fot. Raffi / Legionisci.com
REKLAMA

Anderlecht zwyciężył w Legia Cup

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Zakończyła się XV edycja turnieju Legia Cup. Na Łazienkowskiej 13 drużyn z całego świata rywalizowało "każdy z każdym". Zwycięzcą turnieju został z 32 punktami świetnie prezentujący się przez oba dni turnieju Anderlecht, przed RB Salzburg i Juventusem. Legia I wygrała 7 z 12 rozegranych spotkań i zajęła 7. miejsce. Druga drużyna Legii, w której nie brakowało zawodników o rok młodszych (2010) i z LSS, walczyła dzielnie i zdobyła ostatecznie 10 pkt. Najlepszym bramkarzem turnieju został legionista Denys Stoliarenko.

"Jedynka" w większości spotkań pokazała się z całkiem dobrej strony grając odważnie i nie bojąc się dryblingów. To dało 5 wygranych pierwszego dnia, choć spora część najbardziej wymagających pojedynków czekała Legię I w niedzielę. Najtrudniejszy w sobotę okazał się pojedynek z Anderlechtem, w którym drużyna gości grająca bardzo szybko, agresywnie w pressingu i składająca się z graczy bardzo szybkich, a jeszcze szybciej podejmujących na boisku decyzje, była w stanie zepchnąć nasz zespół do głębokiej defensywy. Legię I było stać tylko na gola honorowego Mateusza Strzeleckiego. Popularny "Strzelba" z 8 golami znajdował się w czołówce klasyfikacji strzelców (ex-aequo na 2. miejscu za Edoardo Acrocettim z Juventusu), a ostatecznie zajął w niej 6. miejsce z 9 trafieniami. Na koniec I dnia Legia I (z jednym rozegranym meczem mniej od części przeciwników) zajmowała 6. miejsce, a Legia II - 8. lokatę w stawce 13 drużyn. Na drugi dzień legioniści nie do końca poradzili sobie z wykorzystywaniem stworzonych okazji w zaciętym meczu z RB Salzburg; z kolei, w pojedynku z Manchesterem United nasi zawodnicy dominowali praktycznie przez cały mecz. Cóż z tego, jeśli prezentowali niezbyt dobrą skuteczność, a Anglicy bezlitośnie ich kontrowali. Gol kontaktowy po ładnym wejściu Boryszewskiego dał podopiecznym trenerów Legierskiego i Janusińskiego nadzieję, jednak na wyrównanie zabrakło czasu. Przed meczem z prowadzącym w tabeli i niepokonanym do tego momentu, mocnym fizycznie Juventusem można było mieć pewne obawy - okazało się jednak, że Włosi zostali zupełnie zneutralizowani, a gorąco było praktycznie tylko pod bramką Juve. Tym razem skuteczność Legii I była już lepsza i to nasi gracze schodzili z boiska z podniesionymi głowami, po kolejnym meczu w którym znacznie szybciej podejmowali decyzje i operowali piłką. Mecz ze Spartą Praga miał zacięty przebieg, ale to Czesi zdobyli pierwsi bramkę i obronili minimalną przewagę. Na końcu legioniści odnieśli zwycięstwo z Norwegian Soccer Academy, która odstawała jednak nieco od kilku najlepszych drużyn, poniosła też porażki z obiema drużynami Legii.

Druga drużyna składała się w zdecydowanej większości (czy to dotyczy graczy z rocznika 2010, czy tych z 2009) z zawodników znacząco odstających fizycznie od większości przeciwników. Stąd niektóre zespoły były praktycznie poza ich zasięgiem, jak np. Juventus, którego cały wyjściowy skład przerastał naszych zawodników o głowę, a czasami i o dwie ;-). Do tego legioniści (wobec kontuzji ich etatowego golkipera) grali w tym turnieju rotacyjnie na pozycji bramkarza graczami z pola (tu warto wspomnieć o heroicznej postawie Wiktora Milewskiego między słupkami, w meczu z Manchesterem United). W kilku meczach naszym zawodnikom udało się jednak pokazać umiejętności i wizję gry, a z przodu o niejedną bramkę postarał się Edo von Brandt (autor aż 10 trafień, co dało mu piątą lokatę w klasyfikacji końcowej strzelców) wraz z efektownie kiwającym Aleksandrem Badowskim. W drugim dniu legioniści dobre występy (ze Spartą Praga i Norwegian Soccer Academy) przeplatali z nieco słabszymi (w szczególności z Vistulą Garfield) i ostatecznie zakończyli rywalizację na 10. lokacie. Poprawie w niedzielę uległa natomiast gra obronna, i nasi zawodnicy nie tracili już goli seriami.

- Mecze Legii I:
Legia I Warszawa 2-0 Vistula Garfield NY
Legia I Warszawa 3-1 Hertha Berlin
Legia I Warszawa 5-0 Talent Warszawa
Legia I Warszawa 5-0 Pogoń Lwów
Legia I Warszawa 6-2 Legia II Warszawa

Legia I Warszawa 5-2 Team Europa
Strzały (celne): Legia 11 (8) - DTFS 6 (5)

Legia I Warszawa 1-5 Anderlecht Bruksela
Strzały (celne): Legia 4 (3) - Anderlecht 13 (9)

Legia I Warszawa 0-2 RB Salzburg
Strzały (celne): Legia 9 (6) - RB 8 (5)

Legia I Warszawa 1-2 Manchester United
Strzały (celne): Legia 19 (9) - MUFC 6 (4)

Legia I Warszawa 2-0 Juventus Turyn
Strzały (celne): Legia 8 (5) - Juventus 3 (2)

Legia I Warszawa 0-1 Sparta Praga
Legia I Warszawa 1-0 Norwegian Soccer Academy

Skład: 1. Denys Stoliarenko - 6. Jan Rodak, 5. Piotr Bartnicki, 16. Norbert Merchel (Kpt), 14. Borys Boryszewski, 4. Vincent Ziętek, gr. testowany, gr. kl.partnerskiego, gr. kl. partnerskiego, 11. Mateusz Strzelecki, 9. Jakub Piaseczny
Trenerzy: Mateusz Legierski, Sebastian Janusiński

- Mecze Legii II:
Legia II Warszawa 2-0 Pogoń Lwów
Legia II Warszawa 3-2 Team Europa
Legia II Warszawa 0-8 Anderlecht
Legia II Warszawa 2-6 Legia I Warszawa

Legia II Warszawa 3-4 RB Salzburg
Strzały (celne): Legia 7 (7) - Red Bulls 17 (10)

Legia II Warszawa 1-1 Manchester United
Strzały (celne): Legia 5 (3) - ManU 17 (7)

Legia II Warszawa 0-11 Juventus FC
Strzały (celne): Legia 4 (4) - Juventus 20 (17)

Legia II Warszawa 2-3 Sparta Praga

Legia II Warszawa 3-1 Norwegian Soccer Academy
Strzały (celne): Legia II 16 (12) - NSA 6 (2)

Legia II Warszawa 1-3 Vistula Garfield NY
Legia II Warszawa 0-4 Hertha Berlin
Legia II Warszawa 1-2 Talent Warszawa

Skład Legii II: 20. Wiktor Milewski, 19. Edouard Von Brandt-Etchemendigaray, 21. Aleksander Badowski [10], 7. Kacper Ziółkowski, 9. Wiktor Wach, 8. Aleksander Marciniak, 17. Tymon Płoszka [10], 15. Filip Hołowiński [10], 11. gr. testowany [10], 14. Maksymilian Małkiewicz [LSS], 5. Franciszek Kotkiewicz [LSS].
Trenerzy: Łukasz Listwan, Sebastian Różycki

Klasyfikacja końcowa:
1. Anderlecht Bruksela 32
2. RB Salzburg 30
3. Juventus Turyn 24
4. Sparta Praga 24
5. Manchester United 23
6. Hertha Berlin 21
7. Legia I Warszawa 21
8. Team Europe (DTFS) 14
9. Talent Warszawa 11
10. Legia II Warszawa 10
11. Norwegian Soccer Academy 7
12. Vistula Garfield NY 4
13. Pogoń Lwów 3

Król strzelców: Eduardo Acrocetti (Juventus FC) - 15 goli
Najlepszy bramkarz: Denys Stoliarenko (Legia I Warszawa)


fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.