REKLAMA

Zbiórka dla chorego syna kibica Olimpii

Redakcja

Syn jednego z kibiców Olimpii Elbląg walczy ze złośliwym nowotworem mózgu z rozsiewem do kręgosłupa. Na leczenie 5-letniego Szymona Kublika potrzeba bardzo dużych środków - fani Legii zachęcają do pomocy dla syna jednego z Olimpijczyków. Zbiórka pieniędzy prowadzona jest tutaj, tam też znajduje się szczegółowy opis choroby i leczenia chłopca.

Terapia w Niemczech obejmuje immunoterapię połączoną z metodami wspomagającymi. To dla Szymka jedyna szansa na życie. Walczymy o więcej czasu, o każdy dodatkowy dzień, o zatrzymanie przerzutów. Chociaż tyle, choć nadal wierzymy w pokonanie raka! Szymek też wierzy... To wyjątkowy 5-latek. Przechodził katusze, nieopisany ból, a jednak nigdy się nie skarżył. Nie pytał, dlaczego to on zachorował, kiedy ten ból się skończy. Zapytany o marzenia, które moglibyśmy spełnić, zawsze tylko odpowiada, że chciałby odzyskać włoski... Bardzo przeżył ich utratę po chemii, choć pocieszał się tym, że na jego oddziale wszystkie dzieci mają łyse główki. Był taki, jak oni, a więc nie gorszy.

Szymek pragnie iść do przedszkola... Ma już nawet dwa plecaki na wymianę! Jak pakowaliśmy się do szpitala, brał ćwiczenia starszego brata, mówiąc, że musi być przygotowany. Każdego dnia zadziwia nas swoją dojrzałością, podejściem do życia. Czasami trudno uwierzyć, że Szymek jest takim małym chłopcem... Guz mózgu wyrwał go brutalnie z bezpiecznego świata, rzucił na ring walki o życie. Pragniemy, by odzyskał dzieciństwo, by poszedł do przedszkola, odzyskał swoje włoski... Ale najbardziej pragniemy, by wyzdrowiał. By żył...

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
Elblążanka - 26.11.2019 / 03:08, *.plus.pl

Prosimy o modlitwę za Szymonka... Jego stan jest bardzo ciężki, leży na oddziale intensywnej terapii... Wszystkie zbiórki zostały zakończone, lekarze przerywają leczenie ze względu na przerzuty do mózgu... Teraz wszystko już tylko w rękach Boga...

odpowiedz
OLIMPIJCZYK - 21.11.2019 / 15:44, *.virginm.net

Ej LEGGIA!
DZIEKOWA ZA POMOC!
JESTESCIE KOZAKI!
ZE SPORTORTOWYM POZDROWIENIEM!
OLIMPIAA&LEGIAA

odpowiedz
Kibic 36 Olimpia Elbląg - 20.11.2019 / 21:15, *.amazonaws.com

Szacunek bracia wszyscy razem możemy dać temu chłopcu radość do zobaczenia na szlaku Legia Olimpia Zagłębie

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 20.11.2019 / 11:34, *.mykris.net

koniecznie trzeba pomoc.

odpowiedz
kaczor_p - 20.11.2019 / 09:31, *.gov.pl

Poszło.

Do redakcji: Może warto byłoby porozmawiać z kimś w klubie żeby udostępnić wiadomość na oficjalnej stronie (jeżeli to w ogóle możliwe).

Pozdrawiam!

odpowiedz
Piotrek - 20.11.2019 / 08:46, *.kbt.pl

Wielki szacunek dla Młodego Czlowieka za walkę i dla Rodzicow za Wiarę. Trzymam kciuki za zdrowie Szymona. Legia i Olimpia!

odpowiedz
Roberto - 19.11.2019 / 23:40, *.t-mobile.pl

Najważniejsze żebyście udostępniali link do zbiórki na FB i innych portalach,w tym jest ogromna siła.

odpowiedz
DawidL - 19.11.2019 / 22:58, *.play-internet.pl

Biedny chłopiec .Też mam małe dzieci domyślam się co rodzice muszą przeżywać .Dołożę swoją cegiełkę (L)

odpowiedz
xyz - 19.11.2019 / 22:27, *.centertel.pl

Dawajcie jedziemy z tematem. Razem damy radę!

odpowiedz
mmz - 19.11.2019 / 21:21, *.tpnet.pl

Szymon trzymaj się! Jesteś super dzielny! Mała cegiełka ode mnie już w drodze.

odpowiedz
Mamut - 19.11.2019 / 20:45, *.t-mobile.pl

Poszło, pamiętajcie każdy grosz jest na wagę złota(życia), PS. Kurde też mam syna 5 - letniego

odpowiedz
Miki - 19.11.2019 / 20:24, *.btcentralplus.com

Cała legia zawsze razem

odpowiedz
Darek - 19.11.2019 / 17:30, *.t-ipconnect.de

Poszło.PomagajMY kazdy ile moze.Teraz tyle osob bedzie jechac do Wrocławia moze doliczyc do biletu chociaz te 2 zl.Kwota naprawde smieszna a mozna uratowac czlowieka.Oczywiscie to tylko luźny pomysł.Nikomu niczego na siłę nie chce narzucać.

odpowiedz
Luźny pomysł - 19.11.2019 / 17:51, *.play-internet.pl

@Darek : zamiast na oprawę raz na dziecko można przekazać kasę. Albo skromna oprawa z numerem konta do przelewu. Wierzę w NS.

odpowiedz
Ojciec - 19.11.2019 / 17:22, *.play-internet.pl

Poszło

odpowiedz
Pod(L) asiak - 19.11.2019 / 17:06, *.t-mobile.pl

PomagaMY, każdy grosz zbliża do celu. Dużo zdrówka i wytrwałości.

odpowiedz
Elquatro - 19.11.2019 / 16:59, *.chello.pl

Poszło, bracia do dzieła!

odpowiedz
Bemowo - 19.11.2019 / 16:32, *.centertel.pl

Jedziemy Bracia i Siostry ,chociaż po 5zł. Dziś ktoś inny potrzebuje pomocy............oby na Nas nie trafiło.

odpowiedz