fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Górnik Łęczna 0-2 Legia Warszawa

Pewny awans

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia bez problemów ograła na wyjeździe Górnik Łęczna w meczu 1/8 finału Pucharu Polski i awansowała do kolejnej fazy tych rozgrywek. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Walerian Gwilia, a po przerwie wynik ustalił Jose Kante. Legioniści przez całe spotkanie kontrolowali to, co dzieje się na placu gry, nie pozwalając gospodarzom na zbyt wiele.

Pierwszy celnye i groźny strzał miał miejsce w 18. minucie. Wtedy Michał Karbownik znalazł się na lewej stronie i uderzył piłkę prawą nogą, ale Adrian Kostrzewski spokojnie interweniował. Goście mieli bardzo dużą przewagę. Momentami Górnik nie mógł nawet wyjść z własnej połowy. Dwa kwadranse po pierwszym gwizdku dwie dobre szanse miał Walerian Gwilia. Najpierw Gruzin fatalnie chybił w stuprocentowej sytuacji, kiedy kompletnie nieatakowany posłał piłkę z kilku metrów ponad poprzeczką. Potem pomocnik instynktownie strzelił po podaniu ze skrzydła i tym razem futbolówka w bardzo małej odległości minęła lewy słupek bramki Kostrzewskiego.

W 36. minucie ponownie piłkarze z Łęcznej mieli furę szczęścia. Do świetnego dogrania z głębi pola doszedł Karbownik w dużym zamieszaniu zgrał piłką przed bramkę, gdzie osaczony przez obrońców Paweł Wszołek nie potrafił skierować ją do siatki. Maciej Orłowski w kluczowym momencie nastrzelił pomocnika Legii i uczynił to na tyle szczęśliwe, że odbita od legionisty piłka niemal otarła się o słupek. W 40. minucie bramka gospodarzy wreszcie została odczarowana. Po wrzutce z prawej strony akcję zdołał zamknąć Wszołek, zgrywając piłkę do niepilnowanego Gwilii. Gruzin na raty wpakował ją do siatki, trafiając najpierw w słupek, a dopiero w dobitce umieszczając ją poza linią bramkową. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem zdecydowanej przewagi Legii. Gdyby po raz kolejny nie zawiodła skuteczność, to na pewno do szatni schodziliby prowadzać większą liczbą goli.

Zaraz po zmianie stron prowadzenie podwyższył Jose Kante. Napastnik Legii wygrał pojedynek główkowy i na tyle przytomnie opanował spadającą piłkę, że ograł wychodzącego z bramki golkipera Górnika i skierował ją do pustej bramki. W tym momencie było już jasne, że gospodarzom będzie bardzo trudno odwrócić losy spotkania. W 55. minucie dobra kontra podopiecznych Aleksandara Vukovicia. Akcję środkiem poprowadził Gwilia, który będąc przed szesnastką przeciwnika dograł do Wszołka. Pomocnik starał się przedryblować Leandro, aż w końcu zdecydował się na płaski strzał, z którym poradził sobie Kostrzewski. Dziesięć minut potem przebudzili się piłkarze Górnika. Paweł Wojciechowski mocno kopnął piłkę pod poprzeczkę, lecz Cierzniak był dobrze ustawiony i pewnie ją złapał.

Ostatnie kilkadziesiąt minut to spokojne rozgrywanie piłki przez legionistów, którzy starali się dokładnie konstruować swoje ataki pozycyjne. W 71. minucie z dystansu mocno strzelił Gwilia. Kostrzewski spokojnie jednak interweniował i nie pozwolił Gruzinowi na wpisanie się na listę strzelców po raz drugi. Niebawem z dobrej strony po raz kolejny pokazał się Kante. Napastnik dostał podanie od Praszelika, zwiódł defensora, lecz jego mocna próba nieznacznie przeleciała ponad poprzeczką.

Puchar Polski
1/8 finału

5416
Łęczna
3.12.2019
20:45
Górnik Łęczna
Legia Warszawa
Górnik Łęczna
0-2
Legia Warszawa
(0-1)
Gwilia 40'
Kante 48'
44 Adrian Kostrzewski
2 Tomasz Midzierski
3 Leandro
25 Paweł Baranowski
4 Maciej Orłowski
7 Tomasz Tymosiak 52'
8 Marcin Stromecki
9 Aron Stasiak
40 Igor Korczakowski 73'
17 Dawid Dzięgielewski 74'
28 Paweł Wojciechowski
1 Patryk Rojek
6 Paweł Sasin
10 Krystian Wójcik 73'
19 Przemysław Banaszak 52'
21 Jakub Zagórski
22 Jakub Jaroszyński
23 Dominik Lewandowski 74'
93 Karol Turek
99 Adrian Szczerba
Radosław Cierzniak 33
Paweł Stolarski 41
Mateusz Wieteska 4
Artur Jędrzejczyk 55
Michał Karbownik 14
Paweł Wszołek 22
Domagoj Antolić 7
Andre Martins 24
75' Walerian Gwilia 8
Luquinhas 82
Jose Kante 20
Radosław Majecki 1
Jarosław Niezgoda 11
Luis Rocha 16
Kacper Kostorz 30
William Remy 44
75' Mateusz Praszelik 77
Trener: Kamil Kiereś
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović, Marek Saganowski
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Mateusz Dawidziuk
Masażyści: Paweł Bamber, Marcin Bator, Michał Trzaskoma
Sędziowie
Główny: Zbigniew Dobrynin
Asystent: Radosław Siejka
Asystent: Katarzyna Wójs
Techniczny: Jacek Małyszek
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
MatWij - 06.12.2019 / 10:12, *.centertel.pl

Barabasz wracaj na lekcje i się ucz bo nie dosteniesz "czwury". Vuko jest miernym trenerem, a Mioduski nieudacznikiem podającym się za prezesa. PS. I nie do końca wiem jakie cztery fronty widzisz by ta korona miała być "poczwurna". O ile mi wiadomo to Legia gra tylko w PP i EkstraKlapie gdzie na 17 meczów straciła już 19 pk, 5krotnie przegrając i 2x remisując. Porównaj budżety Legii, Śląska i Pogoni - może to da Ci odpowiedź...

odpowiedz
kontroler_biletow - 05.12.2019 / 03:57, *.206.158

oby tak dalej

odpowiedz
Zu(L)us - 04.12.2019 / 15:30, *.centertel.pl

Może być tak że do finału nie zagramy u siebie.Poroniony pomysł. Wcześniej mieliśmy chociaż rewanż. Kto tak ustalił? Chory rudy ?

odpowiedz
autor posta - 04.12.2019 / 14:26, *.tpnet.pl

nieskuteczność straszna
porażająca, wręcz przerażająca
i ciągle brak poprawy w tym aspekcie
a przez to tracimy wciąż dużo punktów w lidze
i mistrz może uciec...

odpowiedz
Arek - 04.12.2019 / 20:23, *.tpnet.pl

@autor posta: pewnie, że może, ale też wcale nie musi. Uważam, że gramy lepiej niż w zeszłym sezonie. Teraz to przynajmniej akcje są i widać, że chcą w piłkę grać.

odpowiedz
Krysik - 04.12.2019 / 09:56, *.plus.pl

Chełm 100% za legia

odpowiedz
Wieś tańczy wieś śpiewa szkoda że to akurat sposrod kibicow Legii - 04.12.2019 / 09:44, *.plus.pl

@ Wiesniackie zachowanie kibiców którzy pliki w meczu dwójki w stronę FornalikA i ławkI Piasta . Cźysta wieś i tyle w temacie .

odpowiedz
Marek - 04.12.2019 / 20:36, *.113.195

@Wieś tańczy wieś śpiewa szkoda że to akurat sposrod kibicow Legii:
Yyyy?!? Co robili?

odpowiedz
Bródno - 06.12.2019 / 16:32, *.chello.pl

@Wieś tańczy wieś śpiewa szkoda że to akurat sposrod kibicow Legii: jeszcze raz po polsku proszę.

odpowiedz
L - 04.12.2019 / 08:04, *.138.119

20 ( jubileuszowy ) PP w 2020 roku to by bylo SUPER!!!!! Puchar jest NASZ !!!! L

odpowiedz
Darek - 04.12.2019 / 06:55, *.t-ipconnect.de

Brawo za awans do następnej rundy.Celem jest puchar Polski.Gratulacje dla druzyny.

odpowiedz
Super Samiec - 04.12.2019 / 19:20, *.net.pl

@Darek : celem jest MISTRZOSTWO i puchar

odpowiedz
Po(L)ubiony - 04.12.2019 / 06:03, *.chello.pl

Z Gwilią i Wszołkiem, stwarzamy taki chaos i bajzel na boisku, że nie ma na nas silnych w Europie!

odpowiedz
Klakier - 04.12.2019 / 05:36, *.tpnet.pl

Wynik 0:2, a z trybun leci mocno motywująca piesn: NIE PODDAWAJ SIĘ!! No po prostu złoto :D

odpowiedz
A. - 04.12.2019 / 06:05, *.centertel.pl

@Klakier: A byłeś na ostatnim meczu z Koroną? Było wyjaśnione dlaczego to śpiewamy :)

odpowiedz
moguai - 04.12.2019 / 09:29, *.amazonaws.com

@A.:
Ja byłem na meczu, mozna prosic o wyjasnienia dlaczego?

odpowiedz
Autor - 04.12.2019 / 11:03, *.vectranet.pl

@moguai: ulubiona pieśń trenerzyny

odpowiedz
Arek - 04.12.2019 / 20:25, *.tpnet.pl

@Klakier: czepiasz się.

odpowiedz
dzik z łęcznej - 04.12.2019 / 00:19, *.telekomunikacjawschod.pl

ale jeśli chodzi o doping - Górnik górą. Po co były te zaczepki?

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 04.12.2019 / 08:38, *.centertel.pl

@dzik z łęcznej: Góra? Legie było tylko słychać zejdź na ziemię. Dzięki za wpuszczenie piłka nożna dla kibiców!

odpowiedz
Robin - 04.12.2019 / 11:33, *.interduo.pl

@dzik z łęcznej: O jakie zaczepki Ci chodzi?

odpowiedz
Barabasz - 03.12.2019 / 23:27, *.chello.pl

LEGIA NA TRONIE LEGIA W POCZWURNEJ KORONIE!
Gdzie są krytycy Miodulskiego i Vuko?!
Legia jedzie na wszystkich frontach!

odpowiedz
Piłat - 04.12.2019 / 01:33, *.domynet.pl

@Barabasz: zamiast szukać krytyków, poszukałbyś słownika

odpowiedz
filand - 04.12.2019 / 01:58, *.t-mobile.pl

@Piłat: Polska jensyk, tródna jenzyk...

odpowiedz
Kutrapali - 04.12.2019 / 01:59, *.net.pl

@Barabasz: na wszystkich?! A co z LE?

odpowiedz
cziko - 04.12.2019 / 10:45, *.net.pl

@Barabasz: A co Legia Mioduskiego i Vuko wygrała ?
Może mi przypomnisz?

odpowiedz
kos - 04.12.2019 / 14:21, *.tpnet.pl

Poczwurnej ? Pewny jesteś

odpowiedz
Yeti - 03.12.2019 / 23:24, *.vectranet.pl

A teraz poproszę o info gdzie i kiedy wymienić voucher na bilet na mecz we Wrocławiu.

odpowiedz
Julon - 03.12.2019 / 23:18, *.timplus.net

Dobre sędziowanie!

odpowiedz
(L)eming - 04.12.2019 / 08:10, *.gov.pl

@Julon: Fajna sędzia liniowa :-)

odpowiedz
Mamut - 04.12.2019 / 09:02, *.t-mobile.pl

@(L)eming: Nie najgorsza, napewno zgrabna

odpowiedz
oLaf - 04.12.2019 / 12:12, *.vectranet.pl

@Mamut: sędzina fajniutka, chyba kondycję ten-teges ma? ; ))

odpowiedz
Wolfik - 03.12.2019 / 22:45, *.mm.pl

Mecz bez historii. Pojechali, zdominowali, awansowali. Bez kontuzji, bez kartek, bez nerwów. Zapomnieć i czekać na losowanie. Brawo.

odpowiedz
Luk - 03.12.2019 / 22:40, *.orange.pl

Prowadzimy 2:0, w ndz wyjazd do lidera i tylko 1 zmiana? A Śląsk ma wolne po odpadnięciu

odpowiedz
Andrzej - 03.12.2019 / 22:39, *.plus.pl

Robienie zmiany w 90 min przy takim wyniku i takiej temperaturze to szczyt idiotyzmu. Zamiast dać pograć takiemu Kostorzowi ze 20 min.

odpowiedz
WETERAN - 04.12.2019 / 00:04, *.chello.pl

@Andrzej: Od jutra powinieneś zostać trenerem. I to nie Legii, a conajmniej Liverpoolu. Brawo!

odpowiedz
:D - 05.12.2019 / 06:58, *.orange.pl

@WETERAN: za dużo football managera , myśli że jak wygrał LM Puszczą Niepołomice to jest kotem

odpowiedz