Legia Warszawa 95-87 King Szczecin

Woytek, vid. Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 7. kolejki PLK rozegranym w hali na Kole koszykarze Legii Warszawa wygrali z Kingiem Szczecin 95-87. Jest to drugie zwycięstwo podopiecznych Tanego Spaseva w obecnym sezonie. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają już w środę w Finlandii w ramach FIBA Europe Cup, a następnie pojadą do Gdyni na mecz z Arką.

Fotoreportaż z meczu - 52 zdjęcia Hugollka

Kowalczyk, Matczak, Michalak, Kiwilsza, Finke – taką piątką mecz rozpoczęli legioniści. Od początku wyróżniał się Michał Michalak autor aż 11 spośród pierwszych 13 punktów swojego zespołu. King szybko odpowiadał i w połowie pierwszej kwarty był remis 13-13. Utrzymana w szybkim tempie premierowa odsłona starcia przyniosła rezultat 25-25 i aż 16 „oczek" Michała Michalaka. Nowy zawodnik stołecznego zespołu rozegrał pełne dziesięć minut, ale podczas trwania jego odpoczynku zespół wciąż dobrze funkcjonował w ataku. Punktowali m.in. Filip Matczak i Jakub Nizioł. Po stronie przyjezdnych najlepiej spisywali się Jakov Mustapić i Paweł Kikowski – obaj po osiem punktów na swoim koncie. W połowie drugiej kwarty, po celnej "trójce" Dustina Ware'a szczecinianie znaleźli się na minimalnym powadzeniu i nie oddali go do samego końca pierwszej połowy meczu. Świetne minuty gry miał Dustin Ware, a czystych pozycji nie marnował Ben McCauley. W ostatniej sekundzie tej części gry z dystansu trafił Przemysław Kuźkow, ale to zespół prowadzony przez trenera Mindaugasa Budzinauskasa wygrywał na półmetku 49-48.

Wyśmienicie trzecią kwartę rozpoczął King - celne trójki McCauleya i Kikowskiego oraz wsad podkoszowego szczecinian spowodował, że na tablicy świetlnej pojawił się wynik 57-48 dla gości. Czas dla trenera Tane Spaseva niewiele pomógł – wciąż to King dyktował warunki zaliczając serię 12-0, która wyprowadziła go na prowadzenie 61-48. Niemoc legionistów przerwały celne rzuty osobiste Patryka Nowerskiego w połowie trzeciej kwarty. Warszawianie poszli za ciosem i zdobyli 11 „oczek" z rzędu niemal doprowadzając do remisu. Szczecinianie nie zamierzali oddawać prowadzenia i za sprawą skutecznego McCauleya i Mustapicia odparli ataki Legii i na czwartą kwartę wychodzili prowadząc 70-67.

Stołeczna drużyna wciąż jednak nie potrafiła odzyskać prowadzenia, które miała w pierwszej kwarcie. King ciągle był krok z przodu. Wysoka skuteczność gości nie ustawała, bardzo często czysta pozycja rzucającego kończyła się kolejnymi punktami dla przeciwników Legii. Warszawianie ambitnie gonili – celne rzuty za trzy Jakuba Nizioła i Drew Brandona oraz udany wjazd pod kosz i King wygrywał już tylko 81-78 na pięć minut przed końcem czwartej kwarty. Duch walki wśród wojskowych nie ginie: z wyskoku przymierzył Drew Brandon, a za trzy trafił Filip Matczak i na 133 sekundy przed końcową syreną Legia wygrywała 86-85. Emocjonująca końcówka poderwała z miejsc publiczność. Michał Michalak dał kibicom powody do wielkiej radości, bowiem po jego celnym rzucie z dystansu było 91-87 i 37 sekund gry. Nic już nie odebrało zwycięstwa gospodarzom. Wygrana 95-87 jest dla legionistów drugą w obecnym sezonie Energa Basket Ligi.

Zespół trenera Tane Spaseva nie ma chwili wytchnienia – już w najbliższą środę zmierzy się na wyjeździe z Katają Basket w ramach FIBA Europe Cup, a w kolejną niedzielę w Gdyni zagra z Asseco Arką.

PLK: Legia Warszawa 95-87 King Szczecin
Kwarty: 25-25, 23-24, 19-21, 28-17