Wisła Płock na meczu z Lechem
REKLAMA

Na stadionach: W życiu fanatyka są sprawy ważniejsze niż spokój

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W ostatni weekend na ligowych stadionach sypnęło oprawami, paloną pirotechniką, a pomimo spadającej wraz z temperaturą frekwencji, coraz więcej ekip mobilizuje się na ostatnie w tym roku wyjazdy w dobrych liczbach. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście 3421 biletów sprzedanych przez Legię na wyjazd do Wrocławia, ale i Jagiellonia wyprzedała miejsca w specjalu do Zabrza. Mobilizuje się także Lechia, czy Wisła Płock. W tej kolejce najliczniej na wyjazdowym szlaku zaprezentowali się "Portowcy", którzy w komplecie (711) dotarli do Gdyni, gdzie zaprezentowali oprawę okraszoną pirotechniką.

Arkowcy świętowali 35-lecie zgody z Gwardią Koszalin i również z tej okazji przygotowali prostą prezentację ze świecidełkami. Z obu stron oprawy miały miejsce podczas meczu Wisły Płock z Lechem. "Nafciarze" pokazali choreo z wykorzystaniem hasła zaczerpniętego z jednego z kawałków Eldo - "W życiu fanatyka są sprawy ważniejsze niż spokój". Lechici, którzy przyjechali na zakazie, zaprezentowali transparent "ZakazOWicze" podświetlony w taki sposób, by litery OW były najlepiej widoczne.

Ultrasował również Łódzki Klub Sportowy oraz Wisła Kraków. W niższych ligach, na dolnośląskich derbach Chrobry - Miedź, gospodarze zaprezentowali prostą oprawę. Na wyjeździe do Radomia dobrze pokazali się (z oprawą) kibice GKS-u Bełchatów. W dobrej liczbie pojawił się także Stomil w Jastrzębiu oraz Widzew w Stargardzie, gdzie ostatecznie nie zostali wpuszczeni na stadion (z powodu zakazu).

Ekstraklasa:

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin (711).
Po stronie Arki liczna delegacja Gwardii Koszalin (174) - obie ekipy świętowały 30-lecie zgody. Portowcy przyjechali w komplecie pociągiem specjalnym, wspierani przez Kotwicę (75) z flagą. Przyjezdni zaprezentowali pokaz piro wokół sektorówki i transparentu "Ile wyjazdów, tylE Wspomnień". Arka zaprezentowała pasy materiału w barwach swojego klubu i Gwardii oraz odpaliła kilkadziesiąt rac.

Wisła Płock - Lech Poznań (500).
Wiślacy na tym meczu zaprezentowali oprawę - transparent z hasłem "W życiu fanatyka są sprawy ważniejsze niż spokój", nad którym odpalili race w asyście flag na kijach. Lechici przyjechali na zakazie, dzięki uprzejmości płocczan mogli zasiąść w sektorze gości. W trakcie meczu zaprezentowali malowane płótno "ZakazOWicze", nad którym odpalili pirotechnikę.

Legia Warszawa - Korona Kielce (238).
Koroniarze przyjechali do Warszawy autokarami. W sektorze gości wywiesili cztery flagi. Na trybunach niewiele ponad 14 tys. widzów. Legioniści wywiesili transparent odnoszący się do morderstwa w Koninie 14 listopada.

ŁKS Łódź - Cracovia (123).
Ze względu na pozytywne relacje obu ekip, co ma związek z obustronną zgodą z Lechem, fani Pasów mogli zająć miejsca na sektorze gospodarzy. Wywiesili dwie flagi. ŁKS zaprezentował malowaną sektorówkę z herbem klubu, chorągiewki w barwach i race oraz transparent "Całe nasze życie kręci się wokół ciebie".

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok (100).
Pomimo zakazu wyjazdowego Jagiellonia przyjechała do Bełchatowa i zajęła miejsca na sektorze gospodarzy (dzięki uprzejmości Rakowa). Białostoczan 100, w tym Mazur Ełk (15).

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk (-).
Dziesięć tysięcy widzów obejrzało niedzielny mecz przy Reymonta. Bez udziału kibiców gości, którym pozostał już tylko jeden wyjazd w tym roku - do Białegostoku. Wiślacy zaprezentowali malowany transparent "Na początku był chaos", nad którym zaprezentowali transparenty na dwóch kijach i odpalili pirotechnikę.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze (-).
Zabrzanie z powodu zakazu za race odpalone w Warszawie do Lubina pojechać nie mogli. Gospodarze z bardzo skromnym młynem i frekwencją na poziomie 2,2 tys. widzów. Wywiesili transparent "Szczęść Boże górniczej braci".

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław (-).
Wrocławianie cały czas pokutują za wyjazd PP do Łodzi i do Gliwic pojechać nie mogli. Obecny jedynie KKN z flagą. Po stronie gospodarzy słaba frekwencja na poziomie 4 tys.

I liga:

Chrobry Głogów - Miedź Legnica (270).
Słaba frekwencja na derbowym spotkaniu. Miedź nie wykorzystała całej puli biletów, ale solidnie oflagowała swój sektor. Po stronie gospodarzy przeciętny młyn, choć i tak liczniejszy niż na ostatnich meczach. Chrobry wywiesił dwa transparenty tworzące hasło "Każdy z nas tu dorastał, to są barwy tego miasta", chorągiewki oraz skromne ilości piro. Gospodarze wspierani przez Unię Leszno (32).

Radomiak Radom - GKS Bełchatów (243).
Dobry wyjazd GKS-u do Radomia, gdzie mogli liczyć na wsparcie Wisły Sandomierz (37). Zaprezentowali transparent "Podróżnicy z Brunatnej Stolicy", sektorówkę w barwach, flagi na kijach oraz odpalili piro (30 ogni wrocławskich i 10 rac).

GKS Jastrzębie - Stomil Olsztyn (240).
Bardzo dobra liczba Stomilu na dalekim wyjeździe - wspierani przez Hutnika Kraków (34), Wisłę Płock (28), ŁKS Łomża (14) i Polonię Bydgoszcz (11). W sektorze gości wywiesili 6 flag.

Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biała (80).
Fani TSP z nową flagą "Nienawidzą nas wszyscy!" oraz transparentem poświęconym Żołnierzowi Wyklętemu, Henrykowi Flame.

Niższe ligi:

Błękitni Stargard - Widzew Łódź (380).
Widzewiacy na zakazie udali się na ten daleki wyjazd. Mimo zapewnień ze strony gospodarzy o wpuszczeniu całej grupy na stadion, na miejscu Błękitni nie wykazali takich chęci i fani RTS-u po kilku okrzykach ruszyli w drogę powrotną. W drodze powrotnej mała grupka łodzian wracająca pociągiem została obita przez Lecha, szukającego zemsty po bolesnej stracie flag.

Bytovia Bytów - GKS Katowice (139).
Znicz Pruszków - Resovia (20).


Wyjazd tygodnia: 711 kibiców Pogoni w Gdyni
Oprawa tygodnia: Choreo Wisły Płock na meczu z Lechem i ŁKS-u na meczu z Cracovią

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na meczu z Koroną Kielce:


Korona Kielce na wyjazdowym meczu z Legią:


Arka Gdynia na meczu z Pogonią Szczecin:


Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Arką Gdynia:ŁKS Łódź na meczu z Cracovią:
Wisła Kraków na meczu z Lechią Gdańsk:Raków Częstochowa na meczu z Jagiellonią Białystok (w Bełchatowie):


Jagiellonia Białystok na wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa (w Bełchatowie):


Wisła Płock na meczu z Lechem Poznań:

Lech Poznań na wyjazdowym meczu z Wisłą Płock:
Zagłębie Lubin na meczu z Górnikiem Zabrze:


Odra Opole na meczu z Miedzią Legnica:


GKS Katowice na wyjazdowym meczu z Bytovią Bytów:


GKS Tychy na wyjazdowym meczu z Odrą Opole:


Podbeskidzie Bielsko-Biała na wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec:


Miedź Legnica na wyjazdowym meczu z Chrobrym Głogów:


Chrobry Głogów na meczu z Miedzią Legnica:


Radomiak Radom na meczu z GKS-em Bełchatów:


GKS Bełchatów na wyjazdowym meczu z Radomiakiem Radom:


Stomil Olsztyn na wyjazdowym meczu z GKS-em Jastrzębie:


Stal Rzeszów na meczu z Garbarnią Kraków:


Olimpia Elbląg na meczu z Elaną Toruń:


Elana Toruń na wyjazdowym meczu z Olimpią Elbląg:


Sandecja Nowy Sącz na meczu z Puszczą Niepołomice:


Iskra Kielce na meczu LM z Mieszkowem Brześć:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

+dodaj komentarz
Portowiec - 04.12.2019 / 22:39, *.vx.pl

Przydupasy Arki z Koszalina duma zachodniego Pomorza to Pogoń i Kotwica

odpowiedz
Leon do PAP - 03.12.2019 / 18:44, *.centertel.pl

pogoni 854

odpowiedz
PAP - 03.12.2019 / 16:42, *.centertel.pl

Lecha 734

odpowiedz
Mamut - 03.12.2019 / 15:41, *.t-mobile.pl

@S-L-S: też tak uważam

odpowiedz
S-L-S - 03.12.2019 / 12:34, *.plus.pl

Co do "Oprawy tygodnia" to oprawa kibiców Wisły Kraków była moim zdaniem dużo bardziej efektowna niż ta Wisły Płock .

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.