Żyleta na meczu z Koroną - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: Gorąca atmosfera w sobotni, mroźny wieczór

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Ostatniego dnia listopada zazwyczaj jest w Polsce zimno, więc nic dziwnego, że lekki mrozek pojawił się przy okazji meczu Legii z Koroną rozgrywanego przy Łazienkowskiej. Niestety jak się okazuje zmarzluchów było ponad 4,5 tysiąca, bowiem tyle osób mając kupiony wstęp na mecz, wybrało ciepłe kapcie i oglądanie przed telewizorem. Kolejny raz frekwencja podawana na telebimach znacznie różniła się od tej faktycznej, czyli liczby osób obecnych na trybunach.

Pomimo niższych cen biletów niż zazwyczaj (25 zł na Żyletę), na naszym stadionie pojawiło się niewiele ponad 14 tys. fanów. Duża część osób na trybuny wchodziła dopiero kilkanaście minut przed początkiem, stąd też w pierwszym kwadransie widoczny był jeszcze "dopływ" osób na stadionie. Przed meczem na murawie koszulkę z numerem 83 otrzymał zawodnik MMA Jan Błachowicz.

Lekko spóźnieni byli także kielczanie, którzy na 4,5 godziny przed rozpoczęciem meczu zbierali się pod swoim stadionem, skąd ruszyli do Warszawy autokarami. Koroniarze na sektor weszli już po rozpoczęciu meczu, rozciągnęli jedną z flag, ale cała ich grupa na górną część sektora gości weszła dopiero kilkanaście minut później. Łącznie było ich 238 z czterema flagami. Ich doping był zupełnie niesłyszalny.



Nasz doping stał na przyzwoitym poziomie. Może nie wybitnym, ale dopingowaliśmy równo przez cały mecz. Kiedy w końcu goście pojawili się na trybunach, przywitaliśmy ich pieśnią "Deszcze niespokojne...". Kilka razy "pozdrowiliśmy" ich także bardziej dosadnie, ale zdecydowaną większość naszego repertuaru stanowiły pieśni sławiące nasz ukochany klub. A repertuar był bardzo różnorodny - oprócz pieśni dość nowych przypomnieliśmy kilka starszych pieśni, jak choćby "Legia, Legia gol, lalalala..." na melodię "I will survive".

Na Żylecie wywieszony został transparent odnoszący się do zajścia, które miało miejsce w ostatnich tygodniach w Wielkopolsce. "Mundur niebieski, orzeł żelazny, zabiłeś dziecko, jesteś odważny - Konin 14.11". Przed kilka minut były również pieśni pod adresem Haniora. Płótno "Ś.P. Filet, Ś.P. Pajer 24.11.2014" przypominało natomiast, że przed pięciu laty miał miejsce feralny powrót z Belgii, podczas którego zginęło dwóch legionistów...

Po raz kolejny na trybunie im. Lucjana Brychczego zasiadły liczne grupy dzieciaków z różnych miejscowości i dzielnic. Tym razem najliczniej reprezentowane byli najmłodsi legioniści z Zielonki i Łukowa, a w tej części trybun wywieszone zostały transparenty "Zielonka - Tylko Legia" oraz "Łuków 100% Legia".



Piłkarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, przeważając od początku meczu, a przewagę dokumentując kolejnymi bramkami. Dzięki ich dobrej postawie mogliśmy odśpiewać takie pieśni jak "Pierwszy gol, drugi gol, trzeci leci..." oraz "Trójka do zera, trafiła Legia frajera". Na koniec meczu zapytaliśmy jeszcze przyjezdnych "czy boli, jak Legia w d... pier...". W bardzo dobrych humorach dopingowaliśmy do ostatniego gwizdka. Ci, którzy zmarznięci opuścili stadion wcześniej, za karę nie zobaczyli czwartej bramki, którą wypracowali nasi gracze. Za walkę do końca i zwycięstwo trybuny dziękowały rytmicznym "Dziękujemy, dziękujemy!". Z piłkarzami zaśpiewaliśmy także "Warszawę", a po chwili skandowaliśmy pod ich adresem "Do Wrocławia po zwycięstwo!". W przyszłą niedzielę czeka nas wyjazd, na który wybiera się komplet 3421 osób. Wszystkie bilety na ten wyjazd rozeszły się przed sobotnim meczem ekspresowo. Następnie, zgodnie już z tradycją, nie mogło zabraknąć okrzyku pod adresem Wszołka - "Słuchaj Paweł, to dla ciebie - Nie ma Polonii, w Warszawie nie ma Polonii".

W tym tygodniu, zanim piłkarze pojadą do Wrocławia, czeka ich we wtorek wyjazdowy meczu z Górnikiem Łęczna w 1/8 finału Pucharu Polski. Fani z Ł3 z powodu zakazu wyjazdowego za "nieodpowiednie zachowanie" w Łodzi do Łęcznej jechać nie mogą. Po raz ostatni w tym roku na naszym stadionie spotkamy się zaś 14 grudnia, przy okazji meczu z Wisłą Płock.

Frekwencja: 14 119
Kibiców gości: 238
Flagi gości: 4

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

+dodaj komentarz
Cyniek - 03.12.2019 / 17:42, *.vectranet.pl

Sądzę że na frekwencję ma wplyw zarządzania klubem właściciel dużo osób pisalo że do puki Miodek będzie rządzić to nie przyjdą może to też efekt tego tylko czemu na Lechu może być ponad 29 tysiące ludzi ???

odpowiedz
Lopez - 03.12.2019 / 12:04, *.tpnet.pl

14tyś kibiców z czego 4tyś dzieci... smutne to patrząc że w Warszawie i na Mazowszu jest ze 2-3 mln kibiców ale poziom ekstraklapy jest jaki jest i tego już się nie zmieni

odpowiedz
Motyl - 02.12.2019 / 21:30, *.chello.pl

Voucher wymieniamy u Nas w kasie, czy we Wrocku?

odpowiedz
Brać Kurzawę !!! - 02.12.2019 / 21:11, *.206.119

Brać Rafała Kurzawę do Legii póki jest jeszcze do wzięcia !

Marudzono po co nam Wszołek , a to był strzał w 10 . Tak samo może być z Kurzawą .

Jak się w Legii odbuduje to może być to najlepszy pomocnik w lidze .

odpowiedz
News⚽️Legia - 02.12.2019 / 20:28, *.188.202

3765 ! sprzedanych biletów na sektor gości we Wrocławiu,Legia dzwoniła z prośbà o jeszcze wiècej biletòw ,czy możliwe aby pojechało 4000 tyś?

odpowiedz
J23 - 03.12.2019 / 10:46, *.227.14

@News⚽️Legia: fake.

odpowiedz
KOrona - 02.12.2019 / 19:53, *.skydata.pl

Flag gości: 4. Poprawcie.

odpowiedz
MRK - 02.12.2019 / 19:52, *.110.86

*29.11.2014
To jest prawidłowa data wypadku

odpowiedz
Arek - 02.12.2019 / 18:40, *.tpnet.pl

Ale z tą przewagą od początku meczu to poleciałeś:)

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 03.12.2019 / 18:55, *.play-internet.pl

@Arek: pierwsze 15-20 minut dla Korony, potem coraz lepiej było, a przewaga to w II połowie.

odpowiedz
Ja - 02.12.2019 / 16:44, *.play-internet.pl

Z innej beczki, jak to jest z biletami na jutrzejszy mecz rezerw w Pucharze?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 02.12.2019 / 14:59, *.play-internet.pl

Ciekawe,czemu tylko do Wszołka jest pocisk za grę w szeregach wroga.Novikovas z Jagi,Gwilia z Zabrskich,a Ja-ro-sław u Niebieskich kopał.A tak na serio,to dajcie sobie na luz z tymi durnowatymi "sluchaj Paweł-to dla Ciebie".

odpowiedz
aqweds - 02.12.2019 / 16:30, *.net.pl

@FOREVER LEGIA: to dlaczego nie podbijesz pod gniazdo i nie powiesz tego, tylko płaczesz w internecie?

odpowiedz
KaktusL - 02.12.2019 / 19:49, *.chello.pl

@FOREVER LEGIA: No jak na kibica Legii to wykazałeś się wiedzą.
Lepiej więcej nie pisz.
Porażka.

odpowiedz
csv - 02.12.2019 / 20:50, *.t-mobile.pl

@aqweds: Kocham takie "argumenty". Oczywiście, powinien podbić pod gniazdo, żeby dostać po gębie. To oczywiście będzie znaczyło, że nie ma racji.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 03.12.2019 / 01:32, *.play-internet.pl

@csv: Nie no,spoko.Po gębie bym nie dostał.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 03.12.2019 / 08:53, *.play-internet.pl

@aqweds: Mam taki pomysł,żeby po każdym meczu palić"dywany z szalików polonii",a podpalającym je niech będzie Paweł Wszołek.I niech jeszcze dziarę z herbem ksp na szubienicy sobie wydziabie na plecach i po meczu przez pół godziny-bluźniąc na polonię tańczy walczyka labada na środku boiska.A-i jeszcze było by miło,jak by Wszołek na dowód tego,że z polonią nic go nie łączy,co tydzień jeździł na qrwiktorską i kroił z barw małoletnich fanów ksp.Takiego mam pomysła.

odpowiedz
E - 02.12.2019 / 14:52, *.23.226

Jest gosc (Wszolek), dobrze gra, serce na boisku zostawia. Po co mu cisnac?

odpowiedz
Alan - 02.12.2019 / 13:12, *.t-mobile.pl

Skoro nie ma Polonii w Warszawie to po co o niej przypominać 3 czy 4 z kolei mecz na Ł3 z rzędu ? Niech sobie grają w tej 2 czy 3 lidze tam jest ich miejsce ale przypominanie o tym co mecz to trochę jak pomaganie im bo przecież najgorsze co może być dla klubów to niepamięć o nich.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 02.12.2019 / 23:45, *.vectranet.pl

@Alan: mega slabe to zarzucanie na ksp. Po co to komu...

odpowiedz
Peter - 03.12.2019 / 11:18, *.play-internet.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie: Niektórzy po prostu chyba nigdy nie dorosną i mentalnie pozostaną w gimnazjum...

odpowiedz
Michał - 02.12.2019 / 13:05, *.gov.pl

Z innej beczki. Czy jest możliwość zakupu jeszcze biletu do Wrocławia?
Nie było mnie w Warszawie w weekend i nie miałem jak zakupić.
proszę o info gomi60@wp.pl

odpowiedz
Elquatro - 02.12.2019 / 15:57, *.chello.pl

@Michał: a gdzie byles?

odpowiedz
Sagi - 02.12.2019 / 19:39, *.18.56

@Elquatrao: a co cię to obchodzi z komendy jesteś że się tak pytasz

odpowiedz
Elquatro - 02.12.2019 / 21:32, *.chello.pl

@Sagi: ksiazke pisze, o trendzie wyjezdzania ze stolicy na weekend i jego wplywie na wekowanie potraw w słoikach.

odpowiedz
Sadi - 02.12.2019 / 22:07, *.18.56

@Elquatro: ty jesteś wielki miastowy haha z Piaseczna

odpowiedz
Grchw - 02.12.2019 / 22:16, *.play-internet.pl

@Elquatro: słabe to było, czasami lepiej milczeć...

odpowiedz
Adas - 02.12.2019 / 23:12, *.t-mobile.pl

@Elquatro: Hahahaha 100/100

odpowiedz
Kalbar - 02.12.2019 / 12:03, *.chello.pl

Jest jakiś problem, bo mamy promocyjne ceny biletów, piłkarze ładują gole i efektownie wygrywają, a ludzi coraz mniej na trybunach.

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 02.12.2019 / 14:24, *.55.151

@Kalbar: bardzo możliwe ze pogoda i sezon na grypę - w pracy tez z 20% na L4 i sporo z gorączka bez ściemniania.
Gdyby tak było w kwietniu czy maju- to mamy problem...

Niezależnie uważam , ze u nas b.malo karnetów się sprzedaje ale to dla mnie temat jednoznacznie skorelowany z (jakimikolwiek) sukcesami w Europie.
Pozdro!

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 02.12.2019 / 12:01, *.centertel.pl

Dokładnie poszło ponad 3500 biletów bo jeszcze 100 nam Śląsk dosłał. Do zobaczenia we Wrocławiu bracia robimy totalny rozpier...l!

odpowiedz
L - 02.12.2019 / 13:19, *.tpnet.pl

@(L)egiunia Fanatic(L): W domu sobie to zrób ,no i w głowie koniecznie .

odpowiedz
wola - 02.12.2019 / 13:22, *.tpnet.pl

@(L)egiunia Fanatic(L): Dziecko a mama puści na mecz ?

odpowiedz
T - 02.12.2019 / 13:36, *.virginm.net

@(L)egiunia Fanatic(L): jak to mozliwe ze na ten sektor wejdzie 3400-3500 kibicow,jak na zdjeciu z wyjazdu gdy bylismy w 2000 albo ruch chorzow w 2400 to praktycznie tam wolnych krzeselek nie widac....to gdzie te dodatkowe 1000 wejdzie

odpowiedz
Legia fan Ko(L)no. - 02.12.2019 / 13:57, *.net.pl

@(L)egiunia Fanatic(L): Czyli poszło w sumie z tą setką biletów extra od Śląska dokładnie 3.521 biletów na wyjazd do Wrocławia tak?

odpowiedz
Krzysztof Zalewski tak trzymaj mocno LEGIA - 02.12.2019 / 14:07, *.centertel.pl

@(L)egiunia Fanatic(L):

odpowiedz
Legia fan Ko(L)no. - 02.12.2019 / 15:59, *.net.pl

@T: Też nad tym się zastanawiałem, ale w sumie to ten sektor gości na stadionie miejskim we Wrocławiu na górze jest cholernie szeroki, rozłożysty i te ostatnie dwa rzędy krzesełek na samej górze pozwalają już sporo osób pomieścić... A co do biletów to dokładniej rzecz ujmując to Śląsk Wrocław przesłał dodatkowo nie 100 a jak się dowiedziałem 200 extra wejściówek, które i tak rozeszły się w mgnieniu oka... Czyli podsumowując w sumie zeszło na ten wyjazd dokładnie 3.641 biletów na prawie tydzień przed meczem, ależ to będzie piękne pier*nięcie...

odpowiedz
Ogień - 02.12.2019 / 16:23, *.centertel.pl

@Legia fan Ko(L)no.: słyszałem, że po waszych komentarzach Śląsk wysłał dodatkowo 100 biletów, wiec juz nas będzie ponad 3700. Kto da więcej?

odpowiedz
Elquatro - 02.12.2019 / 17:15, *.chello.pl

@Legia fan Ko(L)no.: kibice śląska maja przenieść się na sektor gości, a my na na ich miejsce, niepotwierdzone info

odpowiedz
Kojot - 02.12.2019 / 17:43, *.play-internet.pl

@wola: widać kolega zgodę ma skoro jedzie.nue wiem po co ta szydere skoro normalnie napisał... Ciekawe paziu czy Ty jedziesz..i zmień Nick bo hanbisz moja dzielnice w ten sposób..bez pozdro.

odpowiedz
Young - 02.12.2019 / 19:29, *.inetia.pl

@Ogień : Ja słyszałem coś o 5 tyś. Sektor gości we Wrocławiu jest podobno z gumy.

odpowiedz
Legia fan Ko(L)no. - 03.12.2019 / 22:21, *.net.pl

@Young: Ludzie i po cholerę ten sarkazm skoro to żadna tajemnica, że było dodatkowych 200 biletów? Widać jacy z was kibice/fanatycy/kumaci/znawcy jak zwał tak zwał... Skoro nigdy nie słyszeliście, że niektóre kluby przyjmują czasem więcej kibiców gości niż wynosi nominalna pojemność danego sektora dla przyjezdnych ba... Nawet daleko szukać nie trzeba ponieważ na Legii oficjalnie sektor niby posiada 1.548 miejsc a nie jedna i nie dwie ekipy bywały już tam w liczbach typu 1.750, 1.790,1.800 osób i co znawcy? Jak nie macie nic mądrego zresztą jeśli chodzi o was to jak zwykle nic mądrego do napisania to po co się produkujecie i cyrki z siebie robicie i wychodzi na to, że jedyny wyjazd na, którym byliście to wyjazdowy mecz swojej drużyny w kapciach przed telewizorem z wygazowaną ciepłą "Tatrą" w puszce?

odpowiedz
Young - 04.12.2019 / 01:08, *.47.161

@Legia fan Ko(L)no.: Te kumaty, idę o zakład, że mam więcej wyjazdów w samej Europie niż Ty w ekstraklasie. Chciałeś błysnąć, błysnąłeś, tyle Twojego. Koniec tematu.

odpowiedz
Legia fan Ko(L)no. - 04.12.2019 / 12:25, *.net.pl

@Young: Nie neguję, że możesz mieć panie przekumaty tylko co z tego skoro nie wiesz podstawowych rzeczy a propos wyjazdów oraz sektorów gości i ich pojemności nie tylko w tej europie po, której tak rzekomo śmigałeś zawzięcie czyli w twoim wypadku te wszystkie wyjazdy to wiedza, kasa i czas przepuszczone przez palce... Aha zapomniałbym nie ucz księdza dzieci robić i się nie podpinaj zbytnio pod konwersację w komentarzach z tekstami nagle gdzie ty nie wędrowałeś i na ilu wyjazdach ty nie byłeś bo pisanina jest w ogóle na inny temat na temat pojemności sektorów gości w ekstraklasie widać te wszystkie kibicowskie podróże po Europie nie pomogły ci w czytaniu ze zrozumieniem a teraz narty.

odpowiedz
Tomek(L) - 05.12.2019 / 10:31, *.chello.pl

@Legia fan Ko(L)no.: Ty też kolego się mylisz bo sektor gości na Legii ma 1790 miejsc. A 1550 które zawsze Legia na początku daje przyjezdnym wynika z wymogu przyznania 5% pojemności stadionu gościom. I dla tego Lech wielokrotnie dostawał dodatkową pule biletów bo wykorzystywał 1550 a Legia nie robi problemu i udostępnia potem ten narożniczek na dole (sektor 122) który też znajduje się w obrębie sektora gości i robi się wtedy 1790.

odpowiedz
Legia fan Ko(L)no. - 06.12.2019 / 01:32, *.net.pl

@Tomek(L): Nie nie mylę się a z tego względu się nie mylę bo liczbę 1.790 już w poprzednim komentarzu gdzieś wypisałem jako nadprogramową fakt zabrzmiało to jakbym twierdził, że jest tylko 1.548 miejsc, ale jest więcej przecież jakby tak nie było to nie wypisałbym tych innych liczb ba mało tego... No przecież o tym wspomniałem o każdej tej liczbie w swoich poprzednich komentarzach wyżej.

odpowiedz