Michał Michalak - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

PLK

Legia Warszawa 71-92 Trefl Sopot

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 11. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki rozegranym w hali Koło Legia Warszawa przegrała z Treflem Sopot 71-92. Goście szybko objęli prowadzenie i już po pierwszej kwarcie prowadzili dziesięcioma punktami. W drugiej części nie był lepiej i do przerwy przewaga Trefla wynosiła 14 punktów (26-40). Po przerwie gra nie uległa większej zmianie i ostatecznie gracze z Sopotu zwyciężyli 21 punktami. Kolejne spotkanie "Zieloni Kanonierzy" rozegrają w we wtorek, 10 grudnia o godzinie 20:15 w Gliwicach.

Fotoreportaż z meczu - 56 zdjęć Hugollka

Dorobek punktowy gospodarzy rzutem z dystansu otworzył Michał Michalak, ale to sopocianie lepiej zaczęli dzięki łatwym zdobyczom spod kosza i po nieco ponad trzech minutach gry prowadzili 10-3. Ofensywa Legii spisywała się słabo. Pięć „oczek” dołożył Filip Matczak, ale goście byli już daleko z przodu posiadając w swoim dorobku aż 23 punkty. Pierwsza kwarta zakończyła się dziesięciopunktowym prowadzeniem Trefla, 23-13. Bardzo dobrze w szeregach gości spisywał się Paweł Leończyk, autor ośmiu punktów, a niewiele mniej od polskiego podkoszowego mieli na swoim koncie Jeff Roberson – 6 punktów i Cameron Ayers z pięcioma „oczkami” w dorobku. Połowa drugiej kwarty to lepsza dyspozycja legionistów, którzy dzięki udanym akcjom Michaela Finke i Michała Michalaka nieco zmniejszyli straty, ale po przerwie na żądanie trenera Marcina Stefańskiego sopocianie błyskawicznie odbudowali przewagę prowadząc 38-22 na trzy minuty przed przerwą. Do czasu upłynięcia drugiej odsłony spotkania dla Legii trafiał jeszcze Milan Milovanović i obie ekipy udały się do szatni przy rezultacie 40-26 dla Trefla.

fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com

Z nową energią po 15 minutach przerwy do gry przystąpili legioniści. Milan Milovanović trafił z półdystansu, a za trzy przymierzył Drew Brandon. Dobrą serię warszawian zatrzymał rzutem dystansowym Michał Kolenda oraz Paweł Leończyk, który niezmiennie dominował w strefie podkoszowej. Kibice ożywili się po akcji w której najpierw efektownym blokiem popisał się Patryk Nowerski, a kontrę wykończył Filip Matczak lecz przewaga sopocian wciąż oscylowała wokół 10 punktów, a przed rozpoczęciem czwartej kwarty podopieczni trenera Marcina Stefańskiego prowadzili 62-49. Już po minucie gry w ostatniej odsłonie meczu Trefl faulował trzykrotnie. Problemy z przewinieniami gości mogłyby stać się atutem Legii, ale tylko w przypadku mniejszej różnicy w wyniku. Ten wciąż klarownie wskazywał lepszą tego dnia drużynę. Trefla starali się gonić m.in. Milan Milovanović czy Michał Michalak, ale to było zdecydowanie za mało. Po rzutach wolnych Łukasza Kolendy Trefl wygrywał 73-58 na niecałe pięć minut przed końcową syreną. Końcówka meczu nie była okresem pogoni za rywalem w wykonaniu stołecznej ekipy – Trefl przypieczętował swój triumf zwyciężając ostatecznie 92-71.

PLK: Legia Warszawa 71-92 Trefl Sopot
Kwarty: 13-23, 13-17, 23-22, 22-30

Legia Warszawa [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
31. M. Milovanović 17
3. D. Brandon 10 (2)
43. M. Finke 9 (1)
23. M. Michalak 7 (1)
35. R. Belemene 6
---
8. F. Matczak 12
25. K. Pinder 4
15. A. Linowski 2
19. P. Nowerski 2
84. P. Kuźkow 2
7. S. Kowalczyk 0
77. J. Nizioł 0

Trefl Sopot [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
3. C. Medlock 21 (1)
42. C. Ayers 15 (3)
29. P. Leończyk 14
23. M. Kolenda 8 (2)
20. N. Foulland 4
---
1. Ł. Kolenda 15 (2)
5. J. Roberson 9
11. K. Kamiński 3 (1)
14. M. Kurpisz 2
15. W. Kowalenko 1
34. S. Rompa 0

Komisarz: Robert Zieliński
Sędziowie: Michał Chrakowiecki, Karol Nowak, Tomasz Langowski

widzów: 500

fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com

Fotoreportaż z meczu - 56 zdjęć Hugollka

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

+dodaj komentarz
Daniel - 07.12.2019 / 15:26, *.plus.pl

Kiedy powrót na Bemowo?

odpowiedz
wiol - 06.12.2019 / 20:08, *.47.241

jak sie nazywa ta ladna czarnulka ?

odpowiedz
autor - 06.12.2019 / 19:52, *.vectranet.pl

Czy ta khem khem "druzyna" to z kims w ogóle potrafi wygrać?

odpowiedz
kibic - 06.12.2019 / 18:33, *.plus.pl

poproście Bakuna może się zgodzi, zrobi lepiej i za pół ceny

odpowiedz
Kibic (L) - 06.12.2019 / 18:04, *.com.pl

Spasev to nie trener. To EKONOM.

odpowiedz
???? - 06.12.2019 / 18:03, *.com.pl

Może w OSiR Bemowo będzie im szło lepiej. Może

odpowiedz
Kibic (L) - 06.12.2019 / 17:58, *.com.pl

TREFL. Nasi MUSZĄ nauczyć się grać w karty.

odpowiedz
mały (mr) - 06.12.2019 / 16:06, *.138.21

Panie trenerze SPASEV. Trochę więcej opanowania, spokoju, uruchomienia umiejętności i wiedzy i będzie dobrze z każdą drużyną I ligi ale nie z Legią. Mogę to Panu powiedziec bo jestem byłym zawodnikiem Legii, jednym z ostatnich którzy święcili cudowne lata tej drużyny. W 1970 roku zdobyłem z drużyną ( Trams, Filipiak, Żurek, Piltz, Pstrokoński, Kuczyński Storożyński, Andrzejewski i wyżej podpisany Puchar Polski. A Pan co proponuje nam dzisiaj: chaos, bałagan na parkiecie, wk...iający stosunek do zawodników. Tak się nie prowadzi drużyny na tym poziomie rozgrywek. Nie wiem dlaczego Władze Legii nie podejmują jedynej możliwej decyzji- czyli podziękowaniu za wszystko i rozwiązanie umowy (ubiegły całkiem dobry sezon) bo to co się dzieje to nie rokuje nic dobrego. Pytanie ? Dlaczego?. To spróbuję pomóc w odpowiedzi. Pan nie ma przede wszystkim pomysłu na wykorzystanie potencjału i umiejętności zawodników których w tym sezonie mogła pozyskać Legia. Działa Pan desrtrukcyjnie na psychikę bardzo dobrze wyszkolonych graczy. Nie wolno tak się odnosić do ludzi którzy pracują na Pana konto, Jeśli jeden czy drugi zawodnik rzuca k... po zdjęciu Go z parkietu za przypadkowe złe zagranie to coś jest nie tak z drużyną. ma Pan to co ma ale nie wyobrażam sobie żeby z takimi graczami jak: Matczak, Michalak . Pinder, Belemele, Brandon, Kuźkow, Nizioł, Finke, Milovanovic nie ustawi drużyny do dobrego grania. A po ca Panu taka ławka doradców którzy nic mądrego nie są w stanie w czasie meczu powiedzieć ? Niech Pan powie po męsku- Panie Prezesie Jankowski- było fajnie , ale już więcej nie potrafię. I to by było na tyle dzisiaj, a gdyby ktoś chciał pogadać to zapraszam. Nie jestem anonimowy. Mój numer telefonu podaję dlatego że Legia siedzi w moim sercu do kończ życia: Michał Romanowski 607 111 209.

odpowiedz
krys008 - 07.12.2019 / 06:25, *.serv-net.pl

@mały (mr): Dziękuję za rzeczową analizę. Z przyjemnością czyta się takie komentarze.

odpowiedz
mały (mr) - 07.12.2019 / 23:14, *.chello.pl

@krys008: Chodzę na mecze Legii od 10 lat, ale po ostatnich zachowaniach Spaseva musiałem z siebie to wyrzucić bo to poniżej godności zawodników i kibiców. Dzięki krys008 za miłe słowa.

odpowiedz
Wiktor Wektor - 06.12.2019 / 11:36, *.exatel.pl

Spasev out !!!!

odpowiedz
jack2 - 06.12.2019 / 10:32, *.bosch.de

ale dziewczynki są super

odpowiedz
KAMIL - 06.12.2019 / 09:12, *.com.pl

WIDZÓW 800 hahahahahahah kto to pisał , umarła sekcja , gorzej niz na 1 - 2 lidze

odpowiedz
LLL - 06.12.2019 / 08:05, *.t-mobile.pl

Ciekawi mnie kiedy zarząd podejmie męska decyzje o zwolnieniu Spaseva bo sam honoru nie ma i nie odejdzie duże pieniadze wyrzucone w błoto sezon stracony i oby nie zakończył się spadkiem wyglada to gorzej niż w pierwszym roku po powrocie do ektraklasy . Wszystkie transfery nieudane gra wyglada tragicznie a wypowiedzi pomeczowe i zachowanie podczas meczu Spaseva tragedia wszyscy winni tylko nie on ...Zmiana trenera pilnie potrzebna

odpowiedz
Old_fan - 06.12.2019 / 08:31, *.126.103

@LLL: 100% racji!!!

odpowiedz
Rafał Prg. Płn. - 05.12.2019 / 23:59, *.t-mobile.pl

Najpiękniejsze na świecie legijne cheerleaderki :)

odpowiedz
Waller - 06.12.2019 / 14:02, *.chello.pl

chyba w życiu nie widziałeś ładnych dziewcząt

odpowiedz