Legia Warszawa 4-0 Korona Kielce

Ofensywna moc

Seria Legii na własnym stadionie trwa. Po efektownych wygranych z Wisłą Kraków oraz Górnikiem Zabrze tym razem z Łazienkowskiej bez punktów wyjechała Korona Kielce. Gospodarze nie zachwycali od pierwszych minut, ale jak już złapali wiatr w żagle to strzelili przeciwnikom cztery gole. Na listę strzelców wpisali się kolejno Luquinhas, Jarosław Niezgoda, Walerian Gwilia i Jose Kante. Najjaśniejszą postacią meczu był ten pierwszy, który oprócz pięknego gola, zanotował świetną asystę.

Początek spotkania należał do drużyny Korony, która była częstym gościem na połowie gospodarzy. Legioniści z kolei czekali na swoje okazje i pozwalali rywalom na kolejne akcje ofensywne. W 9. minucie po raz pierwszy do interwencji został zmuszony Radosław Majecki. Bramkarz Legii wyłapał uderzenie z dystansu Urosa Djuranovicia. Potem kilkukrotnie "koroniarze" przedarli się w szesnastkę "Wojskowych", ale ich próby były skutecznie blokowane. Gra graczy Aleksandara Vukovicia nie zachwycała - brakowało nawet choćby jednego celnego strzału.

Wreszcie w 34. minucie zobaczyliśmy pierwsze uderzenie, które od razu zakończyło się golem. Luquinhas miał sporo miejsca przed polem karnym, przymierzył w kierunku prawego słupka i pięknym strzałem pokonał Marka Kozioła. Brazylijczyk po raz pierwszy od czasu przyjścia do Legii pokazał, że potrafi celnie kopnąć piłkę na bramkę rywali z dalszej odległości. Legioniści nie zamierzali na tym poprzestawać. Nadal atakowali aż wreszcie tuż przed przerwą się to opłaciło. Nierozsądnie we własnym polu karnym ręką zagrał Ivan Marquez i arbiter słusznie podyktował rzut karny. Do wykonania jedenastki podszedł Jarosław Niezgoda i pewnie pokonał Kozioła.

W drugiej połowie gra Legii wyglądała już znacznie lepiej. Gospodarze nie pozostawiali przeciwnikom złudzeń, która z ekip w tym sezonie walczy o wyższe cele. W 55. minucie szansę na "zamknięcie meczu" miał Niezgoda. Napastnik "Wojskowych" wykorzystał błąd gości w środku pola, po kilkudziesięciometrowym sprincie znalazł się sam na sam z Koziołem, przerzucił lekko nad nim piłkę, lecz z linii bramkowej zdołał ją wybić wracający Adnan Kovacević. Chwilę potem bramkarz Korony spisał się już bardzo dobrze, odbijając strzał Artura Jędrzejczyka z bliskiej odległości. Po godzinie gry na murawie pojawił się Michał Żyro, który doskonale pamięta stadion przy ulicy Łazienkowskiej, ponieważ to właśnie tutaj zaczęła się jego piłkarska kariera.

W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Walerian Gwilia, który niewiele wcześniej wszedł na plac gry w miejsce Jarosława Niezgody. Gruzin rozegrał dwójkową akcję z Luquinhasem, a w kluczowym momencie Brazylijczyk obsłużył go fantastycznym podaniem, dzięki któremu Gwilia znalazł się sam na sam z Koziołem i bez problemów wpakował piłkę do siatki. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry zaskoczyć Majeckiego chciał Djuranović, lecz z dystansu trafił piłką wprost w niego. Ostatnie kilkanaście minut to zdecydowana przewaga "Wojskowych", którzy przy odrobinie większej dokładności mogli wygrać jeszcze wyżej. Czasami brakowało jednak dokładnego ostatniego podania. W 86. minucie świetną obroną popisał się Kozioł, który na rzut rożny sparował półwoleja Andre Martinsa. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Jose Kante, który wykorzystał błąd Kozioła, który odbił piłkę po strzale Vesovicia wprost pod jego nogi.

4-0
35' Luquinhas
44' Niezgoda (k)
69' Gwilia
90+2' Kante
Daniel Dziwniel 3
61' Andres Lioi 19
22' Ognjen Gnjatić 6
Jakub Żubrowski 14
Marcin Cebula 7
Uros Djuranović 23
61' Michal Papadopulos 72