fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Tablica na 100-lecie niepodległości

Woytek

W środę na elewacji stadionu od strony ulicy Łazienkowskiej 3 blisko wejścia na Żyletę zawisła tablica na 100-lecie niepodległości Polski. Pod koniec ubiegłego roku klub zorganizował akcję na mecz z Piastem Gliwice, która polegała na tym, że każdy kto przyjdzie na mecz, będzie mógł zostać wpisany na pamiątkową tablicę. W ten sposób klub postanowił uhonorować obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Na stadionie stawiło się wówczas 12 674 kibiców.

Z informacji klubu jasno wynikało, że tablica zostanie wykonana z metalu i będzie mieć ok. 10 metrów długości i 2 metry wysokości. Legia wizualizowała ją tak jak na poniższym zdjęciu.

fot. Legia Warszawa

Mijały kolejne miesiące, kibice regularnie dopytywali o to kiedy powstanie zapowiadana tablica, ale w temacie nic się nie działo. W lipcu klub ustami Artura Adamowicza zapewniał, że tablica "będzie już za chwilę". Ta chwila potrwała jeszcze 100 dni, a w sumie od meczu z Piastem minęło 326 dni. Oto efekt:

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

"Nie zamierzamy odtrąbić sukcesu w tej sprawie. Kibicom należą się przeprosiny. Przez liczne zaniedbania, na pojawienie się tej tablicy czekali o kilka miesięcy za długo. W efekcie tego, tablica będąca hołdem od klubu i kibiców na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, została powieszona ledwie kilka dni przed 101. rocznicą tego wielkiego wydarzenia..." - poinformowała Legia.

Na czym te liczne zaniedbania polegały? Nie było tak, że w klubie o temacie zapomniano... Po prostu okazało się, że w kasie nie ma środków na wykonanie pierwotnego projektu. Niewykluczone, że niedoszacowano kosztu wykonania tablicy (ok. 50 tysięcy zł).

Mimo upływu niemal roku najwidoczniej te środki się nie znalazły i zamiast okazałej tablicy z dwumetrowymi literami powstał napis o wysokości ok. 80 cm, czyli zajmuje ok. 4 razy mniejszą powierzchnię. Tablica zyskała natomiast biało-czerwone tło, dzięki czemu nieco "zatuszowany" został mały rozmiar samego napisu "POLSKA". Cała tablica ma rozmiar 4,5 x 3 m i znajduje się na niej 6 tysięcy nazwisk fanów, którzy wyrazili zgodę na ich uwiecznienie. Gdy spojrzymy z szerszej perspektywy, nawet miejsce jej umieszczenia nie jest zbyt fortunne. Obok wisi bowiem większe i świecące wieczorem logo adidasa. Efekt łatwy do przewidzenia.

Uwaga: "Jeżeli ktoś nie znalazł swojego nazwiska na grawerowanej tablicy, a wyrażał na to wolę na specjalnej stronie do końca ubiegłego roku, prosimy o jak najszybszy kontakt z pok@legia.pl" - informuje Legia.

Dla ułatwienia wykonaliśmy zdjęcie tablicy, które możecie obejrzeć w dużej rozdzielczości i poszukać swoich nazwisk.

fot. Woytek / Legionisci.com

Jeżeli turysta czy kibic zainteresuje się tablicą, zechce sprawdzić kiedy i z jakiej okazji powstała lub zacznie się zastanawiać czyje nazwiska są na niej wygrawerowane, to niestety takiej informacji przy tablicy nie znajdzie.

* * *

Z jednej strony dobrze, że temat został doprowadzony do końca, ale z drugiej słabo, że ta tablica będzie raczej symbolem dezorganizacji pracy w klubowych korytarzach i biedy, z którą Legia mierzy się od 2 lat.

REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (43)

+dodaj komentarz
dino - 09.11.2019 / 12:11, *.vectranet.pl

Jest i Rafał Trzaskowski

odpowiedz
tomiacab - 09.11.2019 / 14:35, *.virginm.net

@dino: Faktycznie :) Właśnie dlatego nie wpisywałem się na tą tablicę, bo od poczatku sprawa mi śmierdziała lipą.

odpowiedz
News⚽️Legia - 08.11.2019 / 21:15, *.193.69

Włodarze Ukochanej Legii sá gotowi na ustèpstwa jeśli znajdá środki to cała elewacja bédzie przeznaczone na flage i nazwiska

odpowiedz
Adam - 08.11.2019 / 19:26, *.vectranet.pl

Pomysł fajny ale powinno to zniknąć jak najszybciej tak jak wspomniał kolega nazwiska powtórzone żadnego wyjaśnienia.
Żarlo żarlo I zdechło ale co zrobić :)

odpowiedz
Adam - 08.11.2019 / 20:23, *.centertel.pl

@Adam :
PS: gość urlich jak narazie wygrywa

odpowiedz
Alex Bielany - 08.11.2019 / 16:05, *.centertel.pl

Czego sie nie dotkną to spie.......

odpowiedz
T75 - 08.11.2019 / 15:52, *.stansat.pl

Jak można pobrać to zdjęcie na kompa (na pamiątkę ;) ?

odpowiedz
Elquatro - 08.11.2019 / 20:40, *.chello.pl

@T75: musisz skonczyc studia na kierunku informatyka

odpowiedz
Gocław - 09.11.2019 / 00:45, *.chello.pl

@Elquatro:

Mylisz się, Panie Elquatro ;) .

Jeśli Szanowna Redakcja nie ma nic przeciwko (pliki są niezaszyfrowane, więc zakładam, że nie), to proszę bardzo Panie T75:

http://bit.ly/2PZOB4U


odpowiedz
T75 - 09.11.2019 / 11:04, *.stansat.pl

@Gocław: Bardzo dziękuję.

odpowiedz
Edzio listonosz - 08.11.2019 / 15:39, *.chello.pl

Ale jaja

odpowiedz
spasiony - 08.11.2019 / 13:14, *.123.82

Nie wiedzialem, ze w Legii panuje bieda... Siano na zatrudnianie kolejnych pseudotrenerow i odprawy dla zwalnianych jakos bylo. Na kontraktowanie produktow pilkarskopodobnych i prowizje menedzerskie tez. Na zatrudnianie pilkarzy widmo - Obradowicz (ktos taki naprawde istnieje?). Na pensje dla nowych czlonkow zarzadu kasa tez sie znalazla czy pracuja za Bog zaplac? Ale 50 kola na wywiazanie sie z obietnicy danej kibicom przynoszacym klubowi pieniadze to juz nie ma.

Z drugiej strony trzeba pochwalic klub za konsekwencje w dzialaniu. Przepasc dzielaca rozwijane wizje, plany i obietnice od faktycznych dzialan jest zachowywana na kazdym polu. I za to brawa!

odpowiedz
A za rok jeszcze czerwień mieni się w róż i dopiero będzie kicha:-( - 08.11.2019 / 12:12, *.187.4

Brak słów

odpowiedz
M3 - 08.11.2019 / 12:02, *.zus.pl

Wstyd... Zrobili na sztukę. Znaczek adidasa jest większy i nie powinien być tak blisko. WSTYD !!! Polska z wielkiej litery... POLSKA !!!

odpowiedz
Ben - 08.11.2019 / 11:36, *.inetia.pl

Co za fart jestem na tablicy. :) Chyba zbiorka kibicow na tablice potrzebna niestety.

odpowiedz
Roma - 08.11.2019 / 09:33, *.plus.pl

Czy są jeszcze tacy, którzy łudzili się, że prezes akurat tę sprawę załatwi jak trzeba? Ja już od dawna nie mam takiej nadziei.

odpowiedz
Miodek - 08.11.2019 / 07:49, *.129.230

Dobra, odje...ne.

odpowiedz
Ziomek69 - 08.11.2019 / 06:57, *.plus.pl

Polska z małej litery, brak kilku nazwisk (przynajmniej z mojej dzielnicy), powtarzające się nazwiska no i wygląd samej tablicy. To wszystko pokazuje w jakim stanie jest nasz ukochany klub. Mioduski zastał Legię murowaną a zostawi drewnianą. #MioduskiOUT temu panu już dziękujemy.

odpowiedz
Kozioł - 08.11.2019 / 06:06, *.centertel.pl

Chcieli dobrze a wyszło jak zawsze...

odpowiedz
Misza_Praga - 08.11.2019 / 06:00, *.plus.pl

Wygląda to mega słabo:(

odpowiedz
(L) - 08.11.2019 / 05:20, *.ilabs.pl

Polska się pisze z DUZEJ litery

Wstyd i jeszcze raz wstyd

odpowiedz
nat - 08.11.2019 / 08:16, *.com.pl

@(L): chyba z Wielkiej litery

odpowiedz
yyy - 08.11.2019 / 09:36, *.tpnet.pl

@nat: chyba wielką literą. z wielikoj bukwy to się w rosji mówi.

odpowiedz
Pisze - 08.11.2019 / 11:42, *.chello.pl

@yyy: wszyscy źle :)

odpowiedz
News⚽️Legia - 08.11.2019 / 00:51, *.70.61

Wygláda jak nie skończony ,plakat ....naprawde na wiècej nie stać!?Caaaałaaa!elewacja w Polskie Barwy!Legii!

odpowiedz
oLaf - 07.11.2019 / 23:00, *.vectranet.pl

ale obciach!

nie no, ta ''dykta'' przykrecona chamskimi śrubami była dobra w PRL'u a teraz to troche tak... jak u gołodupca : O

Miało być 10 m jest 4 metry... trochę jak u wieszcza "Miałeś Mioduski złoty róg, ostał ci się ino sznur"....

Napisy wyglądają dobrze, chociaż to jest ok.

odpowiedz
Young - 07.11.2019 / 22:54, *.inetia.pl

Nie ma 50 tys na obiecaną tablicę, a my o wielkiej Legii marzymy...

odpowiedz
Cieślak - 07.11.2019 / 22:51, *.chello.pl

Chyba Pan Wiesio wieszał tę tablice - zobaczcie jak ona jest przymocowana śrubami ahahah. U siebie rób jak u siebie...

odpowiedz
Tomasz - 07.11.2019 / 22:40, *.centertel.pl

Ale kaszana. Odjeb@na na odpi*&€dol. Wstyd...

odpowiedz
Kibic - 07.11.2019 / 22:38, *.play-internet.pl

Wojtek - warto dodać, że Klub obiecywał wysłanie maili do kibiców z wielką panoramą, aby każdy zainteresowany mógł się odnaleźć na tablicy bez sprawdzania tego osobiscie. To był oficjalny komunikat klubu i jeden z wabików zachęcający do przyjścia na mecz. Dzisiejsza wiadomość klubu to kolejna kompromitacja i trzeba o tym powiedzieć głośno!

odpowiedz
Oszukany_brat - 07.11.2019 / 22:34, *.chello.pl

I jeszcze jedno - abstrahując, że klub oszukał kibiców zmieiając projekt, to ta tablica powinna być podświetlona! To wygląda jak jakiś blaszany banner reklamowy przyczepiony na wkręty do elewacji. Dziadostwo!

odpowiedz
Oszukany_brat - 07.11.2019 / 22:30, *.chello.pl

A gdzie jest mailing z GigaPanoramą? Klub obiecywał, że kazdy będzie mógł się znaleźć na tablicy bez wychodzenia z domu. Mioduski Ty kłamczuchu!

odpowiedz
Mis - 07.11.2019 / 22:28, *.vectranet.pl

To jest tablica na miarę naszych możliwości ! Piękna i okazała:)

odpowiedz
Hejter z twittera - 07.11.2019 / 22:09, *.chello.pl

Dzięki za zdjęcie wysokiej jakości.

Wyszedł kolejny bubel tej tablicy. Jak się przyjrzycie do nazwiska lecą od A do Rafał Dmowski a później lecą od B do końca alfabetu. Nazwiska na BCD są powtórzone :h

odpowiedz
Bartosz - 07.11.2019 / 21:46, *.plus.pl

Tablica godnie upamiętniająca to ważne wydarzenie. Brawo dla prezesa za dotrzymanie obietnicy!

odpowiedz
Miodulski musi odejść! - 07.11.2019 / 21:43, *.chello.pl

Miodulski nieudacznik, czego się nie dotknie zamienia w gówno. Odejdź z Legii AMATORZE!

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 07.11.2019 / 21:38, *.amazonaws.com

Wyp......z Legii tego nieudacznika Mioduskiego !!!! Wstyd !!!!!!

odpowiedz
Maro - 07.11.2019 / 21:32, *.centertel.pl

To jest z duzych liter tylko pedalska grafika.

odpowiedz
Gocław - 07.11.2019 / 21:10, *.chello.pl

Czy tylko ja widzę napis "Polska", napisane małą literką?

Czy ta tablica dobrze się prezentuje obok tego brudnego wywietrznika?

Nie znasz się na tym...

odpowiedz
Edek - 07.11.2019 / 23:23, *.centertel.pl

@Gocław:Litery P i o specjalnie taką czcionką napisane, aby obie litery tworzyły liczbę 100

odpowiedz
Gocław - 08.11.2019 / 00:16, *.chello.pl

@Edek:

Dzięki za wyjaśnienie. Pomysł świetny.
Efekt końcowy? To już niech każdy sam oceni.

odpowiedz
Alan - 07.11.2019 / 21:02, *.t-mobile.pl

Dokładnie slabiutko i jeszcze obok adidas marki ubrań dla każdego zupełnie jak zwykła reklama jedna z wielu a to POLSKA przecież Ojczyzna ukochana

odpowiedz
Marian - 07.11.2019 / 20:55, *.chello.pl

Marnie to wyglada, jak garnitur Miodka

odpowiedz