:17, *.btcentralplus.com

Robert Lewandowski, Polski G.O.A.T. Po prostu najlepszy !!

odpowiedz
:D - 20.11.2019 / 18:00, *.orange.pl

gdzie są Ci co sie śmiali i ubliżali Szymańskiemu ? pewnie połowa w komentarzach tylko teraz troche inaczej widzą :D

odpowiedz
bbk - 20.11.2019 / 15:12, *.amazonaws.com

ale spiewanie Hymnu 3 razy pod czas meczu to jakas paranoja jeszcze zeby byl jakis wesoly melodyjny to rozumiem a to jak wycie wilka do rozumiem przed kazda impreza sportowa odspiewanie hymnu nawet przed meczami ekstraklasy ale nie podczas meczu bo to nie niesie wrecz przeciwnie to wycie wkur..... a

odpowiedz
Arek - 20.11.2019 / 22:32, *.tpnet.pl

@bbk: jaki hymn? Przecież oni tylko refren śpiewali. O zwrotkach w ogóle zapomnieli. A tak poza wszystkim to uważam, że na każdym meczu tej ligi jest zdecydowanie lepszy doping od tego co się tam na kadrze wyrabia. Cisza, jakieś trąbki, dramat.

odpowiedz
Kok - 20.11.2019 / 14:04, *.25.51

Wyjazd z Legii byl najlepsza decyzja Szymiego. Teraz to naprawde inny pilkarz. Tak trzymac!

odpowiedz
L - 20.11.2019 / 19:52, *.tpnet.pl

@Kok: Wystarczy na niego popatrzeć. Przybyło mu ze 3-4 kilo co powinno mieć miejsce jak tylko zaczynał grę w pierwszej drużynie Legii. Jest silniejszy zwrotniejszy szybszy i pewniejszy. To na prawdę smutne że nawet w rosyjskim średniaku więdzą jak przygotować fizycznie zawodników a u nas to czarna magia.

odpowiedz
(L) - 20.11.2019 / 13:58, *.chello.pl

Co ten Reca robi w reprezentacji to nie wiem

odpowiedz
L - 20.11.2019 / 13:53, *.t-mobile.pl

Ale Jędza piękna asystę zaliczył przy bramce Lewego:)

odpowiedz
Elquatro - 20.11.2019 / 10:43, *.chello.pl

Ktos wie kiedy skoki?

odpowiedz
jano - 20.11.2019 / 13:08, *.orange.pl

@Elquatro: https://www.skokinarciarskie.pl/

odpowiedz
Bródno - 20.11.2019 / 20:38, *.chello.pl

@Elquatro tumanie jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to morda krótko

odpowiedz
Elquatro - 20.11.2019 / 21:09, *.chello.pl

@Bródno : wolisz żużel?

odpowiedz
Arek - 20.11.2019 / 22:34, *.tpnet.pl

@Elquatro: hehehe.

odpowiedz
Eri - 20.11.2019 / 10:25, *.orange.pl

Brawo Seba! Oj jeszcze zamiesza ten chlopaczyna ;)

odpowiedz
Wa(L)us - 20.11.2019 / 09:17, *.chello.pl

Cześć. Słyszę ostatnio o reformie w ekstraklasie z jednym młodzieżowcom w składzie. (Wydaje mi się dobra). Słyszę, ze to po to aby promować młodzieżowców najlepiej Polaków. Mam tylko pytanie może się mylę, ile Polaków gra z Polskiej ligi w reprezentacji. Szymański był pomijany w reprezentacji jak grał w Legii wystarczyło, żeby wyjechał i już stały punkt. Dariusz Szpakowski nie mógł go nachwalić. Może to syndrom Legii?

odpowiedz
Pacho - 20.11.2019 / 11:43, *.55.139

@Wa(L)us: on się rozwinął odchodząc z Legii. Niestety ale nawet jak się patrzy jak dośrodkowuje w reprezentacji w porównaniu do tego jak to było w Legii to niebo a ziemia.

odpowiedz
Pawel - 20.11.2019 / 08:50, *.amazonaws.com

Dariusz Szpakowski skardł show Lewandowskiemu i Piszczkowi :-)
Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść....

odpowiedz
Legionista - 20.11.2019 / 07:19, *.186.14

Nie wiem czy tylko ja mam takie odczucie, ale Zieliński to przereklamowany piłkarz. Strasznie irytuje swoja grą. Niby playmaker, a nie potrafi ani podać, ani celnie strzelić, i do tego straty.

odpowiedz
Roma - 20.11.2019 / 10:44, *.plus.pl

@Legionista: właśnie się zgłaszam - mam inne odczucie. Jeden z niewielu, którzy próbują zagrać coś innego niż podanie do tyłu albo do stojącego obok kolegi. Wolę te jego straty niż takie zachowawcze granie. Dla przykładu taki Reca to już nawet z autu rzuca do tyłu,aby sobie statystyk nie popsuć.

odpowiedz
Pacho - 20.11.2019 / 11:47, *.55.139

@Roma: pełna zgoda. To po.rani manago im robią pranie mózgów. Jedyny problem to że za mało bierze gry na siebie.

odpowiedz
kokos - 20.11.2019 / 11:50, *.orange.pl

@Legionista: Zgadzam się. Gość jest strasznie irytujący. Krychowiak jest bardziej widoczny i częściej bierze na siebie piłkę niż on. Strasznie się Zielińskim podniecają a w reprze jest tylko "jednym z wielu".

odpowiedz
Matt - 20.11.2019 / 19:45, *.tpnet.pl

@Legionista: Zgadzam się. Nic niby nie można mu zarzucić - zawsze przyzwoicie kiwnie, strzeli dobrze, ale ciut obok bramki, prawie zdąży itd. Zawsze brakuje mu odrobiny, a na tej pozycji chyba nie o to chodzi. Zero ryzyka i mało konkretów. Zresztą potwierdzeniem jest jego dorobek bramkowy. Asyst nie znalazłem niestety.

odpowiedz
Legionista - 21.11.2019 / 07:30, *.186.14

@Matt: No właśnie, najlepiej widać to po statystykach (gole / asysty). Zieliński to na pewno zawodnik o dużym potencjale, natomiast od kilku lat stoi w miejscu, taki wieczny talent. On ma tą grę prowadzić, a teraz to Krychowiak jako defensywny pomocnik więcej kreuje i się stara.
A ten mecz dobitnie pokazał, że jest przereklamowany i mega irytujący swoją grą !

odpowiedz
Po(L)ubiony - 20.11.2019 / 05:55, *.chello.pl

Pisałem wielokrotnie, że ci, którzy jechali po Szymim, mieli tylko wirtualną piłkę przy nodze i w d...e byli, g...o widzieli. Wyjdźcie, pokażcie się, odwagi!

odpowiedz
Artur - 20.11.2019 / 14:01, *.25.51

@Po(L)ubiony: Kolego, oni mieli racje, bo Szymi dopiero jak z Legii wyjechal to sie bardzo rozwinal. Gdyby dalej gral u nas, bylby 3 szczeble nizej i nawet na trybuny by sie nie nadawal w reprezentacji. Szymanski teraz a Szymanski z Legii to dwaj zupelnie rozni gracze.

odpowiedz
LexKomp - 21.11.2019 / 13:21, *.107.192

@Artur: Dla ,,Was'' w Legii zawsze wszystko będzie najgorsze. Taki już kompleks macie.

odpowiedz
Pawelec - 20.11.2019 / 02:45, *.com.pl

Nie wiem, czy nie jestem uprzedzony, ale... ten Jóźwiak jak wszedł na boisko to tylko tracił piłkę, albo był łapany na spalonym. Nie wniósł nic do gry reprezentacji.

odpowiedz
Pacho - 20.11.2019 / 11:49, *.55.139

@Pawelec: na pewno jesteś uprzedzony ale piszesz prawdę poza tym że nic nie wniósł, on wniósł straty i chaos. Ja chyba też jestem uprzedzony.

odpowiedz
L - 20.11.2019 / 12:59, *.tpnet.pl

@Pawelec: chłopie.... Jak można jakieś opinie wygłaszać po 10 minutach debiutu w reprezentacji 20-latka...

odpowiedz
Pab(L)o - 20.11.2019 / 14:43, *.lukman.pl

@Pawelec : Ja też jestem uprzedzony Panowie

odpowiedz
L - 20.11.2019 / 19:49, *.tpnet.pl

@Pab(L)o: Żalisz sie czy chwalisz?

odpowiedz
PLK - 20.11.2019 / 00:27, *.cyfrowypolsat.pl

Szymi najlepszy w pierwszej połówce a w drugiej jednak Lewy... Niezły mecz... Byłem zawsze sceptyczny co do Góralskiego ale jego dwa ostatnie mecze w kadrze to klasa!!! Choć była chwila w drugiej połowie przy wejściu z tyłu przy żółtej kartce na koncie bardzo zaryzykował!!! Na szczęście Słoweniec się nie położył bo wtedy Góralski bramki by nie strzelił!

odpowiedz
Felek - 19.11.2019 / 23:49, *.vectranet.pl

Jędza tragicznie. Oba gole dla Słoweńców po jego błędach. Pewnie szybko nie wróci do repry. Oby w Legii lepiej grał.

odpowiedz
Elquatro - 20.11.2019 / 10:45, *.chello.pl

@Felek: świat na trzewo wygląda naprawdę inaczej

odpowiedz
L - 20.11.2019 / 19:55, *.tpnet.pl

@Elquatro: Chciałeś zabłysnąć ale ci nie wyszło. Drugiego gola zawalił na 100% ale nie ma co sie czepiać bo taki Reca zawalił pierwszego a i tak pojedzie na Euro.

odpowiedz
Elquatro - 20.11.2019 / 21:15, *.chello.pl

@L: jak bym szczekał, to bym na to nalał :)

odpowiedz
Krzysiek - 19.11.2019 / 23:43, *.centertel.pl

Zwycięstwo cieszy.

odpowiedz
Autor - 19.11.2019 / 23:15, *.vectranet.pl

Robert Lewandowski, najlepszy aktualnie piłkarz na świecie!!

odpowiedz