Wojciech Myć był głównym arbitrem meczu z Arką - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Kontrowersje: Słuszne decyzje sędziów w Gdyni

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W meczu z Arką Gdynia, według niektórych opinii, ponownie kluczową rolę odegrali sędziowie tego starcia - Wojciech Myć z Lublina, oraz Daniel Stefański z Bydgoszczy, który tego dnia był arbitrem VAR. W trakcie 90 minut zobaczyliśmy trzy sytuacje, po których obydwaj znaleźli się na świeczniku. Według przepisów, wszystkie z nich zostały poprawnie zinterpretowane arbitrów. Przeanalizowaliśmy je w poniższym tekście.

fot. Ekstraklasa TV 1. Czerwona kartka dla Nando Garcii
Pierwsza dobra decyzja podjęta przez Mycia miała miejsce w 29. minucie gry. Wówczas z boiska został usunięty Nando Garcia, który chwilę wcześniej bez piłki sfaulował Andre Martinsa. Zgodnie z wytycznymi PZPN, czerwona karta zostaje przyznana zawodnikowi za "poważny, rażący faul" - Artykuł 12 "Gra niedozwolona i niewłaściwe postępowanie", pkt 3 zatytułowany "Przewinienia karane wykluczeniem z gry".

Faul Hiszpana na Martinsie spełnia kategorie tego ataku. Jest nierozważny, a w dodatku mógł spowodować poważną kontuzję zawodnika Legii, którego noga wygięła się w sposób nienaturalny. Martins nie miał już przy nodze piłki - zawodnik Arki nie mógł być więc nią zainteresowany. Nando był spóźniony, za co został słusznie odesłany do szatni. (Kliknij na miniaturkę aby zobaczyć większe zdjęcie).

fot. Ekstraklasa TV 2. Czysty odbiór Rochy
Druga sytuacja miała miejsce tuż przed końcem pierwszej połowy. Błąd w ustawieniu się Luisa Rochy spowodował, że piłka zagrana z prawej strony przeleciała nad jego głową i spadła niedaleko piłkarza Arki. Ten musiał jeszcze do niej dobiec, co wykorzystał Portugalczyk, wybijając mu ją spod nóg wślizgiem. Powtórki zza bramki pokazują, że zagranie Rochy było bardzo ryzykowane i mogło zakończyć się rzutem karnym oraz żółtą kartką, lecz finalnie trafił w piłkę, dlatego nie może być mowy o przewinieniu.

Drugą sprawą jest jego lewa ręka, która pociąga za koszulkę Marko Vejinovicia. Kiedy uważnie przyjrzymy się tej sytuacji, to zauważymy, że Holender przewraca się dopiero wtedy, kiedy Rocha wygarnia mu piłkę i nie ma on już szansy na zdobycie gola. Co więcej, fakt trzymania Rochy jest oczywiście niepodważalny, jednak nadal w początkowej fazie starcia mówimy o trzymaniu, a nie ciągnięciu za koszulkę. Trzymanie nie powoduje: a) przewrócenia się już na tym etapie piłkarza Arki, b) wytrącenia go z równowagi lub c) spowolnienia tempa jego biegu.

Za samo trzymanie koszulki nie można karać, ponieważ takich sytuacji, chociażby podczas stałych fragmentów gry jest wiele. Karać można jedynie za intencjonalne ciągnięcie piłkarza, aby pozbawić go korzystnej sytuacji, które miało miejsce tutaj dopiero wówczas, kiedy przeciwnik stracił jakąkolwiek szansę na oddanie strzału. Rocha zachował się nierozważnie, jednak nie przekroczył przepisów gry. Warto także zwrócić uwagę, że ciągnięcie za koszulkę miało miejsce wówczas, kiedy obrońca przewraca się na ziemię po wykonaniu czystego i udanego wślizgu.

fot. Ekstraklasa TV 3. Jędrzejczyk nie przeszkodził Jankowskiemu
Ostatnia z kontrowersyjnych sytuacji miała miejsce tuż przed końcem meczu. Wówczas po dośrodkowaniu z prawej strony do sytuacji strzeleckiej doszedł Maciej Jankowski. Napastnik Arki wyskoczył do piłki, oddał niecelne uderzenie, po czym załamany swoją nieudaną próbą złapała się za głowę. Dopiero z kamery zza bramki widać, że podczas pobytu w powietrzu był przytrzymywany za koszulkę przez Artura Jędrzejczyka. W tym miejscu musimy zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Po pierwsze, czy Jędrzejczyk ciągnął Jankowskiego za koszulkę z całą siłą? Czy jedynie trzymał go za koszulkę, aby utrzymać względem niego ten sam dystans. Bliższa prawdy wydaje się wersja druga, o czym może świadczyć niewyprostowana ręka obrońcy. Gdyby ten chciał uniemożliwić przeciwnikowi wyskok, to z całą pewnością użyłby do tego większej siły.

Jankowski wyskoczył do piłki bez żadnych problemów i oddał niecelny strzał. To dosyć istotny fakt, ponieważ gdyby faktycznie był pociągany za koszulkę, to na pewno nie osiągnąłby pożądanej przez siebie wysokości i nie oddałby strzału. Spekulować można, czy fakt trzymania przez Jędrzejczyka nie spowodował jego nienaturalnego wygięcia się do tyłu, lecz mogła to być równie dobrze spowodowane samym ustawieniem się do oddania strzału.

Co więcej, napastnik Arki w żaden sposób nie protestował, co oznacza, że nie czuł się w tej sytuacji faulowany. Gdyby czuł ciągniecie za koszulkę, to prawdopodobnie sygnalizowałby to już podczas swojej wyskoku, a już na pewno w momencie, kiedy zdałby sobie sprawę, że zaprzepaścił szansę na doprowadzenie do remisu. Nic takiego nie miał jednak miejsca, co potwierdza, że Jankowski swobodnie wyskoczył na założoną przez siebie wysokość i oddał uderzenie głową w ten sposób, w jaki zamierzał (pomijając jego celność).

Zajrzymy jeszcze do przepisów. Zgodnie z przytaczanymi już wcześniej wytycznymi dla sędziów, a konkretnie z artykułem 12, pkt 1 "Przepisów gry 2019/2020" opublikowanej na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej, rzut wolny bezpośredni (w obrębie pola karnego rzut karny) podyktowany jest m.in. przeciwko drużynie gracza, który: a) "przeszkadza w poruszaniu się przeciwnikowi i dochodzi do kontaktu między zawodnikami", b) "zatrzymuje przeciwnika".

Czy Jędrzejczyk w tej akcji przeszkodził w poruszaniu się Jankowskiemu? Czy uniemożliwił mu oddanie strzału? Czy w jakiś sposób zatrzymał jego wyskok? Odpowiedzi na wszystkie te pytania brzmią "nie", więc rzut karny nie powinien został przyznany.

REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (79)

+dodaj komentarz
hmm - 07.11.2019 / 21:09, *.tpnet.pl

Rocha ciągnął zawodnika za koszulkę zanim kopnął piłkę. Nie tyle co trzymał. Trzymał na początku, potem pociągnął.

Co do sytuacji z Jędrzejczykiem to każdy widział, że trzymał za koszulkę, ale on krzywdy tym nie robił. Zawodnik Arki wyskoczył, oddał strzał i poszedł.

odpowiedz
Barti - 07.11.2019 / 08:41, *.plus.pl

Jestem kibicem Legii ale ten artykuł to propaganda jakaś. Jak dla mnie dwa karne dla Arkii, a ten pierwszy to już na 100 procent., przecież samo trzymanie Rochy daje mu korzyść i uniemożliwia przeciwnikowi skuteczna walke.
Powiemr tylko tyle że gdyby odwrócić sytuację to by wszyscy płakali jak nasze gwiazdki skrzywdzili, mówilibysmy o celowych błędach na niekorzyść Legii a interpretacja byłaby odwrotna...
Chociaż my nią bądźmy hipokrytami

odpowiedz
Wolfik - 05.11.2019 / 23:05, *.mm.pl

Swojego czasu też wszyscy "eksperci" byli zgodni co do decyzji sędziego Stefańskiego w pamiętnym meczu w Gdańsku. Wszyscy, łącznie z Bońkiem, Stokowcem a nawet Kuciakiem zajebiscie znali się na przepisach. A znajomość tychże podsumował dobitnie niejaki Markus Merk.

Polska generalnie ekspertami stoi. Skoro ekspertem od piłki południowoamerykańskiej był swojego czasu Wołek, a ekspertem od historii jest niejaki Semka to mnie już nic nie zdziwi.

odpowiedz
dino - 06.11.2019 / 08:39, *.amazonaws.com

@Wolfik:
Tylko, ze w tamtym meczu Stefanski podjął dobrą decyzję, to była "piłka do ręki" ktora nie leciała w strone bramki (po zmianie trajektorii po prawidłowym odbiciu głowa, ale namotałem :-) Tu niestety 2 karne dla Arki

odpowiedz
lizus - 05.11.2019 / 17:35, *.omnitec.pl

Obiektywnie w ch ;).... jak dla mnie dwa krane i mieliśmy farta, że sędziowie słabi.

odpowiedz
Legion63 - 05.11.2019 / 15:43, *.centertel.pl

Nie no wyraźnie widać że Jędrzejczyk nie przeszkadza on mu nawet pomaga aby miał podparcie podczas wyskoku....

odpowiedz
Wiktor Wektor - 05.11.2019 / 14:28, *.exatel.pl

Kiedyś pan Sławek w C+ tłumaczył sytuację z jakiegoś meczu, w której sędzia nie podyktował karnego za zagranie ręką obrońcy, bo to był...kiks.

odpowiedz
L fan - 05.11.2019 / 15:43, *.95.132

@Wiktor Wektor:

Pan ławek to się nadaje do kabaretu nie do sędziowania i komentowania to pajac

odpowiedz
Lopez - 05.11.2019 / 13:57, *.tpnet.pl

U nas z sędziowaniem nie jest jeszcze tak źle, we Włoszech zdarza się że sędzia odgwizduje karnego jak wiatr zawieje i przewróci zawodnika Napoli czy Krystynę, tam to jest dopiero dramat sędziowski

odpowiedz
Maciek - 05.11.2019 / 12:29, *.chello.pl

Jako kibic Legii uważam iż robienie tego typu analiz jest tendencyjne.Równie dobrze mogły być 2 karne dla Arki.Mieliśmy szczęście.

odpowiedz
Arturo - 05.11.2019 / 11:02, *.centertel.pl

Niestety takie ciąganie za koszulki to częsty widok i prędzej czy później stracimy przez to punkty Powinni karać za samo trzymanie koszulki i wtedy wszystko byłoby jasne i nikt nie zarzucałby stronniczości

odpowiedz
aaaaa - 05.11.2019 / 09:50, *.51.38

Pierwsza sytuacja - karny na pewno. Drugiej nie widziałem na powtórkach więc się ni wypowiem.

odpowiedz
Dino - 05.11.2019 / 09:26, *.175.150

Proszę napisać obiektywnie bramek i punktów już Wam nie zabiorą

odpowiedz
jano - 05.11.2019 / 08:59, *.orange.pl

eeeee tam lanie wody ,przecie i tak wszyscy wiedzą że sędziowie Legii pomagają,szkoda że nie co roku :)

odpowiedz
Szybus - 05.11.2019 / 08:33, *.tpnet.pl

Trochę za bardzo pod Legie ta interpretacja.
Jakby sędziował Marciniak to 2 x wapno dla Arki. Decyzje same by się obronily.
Legia w takim meczu powinna strzelać min. 3 bramki, aby przez przypadkowe błędy indywidualne nie tracić punktów.
Wiadomix, że piłka to gra przypadku!

odpowiedz
Zdzicho - 05.11.2019 / 06:37, *.tpnet.pl

Na uj te teorie. Czerwona slusza. Potencjalnie pierwszy karny dls arki bez faulu ale jakby gwizdnsl nikt tego nie zarzuci a doliczony czas z jedrzejczykiem to niestety karny dla arki. Jak cisgnal jankowskiego musial sie z tym liczyc tylko myc slepy a stefanski na varze gluchoniemy i w tym nssze szczescie

odpowiedz
Arek - 04.11.2019 / 23:13, *.tpnet.pl

Mam przez to rozumieć, że ekspert sędziowski w canal to ch...j nie ekspert, do tego nie znający się na przepisach. Otóż ten Pan, uznał obydwie te sytuacje jako faule i karne dla Arki. O co tu chodzi ja się pytam?

odpowiedz
oLaf - 05.11.2019 / 14:39, *.vectranet.pl

@Arek: 1. tak, ten pan to ch... a nie ekspert ! ';)))) (on coś chyba niezbyt lubi Legię, co dziwne jak na prezia Radomiaka : O

2. pierwszy karny to tak na 50%, ale drugi to 80% arbitrów by dało karnego. Jędza- łapki przy sobie trzymaj bo teraz każdy będzie na nie patrzył!!!!

odpowiedz
Jasio - 04.11.2019 / 23:02, *.telkab.pl

1. Ewidentna czerwień
2.Dobra decyzja. Rocha na dużym ryzyku ale skutecznie.
3.Błąd Jędrzejczyka. Zagrał nieprzepisowo. Nie ma co na siłę usprawiedliwiać, że nawet jak zagrał nieprzepisowo, ale nieskutecznie przeszkodził to nie ma faulu. Jędza mógł zabrać nam 2pkt i pozycję lidera.

odpowiedz
DawidL - 05.11.2019 / 08:59, *.play-internet.pl

@Jasio: Dokladnie tak jak napisałeś kolego mam takie samo zdanie .W 3 sytuacji mieliśmy trochę szczęścia chociaż gdyby byl karny to z rodzaju tych bardzo miękkich (L)

odpowiedz
Fajnie - 04.11.2019 / 22:49, *.196.221

Fajnie poczytać napinaczy z całej Polski, bo forum bez cenzury. Boli? Ma boleć.

odpowiedz
Grzegorz - 04.11.2019 / 22:09, *.chello.pl

Proponuję przeanalizować sytuację z 56 minuty meczu, gdy Rocha zagrywa piłkę do Antola i wbiega w pole karne. Już w polu karnym zostaje powalony przez obrońcę Arki. Ale "eksperci" nic nie widzieli!

odpowiedz
Szymon - 04.11.2019 / 21:44, *.chello.pl

To się nazywa zaklinanie rzeczywistości. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Obawiam się jednak gdyby to Legia nie dostałaby tych karnych to interpretacja obu sytuacji, zachowań obrońców byłaby zgoła inna. A czytając analizę redakcji to sorry ale jest mocno naciągana. Zresztą inni internauci to opisują biorąc pod uwagę to co robili obrońcy chwilę przed tym jak im udało się wyjść z obu sytuacji. Szczerze too oba karne ale skoro ich nie odgwizdał pseudosędzina to bólu nie ma.

odpowiedz
Pacho - 04.11.2019 / 22:41, *.2.41

@Szymon: a gdyby to na Legii były te faule inna część komentatorów miałaby zgoła odmienne zdanie gdyby Legia dostała te karne niż w tym przypadku. Także nie pręż się gniocie i nie dziel się swoim punktem widzenia ze swojego marnego siedzenia.

odpowiedz
Legia - 04.11.2019 / 21:25, *.kth.pl

Prawda to jest taka, że w tym meczu powinno być 0:5, albo i więcej. Taką Legię chcę się oglądać ! 3 mecz z rzędu na dobrym poziomie. Brawo !
Tak trzymać chłopaki ! Co do tych kontrowersji, to chętnie parę opinii sędziowskich bym poczytał. Po tamtym meczu w zeszłym sezonie z Lechią co m.in. Jędza ręką podczas wślizgu dotknął, to nawet ktoś z Niemiec się wypowiadał. Ja już dokładnie tego nie pamiętam, ale wielkie brawa dla tamtego sędziego bo to były w 100 % poprawne decyzje. Kontrowersje, ale interpretacja wzorowa i potwierdzona przez autorytety.

odpowiedz
Szymon - 04.11.2019 / 21:46, *.chello.pl

@Legia:
to co , można piłkę w łapki złapać w polu karnym i też nic nie będzie?????????????????? Ot potrzebna tylko wzorowa interpretacja od autorytetu z koziej wólki

odpowiedz
Pacho - 04.11.2019 / 22:49, *.2.41

@Szymon: widzisz, regulamin i wytyczne się zmieniają. Trzeba tylko nadążać....

odpowiedz
Arc - 04.11.2019 / 21:17, *.vectranet.pl

A ten specjalista Pan Sławek pier.oli jak zwykle kocopoły w C+! Niech przeprosi pseudo specjalista sędziowski.

odpowiedz
Cch - 04.11.2019 / 20:59, *.mm.pl

Co do sytuacji Rochy, to uważam że tego karnego nie gwizdeli dużym FUKSEM. I smuci mnie ze taki piłkarz ściągany gdzieś z Portugalii jest gorszy od 18 letniego Karbownika. Nie widzę sensu takich transferów. Co do sytuacji Jędzy, to że Jankowski zachował się fair i nie symulowal jak 99% piłkarzy nie oznacza że Artur mu nie przeszkadzał. Uważam że w tym względzie powinny być jednoznaczne przepisy bo w gorszych sędziowie gwizdali.

odpowiedz
hmm - 07.11.2019 / 21:13, *.tpnet.pl

@Cch: Też się dziwię, że Karbownik nie gra, czasami może i zdarzają mu się głupie błędy, ale widać wyraźnie, że Rocha nie radzi sobie lepiej.

odpowiedz
Grzegorz - 04.11.2019 / 20:38, *.play-internet.pl

Jędrzejczyk trzymal

odpowiedz
Hiszpan - 04.11.2019 / 20:13, *.play-internet.pl

Karny Jędzy ewidentny nie ma trzymał złapał. Nie do wybronienia sytuacja. Myć odpocznie teraz że 2 kolejki.

odpowiedz
Darek - 04.11.2019 / 18:38, *.t-ipconnect.de

Jezeli chodzi o Jedrzejczyka to ostatnio caly czas gra na pograniczu faulu.Czesto przy wyskoku do pilki czestuje rywali lokiciem.

odpowiedz
mareczek - 04.11.2019 / 18:35, *.vectranet.pl

Ja raczej napisałbym artykuł o skandalicznym zachowaniu właściciela k.... i ś..... który szczuje na Legię.Zobaczymy jak to się odbije na sędziowaniu w następnych meczach,a odbije się na pewno-taki jest cel wrogów Legii

odpowiedz
Kaktus - 04.11.2019 / 17:44, *.play-internet.pl

Fajnie jest się oszukiwać, ale o ile karnego przy obronie Rochy nie powinno być to już karny za Jędzę należał się jak psu micha. Pomyślcie jaki byłby tu lament jakby to nam nie podyktowano tego karnego

odpowiedz
L - 04.11.2019 / 18:38, *.tpnet.pl

@Kaktus: Kaktusiku mój ty drogi : popatrz sobie co sie dzieje za każdym razem w piłce nożnej (na całym świecie) gdy wykonywany jest rzut rożny. Takie trzymanie za koszulke to jest normalka i nikt nigdy nie gwiżdże za to karnego. Bez odbioru.

odpowiedz
Zduneq - 04.11.2019 / 19:50, *.play-internet.pl

@L:
Karny jak ch...j
Dopóki obaj są na ziemi to to jest walka o pozycję ale kiedy napastnik arki jest w powietrzu a jedzą go trzyma i stoi na ziemi to utrudnia mu oddanie strzału , utrudnione wyskok.Jak to ładnie mówią sędziowie "nie jest zainteresowany piłką".Gdyby jedzą trzymał go w powietrzu to jest to walka o pozycję, oczywiście w ramach rozsądku.

odpowiedz
L - 05.11.2019 / 11:59, *.play-internet.pl

@Zduneq: na jakiej podstawie ty się wypowiadasz? Na podstawie obowiązujących przepisów które są co chwila zmieniane ( przed tym sezonem było wiele zmian) czy mówisz o tym jakie według ciebie powinny być przepisy?

odpowiedz
grzesiek - 04.11.2019 / 17:34, *.centertel.pl

Dla mnie ta sytuacja rochy to raczej karny. Ale co w sumie po co to rozstrząsać. Jakby Arka była zd2cydowanie lepsza to by wygrała z nami 3:0 i tyle. Adamowi Małyszowi też z początku nie pomagali sędziowie, a mimo to osiągnął dużo więcej niz Arka Gdynia. Piast Gliwice który na zdrowy rozsądek nigdy mistrzem być nie powinien- został nim więc ARKA ZASŁUŻENIE PRZEGRAŁA

odpowiedz
Matt - 04.11.2019 / 17:18, *.132.229

Czytam te komentarze, oglądam powtórki i dalej nie wiem za co ten pierwszy karny miałby być. Podczas np. rzutu rożnego mało który piłkarz nie trzyma drugiego za koszulkę i co, też gwizdać? Jestem przeciwnikiem trzymania za koszulkę, ale stety czy niestety jest to powszechnie akceptowalne przez sędziów i zawodników do czasu aż wyraźnie nie spowoduje to zahamowania, wytrącenia z równowagi itd. Każdy z nas to ogląda od dziecka tylko nie wiem czemu dziwią się po wczorajszym meczu.

odpowiedz
grzesiek - 04.11.2019 / 17:12, *.tpnet.pl

na podstawie takich stop klatek można wybronić każdą decyzję o nieprzyznaniu karnego, nawet ewidentnego. Jednak obejrzenie powtórek wideo pokazuje, że to były faule. Kolejna sprawa - a który przepis mówi o tym, że w polu karnym zawodnika można ciągnąć, czy trzymać za koszulkę? Na video widać wyraźnie, że Rocha najpierw delikatnie ściąga zawodnika, a potem wybija piłkę, ten ułamek sekundy, który dzięki temu zyskał, pozwolił mu wybić piłkę, ale jednocześnie uniemożliwił napastnikowi strzał. Czyli karny. Jędza to już w ogóle trzyma typa przez 2-3 sekundy, ściąga do do siebie; czy napastnik oddałby lepszy strzał gdyby trzymania nie było? nie wiem, ale to bez znaczenia, przyjmuje się, że na pewno miałby łatwiej. Może wywaliłby trzy metry nad bramką, może potknąłby się o własne nogi, ale faul jest faul. Drugi karny. I pamiętajcie o tym, bo jak za tydzień my nie dostaniemy takich karnych i wtopimy przez to mecz, to płaczu będzie co niemiara.

odpowiedz
Tomo - 05.11.2019 / 00:11, *.t-mobile.pl

@grzesiek: Dokładnie, zgadzam się. Życzę Legii wszystkiego dobrego, ale akurat to zwycięstwo mnie nie cieszy. Karne powinny być.

odpowiedz
Pnd - 04.11.2019 / 16:55, *.play-internet.pl

Proste, że dwa karne w obu przypadkach przegrane pozycje graczy Legii ratowane są trzymaniem. Bądźmy obiektywni.

odpowiedz
Stop gamoniom - 04.11.2019 / 18:42, *.tpnet.pl

@Pnd : Na podstawie których przepisów? Co dokładnie jest w nich napisane? Wiesz o tym że przed tym sezonem zmieniły się niektóre przepisy i kilka konkretnych wytycznych (między innymi dotyczących gwizdania karnych) dla wszystkich sędziów w europie? Wypowiadać się w dzisiejszych czasach internetu to potrafi każdy tylko mało kto umie pomyśleć zanim coś napisze...

odpowiedz
zaba285 - 04.11.2019 / 16:35, *.lukman.pl

pierwsza sytuacja taka 50/50, ale wydaje mi się, że najpierw Rocha trafia w piłkę a ciągnięcie za koszulkę nic tu nie zmieniło. w drugiej sytuacji raczej karny, czy ciągnął mocno czy nie, liczy się sam fakt. dobrze, że arbitrzy widzieli to inaczej, mega głupota Jędrzejczyka

odpowiedz
Kuba - 04.11.2019 / 17:30, *.t-mobile.pl

@zaba285: Jędrzejczyk cały czas gra na pograniczu faulu, dziwię się, że sędziowie nie wlepiają mu więcej żółtych kartek. Różnica między nim a Pazdanem jest taka, że Łysy wygrywał pojedynki broniąc wślizgami, siłowo ale fair-play, a Jędza ciągnie rywali za koszulkę myśląc, że nie gwizdną.
No i nie gwiżdżą...

odpowiedz
L - 04.11.2019 / 19:44, *.vectranet.pl

@zaba285: Jak by ciągał go za koszulkę to koszulka nie była by przy ciele tylko przy garśći Jędzy tego nikt nie przyfilował.

odpowiedz
Vuko Won - 04.11.2019 / 16:29, *.t-mobile.pl

Tylko winni się tłumaczą

odpowiedz
Ja - 04.11.2019 / 17:35, *.play-internet.pl

@Vuko Won: powiedz to Tomaszowi komendzie

odpowiedz
Hej - 04.11.2019 / 16:01, *.t-mobile.pl

(1 ) - 6/10 powinien być karny
( 2 ) - 7/10 powinien być karny.
A swoją drogą, drużyna z dużymi aspiracjami, W tym przypadku Legia , grając przez 63 minuty przewadze jednego piłkarza. Nie może dopuszczać do takich sytuacji, i to w końcówce

odpowiedz
Ali - 04.11.2019 / 15:59, *.249.78

Czy uniemożliwił mu oddanie strzału? takiego jakby chciał oddać? na pewno :)

odpowiedz
Adi - 04.11.2019 / 15:54, *.orange.pl

Super sędziowanie. Nie dał się prowokacjom gospodarzy.

odpowiedz
Sputnik 44 - 04.11.2019 / 15:41, *.cyfrowypolsat.pl

Żadnych karnych nie było. Ludzie myślcie!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 04.11.2019 / 15:40, *.play-internet.pl

Czekam na podobną analizę "kontrowersji",gdy decyzje sędziego będą podejmowane na naszą korzyść.

odpowiedz
Ja85 - 04.11.2019 / 15:26, *.play-internet.pl

Gdybym byl sędzią to 1 sytuacje bym gwizdnął ale w 2 nawet nie chciałbym oglądać varu. Nawet sam piłkarz po strzale nie protestował że był faulowany i trzymanie za koszulke w niczym mu nie przeszkodziło.

odpowiedz
andreas - 04.11.2019 / 15:23, *.net.pl

od początku uważałem że karnego 2 z Jędzą nie ma vide m.in zachowanie Jankowskiego. Pierwszy karny fifty-fifty.

odpowiedz
MM - 04.11.2019 / 15:11, *.centertel.pl

Powinny być karne, ale cieszę się że ich nie było xd

odpowiedz
BIE(L)ANY - 05.11.2019 / 23:06, *.plus.pl

@MM: Nie powinno być karnych i cieszę się że sędziowie podjęli właściwe decyzje.

odpowiedz
Yorick - 04.11.2019 / 14:38, *.53.69

Wraca mi wiara w kibiców Legii, że można komentować obiektywnie. Sytuacje stykowe, ale faktycznie obie bliżej karnego niż nie.
Osobna sprawa, ze 'suma szczęścia równa się zero'. Legia też często jest krzywdzona przez sędziów. Trzeba odnotować ich pomyłkę w tym meczu i przełknąć, kiedy pomylą się na niekorzyść.
Jeszcze inna sprawa, czy Arka zasługiwała na jakiekolwiek punkty z przebiegu gry, przy posiadaniu 25%...

odpowiedz
Pacho - 05.11.2019 / 07:14, *.55.120

@Yorick: gdzie suma szczęścia? Żadne karne nie zniwelują kartkowania Legii a co gorsze pozwalania na brutalną grę przeciwnikom. Potem jakikolwiek dobry piłkarz pokroju VOO ucieka z Legii bo durnie w lidze sędziują a "eksperci" ich oceniają.

odpowiedz
Young - 04.11.2019 / 14:32, *.47.5

Bez dwóch zdań karny za zagranie Jędzy.

odpowiedz
autor - 04.11.2019 / 16:32, *.vectranet.pl

@Young: brednie

odpowiedz
Pomidor - 04.11.2019 / 14:27, *.telkab.pl

A po co ta dyskusja? Karnych nie było, wynik końcowy 0:1, to są fakty.
Równie dobrze Majecki by obronił 2 karne.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 04.11.2019 / 17:55, *.play-internet.pl

@Pomidor: Równie dobrze,jak Legii nie podyktują karnego,bo bramkarz i tak by mógł obronić?.Ja wiem,że każdy może mieć własne zdanie,lub opinię na właściwie każdy temat,to użyj choć odrobinę mądrych argumentów,a nie takie z doooopy.

odpowiedz
BIE(L)ANY - 05.11.2019 / 23:02, *.plus.pl

@FOREVER LEGIA: Z dupy to właśnie twoje wypociny wyszły. Dobrze napisał, karnych nie było, wynik 1-0 i po co to drążyć. 3 pkt nasze, a teraz następny mecz...

odpowiedz
tomiacab - 04.11.2019 / 14:26, *.235.183

Jak mam być obiektywny to dwa karetkę dla k.... ś..... się należały. Jaki sędzia nie gwizdał bym ani razu, ale p obejrzeniu var, w oby przypadkach faul. Najpierw z koszulkę ciągnie Rocha i tylko dzięki temu uprzedza swoją interwencją rywala. No i faul Jędzy kryty ciągnął ewidentnie z koszulkę to chyba każdy widział w powtórkach

odpowiedz
Adi - 04.11.2019 / 14:20, *.play-internet.pl

Karne dla Arki

odpowiedz
Bie /L /sko - 04.11.2019 / 16:17, *.vectranet.pl

@Adi: kolego. Zapomniałeś jeszcze o ośmiu karnych dla Wisły i dwóch dla Widzewa, jak nie trafią to powtórki. A teraz walnij się w czaszkę.

odpowiedz
Kuba - 04.11.2019 / 14:16, *.gov.pl

Jak dla mnie to pierwszego nie było, drugi był. Swoją droga powinno byc już 3:0 i spokój a taka gra na 1 z przodu i wieziemy wynik się zemści jeszcze nie raz.

odpowiedz
kiboL - 04.11.2019 / 14:15, *.67.24

2 karne dla Arki niestety

odpowiedz
BIE(L)ANY - 05.11.2019 / 22:57, *.plus.pl

@kiboL: Co ty pier..lisz. Przecież nie gwizdnął, to nie było. Co ty taki znawca wielki jesteś? To się zatrudnij i posędziuj. Główny nie gwizdnął, VAR nie zgłaszał więc po co te twoje słabe wypociny...

odpowiedz
Gizior - 04.11.2019 / 14:00, *.t-mobile.pl

Nie no... Nie róbmy jaj co za gupi tekst: "czy ciągnął cala siła" pfff bez przesady... Ja też uważam że nie było karnych ale wasze argumenty nie mają potwierdzenia w przepisach tak jak miało to miejsce w sytuacji z czerwoną kartka gdzie podaliscie punkty z regulaminu... Karne były by naciągane ale takie tłumaczenie na siłę i jeszcze wymyślanie do tego teorii jest dziwne :P

odpowiedz
Michal - 04.11.2019 / 13:55, *.chello.pl

Dla mnie dwa karne dla arki
Dobrze ze arbiter miał inne zdanie

odpowiedz
paulus71 - 04.11.2019 / 13:13, *.centertel.pl

A prezes Radomiaka jak zawsze swoje ;-)

odpowiedz
Antyberg - 04.11.2019 / 13:24, *.centertel.pl

@paulus71: dokładnie, z niego widać taki znawca jak z mysiej pi....y wór na mąkę!

odpowiedz
Artur - 04.11.2019 / 16:15, *.25.51

@Antyberg: oczywiscie...jaki znawca przeciez pan slawek nigdy nie sedziowal a ty jestes wybitnym aedzia miedzynarodowym prawda?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 04.11.2019 / 18:51, *.play-internet.pl

@Artur: A'propo ekspertów w C+,to był tam swojego czasu zatrudniony znany sędzia (chyba nawet międzynarodowy),niejaki Wit Żelazko.Jako ekspert od sędziowania,wyjaśniał kontrowersje,tlumaczył pomyłki sędziowskie,rzucał przepisami na lewo i na prawo.I tak trwała ta jego kariera w roli eksperta,dopóki afera korupcyjna zataczając coraz szersze kręgi,zahaczyła również i o Niego i stał się Witem Ż.To tak a'propo "ekspertów".

odpowiedz
Antyberg - 05.11.2019 / 19:16, *.centertel.pl

@Artur: proponuje przeczytac
https://legionisci.com/news/79371_Kontrowersje_Sluszne_decyzje_sedziow_w_Gdyni.html
Dziękuję, dobranoc obrońco pana Sławka.

odpowiedz