Radość legionistów po zdobyciu bramki - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia Warszawa 5-1 Górnik Zabrze

Zagrali na piątkę!

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Drugi raz z rzędu Legia zachwyciła grą na własnym stadionie. Po okazałym zwycięstwie nad Wisłą Kraków, tym razem srogie lanie na Łazienkowskiej przyjął Górnik, który wyjechał do Zabrza z bagażem pięciu goli. Bramki dla legionistów zdobyli Paweł Wszołek (dwie), Arvydas Novikovas, Paweł Bochniewicz (samobój) oraz Jarosław Niezgoda. Dzięki zwycięstwu 5-1 "Wojskowi" obronili pozycję lidera tabeli.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy zepchnęli przeciwników do głębokiej defensywy. W 6. minucie spotkania było blisko, aby bramkarza Górnika skapitulował po raz pierwszy. Po dośrodkowaniu ze skrzydła głową z bliskiej odległości strzelał Paweł Wszołek, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Martin Chudy. Przewaga Legii była nie do podważenia, jednak brakowało potem groźnych strzałów. Kwadrans po pierwszym gwizdku kilkukrotnie przebudzili się górnicy, którzy przeprowadzili szybkie kontry skrzydłami. Wkrótce okazję miał Luquinhas. Brazylijczyk doszedł do spadającej piłki i miał okazję oddać mocne uderzenie, jednak niestety dosyć mocno skiksował.

Wreszcie w 28. minucie Legia objęła zasłużone prowadzenie. Wszystko rozpoczęło się od bardzo dobrej interwencji w obronie Mateusza Wieteski, który zablokował piłkę zmierzającą do bramki gospodarzy. Za moment ruszyła kontra, którą rozprowadził w środku pola Luquinhas. Pomocnik rozegrał akcję do Wszołka, a ten bez zastanowienia wpadł w pole karne przeciwnika. Jego strzał został w niefortunny sposób zablokowany przez Pawła Bochniewicza, że ostatecznie zaskoczył bezradnego Chudego. Do końca pierwszej połowy obraz gry nie zmieniał się. Gracze Aleksandara Vukovicia atakowali wieloma piłkarzami i w efekcie często gościli pod polem karnym zabrzan. Większość ich akcji kończyła się jednak na zablokowaniu strzału przez jednego z obrońców gości.

Po zmianie stron Górnik starał się szybko odpowiedzieć, ale jego ataki były rozbijane przez gospodarzy. Z kolei podopieczni Vukovicia tylko czekali na to, aż zabrzanie nieco bardziej się otworzą, żeby przeprowadzić kolejną szybką kontrę. W 54. minucie Legia za sprawą Bochniewicza zdobyła drugiego gola. Obrońca Górnika w niefortunny sposób zablokował piłkę po dośrodkowaniu od Artura Jędrzejczyka i pokonał zdezorientowanego Chudego. Kolejne trzy minuty były zabójcze dla przyjezdnych, którzy dostali kolejne dwa gole. Najpierw po raz drugi na listę strzelców wpisał się Wszołek. Pomocnik wykończył akcję Luquinhasa, który w sytuacji sam na sam okiwał Chudego, lecz zbyt daleko wypuścił sobie piłkę, co w porę zdołał uratować letni nabytek Legii.

Chwilę potem futbolówkę do siatki wpakował Novikovas. Z szybką akcją skrzydłem ruszył Wszołek, w porę odegrał do Niezgody, który wypatrzył Novikovasa. Litwin nie zastanawiał się długo i huknął mocno lewą nogą i przy odrobinie szczęścia mógł za moment cieszyć się ze swojego trafienia. Niespełna po godzinie gry... mamy piątą bramkę! Cała akcja została rozprowadzona jak po sznurku, a sfinalizował ją precyzyjnym strzałem niezawodny Jarosław Niezgoda. Górnik jednak nie załamał się i starał zdobyć chociaż honorową bramkę. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry ta sztuka wreszcie im się udała. Po zamieszaniu w polu karnym i niefortunnym piąstkowaniu przez Radosława Majeckiego dobrze odnalazł się Przemysław Wiśniewski i półwolejem zaskoczył golkipera z Warszawy.

W 83. minucie z dobrej strony pokazał się debiutujący Kacper Kostorz. Pomocnik Legii zbiegł z piłką z prawego skrzydła i z jego próbą poradził sobie bramkarz Górnika. Za moment goście zdołał ponownie pokonać Majeckiego, lecz po wideowertyfikacji VAR sędzia słusznie odgwizdał pozycję spaloną Igora Angulo. Ostatni kwadrans w wykonaniu Legii nie był już tak atrakcyjny jak pierwsze kilkadziesiąt minut, jednak najważniejsze są trzy punkty i kolejne okazałe zwycięstwo przed własną publicznością.

Ekstraklasa
15. kolejka
#LEGGÓR
18445
Warszawa
9.11.2019
17:30
Legia Warszawa
Górnik Zabrze
Legia Warszawa
5-1
Górnik Zabrze
28' Wszołek
53' Bochniewicz (s)
55' Wszołek
57' Novikovas
63' Niezgoda
(1-0)
Wiśniewski 75'
1 Radosław Majecki
55 Artur Jędrzejczyk
5 Igor Lewczuk
4 Mateusz Wieteska
14 Michał Karbownik
22 Paweł Wszołek
7 Domagoj Antolić 59'
24 Andre Martins
82 Luquinhas 61'
18 Arvydas Novikovas
11 Jarosław Niezgoda 76'
33 Radosław Cierzniak
8 Walerian Gwilia 59'
16 Luis Rocha
23 Salvador Agra
29 Marko Vesović
30 Kacper Kostorz 76'
39 Maciej Rosołek 61'
41 Paweł Stolarski
44 William Remy
Martin Chudy 84
Boris Sekulić 3
Przemysław Wiśniewski 2
Paweł Bochniewicz 5
Erik Janża 64
69' Kamil Zapolnik 19
39' Filip Bainović 44
Szymon Matuszek 22
58' Łukasz Wolsztyński 10
Jesus Jimenez 9
Igor Angulo 17
Tomasz Loska 1
Adam Orn Arnarson 4
58' David Kopacz 7
Ishmael Baidoo 11
Michał Koj 14
Juan Bauza 18
69' Daniel Ściślak 20
Piotr Krawczyk 21
39' Mateusz Matras 23
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović, Marek Saganowski
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Mateusz Dawidziuk
Masażyści: Paweł Bamber, Marcin Bator, Michał Trzaskoma
Trener: Marcin Brosz
Asystent trenera: Marek Kasprzyk
Kierownik drużyny: Krzysztof Skutnik
Lekarz: Zbigniew Kwiatkowski
Masażyści: Bartłomiej Spałek, Sebastian Jagiełło
Sędziowie
Główny: Mariusz Złotek
Asystent: Radosław Siejka
Asystent: Jakub Winkler
Techniczny: Albert Różycki
REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (154)

+dodaj komentarz
Tomek Mokotów - 13.11.2019 / 08:44, *.play-internet.pl

Generalnie wszystkie mecze z czołówką do tyłu a z ogórkami do przodu.

Z czego jesteście zadowoleni? Że gdy Legia ostatnio daje ciała to tylko tym ciutkę lepszym?
Naprawdę?

Nie krytykowałem Vuko jak przegrywał z Rangersami i nie będę chwalił za zwyciestwa z najgorszymi drużynami w lidze.

Widać postęp w taktyce ale tu pada wciąż te same pytanie: my coraz lepsi czy rywale tacy słabi?

Testem na postęp będzie zwycięstwo z Pogonią, Śląskiem, zwycięstwo rezerwami z Łęczną a potem ostry rewanż na Piaście.

Wtedy zobaczymy. A na razie można jedynie być zadowolonym z coraz większej ilości polskich piłkarzy w składzie. W dodatku młodych.

odpowiedz
PLK - 13.11.2019 / 23:20, *.cyfrowypolsat.pl

@Tomek Mokotów: przypominam tylko że z tymi "ogórkami" jakoś nikt nie wygrywał w takich rozmiarach jak nasi chłopcy!!! Raczej były to wymęczone jednobramkowe zwyciestwa albo remisy!!! Zresztą w naszej lidze ci "ciutkę lepsi" po trzech kolejkach mogą być tymi ciutkę gorszymi, prawda??? Więc raczej ochłoń kolego i ciesz się że forma idzie w górę a trener potrafi wyciągnąć odpowiednie wnioski!! Już kiedyś pisałem że początki Vuko i jego decyzje personalne to był po prostu SKANDAL!!! Ale widać że chłop ma klepki odpowiednio poukładane i rozwija się jako trener!!! Zresztą taktycznie też wygląda to dużo lepiej niż na poczatku!!! TYLKO LEGIA BRACIA!!!!

odpowiedz
Tomek Mokotów - 14.11.2019 / 10:00, *.play-internet.pl

@PLK:

Niewiele ci trzeba do szczęścia...

Wystarczy zwycięstwo z ogórkiem wyżej niż inne ogórki z nim wygrały...
Jeśli przegramy z Pogonią to jaki będzie miał znaczenie rozmiar zwycięstwa nad Wisłą Kraków?

Ja wiem, że w internecie każdy może ale za dużo tu skrajnie emocjonalnych opinii już po 3-4 meczach.

Styl? Z Wisłą czy Górnikiem? Nie ma znaczenia jeśli przegrają następne mecze. Miałby znaczenie jakbyśmy mieli już parę punktów przewagi.

Widzisz, są rzeczy ważne i ważniejsze ale na tym trzeba się znać albo użyć logiki, nie emocji. Styl Legii za Czerczesowa był okropny ale skoro wygrywali mecz za meczem to było ok.I wtedy nawet klęska z Niecieczą nie zrobila na nas, kibicach Legii, wrażenia.
Niestety wysokie wygrane teraz robią wrażenie, mocno nieadekwatne do sytuacji.
Jest lepiej ale tylko poprawnie. Czyli jak na standardy Legii wciąż słabo.

Powtórzę: Pogoń, Śląsk minimum 4 pkt.po dobrej grze. Wtedy będzie można stwierdzić, że jest widocznie lepiej albo nawet dobrze.

PS. Jedyne co naprawdę cieszy to spadająca ilość wpisów od troglodytów w stylu "Vuko won" albo "Vuko-pinokio".

odpowiedz
PLK - 14.11.2019 / 14:51, *.plus.pl

@Tomek Mokotów : jeżeli uważasz że Górnik i Wisła są takimi ogórkami to sprawdź wyniki tych mocarzy ze Szczecina i Wrocławia z tymi ogórkami... Podpowiem Ci że z Górnikiem zremisowali a z Wisłą wymęczyli po 1:0.... Czyli najbliższe mecze też nie będą żadnym wykładnikiem formy.. A do szczęścia to brakuje mi powrotu mistrza i pucharu na Łazienkowską... Cieszy mnie coraz lepiej funkcjonujący środek pola.... No i gra do końca bez względu na wynik.. Przypomina mi to tą Legię z lat 90-tych gdzie 3, 4, 5:0 przy Ł3 to była normalka....
Pozdro...

odpowiedz
Rozbawiony - 11.11.2019 / 23:15, *.t-mobile.pl

Przeczytałem wpisy Jerza z Potoku oraz Śaskiej Kępy .Panowie-szacun!Bardzo fajnie przeczytać na tym forum intelektualną polemikę -choć niestety w końcowej wypowiedzi Saska Kępa wyszedł z roli,jaką usiłuje przybierać i troszkę "zburaczal".....no i zbyt często pisze o "wzbudzaniu smiechu".
Ale obaj użyliście słownika wyrazów obcych co może zaimponować ))))))!!!

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 12.11.2019 / 10:33, *.chello.pl

@Rozbawiony: Jaja sobie robisz z poważnych ludzi.Ale cię rozumiem-sam miałem ochotę zakpić po przeczytaniu tych tekstów!

odpowiedz
Ibis - 12.11.2019 / 20:07, *.chello.pl

@kibic Legii od zawsze:
Mam świeżo w pamięci Twoje dość kontrowersyjne posty. Dlatego zalecam zwykłą ostrożność w chęci kpienia z opinii innych, czyli tych którzy nie tak ochoczo i często powołują się na kibicowski legionowy rodowód.
[Poniał aluzję?!]

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 13.11.2019 / 15:47, *.chello.pl

@Ibis: A kto ty jesteś,żeby wydawać mi "zalecenia" ? Co do tych "kontrowersyjnych " wg ciebie postów to możesz sobie oceniać,jak chcesz,bo to wolny kraj/jeszcze/ i każdy ma prawo do swoich opinii.

odpowiedz
Ibis' - 13.11.2019 / 18:23, *.chello.pl

@kibic Legii od zawsze:
No właśnie; otóż sam sobie odpowiedziałeś na własne pytanie.
Teraz chyba rozumiesz, że nie jest przyjemnie z krytykującego zmienić się niespodziewanie w krytykowanego. Gdyby jeszcze przemawiały za tym argumenty merytoryczne, a nie chęć zaistnienia na tym portalu za wszelką cenę (bo sprawia Tobie to frajdę?)

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 14.11.2019 / 09:01, *.chello.pl

@Ibis': Znasz takie stare powiedzenie - "przyganiał kocioł garnkowi a sam smoli" ? Odnoszę wrażenie ,że zarzucasz mi to,co sam robisz!
Ale - powtarzam - każdy ma prawo,tylko po co to robisz?Czyżby to ta frajda,o której wspomniałeś?

odpowiedz
antek - 11.11.2019 / 12:35, *.chello.pl


Prawdziwy test Szczecin,Wrocław,Lubin,u siebie za czeli grać,co cieszy
Kielce i Płock tych ostatnich muszą ro..........................................jak i piewszych dobrze będzie nie płakać LEGIA TO MY

odpowiedz
pity@o2.pl - 11.11.2019 / 08:51, *.inetia.pl

Saska Kępa zmień pieluchę

odpowiedz
Farme(L) - 11.11.2019 / 08:47, *.bridgefibre.net

Nie ważne, ogóry czy nie... Tak Legia powinna grać.
Brawo za zwycięstwo w dobrym stylu....
Nie ma co popadać w euforię, ale wszystko zaczyna wygladać dobrze.

odpowiedz
Krzysiek - 10.11.2019 / 23:04, *.centertel.pl

Brawo Legia !

odpowiedz
Legionista - 10.11.2019 / 21:38, *.play-internet.pl

Gdzie są krytycy Vuko? Mega podoba mi się że daje dużo pograć młodym :) na Karbowniku to kilka baniek euro się zarobi

odpowiedz
Darek - 10.11.2019 / 18:51, *.t-ipconnect.de

Bardzo dobra gra Legii i bardzo ladny wynik.Brawo Legia.Tak trzymac.Az chcialo sie ogladac.

odpowiedz
Semper Fidelis - 10.11.2019 / 17:54, *.glasoperator.nl

Gdzie teraz są AntyVuko i AntyPudle?
Legia znów zwycięża...
Znów budzi postrach...
Znów z agresja i polotem...
Może jednak tam na gorze ktoś ma o tym większe pojęcie niż się wszystkim by zdawało...
Brawo Vuko!
Brawo Miodek...
Ze wytrzymał presję kryzysu i nie zwolnił Vuko.
Mocno Legia!!!!!!

odpowiedz
dino - 11.11.2019 / 08:55, *.vectranet.pl

@Semper Fidelis:
3 przerabane europuchary mistrzostwo w Gliwicach puchar Polski w Gdańsku takich rzeczy jak system biletowy czy tablica nie licze za to wygrali z druzynami z grupy spadkowej i juz ave Miodek? Chłopie ten facet nie ma 50 tys na tablicę niepodległości a ty wierzysz że zbuduje nam tu potęgę

odpowiedz
Czy teraz już w końcu - 10.11.2019 / 15:31, *.centertel.pl

Dla nas liczy się tylko mistrzostwo ? Czy jednak Pudel i Vuko won ?

odpowiedz
dino - 11.11.2019 / 09:01, *.vectranet.pl

@Czy teraz już w końcu :
To co ostatnio gramy to zasługa Wszolka który przyszedl do nas za darmo gdyby trzeba bylo wysuplac jakies śmieszne 100 tys euro to pudla nie byłoby stac on nawet 50 tys na tablice 100 lecia niepodległości nie ma

odpowiedz
dino - 10.11.2019 / 12:59, *.amazonaws.com

Z Wszólkiem złapali oddech może wzmocnili sie mentalnie, wiadomo, Polak rodak tacy głownie powinni być sprowadzani, boje sie, żeby to sie szybko tylko nie skończyło

odpowiedz
Tmr - 10.11.2019 / 12:59, *.t-mobile.pl

Dziekanowski jak zwykle chaotyczny w cf. Vuko go zeżarl.

odpowiedz
Rozbawiony - 10.11.2019 / 12:52, *.t-mobile.pl

Zastanawia mnie fakt,ze od czasu,kiedy Legia wygrywa zamilkł dyżurny malkontent,używający nicka "Saska Kępa" oraz drugi z Tarchomina ...Czyżby byli zawiedzeni zwycięstwami klubu, któremu FALSZYWIE kibicujac?

odpowiedz
olew - 10.11.2019 / 12:58, *.vectranet.pl

@Rozbawiony: no nie jest łatwo teraz krytykować Legię, więc trzeba przeczekać, może coś przegramy i wtedy...

odpowiedz
lhm - 10.11.2019 / 15:50, *.vectranet.pl

@olew:
Ze zwycięstw każdy się cieszy. A to, że ktoś krytykuje, nie oznacza, że nie kibicuje. Wprost przeciwnie - to znaczy że serce boli kibica kiedy widzi jak się marnuje potencjał Legii. Ja też krytykowałem Vuko za przegrane w żenującym stylu mistrzostwo, za bezsensowne mieszanie składem na początku sezonu, za stawianie z uporem osła na Sanogo a potem Kulenovicia, za jego pychę i nieumiejętność okiełznania "gwiazd" typu Medeiros czy Carlitos.
Teraz nie ma za co krytykować bo Vuko wreszcie robi to co powinien od początku. Ustalił podstawową jedenastkę i piłkarze wreszcie z grubsza wiedzą kto na jakiej pozycji gra i zaczynają się rozumieć. Druga rzecz - grają faktycznie najlepsi. To są podstawy i Legia powinna tak grać od początku sezonu. Mimo osłabień Legia ma wciąż zdecydowanie najmocniejszy skład w ekstraklasie. Pytanie tylko jak długo ta sielanka potrwa, tzn. czy Vuko dojrzał i zmienił się trwale czy też za chwilę znów obrośnie w piórka i zacznie kombinować...

odpowiedz
Yorick - 10.11.2019 / 17:45, *.orange.pl

@lhm:
A nie przyszło Ci na myśl, że gdyby Vuko robił tak jak Ty proponujesz, to Legia byłaby w innym miejscu, ale bliżej środka tabeli?

odpowiedz
Jerz z Potoku - 10.11.2019 / 18:24, *.chello.pl

@Rozbawiony:
Nie sądzę, aby @Saska Kępa(L) i "ten drugi" byli zawiedzeni aktualnym zdecydowanym progresem sportowym drużyny Legii. Szczególnie prażanin kibicuje jak potrafi, również jego komentatorka jest wprawdzie dość osobliwa (typu: notoryczne wkłady do koszulek piłkarsko podobnych), ale można doszukać się w niej autentycznej kibicowskiej troski o obecne i przyszłe losy klubu i jego pierwszego zespołu. Bywało, że ja również dość szorstko polemizowałem z rzeczonym fanem, ale nasze wzajemne utyskiwania dotyczyły głównie okresu ostatnich trzech fatalnych lat przy Ł3. Cóż, było, mam nadzieję minęło, a bieżąca sportowa rzeczywistość powinna skłaniać tych najbardziej zagorzałych i skrajnych w wyrażaniu emocji do większej powściągliwości i kibicowskiej tolerancji...
Ps.: jestem przekonany, że Twoje domniemanie o "fałszywym kibicowaniu" ww. jest kompletnie nietrafione i krzywdzące. Pamiętaj Kolego, że przywiązanie do barw klubowych każdy ma prawo manifestować na swój sposób. A uogólnianie powyższego, nigdy do niczego dobrego nie doprowadziło.
Tolerancyjne serdeczności, również dla pozostałych aktywnych forumowiczów !

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 10.11.2019 / 19:41, *.t-mobile.pl

@Rozbawiony: Jarasz się zwycięstwem 5-1 nad Górnikiem, który nie potrafi wymienić w jednej akcji 4-5 celnych podań? Jaraj się. Twoje święte prawo. Przypominam tylko, że to jest 5-1 w jednej z najsłabszych lig w Europie, czyli polskiej, pożal się Boże, Ekstraklasie. Wszystko weryfikują europejskie puchary, a w nich jest jak jest: od kilku lat jest tak, że wakacje się nie kończą a nas już nie ma w eliminacjach.

Jestem realistą, a nie malkontentem. Oglądam również mecze zagranicznych lig i widzę jaki poziom dna i trzech metrów mułu, który prezentują produkty piłkarskopodobne szumnie mieniące się piłkarzami naszej Legii. Nieprzypadkowo jesteśmy wicemistrzem w jednej z najsłabszych lig w Europie. Ale tak jak wcześniej napisałem: jarasz się zwycięstwem nad Wisłą czy Górnikiem? Twoje święte prawo. Tak jak moim prawem jest pisać to, co myślę o poziomie gry produktów piłkarskopodobnych. Pozdrawiam.

odpowiedz
Anna - 10.11.2019 / 21:17, *.127.252

@lhm: Bredzisz. Jesteś nielogiczny.

odpowiedz
lhm - 10.11.2019 / 21:55, *.vectranet.pl

@Yorick: Nie, nie przyszło.
Gdyby nie robił szkolnych błędów i wykorzystał choć w 3/4 potencjał drużyny, Legia powinna zdobyć mistrzostwo, a teraz grać w pucharach i być liderem ekstraklasy.

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 10.11.2019 / 22:21, *.t-mobile.pl

@Jerz z Potoku: Napisałeś: "Cóż, było, mam nadzieję minęło, a bieżąca sportowa rzeczywistość powinna skłaniać tych najbardziej zagorzałych i skrajnych w wyrażaniu emocji do większej powściągliwości i kibicowskiej tolerancji...".

Ustawiasz się na pozycji arbitra elegantarum i nieudolnie (groteskowo, wzbudzając u mnie śmiech) próbujesz recenzować m.in. mnie zarzucając mi rozemocjonowanie. Od ładnych kilku lat w ogóle się tymi jasełkami boiskowymi które odstawiają produkty piłkarskopodobne, nie emocjonuję. Po prostu mam z tego ubaw, bo zwyczajnie szkoda nerwów na nich. Pozdrawiam.

odpowiedz
lhm - 10.11.2019 / 23:23, *.vectranet.pl

@Anna:
Brawo! U ciebie za to widzę żelazną logikę. No, cóż.... muszę się jeszcze wiele nauczyć.

odpowiedz
Jerz z Potoku' - 10.11.2019 / 23:26, *.chello.pl

@Saska Kępa (L):
I cóż ja mogę Tobie odpisać na takie kibicowskie dictum acerbum ? Chyba tylko to, że gdybyś wreszcie zechciał ograniczyć dominujący u Ciebie pierwiastek narcystyczny, to byś załapał, że owo wydumane "rozemocjonowanie" nie dotyczyło, bo nie mogło, ani Twojej osoby, ani tym bardziej @Rozbawionego. Jak już wspomniałem - "zarzut" wyssany z palca lub jak kto woli skuszony efekt fałszywie urażonego ego.
Pomimo to, koncyliacyjne serdeczności

odpowiedz
Saska Kępa (L) - 10.11.2019 / 23:35, *.t-mobile.pl

@Jerz z Potoku': Nie pal głupa, że nie wiesz o co kaman. Zgrywasz arbitra elegantarum, rzekomo koncyliacyjnego człowieka, ale Twój pech, że mam dobrą pamięć i doskonale pamiętam jak kilka miesięcy temu pisałeś, żebym przestał tutaj komentować. Więc nie zgrywaj teraz tolerancjonisty i koncyliacyjnego człowieka, bo nim nie jesteś. Pozdrawiam.

odpowiedz
Janko - 10.11.2019 / 12:46, *.play-internet.pl

Odidja przyszedł z Championship, Wszołek przyszedł z Championship. Czy tam polskie kluby powinny zwrócić swoją uwagę, zamiast na Bałkany i i 3/4 ligę hiszpańską? Oby!
Wyobraźcie sobie gdyby w jakimś polskim klubie grał Grosicki, wiadomo że gość ma mankamenty i wymagania, ale to wciąż reprezentant i robiłby różnicę. Nie miałbym nic przeciwko gdybyśmy wzorowalu sie na drugiej klasie rozgrywkowej z Anglii. Taki poziom powinniśmy osiągnąć.

odpowiedz
eth - 10.11.2019 / 12:53, *.tpnet.pl

@Janko: akurat kto by do Ekstraklasy nie przyszedł z Hiszpanii to robi dużą różnicę in plus :)

odpowiedz
Pinokio - 10.11.2019 / 13:55, *.vectranet.pl

@eth: poza Carlitosem, był za słaby na Legię dresiarza.

odpowiedz
Andre (L) - 10.11.2019 / 14:46, *.centertel.pl

@Pinokio: byl dobry ale nie byl gwiazdorem, a za takiego sie uważał. jak myślisz czemu nie gral u Sa Pinto? Czy zaprowadzil nas w zeszłym sezonie do pucharów? Robil tak zwana roznice w tych meczach ???
A gral w meczach z ogorkami ktorych nazwy nawet nie pamiętam...

odpowiedz
olew - 10.11.2019 / 12:31, *.vectranet.pl

Dobry, żywy, interesujący mecz, z Wisełką to było z manekinami, natomiast Górnik grał, nawet po przerwie się rzucił na nas... Mam żal do Vuko za przegranie Europy, ale mam też szacunek za obecną kreację. Malutki Brazylijczyk jest fantastyczny i ma dobrą pozycję na boisku , nasza pomoc jest bezkonkurencyjna w lidze; coraz częściej grają młodzi i grają ładnie . Vuko nie jest przywiązany do dobrego, chce być lepszy. To jest fajne. Mamy nawet kogo sprzedać ( i to są reprezentanci ! ). Aż się boję, że to tak dobrze wygląda...

odpowiedz
pol - 10.11.2019 / 12:08, *.chello.pl

vuko - pinokio
Naiwniacy się cieszą z chwilowej chwały nieudacznika pinokia.
A w gdyni nie podyktowano dwóch ewidentnych karnych dla śledzi .............i byłby znowu klops........mało brakowało.
Wygrali trzy mecze z drużynami broniącymi się przed spadkiem,plus czwarty LEDWO LEDWO z trzecioligowcem,który ostatnie 15 minut siedział na nich niczym Barcelona.

odpowiedz
autor - 10.11.2019 / 13:42, *.vectranet.pl

@pol: ewidentnie to pierdzielisz bzdury, zadnych karnych nie bylo arkowcu

odpowiedz
:D - 10.11.2019 / 14:32, *.axaubezpieczenia.pl

@pol: pinokio :D a ty ciastek ze shreka

odpowiedz
Kibic - 10.11.2019 / 09:49, *.centertel.pl

Tragedia. Nie da się tego oglądać. Vuko do zwolnienia. Po co nam taki Wszołek. Antolic do rezerw. To do malkontentów. A poważnie to wreszcie dobrze się naszą Legie ogląda, a co ważniejsze idą za tym punkty. Nawet w meczu z Arką 4-5 mogło być z przodu, brakowało tylko trochę precyzji i szczęścia. Z Luquinhasem trzeba popracować nad strzałem, jakby Wszołek nie pobiegł za nim to mogło by być różnie. Ogólnie umiarkowany optymizm i oby dalej szło to w dobrym kierunku

odpowiedz
Rafal - 10.11.2019 / 09:13, *.play-internet.pl

Tak Legia powinna grać nawet gdy wygrywa 3:0 isc po kolejne bramki, przynajmniej w naszej e klapie! Chlodne głowy sie przydadzą na ten moment niczego nie wygraliśmy,wyznacznikiem tej drużyny będą eliminacje do pucharów. Oby Mioduski za bardzo nie przeszkadzał zima.

odpowiedz
jarekk - 10.11.2019 / 08:43, *.metrointernet.pl

Piątka z minusem

odpowiedz
hawryl74 - 10.11.2019 / 08:31, *.virginm.net

Brawo Legia !!! Trzymać tak dalej a o Mistrza będę spokojny. Wygrywać tak zdecydowanie i reszta ligi znowu zacznie trzęść portkami przed każdym meczem z nami, tak jak za dawnych czasów.

odpowiedz
Mr T - 10.11.2019 / 08:09, *.mm.pl

Brawo! Oby tak do zimy. Pozbyć się balastu w postaci Philipsa, Agry i Nagya, a w zamian wziąć kogoś na lewe skrzydło i mamy autostradę po mistrza.

odpowiedz
zduneq - 10.11.2019 / 15:34, *.play-internet.pl

@Mr T: Żebyś się nie zdziwił czasem jak nagle jeden albo drugi wskoczy do składu i będzie robił różnicę

odpowiedz
RMFC - 10.11.2019 / 07:29, *.tpnet.pl

Co teraz na temat Wszołka mówią wszyscy, którzy krytykowali ten transfer? Gość od debiutu w Gliwicach w każdym meczu kreuje sytuacje, strzela albo asystuje. To jest prawdziwe wzmocnienie. Brawo Paweł

odpowiedz
Paul - 10.11.2019 / 07:02, *.t-mobile.pl

Halo halo
Nie widać Tych wszystkich co jechali po trenerze... co jest z Wami Panowie? Ciężko odszczekać publicznie hejt wylany na Vuko?

odpowiedz
;] - 10.11.2019 / 09:35, *.axaubezpieczenia.pl

@Paul: Pewnie że ciężko ;] Amator który zrobił 100 razy więcej niż ci niby profesjonaliści za ciężki hajs.

odpowiedz
Brawo - 10.11.2019 / 10:46, *.vectranet.pl

@;] : przegrał PP, mistrzostwo i odpadł z LE.. rzeczywiście dużo zrobił.

odpowiedz
Radek - 10.11.2019 / 11:31, *.tpnet.pl

@Paul: A dlaczego coś odszczekiwać, na własne życzenie odpadł z eliminacji do Pucharów, odsunął Carlitosa, wystawiał Kule, meczu z piastem, czy wisłą Płock nie dało się oglądać. Jak Legia dostawała łomot to trzeba było krytykować, jak gra w końcu w piłkę należy chwalić. Niech jeszcze zaczną wygrywać z drużynami z pierwszej 8. Następna Pogoń - pożyjemy zobaczymy.

odpowiedz
pol - 10.11.2019 / 12:02, *.chello.pl

@Paul:
vuko - pinokio.............chwila chwały ,a w gdyni by przegrał ,jakby sędzia uznał dwa prawidłowe karne dla śledzi.
Nie bądź naiwnym dzieckiem,któremu na chwilkę podrzucili pod nos ochłap czekoladki

odpowiedz
:D - 10.11.2019 / 14:39, *.axaubezpieczenia.pl

@Brawo: Mistrzostwo musiał przegrać i to było pewne. Legia szorowała brzuchem pod dnie finansowym. Vuko debiutant przegrał który przejął drużynę w opłakanym stanie? czy banda decydentów i profesjonalni fachowcy rodem z usterki przesrali sezon?

odpowiedz
Ma(L)ec - 10.11.2019 / 03:02, *.play-internet.pl

Od kilku spotkań jednym z najlepszych zawodników w Legii jest Antolic, który potrafi zagrać prostopadłe podanie i nareszcie gra piłki do przodu

odpowiedz
Rado - 10.11.2019 / 00:04, *.com.pl

Porażka = 300 komentarzy
Wysoka wygrana (kolejna) = 67 komentarzy
Jednym słowem, łatwiej narzekać i jechać po całości, niż chwalić i się cieszyć...

odpowiedz
mrsn - 10.11.2019 / 09:26, *.axaubezpieczenia.pl

@Rado: normalka zresztą połowa co tu szczeka to jakieś wieśnioki z k6 lub innego syfu

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 10.11.2019 / 11:18, *.amazonaws.com

@Rado: Od ile late jestes Polakiem ?? Nie wiesz ze jestesmy mistrzami swiata od marudzenia i narzekania ??

odpowiedz
pol - 10.11.2019 / 11:58, *.chello.pl

@Rado: ................Bo to,że wygrywają ,to naturalna rzecz.
TO JEST LEGIA ,A NIE JAKAŚ aMICA.
To,co robili przez PRAWIE CAŁĄ rundę i poprzednie CAŁE dwa sezony szkalowało nasz klub.
Chańbili L-kę.
I większość z nas nie godzi się na takie zeszmacenie,dlatego człowieka nerw bierze.
Tak już jest ,że człowiek zwraca bardziej uwagę na coś nienaturalnego (notoryczne porażki Legii w GÓWNIANYM stylu) , niż na coś,co naturalnie powinno mieć miejsce.
Tak było,jest i będzie.
NIE DLA CHAŃBIENIA NASZEGO KLUBU.
Pomimo porażek i pojechania tekstami na kopaczy ,prezesinę i trenerzynę nadal po minięciu nerwów jestem z tym klubem.
Skąd wiesz ,że przy tych miernotach i trenerze pinokiu to nie była chwila chwały?
W gdyni wcale tak różowo nie było -prawdopodobnie przegraliby ,gdyby sędzia sędzia podyktował dwa słuszne karne dla śledzi.
To ,że Legia teraz wygrywa to już automatycznie ma dobrego prezesa?
Już dla ciebie to git człowiek,bo nasz klub odniósł trzy zwycięstwa?
Dlaczego teraz o nim nie piszesz ,że jest do doopy???

odpowiedz
Yorick - 09.11.2019 / 23:49, *.orange.pl

Nie byłem przekonany do Luquinhasa na 10, ale myliłem sie.
A co do reszty upieram się przy swoim.
Na 9 tylko Niezgoda. Kante fajny gość, ale nie na atak i nie do Legii. Będzie 3. napastnikiem jak wróci Sanogo.
Podstawa: powrót Jędrzejczyka na środek obrony. Wieteska out.
Cafu po powrocie musi grać. Pytanie za kogo bo Antolic i Martins obaj robią super robotę.

odpowiedz
lhm - 10.11.2019 / 16:06, *.vectranet.pl

@Yorick:
Weź ty już się odczep od Kante. Gość robi kawał dobrej roboty i przy tym nie gwiazdorzy. Sanogo wg ciebie jest lepszy??? Ręce opadają.
Co do Wieteski zgoda - to chodząca bomba zegarowa. Luquinhas jako dycha idealny. Tylko w meczach z "drwalami" powinien mieć za sobą "ochronę" w postaci Cafu albo jeszcze lepiej Remy'ego jak wyzdrowieje.

odpowiedz
Wolfik - 09.11.2019 / 23:15, *.mm.pl

Fajnie się to oglądało. Cieszy wynik, cieszy też fakt, że kolejny młody zawodnik oswaja się z ligą. Oby tak dalej. Dla mnie każde zwycięstwo z Hanysami (z racji arbajtu) ma wartość bezcenną. Brawo drużyna.

odpowiedz
Matt - 09.11.2019 / 23:08, *.tpnet.pl

Luquinhas może i nie ma za wysokich liczb na koncie, ale wydaje mi się, że przesunięcie go na 10, to najważniejsza decyzja w tym sezonie. Legia od dawna pokazywała, że ma potencjał. Niby każdy solidny, ale jakoś tak para szła w gwizdek i te mecze były w kratkę. Teraz wreszcie mamy kreatora gry, którego nie było od Vadisa. OK poziom jednak inny, ale nie wiem czy Luquinhas niebawem nie przeskoczy Guilherme. W TV dzisiaj narzekali, że gościu ma fatalny strzał. To chyba też będą musieli odszczekać. Jak raz mu siądzie, to będzie z górki.

odpowiedz
Wolfik - 09.11.2019 / 23:17, *.mm.pl

@Matt: Gui też z początku nie umiał strzelać, zatem wszystko jeszcze przed Lui :). A propos kreatora, to zwróć uwagę na Karbownika. Grywa z tyłu, ale jak się rozpędzi.. :).

odpowiedz
Rafix - 09.11.2019 / 23:27, *.chello.pl

@Wolfik: dokładnie Karbownik może uczyć Novikovasa jak grać do przodu i z polotem.

Wszystko pięknie, choc cały czas jest obawa że Vuko znowu coś odbije jak z Kulawym.

Nie ma roszad, stabilny skład i pozycję zawodników, co zavtym idzie zgranie i wyniki sie pojawiły. Te ciągle zmiany na poczatku każdego sezonu, zabijają nam europejskie puchary.

odpowiedz
Pacho - 10.11.2019 / 00:19, *.2.59

@Rafix: zawodnicy dobrze wyglądają indywidualnie, ale ze zgraniem to bym nie przesadzał. Bardzo często sobie przeszkadzali. Wygląda trochę jakby kilku grało pod siebie.

odpowiedz
Tomek - 09.11.2019 / 22:47, *.125.46

Kto mi wytłumaczy dzisiejszą oprawe. Nic nie rozumie

odpowiedz
szczery - 09.11.2019 / 22:50, *.net.pl

Górnik to dziady, nie wiele lepsi od wisełki. Poważniejszych rywali na razie nie widać. Być może dopiero w eliminacji do europejskich pucharów.

odpowiedz
Ibis - 10.11.2019 / 00:27, *.chello.pl

@szczery:
A Szczecin?

odpowiedz
będziedobrze - 10.11.2019 / 08:21, *.centertel.pl

@Ibis: A może mamy szlaban na wyjazd?

odpowiedz
Sęk - 10.11.2019 / 11:25, *.centertel.pl

@Tomek: beznadziejna

odpowiedz
Marcus Merk - 10.11.2019 / 13:01, *.play-internet.pl

@szczery: Taki ten Górnik beznadziejny, że zremisował z Lechią, Cracovią i Piastem.

odpowiedz
SzB - 09.11.2019 / 22:28, *.pljtelecom.pl

Wygląda na to, że wjechaliśmy na dobre tory i łapiemy rozpęd. Gra, zaangażowanie, liczne bramki cieszą, oby tylko to nie chwilowe uniesienie, a stały trend.
Jedyne, co trochę martwi w jakiejś szerszej perspektywie, to niepodważalny fakt totalnego spadku poziomu sportowego ekstraklasy. Ci, z którymi biliśmy się najczęściej o mistrzostwo w chwili obecnej w zasadzie już upadli, reszta to przeciętniaki ze skokami formy i jednorazowymi zrywami.

odpowiedz
Książę Nocy - 10.11.2019 / 00:22, *.inetia.pl

@SzB: Paradoksalnie ten stan rzeczy jest winą Legii (jej zarządu i tych wszystkich machlojek) bo gdy spada poziom Naszej drużyny, spada i całej ligi. Słaba Legia (europejsko) = słaba e-klapa. Jak będziemy tak jechać i zamiatać w lidze, to reszta prezesów w końcu połapie się, pod presją zresztą, że wiecznie w pipkę nie mogą dostawać, a wtedy i liga stanie się ciekawsza, czego Nam Polakom szczerze życzę.

odpowiedz
Hugon - 10.11.2019 / 00:47, *.vectranet.pl

@Książę Nocy: LEGIA nie słaba europejsko tylko dzięki Vuko i Kulenowicowi odpadliśmy .grając w 10-kę.

odpowiedz
SzB - 10.11.2019 / 10:37, *.pljtelecom.pl

@Hugon:
Myślę, że tą nachalną "promocję" Kulenovicia można zaliczyć do machlojek opisywanych przez kolegę powyżej.

odpowiedz
Książę Nocy - 09.11.2019 / 22:03, *.inetia.pl

Idzie ku dobremu. ALE WCIĄŻ (!) ... bez huraoptymizmu. Niemniej jednak, aż chce się ZNÓW oglądać NASZĄ LEGIĘ. Pozdrawiam, spokojnej nocy Wariaci/tki.

odpowiedz
Barjusz 54 - 09.11.2019 / 22:01, *.orange.pl

@76th. Jak kiedyś zostaniesz cieciem, to się jeszcze kultury nauczysz.

odpowiedz
Trampek - 09.11.2019 / 21:54, *.net.pl

Przede wszystkim gratulacje dla piłkarzy LEGII, jeszcze raz powtarzam dla piłkarzy. Czas szybko płynie , ale około miesiąc temu, może więcej , LEGIA w tabeli oscylowała w granicach 5 - 6 miejsca, pisałem,że kadrowo LEGIA ma najsilniejszy skład wśród drużyn e-klapy. O komentarzach niezależnie jakich nie wspominam . Dziś dodam,że jeżeli nie nastąpi wzmocnienie innych drużyn w e-klapie ,w zimowym okienku transferowym, to "sztuką " będzie niezdobycie tytułu Mistrza Polski . Są okoliczności , które mogą to utrudnić, jak kontuzje "newralgicznych" zawodników w jednym lub zbliżonym czasie, analogiczne " wy kartkowanie ", czy " genialne pomysły " sprzedanie za "czapkę gruszek" kluczowych zawodników - jak to bywało w niedalekiej przeszłości czy chimery " Vuko " /wiadomo o jakie chodzi / Jeżeli tych okoliczności unikniemy ,to powtarzam, sztuką będzie przegranie takiej szansy jak zdobycie tytułu Mistrza Polski.

odpowiedz
News⚽️Legia - 09.11.2019 / 21:49, *.217.203

Brawo!

odpowiedz
Widelec - 09.11.2019 / 21:34, *.207.157

Vuko przestał grać ten zachowawczy obrzydliwy futbol(rozmowa na dywaniku u prezesa pomogła) to i wyniki przyszły,zdecydowanie za późno była ta oprawa z miodkiem i jazda z nim przez cały mecz,od tamtej pory 5 meczów wygranych.Gratulacje dla Piłkarzy,jedziemy tak panowie do końca sezonu:)

odpowiedz
Luki - 09.11.2019 / 21:29, *.skybroadband.com

I gdzie te wszystkie pseudo trenerzy co Vuko tak krytykowali, oraz malolata Kule wyjedali?
To jest najlepsze co spotkało Legie mieć takiego trenera który ma DNA (L) i właściciela który próbuje coś zrobić dla tego klubu... Za to szacun a dla tych pisd co tak krytykują won z Warszawy jak wam tak nie pasuje

odpowiedz
Yorick - 09.11.2019 / 23:42, *.orange.pl

@Luki :
Szczury pochowały się po norach.
Nie mam czasu, ale przecież te wpisy wszystkie są, jeszcze sprzed 3-4 tygodni, można powyciągać.

odpowiedz
autor - 10.11.2019 / 00:59, *.vectranet.pl

@Luki : bo Vuko to gowno nie trener

odpowiedz
Nie poddawaj się - 10.11.2019 / 02:12, *.t-mobile.pl

@Luki : vuko i jego DNO.. pinokio nie trener

odpowiedz
Roger - 10.11.2019 / 09:26, *.tpnet.pl

@Luki : Ja podtrzymuję swoje zdanie w kwestii Vuko, że nie jest trenerem na miarę Legii. Pare wygranych meczy w naszej lidze nie robi różnicy. Przypomnij sobie grę w pucharach, z których odpadliśmy w kiepskim stylu. Jeżeli Legia nie będzie miała trenera to z pucharów nici. Podsumowując Vuko out!

odpowiedz
zaba285 - 10.11.2019 / 11:22, *.lukman.pl

@Roger: porażka z Rangersami w doliczonym czasie na wyjeździe to nie ujma. Rangers ostatnio z FC Porto u siebie 2:0 wygrało i jak na razie są blisko awansu do 1/16 LE

odpowiedz
Barjusz 54 - 09.11.2019 / 21:05, *.orange.pl

Vuko nie zwalniałem nigdy , choć słaby z niego trener. Może się jeszcze czegoś nauczy ( młody jest) . Ale ,, SERBSKIEMU BARANOWI '' ewidentnych kłamstw nigdy nie zapomnę. Cieszę się że jest trochę lepiej, mam nadzieję że to Jego zasługa . Pozdro dla ,,niekumatych''

odpowiedz
76fh - 09.11.2019 / 21:11, *.199.140

@Barjusz 54: co ty cieciu bredzisz...????????

odpowiedz
(L)istek - 09.11.2019 / 20:51, *.play-internet.pl

Po 5:0 liczyłem na 8:0.Jestem ku...a zawiedziony:)))

odpowiedz
jim - 09.11.2019 / 20:28, *.tpnet.pl

Forma eksplodowała tyle, że teraz drużyny będą się okopywać pod swoją bramką i może być dużo trudniej. Nareszcie człowiek się mniej denerwuje jak ogląda naszą drużynę.

odpowiedz
atmosferic - 09.11.2019 / 20:39, *.orange.pl

@jim: Przy takim tempie gry moga murowac, a bramki beda padac, bo Legia narazie wymienia pilke najszybciej w lidze i widac ile sprawia problemow rywalom. Wyglada to dobrze, ale i tak moze to wygladac o wiele lepiej - to nie jest absolutnie optimum dyspozycji tych pilkarzy. Sa mankamenty gdy rywal ma pilke, na szczescie Legia te niedoskonalosci kryje posiadaniem pilki. Bez pilki nie wyglada to juz tak cudownie sa spore dziury miedzy formacjami i rywal ma za duzo miejsca. Dlatego Legia po stracie powinna szybko doskakiwac pressingiem i zabierac pilke by nie dopuszczac rywala do gry.

odpowiedz
Seb86 - 09.11.2019 / 20:13, *.orange.pl

Teraz się pytam gdzie są ci co zwalniali Vuko 2-3 mc temu, Gdzie hejt który się lał strumieniem tutaj. A się okazuje że ma pomysł nauczył ich czegoś i można. Brawo drużyna brawo trener za młodych zdolnych Polaków. Legia Będzie miała 2 korony

odpowiedz
Czerczesow - 09.11.2019 / 20:20, *.chello.pl

@Seb86: Tu jestem .Czyms sie podniecasz znasz sie na pilce czy kreci cie tylko wynik?Chwala im ze wygrywaja z ogorami ale jak trafi sie LM.to nas pogonia i co wtedy napiszesz chlopcze?

odpowiedz
Realista - 09.11.2019 / 20:35, *.t-mobile.pl

@Czerczesow: chłopcze w tedy będzie trzeba powiedzieć, że BUDŻET drużyn z LM jest za duży na polskie warunki, ale dzięki Miodkowi za parę lat będziemy sprzedawać swoich wychowanków za większe pieniądze i w większej ilości. Dzięki temu może dogonimy przeciętne drużyny europejskie i może nie będziemy tylko chłopcem do bicia.
Raczej ty jesteś kibicem sukcesu zwłaszcza chwilowego jak za Leśnego przez, którego mieliśmy spore problemy finansowe, ba dalej je mamy.

odpowiedz
Czerczesow - 09.11.2019 / 20:49, *.chello.pl

@Realista: A ty chlopcze bardzo nisko stawiasz poprzeczke Legii.Zadawalasz sie wygrantmi tylko w naszej lidze?Zazdroszcze ci wiedzy na temat finansow Legii za czasow Lesnego i pewnie obecnej.

odpowiedz
ZIBI - 09.11.2019 / 21:11, *.chello.pl

@Czerczesow: Za czasów Leśnego 95 % budżet to wynagrodzenia zawodników i jak odpadliśmy z Europy to był bardzo duży problem.

odpowiedz
Czerczesow - 09.11.2019 / 21:24, *.chello.pl

@ZIBI: Skad wy macie takie informacje podawali to gdzies na oficjalnej stronie LEGII?Kolejny ksiegowy Legii

odpowiedz
Realista - 09.11.2019 / 21:47, *.t-mobile.pl

@Czerczesow: jesteś taki płytki, że szkoda z tobą pisać. Każdy sukces Legii mnie ciesz. Trzeba mierzyć siły na zamiary i patrzeć długofalowo. Nie wiesz ile piłkarze zarabiali za Leśnego? Reprezentujesz kibica sukcesu na już i w tym problem.

odpowiedz
Realista - 09.11.2019 / 21:52, *.t-mobile.pl

@Czerczesow: może trochę merytoryki z twojej strony? Czy tego nie przewidujesz w rozmowie?

odpowiedz
DawidL - 09.11.2019 / 23:02, *.play-internet.pl

@Seb86: Nawet teraz zwalniają po każdym zwycięskim meczu jest pełno negatywnych komentarzy.Oczywiscie udają wielkich znawców a tak naprawdę to zwykle marudy którym nigdy nie dogodzisz.Ich jedyne osiągnięcie w życiu to pisanie debilnych komentarzy .Na teraz Legia gra super !!! Jak ktoś uważa inaczej to ma jakiś wielki problem ze sobą .Pozdro (L)

odpowiedz
Czarny76 - 09.11.2019 / 23:34, *.amazonaws.com

@DawidL: Problem to Ty możesz mieć pajacu. Kontroluj trochę bejere

odpowiedz
haha - 09.11.2019 / 20:09, *.t-mobile.pl

Przyjdą eliminacje do LM, LE i znowu będzie strach jak wylosujemy Gibraltar.. "szczęśliwie" trener wie co zrobić aby tego uniknąć

odpowiedz
Realista - 09.11.2019 / 20:39, *.t-mobile.pl

@haha: kopsnij 100000 euro to kupimy grajków i zagramy na poziomie, jak tego nie rozumiesz to po co się wypowiadasz.

odpowiedz
Czerczesow - 09.11.2019 / 21:01, *.chello.pl

@Realista:Uuuumamy doczynienia z fachowcem ha ha ha

odpowiedz
KLanik - 09.11.2019 / 20:07, *.chello.pl

Wszołek, Karbownik, Rosołek, Jędza, Wieteska, Lewczuk, Majecki jeszcze więcej Polaków. Brawo! Legia!

odpowiedz
atmosferic - 09.11.2019 / 20:04, *.orange.pl

Nastepny mecz u siebie z korona :D (zacieram raczki)

Fajnie to wyglada te ciagle atakowanie - tak to wlasnie ma wygladac, gramy pilka wymieniamy podania i wychodzimy na pozycje i klepiemy frajerow.

Wciaz jednak zostawiamy rywalom za duzo przestrzeni gdy tracimy pilke, sa spore dziury miedzy formacjami.

Szkoda ze tu Legia spoczela na 5 bo moglo i powinno byc wiecej.
Generalnie widac spory postep w grze, wciaz nie jest to optimum, ale ciesze sie ze jest skutecznosc. Wiecej jej na wyjazdach i bedzie dobrze.

odpowiedz
mrsn - 09.11.2019 / 20:02, *.centertel.pl

ave vuko

odpowiedz
X54 - 09.11.2019 / 22:47, *.plus.pl

@mrsn:
Małecki ma jeszcze gorsze statystyki.

odpowiedz
jambore - 09.11.2019 / 19:56, *.inetia.pl

Martins - 14 meczy - zero asyst - zero goli...
Co on robi w pierwszym składzie ???

odpowiedz
Int - 09.11.2019 / 20:29, *.47.133

@jambore: Ale ogarniasz jego pozycję i rolę na boisku? Tak?

odpowiedz
Realista - 09.11.2019 / 20:42, *.t-mobile.pl

@jambore: jest cofniętym pomocnikiem i często otwiera akcje, po za tym przeszkadza w rozprowadzanie akcji przeciwnika. Tak gdybyś nie wiedział co on robi na boisku

odpowiedz
Wolfik - 09.11.2019 / 23:26, *.mm.pl

@jambore: No, to podobnie jak Radek Majecki...

odpowiedz
jamapata - 10.11.2019 / 09:14, *.inetia.pl

@jambore:
Całkowicie się zgadzam - Martins to niestety najsłabsze ogniwo składu Legii.
chyba jest pupilkiem Vuko bo nie widze innego wytłumaczenia.

odpowiedz
Ben - 10.11.2019 / 12:58, *.inetia.pl

@jamapata: a kto za niego ? Ty tumanie ?

odpowiedz
ass - 12.11.2019 / 10:36, *.amazonaws.com

@jambore:
Wolałbym żebyś się nie przekonał, jak wyglądała by gra Legii bez Martinsa w składzie. Gość daje Legii więcej niż myslisz...

odpowiedz
... - 12.11.2019 / 22:41, *.tpnet.pl

@jamapata: o czym ty mówisz, przecież każdy wie, że pupilem Vuko jest Kulenowic...

odpowiedz
Gienek - 09.11.2019 / 19:53, *.play-internet.pl

Kolejny super mecz Legii. Coraz lepiej to wygląda, w ostatnich meczach Legia ma niesamowitą przewagę. Karbownik kolejny super mecz, jak tak dalej pójdzie to w Legii długo nie pogra. Jeśli takiego Gumnego Lech miał sprzedać za 8 mEUR to Karbownik może odejść za nie mniej niż 20 mEUR.

odpowiedz
Kuba - 09.11.2019 / 19:45, *.telenet.be

Ciekawe jak długo Legia utrzyma Karbownika w składzie.
Jeżeli młody utrzyma ten gaz, formę to obawiam się że nie za długo.
Mam tylko nadzieje, że będzie rekord transferowy ligi.
Chłopak jest niesamowity.

odpowiedz
Wolfik - 09.11.2019 / 23:29, *.mm.pl

@Kuba: Zgadzam się. Szybkość w połączeniu z łatwością mijania rywali imponuje. Pewnie przyjdą gorsze występy bo to normalne u młodego zawodnika, ale na razie rewelacja. W każdym razie Rochę nakrywa czapką.

odpowiedz
Autor - 09.11.2019 / 19:35, *.t-mobile.pl

Górnik podobnie jak Wisła K. przegrywa jak leci i ma wyj.. na wyniki sportowe.Niestety takie zespoły obniżają poziom polskiej ligi.

odpowiedz
zaba285 - 09.11.2019 / 19:33, *.lukman.pl

no i teraz można napisać, że jednak zaskoczyło. jak przyjeżdża jakiś słabszy zespół to dostaje łomot. i tak powinno być.
z Arką się męczyliśmy, ale mecze na wyjazdach zawsze są trochę trudniejsze niż u siebie. co prawda 2 bramki przypadkowe i nie wiadomo czy bez rykoszetów nie byłoby podobnej męczarni jak z Arką, bo Górnik tak samo chciał się bronić 10 piłkarzami jak Arka. druga sprawa - obrona gra bardzo niepewnie
tak czy inaczej w każdym meczu można się do czegoś przyczepić. co by nie patrzyć - na półmetku jesteśmy liderem i to się najbardziej liczy a u siebie zaczynamy w końcu przekonywająco wygrywać.
przyjście Wszołka dużo dało, Vukovic w końcu to poukładał

odpowiedz
eLpolo - 10.11.2019 / 00:42, *.192.65

@zaba285: Nie no co ty, zaraz tam Vuko poukładał . To tak samo z siebie wszystko , taktyka, pozycje zawodników , jedno z najlepszych w lidze przygotowanie motoryczne jeśli nie najlepsze, trafione transfery, wiara w zawodników którym nie szło na początku , promocja młodych , kontrowersyjne pozbycie się gwiazd i wyczyszczenie szatni, lider na półmetku rozgrywek , zmiennicy na każdej pozycji i dobra gra pomimo kontuzji ważnych zawodników , to wszystko to tak samo przecież się zrobiło . Przecież niemożliwe , że to posiadał ten Vuko ;) Jak dla mnie Pan Trener Vuko. Oby tak dalej panowie trenerzy, pozdrawiam cały sztab i zawodników.

odpowiedz
zaba285 - 10.11.2019 / 11:34, *.lukman.pl

@eLpolo: no była mała rewolucja, więc może to nie miało prawa od razu zadziałać. fajnie, że teraz jak będą przyjeżdżać ogóry to będą im drżeć nogi że mogą dostać 7 jak Wisła, jest duży progres ale to mecze z górą tabeli tak naprawdę nas zweryfikują. choćby najbliższy wyjazd do Szczecina. fajnie, że młodzi Polacy zaczynają się pojawiać i w ogóle coraz więcej Polaków gra. ja do tej pory jestem wkurzony na Vuko za promowania na siłę Kulenovica, mimo tego że to był pewnie rozkaz prezesa i gdyby tego nie zrobił to pewnie mielibyśmy już innego treneiro

odpowiedz
Ryszard S - 09.11.2019 / 19:28, *.btcentralplus.com

Chyba na Łazienkowską wraca pytanie nie ’czy’ tylko ’ile’ Legia wygra. Brawo piłkarze oraz sztab szkoleniowy!!!

odpowiedz
(L) - 09.11.2019 / 19:27, *.24.52

8 Polaków kończyło mecz..... to jest drużyna

odpowiedz
Mamut - 09.11.2019 / 19:49, *.t-mobile.pl

@(L): i cała defensywa polska

odpowiedz
AdamJ - 09.11.2019 / 19:27, *.chello.pl

Półtrup Strejlau przekracza wszelkie granice dobrego smaku ze swoim stronniczym komentowaniem... "niestety" Legia wygrała z arką, "niestety" Legia prowadzi z górnikiem, "niestety" bramkę górnika anulowano...

Tak, staruszku, "niestety" Legia będzie mistrzem.

odpowiedz
Taka prawda - 09.11.2019 / 19:33, *.t-mobile.pl

@AdamJ: nie będzie !!

odpowiedz
zaba285 - 09.11.2019 / 19:35, *.lukman.pl

@AdamJ: ciekawe ile razy powiedział "świetnie" czy "świetne". już drugi mecz chyba co najmniej ze 100 razy :D

odpowiedz
Rozbawiony - 09.11.2019 / 19:50, *.t-mobile.pl

@Taka prawda: po sezonie odszczekasz?

odpowiedz
Mamut - 09.11.2019 / 19:53, *.t-mobile.pl

@AdamJ: chłopina ma już swoje lata, jeszcze dodać że nie widział spalonego przy 2 bramce górnika

odpowiedz
Taka prawda - 09.11.2019 / 20:11, *.t-mobile.pl

@Rozbawiony: nie będzie czego ;)

odpowiedz
AdamJ - 09.11.2019 / 20:29, *.chello.pl

@Mamut: Nie zapominajmy, że Strejlau często udziela się w mediach Stanowskiego, co moim zdaniem uzasadnia tę stronniczość. Przecież Ksyś byle kogo do siebie nie bierze.

odpowiedz
Int - 09.11.2019 / 20:35, *.47.133

@AdamJ: Kurde, to jest dramat.Ja tu nie chcę wyjść na cwaniaczka zza monitora, ale z całym szacunkiem - Ci Panowie, nie ogarniają co się dzieje na boisku, a dodatkowo : Nie znają zasad piłki. To znaczy znają , ale te sprzed 40 lat.Cała rozkminka czy samobój czy nie. Przecież to jest wyjaśnione doskolane : piłka leci w światło - bramka zawodnika atakującego(i nie ważne, ze bramkarz by wyłapał). Piłka nie leci w światło, ale skierowana przez obrońce - samobój.Później ten spalony półmetrowy - a oni swoje.... ręce opadają.

odpowiedz
Wolfik - 09.11.2019 / 23:35, *.mm.pl

@Int: Mam to szczęście, że mogę mecze oglądać w C+. Komentarze Strejlaua z czasów (niedawnych) Eurospotu doprowadzały mnie do białej gorączki. Facet jest jak Maryla Rodowicz - sam z TV nie odejdzie. A dałby żyć....

odpowiedz
Int - 10.11.2019 / 19:06, *.47.133

@Wolfik: Też mam C+, ale mówię sobie: a zobaczymy dla odmiany coś innego, skoro i tak leci w tvp. no i to był błąd

odpowiedz
Spoko Loko Miodullo - 09.11.2019 / 19:26, *.chello.pl

Kolejny Pogrom w wykonaniu Legii! Gdzie są krytycy prezesa Miodulskiego?! i kto jest debeściak???!

odpowiedz
Szelka - 09.11.2019 / 19:48, *.chello.pl

@Spoko Loko Miodullo:
Kolego, po raz drugi Tobie odpiszę następująco: debeściakami są obecni piłkarze i Vuko. A cała właścicielsko - administracyjna klubowa otoczka jest jedynie cennym dodatkiem, gdy drużynie stwarza godziwe warunki do trenowania i takiej gry, którą oglądaliśmy w dniu dzisiejszym.
Ps.: proponuję pozostać na ziemi, to nigdy nikomu nie zaszkodziło...

odpowiedz
Kubski - 09.11.2019 / 22:42, *.orange.pl

@Szelka: Pełne poparcie. Jeszcze niedawno tymi piłkarzami męczyliśmy się z Gibraltarem, więc nie popadajmy w skrajności. Zwłaszcza, że do końca trzeba było walczyć o awans w PP z drugoligowym Widzewem. Ogólnie Mioduski już zarządza tym klubem od dłuższego czasu i kompromitacji było dość sporo (nie tylko tych czysto piłkarskich). Osobiście życzę mu jak najlepiej, ale nawet kilka wysokich wygranych z przeciętniakami z (niestety) już jednej z najgorszych lig w Europie nie spowoduje, że nagle zacznę postrzegać Mioduskiego jako genialnego prezesa. Choć mam szczerą nadzieję, że moje podejście się zmieni, jeżeli w dłużej perspektywie będzie widać przynajmniej taki progres jaki widzimy ostatnio (choć pamiętajmy, że jest to składowa pracy wielu osób w klubie).

odpowiedz
O masz - 09.11.2019 / 19:24, *.ip-point.pl

Co tu się Odjechało... Jestem w szoku..

odpowiedz
grzesiek - 09.11.2019 / 19:24, *.centertel.pl

Ciekawe czyim pomysłem była sprzedaż carlitosa i kulenovicia, i kupno w zamian wszołka, ale był to BARDZO DOBRY POMYSŁ

odpowiedz
Kle - 09.11.2019 / 19:28, *.centertel.pl

@grzesiek: Wszołek przyszedł z wolnej ręki

odpowiedz
grzesiek - 09.11.2019 / 19:35, *.centertel.pl

@Kle: Być może, no ale pewnie dość wysoką płacę ma :P

odpowiedz
magik - 09.11.2019 / 21:54, *.chello.pl

@grzesiek:
Ale przynajmniej widać, że jest skuteczny.
To najlepszy transfer Legii od wielu lat.

odpowiedz
Kle - 10.11.2019 / 08:31, *.vectranet.pl

@grzesiek: myślę, że i tak niższą niż dwóch wymienionych piłkarzy razem wziętych, jakby nie było przychodził po okienku, więc na pewno coś zszedł z oczekiwań

odpowiedz