Stan prac na 11 listopada 2019 - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Budowa LTC: Trawa już rośnie

Woytek

Po ponad miesięcznej przerwie przedstawiamy Wam kolejny raport z terenu budowy ośrodka treningowego Legii Warszawa, który od początku kwietnia budowany jest w gminie Grodzisk Mazowiecki. Od ostatnie wizyty w Książenicach największą zmianą jest trawa, która wyrosła na pierwszych trzech boiskach i zdemontowanie dwóch żurawi, które pracowały przy budowie budynku głównego. Ponadto praktycznie na ukończeniu jest asfaltowa droga dojazdowa do ośrodka, którą wykonuje gmina. Pojawiło się już sporo miejsc parkingowych od strony północnej.

Prace postępują zgodnie z harmonogramem, oddanie do użytku obiektu planowane jest w lipcu przyszłego roku.

Dodatkowe finansowanie z ministerstwa

W lipcu Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) pozytywnie zaopiniowało wniosek Akademii Piłkarskiej Legii o dofinansowanie w wysokości 9,2 mln zł, dzięki czemu ośrodek ma zostać wykonany w całości - wraz z małym stadionem i dodatkowym sztucznym boiskiem, które miały powstać w późniejszym czasie ze względu na rosnące koszty budowy i możliwości finansowe klubu. Środki rozstały rozdzielone na trzy lata: w 2019 roku 7 mln zł, w 2020 roku 1,2 mln zł, w 2021 roku 1 mln zł.

W październiku Legia złożyła jednak kolejny wniosek i MSiT ponownie pozytywnie go zaopiniowało, zwiększając kwotę dofinansowania w 2021 roku z 1 mln zł na 2,65 mln zł. Oznacza to, że w sumie pomoc państwowych instytucji zamknie się w kwocie 22,85 mln zł:
- pierwsza dotacja 11 mln zł z MSiT
- druga dotacja 10,65 mln zł z MSiT
- dotacja 1,2 mln zł z Ministerstwa Rozwoju na Centrum Badawczo-Rozwojowe LegiaLab

Cały projekt ma kosztować ponad 80 mln zł.

Poniżej możecie obejrzeć film i najnowsze zdjęcia z budowy.



fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com




Postęp prac


Tydzień po tygodniu.



fot. Woytek / Legionisci.com






REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
ja - 16.11.2019 / 12:54, *.chello.pl

Nie uwierzę jak nie zobaczę koparek ;)

odpowiedz
Zkps - 14.11.2019 / 21:44, *.centertel.pl

Wiadomo jaka jest strategia na działanie tego ośrodka? Szkolenie dzieciaków z każdej grupy wiekowej czy już tylko tych starszych, żeby byli na handel na zachód? Jeśli mają tam grać maluchy to problemem dla rodziców może być dojazd na codzienne treningi.. Ciekawe czy znajdzie się odpowiednio duża ilość kadetów

odpowiedz
xaa1212 - 14.11.2019 / 23:40, *.tpnet.pl

@Zkps: Ty się interesujesz klubem czy tylko od święta? Mają być bursy więc sam sobie odpowedz od ktorego rocznika.

odpowiedz
bazooer - 14.11.2019 / 20:20, *.plus.pl

Nie wiem po to oni robią jak na tym miejscu ma powstać CPK.:) Dla mnie to defraudacja 80 mln.

odpowiedz
Zawisza - 14.11.2019 / 20:26, *.chello.pl

@bazooer: Czy Ciebie aby głowa nie boli ? Zupy ciepłej dać ? Zupy ?

odpowiedz
Yeti - 12.11.2019 / 20:39, *.vectranet.pl

Liczyłbym na raporty z budowy co 3 dni, z codziennymi już może bym nie przesadzał. Raz na miesiąc to za rzadko.

odpowiedz
Elquatro - 13.11.2019 / 20:42, *.chello.pl

@Yeti: zjedz snickersa

odpowiedz
dino - 13.11.2019 / 20:45, *.amazonaws.com

@Yeti:
Ja liczę, że wygram w totka

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 13.11.2019 / 22:59, *.play-internet.pl

@Yeti: Tak,najlepiej na prywatnego mejla niech Ci wysyłają.Albo pojedź do Książenic i tam siedź i obserwuj,aż do zakończenia budowy,to na bank będziesz na bieżąco.A-i nie zapomnij nam tu zdawać codziennych relacji z przebiegu prac.Będziemy Ci zobowiązani.A tak wogóle,to nie bardzo ogarniam,czym tak się wzniecacie-chcecie tam grać,czy może swoje dzieciaki posłać?.

odpowiedz
Luki - 15.11.2019 / 17:30, *.plus.pl

@Yeti: Myślisz że jakich zamian można się spodziewać co 3 dni. ?

odpowiedz
News⚽️Legia - 12.11.2019 / 18:38, *.94.48

Double izolacje bo wilgotny teren,podgrzewane podłogi,power z energii słonecznej zamontowane na dachu,zawsze można zmienić w trakcie budowy Mr Mioduski ok?

odpowiedz
Mr D.Miodulski - 15.11.2019 / 09:08, *.centertel.pl

@News⚽️Legia: ok, co ja bym bez Ciebie zrobił

odpowiedz
To zobaczymy.... - 15.11.2019 / 19:44, *.215.53

@Mr D.Miodulski: Na wiosne...

odpowiedz
olew - 12.11.2019 / 18:13, *.vectranet.pl

to jest najlepsza informacja tutaj; w lidze będziemy z reguły wygrywamy, ale dzięki szkółce będziemy młócić ligę i wygrywać w Europie, brawo LEGIA !!!

odpowiedz
MK - 13.11.2019 / 09:23, *.187.4

@olew: Po pierwsze to kilka lat za późno, bo w tej chwili to nie będzie jedyna akademia w kraju, a po drugie trzeba jeszcze znaleźć odpowiednich fachowców, zapłacić im za to i mieć pomysł na szkolenie. Niestety sam ośrodek nam jeszcze niczego nie gwarantuje.

odpowiedz
olew - 13.11.2019 / 12:17, *.vectranet.pl

@MK: pewnie, ze za późno, ale wreszcie właściciel pokumał , co jest najważniejsze, a to jest ważniejsze od sześciu mistrzostw, które i tak byśmy zdobyli, brawo Legia !

odpowiedz
Mac - 12.11.2019 / 14:15, *.centertel.pl

Szybko idzie. Żeby budowa silnego zespołu na LE tez tak wyglądała to by było super!

odpowiedz
kaktus - 12.11.2019 / 13:39, *.tpnet.pl

Z tym "Tydzień po tygodniu." to bym nie przesadzał.
Raz, że się daty nie zgadzają, a dwa, że w ciągu tygodnia budynek się pojawił :)

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 12.11.2019 / 16:09, *.legionisci.com

@kaktus: w którym miejscu daty się nie zgadzają? Jasne że na początku jeździliśmy tam raz na tydzień, ale teraz efekt wizualny ze względu na ukończenie bryły budynku bardziej widoczny jest co miesiąc :)

odpowiedz
XXX - 12.11.2019 / 13:38, *.t-mobile.pl

Teraz buźka zaczyna się uśmiechać a co będzie jak Dariusz będzie w blasku fleszy przecinał wstęgę ! Oby ten następny rok pozwolił nam wrócić na należne nam miejsce w Europie

odpowiedz
Mietek - 12.11.2019 / 13:00, *.play-internet.pl

Można by było po prostu przed jakimś meczem odwiedzić tą sekcję strzelecką i po prostu im wszystko zniszczyć. Wtedy sami by się stamtąd wynieśli

odpowiedz
Kuba - 12.11.2019 / 14:45, *.t-mobile.pl

@Mietek: Nie tędy droga! Sekcja strzelecka jest częścią wielkiej Legii, ma długą historię, wspaniałe osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej. Chodzi o to, żeby zaczęła iść z duchem czasu, zmodernizowała strzelnicę i pozwoliła na budowę tak potrzebnych boisk treningowych. Powtarzam: strzelnica nadal będzie, w nowym budynku, nie będzie tylko parkingu. Ta inwestycja w infrastrukturę przyczyni się do rozwoju Legii Warszawa, bo i strzelnica będzie nowoczesna i na boiskach będą trenować młodzi piłkarze.

odpowiedz
Kuba - 12.11.2019 / 11:22, *.t-mobile.pl

Ładnie, naprawdę pięknie. A kiedy powstaną boiska treningowe pod stadionem Legii od strony ul. Czerniakowskiej? Ile jeszcze mamy czekać?

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 12.11.2019 / 11:30, *.legionisci.com

@Kuba: szansa, że w ogóle powstaną... jest na ten moment bardzo mała.

odpowiedz
Kuba - 12.11.2019 / 13:48, *.t-mobile.pl

@Woytek (Legionisci.com): Nieśmiało zapytam się dlaczego? Umowa dzierżawy sekcji strzeleckiej skończyła się we wrześniu. Miasto już dawno przekazało teren z przeznaczeniem na boiska treningowe i budynek strzelnicy. Jedyne czego nie będzie to parkingu dla sekcji strzeleckiej. Czy może są jakieś inne powody: brak kasy ze strony klubu, miasto się wycofało, a może przedłużyło strzelcom dzierżawę? Brak infrastruktury sportowej/piłkarskiej to stagnacja dla Legii; te boiska są bardzo potrzebne, żeby klub się rozwijał, żeby trenowali na nich młodzi piłkarze pod okiem najlepszych trenerów w Polsce. A tak jest puste pole na którym hula wiatr.

odpowiedz
Helmut - 13.11.2019 / 22:23, *.icpnet.pl

@Woytek (Legionisci.com): czy możecie napisać coś więcej? co się aktualnie dzieje w temacie?

odpowiedz
Kuba - 15.11.2019 / 16:52, *.t-mobile.pl

@Helmut: No właśnie, podrążcie temat, zapytajcie prezesa, zarząd. Te boiska to ważna sprawa dla przyszłości Legii, już pięć lat o nich słyszymy i nic się nie dzieje. Wieczne zaprzaństwo, konserwa, bo tak jest dobrze i po co to zmieniać...

odpowiedz
Matt - 12.11.2019 / 10:57, *.132.229

Przepiękna sprawa.

odpowiedz