Paweł Wszołek - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Wszołek: Szacunek dla drużyny

Wiśnia i Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

- Najważniejsze jest to, że ostatnio wygrywamy, a to zasługa całej drużyny. Cieszę się, że mogłem w tych spotkaniach pomóc, zdobywając bramki. Szacunek należy się jednak całemu zespołowi. Zawsze wychodzę na boisko z założeniem, żeby dać z siebie wszystko. Chcę grać jak najlepiej z korzyścią dla zespołu. Fajnie, że ostatnio to wychodzi - powiedział po meczu z Górnikiem Paweł Wszołek.

- Wiedzieliśmy, że Górnik przede wszystkim broni nisko i szuka szybkiego kontrataku. Spodziewaliśmy się, że na początku meczu może być nam trudno. Uważam jednak, że już wtedy stworzyliśmy sobie wtedy kilka okazji. Nasi rywale czekali głównie na kontry. Przed przerwą udało mi się strzelić szczęśliwego gola, co otworzyło mecz. Potem poszliśmy za ciosem i spotkanie było już ustawione.

- Trener powtarza nam, żebyśmy mieli na boisku mentalność niemiecką, aby po każdej bramce atakować rywala jak najwyżej. Nie możemy być zadowoleni, że prowadzimy 2-0 czy 3-0, tylko cały czas grać, jakby było 0-0. Co prawda pod koniec nieco się rozluźniliśmy, przez co Górnik miał kilka sytuacji.

- Nie mi jest oceniać, czy zasłużyłem już na powołanie do reprezentacji Polski. Robię wszystko, aby w każdym meczu grać jak najlepiej. Koncentruję się na najbliższym spotkaniu, a co będzie później? Czas pokaże. Odkąd przyszedłem do drużyny, to widać było duży potencjał. Mamy ponad 20 zawodników na podobnym poziomie. Każdy z nich ma duże umiejętności i ciężko pracuje. Nasza dobra gra, to zasługa wszystkich graczy. Najważniejsze, że tworzymy zespół i każdy napędza każdego. Mamy zdrową rywalizację.

REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (41)

+dodaj komentarz
grzesiek - 12.11.2019 / 20:54, *.centertel.pl

ktoś tu napisał o porównaniu Kucharczyka i Wszołka hmm cóż tu porównywać....
Wszołek w ciągu 2 sezonów strzeliłby tyle bramek co Kuchy w ciągu całej kariery w Legii.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 10.11.2019 / 11:16, *.amazonaws.com

Marnowal sie przez 3 lata w Londonistanie. Teraz pokazuje na co go stac.

odpowiedz
PLK - 11.11.2019 / 02:06, *.cyfrowypolsat.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: już na muranowie widać było że ma chłop potencjał tylko że europa stała otworem... Niestety wielu tych chłopaków szybko wraca bo nie tak to miało być!!!! Choć akurat on wyrobił sobie pozycje w klubach których grał nie najgorszą... Na nasze szczęście pewne sprawy spowodowały że zdecydował się na powrót do Wawy... Prawdziwej warszawskiej drużyny czyli Legii!!!

odpowiedz
zaba285 - 10.11.2019 / 10:55, *.lukman.pl

o reprezentacji trochę za szybko piszą. Wszołek odmienił grę Legii, to nie podlega dyskusji, ale ostatnio graliśmy z dołem tabeli. jak to potwierdzi jak będziemy grali z górą tabeli i dodatkowo tam błyśnie - wtedy jak najbardziej będzie się mu należało powołanie

odpowiedz
AJG - 10.11.2019 / 09:03, *.t-mobile.pl

To jest bardzo dobry pilkarz,chyba znowu trafi do reprezentacji.Boję się, że długo w Legii nie pogra-zwłaszcza wobec tych kretynskich nawolywan do wyspiewywania obelg wobec Polonii.Nie lubię tych pajaców z Konwiktorskiej ale do pilkarza trzeba mieć szacunek!Co byście powiedzieli,gdyby byłych legionistow zmuszano do obrażania Legii?A grają czesto w klubach z kosami .....

odpowiedz
Fcm - 10.11.2019 / 12:52, *.centertel.pl

@AJG: dokładnie, ręce opadają. To samo miałem pisać.

odpowiedz
Rs - 10.11.2019 / 08:48, *.plus.pl

Wszołek w Legii. Marzenia się spełniają.

odpowiedz
Obi - 10.11.2019 / 08:42, *.chello.pl

Prawda jest taka, że Paweł to super zawodnik. Legia zaczęła grać w piłkę od momentu, kiedy on trafił do 11.

odpowiedz
Mr T - 10.11.2019 / 08:15, *.mm.pl

Nabrismy rozpędu jak Wszolek pojawił się w składzie. Już nikt nie tęskni za Kuchym.

odpowiedz
Zduneq - 11.11.2019 / 02:17, *.play-internet.pl

@Mr T:
Jak tak możesz??!?!?!Przecież Kuchy King, oddawał serducho.Fajnie jak zostawia serducho ale ja osobiście wolę gdy grajek daje liczby tak jak Wszołek.Póki co Kuchy na Uralu na 14 spotkań zagrał w 5, łącznie 89 minut.

odpowiedz
Marcin 7 - 10.11.2019 / 07:26, *.com.pl

Paweł Wszołek śpiewaj z nami :
Polonia K...
Polonia Ś...
:-)

odpowiedz
Fcm - 10.11.2019 / 12:54, *.centertel.pl

@Marcin 7: weź długi rozbieg....i dalej już wiesz

odpowiedz
antyberg - 11.11.2019 / 15:52, *.centertel.pl

@Fcm : dokładnie, mam to samo zdanie!

odpowiedz
News⚽️Legia - 10.11.2019 / 05:01, *.193.68

Brawo!Wszyscyyyy!

odpowiedz
PLK - 10.11.2019 / 01:47, *.cyfrowypolsat.pl

Szacun dla Ciebie, stary!!! Dałeś nam to "coś" czego brakowało!!! Cieszy mnie forma Novikovasa, choć będzie jeszcze lepiej!!! Co mają do powiedzenia teraz "ZNAFCY" którzy wieszali na nim psy???? Nie jest wam wstyd, POPELINY?!!! Mowa srebrem a milczenie złotem... Czasami nie warto mówić za dużo!!!!

odpowiedz
Jamnik - 10.11.2019 / 10:59, *.centertel.pl

Weź oddech stary

odpowiedz
Matigol - 10.11.2019 / 13:22, *.inetia.pl

@PLK: Czy dobrze zrozumiałem? Cieszy Cię forma Novikovasa który notuje masę strat, jest chaotyczny i generalnie jest to cień zawodnika z ostatnich 2 lat w jadze? To że strzelił ostatnio w 3 meczach 2 bramki to nie oznacza że jego forma idzie w góre. Popatrz szerzej na grajka niż tylko na gole. Mam go dość i chętnie w pierwszej "11" widziałbym co najmniej 2 ludzi z ławki.
Kolejny który przychodzi do Legii w glorii Pana Piłkarza a potem zalicza zjazd, zabierając miejsce w składzie innym. Tym bardziej że sam przyznawał po transferze że przyszedł tu dla kasy.

odpowiedz
Gocław - 10.11.2019 / 15:14, *.chello.pl

@PLK:
http://futbolfejs.pl/ekstraklasa/bezjak-novikovas-pazdan-czyli-historia-jednego-faulu/

odpowiedz
PLK - 11.11.2019 / 01:36, *.cyfrowypolsat.pl

@Matigol: coraz mniej strat... Coraz lepiej wygląda... Najlepiej to posadzić gościa na ławie po pierwszym meczu, prawda? Przypomnij sobie Vadisa, też pewnie byś go wyrzucił na trybuny za to że blokuje miejsce... Tylko komu? Dominikowi Nagy? A może masz jakiegoś innego swojego faworyta???

odpowiedz
lw73 - 10.11.2019 / 00:23, *.chello.pl

Wszołek to jeden z lepszych transferów ostatnich lat. Widać że liznął dużej piłki i nie istnieje tłumaczenie że nie idzie bo się musi zaadoptować

odpowiedz
PLK - 11.11.2019 / 02:44, *.plus.pl

@lw73: akurat kwestia wprowadzenia się do drużyny to indywidualna sprawa każdego pilkarza... Jedni wchodzą z przytupem a na przytup innych trzeba troszkę cierpliwości!!! Widzę że niektórzy z Panów Kibiców tej cierpliwości nie mają!!! Jest wiele przykładów że warto czekać... Pozdro... TYLKO LEGIA!!!!

odpowiedz
Suchy sing - 09.11.2019 / 23:39, *.plus.pl

Kucharczyk jak by chciał też by tak mógł :-|

odpowiedz
PLK - 11.11.2019 / 02:50, *.plus.pl

@Suchy sing: KING to KING!!!

odpowiedz
Wolfik - 09.11.2019 / 23:39, *.mm.pl

Bardzo dobry (kolejny) występ. Brawo i oby tak dalej.

odpowiedz
M&s - 09.11.2019 / 22:06, *.chello.pl

Ludzie co wy mu tą Polonię wypominacie? Dwaliszwili, Jodłowiec i Brzyski też z K6 przyszli i jakoś problemu wtedy nie było.

odpowiedz
Luk - 09.11.2019 / 23:09, *.orange.pl

@M&s: i Kiełbowicz

odpowiedz
Arek - 10.11.2019 / 00:25, *.tpnet.pl

@M&s: więcej luzu.

odpowiedz
Kendzirko - 09.11.2019 / 22:05, *.orange.pl

Brawo Paweł ! nie wazne gdzie grales! wazne, gdzie jestes teraz !

odpowiedz
Chris - 09.11.2019 / 22:01, *.t-mobile.pl

brawo Paweł, gwiazda Gryfa Tczew wyprowadza Legię na lidera, oby tak dalej....

odpowiedz
Jkp - 09.11.2019 / 21:28, *.play-internet.pl

Pawel Wszolek spiewa z nami :)

odpowiedz
kk - 09.11.2019 / 22:01, *.orange.pl

@Jkp: To akurat mega słabe było. Panie Pawle, w imieniu bardziej ogarniętych Legionistów, przepraszam za tę żenadę.

odpowiedz
AJG - 10.11.2019 / 09:58, *.t-mobile.pl

@kk: ja też!

odpowiedz
Fcm - 10.11.2019 / 13:07, *.centertel.pl

@Jkp: strzel se baranka

odpowiedz
Hiszpan - 09.11.2019 / 21:25, *.t-mobile.pl

Mega kocur. Powinien być powołany. Euro 2020 bez Wszołka Karbownika Jędzy i Niezgody nie może się odbyć.

odpowiedz
Budrys - 09.11.2019 / 21:11, *.tpnet.pl

Świetny Mecz!!! BRAWO Pawel

odpowiedz
FWK - 09.11.2019 / 21:10, *.play-internet.pl

Paweł jesteś mega!!! Powodzenia. Powrotu do repry życzę!

odpowiedz
Mamut - 09.11.2019 / 21:05, *.t-mobile.pl

Zdecydowanie najlepszy zawodnik w tym meczu

odpowiedz
J. - 09.11.2019 / 20:52, *.vectranet.pl

Panie Pawle, świetne wejście do drużyny, prawe skrzydło ostatnio wygląda świetnie zarówno w ataku, jak i obronie. Miło ogląda się Pana grę, wyjścia po prostopadłych podań, strzały, asysty, bramki i radość po nich. Aby tak dalej ! Powodzenia w kolejnych meczach i życzę Panu również powołania do reprezentacji !

odpowiedz
FanFan - 09.11.2019 / 20:45, *.chello.pl

Panie Pawle szybka aklimatyzacja to cecha dobrego piłkarza. Zostawiaj tyle serca w każdym meczu, a zasłużyła w ten sposób na bycie Legionistą. Kibice szybko zapomną o Twoich czarnych korzeniach. Taką Legię chcemy oglądać zawsze. Nawet w 1 połowie, choć bramka tylko 1, to serce rosło. Akcja za akcją, tempo wysokie, gra na 1 kontakt. Brawo!

odpowiedz
MiroW - 09.11.2019 / 20:28, *.t-mobile.pl

Brawo!! Mam nadzieję że okażesz się drugim VOO.

odpowiedz
Raf - 10.11.2019 / 07:11, *.mm.pl

@MiroW: Obecnie rolę Vadisa pełnią RAZEM Paweł i Luqi.

odpowiedz