Korona Kielce na meczu z Arką
REKLAMA

Na stadionach: Wybuchowo we Wrocławiu

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W ostatnim tygodniu rozegrano nie tylko kolejkę spotkań ekstraklasy, ale również mecze 1/8 finału Pucharu Polski. Kibice Rakowa, jakby mało mieli wyjazdów w tej rundzie, dwukrotnie w odstępie kilku dni pojechali do Krakowa na mecz z Cracovią. Zdecydowanie numerem jeden było spotkanie Śląska z Legią, które zostanie zapamiętane ze względu na najwyższą liczbę wyjazdową (w sektorze gości) na meczach ligowych - legioniści przyjechali w komplecie, 3421 osób, prezentując trzy oprawy. WKS zmobilizował się również i zaprezentował porządny pokaz pirotechniczny, za który zapewne zostanie surowo ukarany. Za piro odpalone w poprzedniej kolejce ukarane zostały Pogoń (zakazem wyjazdowym na mecz z Wisłą Kraków + 15 tys. złotych grzywny) oraz Arka (grzywna w wysokości 20 tys. zł).

Zdecydowanie więcej można się było spodziewać po wyjeździe Arki (wraz z KSZO) do Kielc, ale ostatecznie główna grupa odpuściła wycieczkę na Kielecczyznę. Korona z oprawą z okazji 15-lecia grupy ultras, oprawę przygotowali również fani Cracovii na ligowym meczu z Rakowem. Pokaz pirotechniczny na meczu przyjaźni Lecha z ŁKS-em zaprezentowali ultrasi obu klubów, którzy zajęli wspólnie miejsce w młynie. Na meczach PP oprawę przygotowali także kibice Górnika Łęczna.

Śląskowi za przerwanie meczu grożą surowe konsekwencje, z zamknięciem stadionu włącznie. Klub z Wrocławia postanowił wyjść przed szereg i dokonać samo ukarania, tj. zamknięcia trybuny B (młyn) na najbliższy mecz z Lechem. Wrocławianie dowodzą, że przed meczem cała trybuna za bramką była porządnie kontrolowana przez psy tropiące pod kątem pirotechniki. Na bramkach zatrzymano 26 osób, u których znaleziono materiały pirotechniczne. "Pomimo skrupulatnej kontroli i ujawnienia przez służby porządkowe dużych ilości niedozwolonych środków, podczas meczu odpalona została pirotechnika. Obecnie trwa analiza zapisów monitoringu mająca wykazać, w jaki sposób doszło do jej wniesienia na stadion. Dodatkowo klub zwrócił się do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu z prośbą o przeprowadzenie audytu, którego celem będzie zweryfikowanie procedur bezpieczeństwa obowiązujących podczas imprez masowych organizowanych przez Śląsk Wrocław" - czytamy m.in. w oświadczeniu wrocławskiego klubu.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa (3421)
Blisko 32 tys. widzów na stadionie we Wrocławiu, w tym niespełna 3,5 tysiąca fanów Legii. Jako że gospodarze osiągnęli najlepszą frekwencję w sezonie, otrzymają od jednego ze sponsorów sektorówkę w kształcie koszulki. Wrocławianie w trakcie spotkania zaprezentowali jedną prezentację - konkretny pokaz pirotechniczny (race, OW i fajerwerki), podczas którego mecz został przerwany na 12 minut, a piłkarze udali się do szatni. Legia z konkretnym oflagowaniem i bardzo dobrym dopingiem. Legioniści zaprezentowali kartoniadę "CWKS", później eLkę w kółeczku z rac, a na koniec sektorówkę "Przerwa techniczna" (z obrazem telewizyjnym z lat 80.), po którym nastąpił pokaz piro (race, OW, świece dymne). Przyjezdni wspierani przez Zagłębie Sosnowiec (100) i Radomiaka (50).

Lech Poznań - ŁKS Łódź (850)
Mecz przyjaźni przy Bułgarskiej obejrzało niespełna 10 tys. widzów. Łodzianie (850) zajęli miejsca w "Kotle" razem z poznaniakami i tam też wywiesili swoje flagi. W trakcie spotkania na dwóch kondygnacjach młyna "Kolejorza" odpalona została pirotechnika.

Górnik Zabrze - Wisła Kraków (450)
Na trybunach niespełna 10 tys. widzów i przyzwoita liczba KSG w młynie. Zabrzanie wywiesili transparent odnoszący się do święta Barbórki - "Tyle wyjazdów, ile zjazdów". Wisła w ok. 450 osób, z dziewięcioma flagami.

Cracovia - Raków Częstochowa (222)
Zaledwie kilka dni po meczu PP Cracovia ponownie podejmowała na swoim stadionie Raków. Frekwencja z obu stron trochę lepsza na meczu ligowym. Raków przyjechał z flagą "Podróżnicy" oraz dwoma mniejszymi płótnami. Było ich 222, w tym Chemik (4) i Stomil (1). Pasy z oprawą - transparentem "Z tysiąca przyczyn i miliona powodów" oraz sektorówką podczepianą do dachu - "Cracovia".

Lechia Gdańsk - Wisła Płock (140)
Lechiści z przyzwoitym młynem oraz transparentem "FMW 35 lat. Idź wyprostowany, wśród tych co na kolanach". Fani z Płocka wspierani przez Stomil, przyjechali w 140 osób i z pięcioma flagami.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin (100)
Słaba frekwencja na meczach Jagiellonii w ostatnim czasie. Na spotkaniu z Zagłębiem było jedynie 4,5 tys. widzów. Kibice gości z trzema flagami.

Korona Kielce - Arka Gdynia (8)
Na piątkowy mecz do Kielc udała się skromna delegacja Arkowców. Bez flag. Klub z Gdyni postanowił nagrodzić wszystkich obecnych na tym wyjeździe - wejdą oni bezpłatnie na kolejny mecz Arki na swoim stadionie oraz otrzymają limitowany szalik i pamiątkę z podziękowaniami od całej drużyny. Trybuny kieleckiego stadionu pustawe - mecz obejrzało tylko 3,4 tys. widzów. Koroniarze zaprezentowali oprawę z okazji 15-lecia grupy UK'04. Decyzja o zaprezentowaniu przygotowanej choreografii zapadła w ostatniej chwili, ze względu na słabą frekwencję w młynie. Na prezentację składała się malowana sektorówka z postaciami kibiców, transparent "15 lat nieprzerwanej działalności, wiele poświęceń dla jedynej miłości", żółto-czerwone chorągiewki oraz race i ognie wrocławskie.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice (-)
Brak sektora gości podczas budowy stadionu, stąd brak gliwiczan. Pogoni na trybunach niewiele ponad 3 tys.

Puchar Polski:

Górnik Łęczna - Legia Warszawa (380)
Legioniści pomimo zakazu wyjazdowego udali się do Łęcznej dzięki uprzejmości fanów Górnika. W sektorze gości zasiadł komplet, 380 fanów Legii, którzy wywiesili cztery flagi. Na trybunach 5,4 tys. widzów. Gospodarze zaprezentowali transparent "Podejmując ryzyko, znamy konsekwencje. Święta Barbaro miej nas w swojej opiece", nad którym rozciągnęli sektorówkę ze św. Barbarą modlącą się za górników + herb klubu, a całość dopełniło siedem rac.

Cracovia - Raków Częstochowa (100)
Raków cały czas trzyma formę i pomimo wielu wyjazdów w obecnym sezonie, także na meczu Pucharu Polski pokazali się z dobrej strony. Młyn "Pasów" skromny.

Błękitni Stargard - Stal Mielec (53)
Na daleki wyjazd do Stargardu pojechało 53 kibiców gości, w tym Czarni Jasło (7) i Sandecja (2).

Legia II Warszawa - Piast Gliwice (12)
Na rozgrywane w Ząbkach spotkanie przyjechało 12 fanów Piasta, bez flag. Trener gliwiczan po meczu narzekał, że z trybun nasłuchali się sporo inwektyw.

Miedź Legnica - Stomil Olsztyn (4)

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin (0)
Słaba frekwencja na meczu - na trybunach niewiele ponad 6 tys. widzów. Kibiców gości brak.

Stal Stalowa Wola - Lech Poznań (-)
Lechici nie organizowali wyjazdu do Boguchwały (brak sektora), gdzie na czas budowy stadionu w Stalowej Woli, swoje mecze rozgrywa "Stalówka". Na trybunach obecnych 30 fanów "Kolejorza" bez barw.

Wyjazd tygodnia: 3421 kibiców Legii we Wrocławiu
Oprawa tygodnia: Choreo Legii we Wrocławiu

Poprzednie kibicowskie relacje ze stadionów Polski i świata w dziale Na stadionach.

Legia Warszawa na wyjazdowym meczu ze Śląskiem Wrocław:


Śląsk Wrocław na meczu z Legią Warszawa:
Korona Kielce na meczu z Arką Gdynia:Arka Gdynia na wyjazdowym meczu z Koroną Kielce:


Cracovia na meczu z Rakowem Częstochowa:Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu z Cracovią:


Lechia Gdańsk na meczu z Wisłą Płock:Wisła Płock na wyjazdowym meczu z Lechią Gdańsk:


Cracovia na meczu PP z Rakowem Częstochowa:
Raków Częstochowa na wyjazdowym meczu PP z Cracovią:


Wisła Kraków na wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze:


Lech Poznań na meczu z ŁKS-em Łódź:
Jagiellonia Białystok na meczu z Zagłębiem Lubin:


Zagłębie Lubin na wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok:
Legia Warszawa na wyjazdowym meczu z Górnikiem Łęczna:

Górnik Łęczna na meczu z Legią Warszawa:


Piast Gliwice na wyjazdowym meczu z Legią II Warszawa (w Ząbkach):


GKS Tychy na meczu z ŁKS-em Łódź:


Lechia Gdańsk na meczu z Zagłębiem Lubin:


Miedź Legnica na meczu ze Stomilem Olsztyn:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.