Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Vuković: Mecz był pod naszą kontrolą

Mishka, źródło: Legionisci.com

Aleksandar Vuković (trener Legii): To dla nas cenne i ważne zwycięstwo. Wiedzieliśmy, że po trzech wygranych dzisiaj czeka nas kolejne trudne spotkanie, z przeciwnikiem grającym ze świadomością, że musi walczyć o każdy punkt, jaki jest do zdobycia. Na to się nastawialiśmy, więc tak graliśmy. Jeśli chodzi o skuteczność, to mieliśmy mnóstwo sytuacji, a jeśli się ich nie wykorzystuje, to trzeba dużo cierpliwości, żeby wykorzystać chociaż jedną.

Mecz od początku był pod naszą kontrolą. Byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą, ale po czerwonej kartce nasza praca nie stała się wcale łatwiejsza, szczególnie jeśli chodzi o aspekt ofensywny. Arka broniła się zaciekle w 9, nie jest łatwo przebić się przez mur. W ofensywie byli mniej groźni, bo stracili zawodnika, ale nam było trudniej, bo się cofnęli i bronili większą liczbą zawodników. Brawa dla drużyny za dążenie do końca do osiągnięcia pozytywnego wyniku i wygranie kolejnego meczu.

Myślę, że przyjdzie taki moment, kiedy zagramy dwoma napastnikami, ale na pewno nie w najbliższym meczu, bo Kante musi pauzować.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (65)

+dodaj komentarz
Yorick - 05.11.2019 / 23:03, *.orange.pl

Cieszy chwila spokoju, bo przynajmniej na moment fani Runjaica czy Seveli się pochowali. Śląsk gra niezłą piłkę, więc pewnie wrócą za 2-3 kolejki jako fani Lavicki, potem Probierza... itd.

Fakty są jednak takie, że wybory Vuko są bardziej kontroweryjne obecnie niż kiedy był za nie krytykowany. Przede wszystkim mam nadzieję, że to ostatni mecz z 'łataną' obroną. Od soboty Vesovic-Jędrzejczyk-Lewczuk-Karbownik. A jak się któryś 'bok' przeziębi - to Stolarski.

odpowiedz
PLK - 05.11.2019 / 10:43, *.plus.pl

Szokujace w tym wszystkim jest to że motorem napędowym tej drużyny stał się chłopak który jest jeszcze juniorem!!! Który dopiero uczy się dorosłej piłki!!! Zabrakło go w Gdyni i nie było komu rozpędzić tej gry!!! To jest fajne że mamy takich chłopców ale jak to świadczy o naszych gwiazdach!!! To Michał powinien uczyć się od Rochy a nie odwrotnie!!! Po co nam taki zaciąg z zachodu??!!!!!

odpowiedz
Szelka - 05.11.2019 / 21:41, *.chello.pl

@PLK:
Ostatnio prezentowaną postawą sportową Karbownika nie dziwią się ci, którzy jego uważnie obserwują. W tym przypadku, Vuko i jego sztab trafili w przysłowiową dziesiątkę.
Również uważam, że zaciągi bałkański i portugalski (rozumiem - zachodni) były strzałami pod tarczę, aczkolwiek przeprowadzone świadomie i za aprobatą prezesa Legii. O ich marności i bylejakości świadczy właśnie przykład naszego ww. młodzieżowca. I tu nie ma opcji (pytania) kto się ma od kogo uczyć, ponieważ o tym decydują boiskowe fakty, a one są druzgoczące dla dotychczasowej trzyletnie polityki kadrowej obecnych włodarzy klubu. No, ale ponoć idzie nowe w kwestii doboru personalnego pierwszej drużyny. I chyba tego należy się trzymać...

odpowiedz
Wolska pato(L) ogia - 04.11.2019 / 22:01, *.centertel.pl

To czy masz pod kontrolą zweryfikują 3 następne mecze panie trenerze, jak dla mnie coś ta kontrola nie do końca jest taka jakby sobie Pan trener życzył, gramy słabo kiedy trzeba bronić, na szczęście na razie tylko Piast zaatakował nas mocniej...

odpowiedz
Hugon - 04.11.2019 / 20:44, *.vectranet.pl

Gdyby nie kontrolowali to by przegrali i vuko dobrze prawi

odpowiedz
MP - 04.11.2019 / 18:52, *.jmdi.pl

Trzeba koniecznie lepiej bronić bo te karne powiedzmy sobie szczerze się Arce należały. Choć oczywiście ważne są 3 punkty i brawa za wygraną

odpowiedz
Jan - 04.11.2019 / 17:42, *.mm.pl

A może powie o 2 rzutach karnych co powinny być podyktowane dla Arki o tym milczy

odpowiedz
tomiacab - 04.11.2019 / 14:22, *.235.183

Widzieliśmy ta kontrolę w doliczonym czasie gry, kiedy to arka miała dwie okazje na wyrównanie. Jak można mówić o kontroli w całym meczu w takich okolicznościach? Drogo gol mógłby dac prawo żeby tak mówić, a nie przy jednobramkowym prowadzeniu.

odpowiedz
Kojot - 04.11.2019 / 17:04, *.play-internet.pl

@tomiacab:to prawda co piszesz niestety.. Lecz po kiego to nie wiem po wygranym meczu.niektorym to ciężko dogodzić....

odpowiedz
Ja - 04.11.2019 / 12:14, *.t-mobile.pl

Jescze niedwano, to wszystkie drużyny z dołu tabeli przeciwko Legii broniły się w 10 od pierwszej minuty, by wyrwać Legii choć punkt.

odpowiedz
PLK - 04.11.2019 / 12:07, *.plus.pl

A TAK WOGÓLE TO... KUCHY KING!!!!!

odpowiedz
zaba285 - 04.11.2019 / 11:28, *.lukman.pl

pod kontrolą to byłby mecz jakbyśmy prowadzili 3:0 po pierwszej połowie, a nie walili głową w mur albo marnowali setki nie trafiając w bramkę.
powinien być trening strzelecki dla Martinsa, Luqiniasa, Wszołka i nawet Jędrzejczykowi by się przydał, bo w pierwszej połowie mógł 2 bramki strzelić.
samo posiadanie piłki to nie jest mecz pod kontrolą, wystarczyłby jeden podyktowany karny albo przypadkowy samobój i gówno by było z tej "kontroli"

odpowiedz
sss - 04.11.2019 / 08:16, *.play-internet.pl

zakochany w litwinie trener jak zwykle pie... głupoty

odpowiedz
Po(L)ubiony - 04.11.2019 / 08:28, *.chello.pl

@sss: ten mecz Litwina, był całkiem OK. Był lepszy od Wszołka, Martinsa czy Kante. To Jędza zagrał kolejny tj. drugi mecz beznadziejnie. Rocha też. Ale wiązanki dostanie Wietes,

odpowiedz
Ja - 04.11.2019 / 11:50, *.t-mobile.pl

@Po(L)ubiony: Litwin będzie miał ciężko przekonać kibiców. Zawdzięcza to trenerowi, który wystawiał go na prawej stronie, na której sobie nie radził.

odpowiedz
Obcy - 04.11.2019 / 07:08, *.t-mobile.pl

Większości komentujących wszystko się nie podoba. Przegrywają źle. Wygrywają też źle. Jak chcecie zwycięstw i pięknego stylu proponuję zacząć kibicować Barcelonie,PSG itp.

odpowiedz
Raf - 04.11.2019 / 07:26, *.mm.pl

@Obcy: Ale w tej kolejce PSG i Barca przegrały:-(

odpowiedz
Wa(L)us - 04.11.2019 / 07:46, *.t-mobile.pl

@Obcy: Chyba Probierz powiedział, ze jak uważacie. Polska Ligę za słaba to bilety lotnicze są już tak tanie, ze można latać sobie do Madrytu czy Londynu.

odpowiedz
Bródno - 04.11.2019 / 11:41, *.play-internet.pl

@Obcy: dokładnie tak jak piszesz tylko marudzenie i narzekanie rzygać się chce jak się tu niektórych "specjalistów" czyta. Kibicujemy Legii grającej w "ekstraklasie" a niektórzy oczekują że będą oglądać poziom Serie A bądź LaLiga. Zagrali dobry mecz na poziomie który reprezentuje nasza krajowa piłka. Ryanair ma tanie loty na wyspy, kupcie bilety i będziecie oglądać wśród skośnookich turystów Liverpool bądź United jak nie pasuje to co mamy tutaj.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 04.11.2019 / 06:58, *.chello.pl

Ten mecz nie był pod naszą kontrolą!!!! Gdybyśmy prowadzili po pierwszej połowie dwoma lub trzema golami, to zgoda. Ale strzeliliśmy jedną(!) bramkę pod koniec meczu, a śledzie mogły dostać za frajer dwa karne i zremisować lub wygrać mecz w którym piłkarsko istniał tylko Steinbors. Jeśli trener tak widział mecz, to prędko do okulisty.

odpowiedz
Hello - 03.11.2019 / 23:44, *.t-mobile.pl

"Mecz pod kontrolą" Mam pewne wątpliwości, ale to jest moje zdanie.
PLK - Ma rację w nie których kwestiach takich jak: Walenie głową w mur..Fatalna skuteczność, gra w wszerz ,słaby przegląd pola, straty . Po za tym można zazucić niedokładność i w pełnych momentach chaos . Brak biegania , stanie momentami w miejscu Arka grają ponad godzinę w osłabieniu , miała nie wiele mniej przebieganych kilometrów od Legii

odpowiedz
Tomek Mokotów - 04.11.2019 / 05:16, *.play-internet.pl

@Hello :

Tacy właśnie z was "eksperci" zza ekranu...

Arka miała niewele mniej przebiegnietych km bo...? Nie atakowała więć biegała głównie na swojej połowie. I samo Legia w drugą stronę, cały czas na połowie Arki więc dokąd mieli biegać?

To nawet nke wasze braki pułkarskie to logika...

odpowiedz
PLK - 04.11.2019 / 12:02, *.plus.pl

@Tomek Mokotów : myślę że błędem jest też to że śledzie biegały za mało!!! Za piłką oczywiście!!! Dokładniejsza, szybsza gra i w 70 min. ciągnęli by jęzory za sobą!!! Uważam ze gra w poprzek boiska nie jest zła jeżeli robi się to szybko, na jeden kontakt, rozciąga obronę żeby zrobić miejsce na prostopadłe podanie do napastnika... Ale wczoraj to wszystko było wolne, ryzykowne dryblingi w środku pola które i tak nic nie dawały no chyba że szansę na przechwyt dla śledzi!!! Nie bardzo były pomysły na rozmontowanie obrony arki... A tu już wkraczamy w obszar fachowości i kompetencji pana trenera...

odpowiedz
Kojot - 04.11.2019 / 17:09, *.play-internet.pl

@PLK:no ta... Vuko tam biegał i nie potrafił pier...lnac sprzed pola karnego..

odpowiedz
PLK - 03.11.2019 / 23:12, *.cyfrowypolsat.pl

Nie no... Panowie i Panie... Przewaga byla od poczatku do końca tylko co z tego??? Walenie głową w mur... Fatalna skuteczność w sytuacjach które sobie potrafili stworzyć.. Gra zamiast do przodu to wszerz boiska... Słaby przegląd pola... Straty... I nie piszcie o karnych bo to naciągane zbyt mocno!!! Pozdrawiam wszystkich Legionistów- kibiców... A reszta do nory!!!

odpowiedz
Kalientes. - 03.11.2019 / 23:33, *.194.186

@PLK: lubię to

odpowiedz
L - 03.11.2019 / 22:46, *.t-mobile.pl

Pod kontrolą to był sędzia, który na nasze szczęście nie gwizdnął dwóch ewidentnych karnych.

odpowiedz
PLK - 03.11.2019 / 23:20, *.cyfrowypolsat.pl

@L: przyznaj się ile brow spożyłeś??? Żeby zobaczyć jakieś karne dla tych co śledziem od nich jedzie to przypuszczam że nie mało!!!

odpowiedz
Bródno - 04.11.2019 / 08:49, *.play-internet.pl

@L: Człowieku napisz może o czymś o czym masz pojecie albo o tym na czym się znasz bo pie...lisz takie głupoty że ręce opadają. Gdyby sedziowie gwizdali takie karne to byłoby po 5 na mecz. Odstaw tani alkohol

odpowiedz
Szymon - 03.11.2019 / 22:27, *.chello.pl

Gratulacje wygranej i lidera. Lubię słuchać wypowiedź trenera przed i po meczu. Fakt
że rzeczywiście mieliście mecz pod kontrolą..... I drukarza też mieliście pod kontrolą? Czy tylko tak dla sportu nie dał arce dwóch karnych?

odpowiedz
Dinosaur warszawski - 04.11.2019 / 11:01, *.chello.pl

@Szymon : Zwracam uwagę "znawcy" że "drukarz" jest pod $cisłą kontrolą VARU.

odpowiedz
PLK - 04.11.2019 / 13:38, *.plus.pl

@Szymon : jakoś dziwnie to twoje imie "znafco" kojarzy się z pewnym łysym panem z gwizdkiem który drukarnie ma nie tylko na polskim podwórku ale i na arenie międzynarodowej!!! Lepiej żebyś głowę włożył do kubła z zimną wodą!!! Na pewno ci się przyda na rozjaśnienie jaźni!!!

odpowiedz
Darek - 03.11.2019 / 22:01, *.t-ipconnect.de

Brawo za wygrana.Juz myslalem ze puszcza ten mecz u buka.Pewnie na arke byl dobry kurs.
Ale ten mecz potwierdza to co pisalem wczesniej.Nie wazne czy jeden klub ma 120 milionow zlotych budzetu,drugi 60 a trzeci 20 wszyscy sa na tym samym poziomie.

odpowiedz
BukInfo - 04.11.2019 / 14:36, *.orange.pl

@Darek : Aż taki dobry na Arkę nie mógł być bo na L przed meczem było jakieś 1,75.

odpowiedz
Warszawiak1234 - 03.11.2019 / 21:49, *.chello.pl

Tak jak powiedzialem we wrzesniu. Vuko, szanuje Ciebie bo kochasz Legie jakbys sie urodzil w Wawie. Jednak pokreslam - jezeli nie beda pierwsi w polowie grudnia to musisz odejsc.

odpowiedz
Bie(L)any - 03.11.2019 / 21:42, *.vectranet.pl

Gość oderwany od rzeczywistości
Wygrywamy trzy dni temu jedną bramka z trzecioligowcem w ostatnich minutach, dzisiaj jedną bramka w końcówce meczu z ostatnią drużyną, która gra w osłabieniu większą część meczu .... a ten imbecyl się zachwyca ... Niezgoda powinienem już wejść po przerwie za Novikovasa i dobić śledzie, a nie nerwówka do końca...

odpowiedz
Krzysiek - 04.11.2019 / 08:02, *.tpnet.pl

@Bie(L)any: ja się zastanawiam co Nowikowas robi w tej drużynie. To kompletne dno. Jeden celny strzał na mecz. To jego średnia.

odpowiedz
Yogi - 03.11.2019 / 21:41, *.plus.pl

Mamy lidera a hieny nie kibice jak zawsze ujadaja. Jestescie niespelnionymi zyciowo frustatami. A Zylete to pewnie widzieliscie na discovery chanel... Pozdro

odpowiedz
Alan - 03.11.2019 / 22:08, *.t-mobile.pl

@Yogi:
Hmm dla Mnie niespelnionym życiowo frustratem jest ten kto zaklamuje rzeczywistość a nie ten kto jest obiektywny i ma własne zdanie a tobie misiu 'yogi' proponuje obejrzeć powtórki i poczytać zdania ekspertów i to tych bardziej niezależnych od kumpli z trybun dla których białe jest nie zawsze białe a czarne tym bardziej czarne.
PS. Ja Żylete mam w pamięci z lat poprzedniego stadionu na tej na nowym stadionie byłem kilka razy i było zupełnie inaczej, mam nadzieje ze własnego zdania nie zabronić mi miec i nie odeslesz Mnie na K6 choć tam też byłem kilka razy w tym na słynnych derbach 97 no ale co Ty możesz o tym wiedzieć.

odpowiedz
Zbyszek - 03.11.2019 / 22:32, *.plus.pl

@Alan:
Popieram

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 03.11.2019 / 23:29, *.t-mobile.pl

@Alan: Masz w 100 proc. rację.

odpowiedz
Deo - 04.11.2019 / 01:20, *.125.89

@Alan:Stare dobre czasy z Manianem i innymi na gniezdzie-nawet jeden zleciał i przeżył a k6 nawet incognito w pojedynkę się było i to była adrenalina plus wyjazdy...
3 maj się.

odpowiedz
Hg - 04.11.2019 / 18:48, *.chello.pl

@Alan: byłeś w 97. ale na kamiennej stałeś i płakałeś chłopakowi w rękaw że wam kurnik palimy.

odpowiedz
bep - 03.11.2019 / 21:30, *.chello.pl

Jazdy na farcie część dalsza...

odpowiedz
Yorick - 03.11.2019 / 21:30, *.orange.pl

Nie był pod żadną kontrolą, bo do 80 minuty nie było bramki.
Lubię Vuko i jako jeden z nielicznych go broniłem w momentach najwiekszej krytyki, ale uważam, że obecnie robi spore błędy personalne. A naczelnym jest obsada napastnika. Musi się zdecydować, czy woli mieć Kante i "kontrolę nad meczem i setki, tylko brak skuteczności", czy Niezgodę i gole.

odpowiedz
Vuko Won !! - 03.11.2019 / 21:22, *.t-mobile.pl

Wymęczone 3 pkt grając w przewadze. Brawo!!

odpowiedz
In - 03.11.2019 / 21:11, *.mm.pl

Co ten szmaciarz pierdzieli ,gówno grają partaki ,z Widzewem tez kontrolowal a wszyscy widzieli jak dali sobie frajersko wbic dwa babole

odpowiedz
olew - 03.11.2019 / 21:03, *.vectranet.pl

nasz trener gada głupstwa, ale ma wyniki...

odpowiedz
Ibis - 03.11.2019 / 21:08, *.chello.pl

@olew:
Do czasu...

odpowiedz
lol - 03.11.2019 / 20:50, *.eidsiva.net

Vuko musisz odejsc.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 03.11.2019 / 20:46, *.chello.pl

Cyt. z Vuko: "Mieliśmy mecz pod kontrolą (…), ale chyba za wyjątkami dwóch niepodyktowanych karnych dla Gdynian. Sędzia być może lekko przysnął, podobnie jak nasz reprezentacyjny stoper Jędrzejczyk. Szczególnie ciągnięcie za koszulkę Jankowskiego, w legijnym polu karnym, w 93 min. - to po prostu taktyczny kryminał!
Owszem 3 pkt. cieszą, ale reszta do szybkiego zapomnienia.
Ps.: Niezgoda powinien być napastnikiem pierwszego wyboru, a Kante jako wzmocnienie ataku. Innej opcji - na razie - nie widzę. Chyba, że trener wie więcej, w co wątpię.
Obiektywne serdeczności

odpowiedz
Ben - 03.11.2019 / 20:35, *.inetia.pl

Jędrzejczyk powinien odpoczac. Jego gra to szok ! Zero pomyslu tylko glupie faule kolejny raz

odpowiedz
Adam - 03.11.2019 / 20:27, *.play-internet.pl

Ważna wygrana

odpowiedz
kibic emeryt - 03.11.2019 / 20:26, *.tpnet.pl

Obiektywnie trzeba powiedzieć że gra nie była zła ale mieliśmy ogromne szczęście bo były dwa karne dla Arki .Vukovic ma rację że nie potrafimy wykorzystać sytuacji tylko panie trenerze to pan pozbył się napastnika który potrafiłby je wykorzystać i tego kibice nigdy nie wybaczą .

odpowiedz
Zduneq - 03.11.2019 / 21:00, *.play-internet.pl

@kibic emeryt: Masz rację.Szkoda tego Kulenovicia

odpowiedz
Kibo(L) - 03.11.2019 / 21:34, *.vectranet.pl

@Zduneq:
Pomyśl.... może kibicowi emerytowi chodziło o Carlitosa ???

odpowiedz
Ibis - 03.11.2019 / 22:04, *.chello.pl

@Kibo(L):
Za pewne...

odpowiedz
kibic emeryt - 04.11.2019 / 05:33, *.tpnet.pl

@Zduneq: Nie potrzebna ta uszczypliwość i szydera .Każdy wie że chodziło mi o Carlitosa .

odpowiedz
Zduneq - 04.11.2019 / 10:33, *.inetia.pl

@kibic emeryt:

Oczywiście, że wiem o kogo chodziło.To po prostu drobna zaczepka z przymrużeniem oka.

odpowiedz
benq76 - 03.11.2019 / 20:07, *.tpnet.pl

vuko, pod jaką kontrolą przed chwilą w lidze plus ex powiedzieli po analizie ze to były 2 karne....żenada z naszej strony....to ma byc mistrz ? wczoraj entracht grając w przewadze zmiótł bayern... TO CO ZROBIŁ JEDZRZEJCZYK w ostatniej akcji to kryminał i d...lizm do potęgi n-tej!!!!!!!!!!!!! vuko słabo bardzo słabo i jeszcze ten motyw z "pomocą" sędzow....jak dla mnie żenada.co to za obrońca który prowadząc tylko 1;0 łapie za koszulkę w ostatniej akcji meczu....

odpowiedz
Alan - 03.11.2019 / 20:04, *.t-mobile.pl

Bravo za dobrą serię zwycięstw oby tak dalej to może hasło czy leci z nami pilot przestanie być aktualne..........
PS. Do wszystkich narzekaczy na sędziów których czyta się co kolejkę w obsadzie sędziowskiej trochę pokory proponuje bo dziś patrząc obiektywnie upieklo się Legii.

odpowiedz
Kle - 04.11.2019 / 09:13, *.centertel.pl

@Alan: spokojnie, pilota zobaczymy w zimę i wtedy będzie

odpowiedz
joda - 03.11.2019 / 20:03, *.centertel.pl

Panie trenerze meczylismy się z ostatnia drużyna grając w przewadze... to gdzie ten mecz był pod kontrolą tak do 70 minuty to powinno być 0:3 . A tu był taki bilard.

odpowiedz
- 03.11.2019 / 20:07, *.centertel.pl

@joda: człowieku widzę że się znasz . Teraz będzie coraz ciężej by podtrzymać passę zwycięstw. I nie ważne z kim gramy ważne są 3 punkty

odpowiedz
andreas - 03.11.2019 / 19:57, *.chello.pl

ze dwa dni odpoczynku i zwycięstwo w sobotę.

odpowiedz