REKLAMA

Biblioteka legionisty: Puchar Polski

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Nie ma drugiego klubu w Polsce z taką ilością triumfów w rozgrywkach krajowego pucharu co Legia. Nic więc dziwnego, że w elegancko wydanym przez GiA przed rokiem albumie "Puchar Polski", znaleźć można sporo informacji o występach naszego klubu w tych rozgrywkach.

Opisane i zebrane informacje dotyczą rozgrywek "o piłkarskie trofeum pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej" w latach 1926 - 2018. Publikacja została przygotowana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Każda kolejna edycja została opisana, a także zawiera komplet wyników i strzelców bramek na szczeblu centralnym. Z meczów finałowych opublikowano dodatkowo składy, a obaj finaliści mają zaprezentowane szczegółowo kadry, wraz z liczbą meczów, minut i bramek zdobytych przez poszczególnych zawodnikach w danych rozgrywkach Pucharu Polski.

I tak od pierwszej edycji do edycji 64., a dokładniej finału Arka - Legia na Narodowym z maja 2018. GiA przygotowało ponadto szczegółowe rankingi dotyczące poszczególnych klubów w rozgrywkach PP, a także jedenastkę Pucharu Polski. Wśród "nominowanych" znaleźli się m.in. Lucjan Brychczy, Miroslav Radović i Mirosłąw Okoński. Ci, którzy znają serię wydawniczą, wiedzą, że można liczyć na ciekawe zbiorcze podsumowania, tabelki, w których znajdujemy m.in. najlepszych strzelców, rekordzistów poszczególnych faz rozgrywkowych, a także listę graczy z największą liczbą występów w krajowym pucharze. Tutaj Lucjan Brychczy (35 występów w PP), ustępuje Włodzimierzowi Lubańskiemu, który rozegrał aż 40 gier w PP.

W drugiej połowie 2019 roku wydawnictwo doczekało się także wydania bardziej tradycyjnego (mniejszy format), w którym treść pozostaje niemal taka sama, tyle że autorzy dołożyli do niej również rozgrywki sezonu 2018/19, z finałem włącznie. 58 tom serii Encyklopedii Piłkarskiej Fuji, kosztuje 55 złotych.

Tytuł: Puchar Polski (album)
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: GiA
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 375
Cena: 99 zł

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.