Radość legionistów po strzelonym golu - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Śląsk Wrocław 0-3 Legia Warszawa

Wrocław zdobyty!

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia pokonała w niedzielę na wyjeździe Śląska Wrocław 3-0, przerywając jego trwającą od początku rozgrywek serię nieprzegranych spotkań na własnym stadionie. Do przerwy gracze Aleksandara Vukovicia prowadzili po trafieniu Pawła Wszołka. Po zmianie stron rezultat ustalili Jose Kante oraz Luquinhas, którzy udowodnili, że ostatnia dobra forma drużyny nie jest przypadkiem.

Początek meczu był wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła przedostać się pod pole karne przeciwnika i stworzyć zagrożenia. W 7. minucie gry błąd w obronie popełnił Paweł Wszołek, który w nierozważny sposób podał piłkę do Igora Lewczuka. Środkowy obrońca za chwilę dał się łatwo ograć Damianowi Gąsce, a ratując sytuację sfaulował go w obrębie szesnastki. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Robert Pich, jednak Słowak przegrał pojedynek z Radosławem Majeckim! Bramkarz gości wyczuł intencję strzelca, który chciał pokonać go uderzeniem w lewy dolny róg bramki. Legioniści szybko otrząsnęli się i starali się przenieść potem grę na połowę Śląska. W 14. minucie ta niewykorzystana szansa zemściła się na gospodarzach. Przebojowo w pole karne wrocławian po podaniu od Luquinhasa wpadł Michał Karbownik, idealnym podaniem obsłużył niekrytego Pawła Wszołka, a ten lewą nogą umieścił piłkę w siatce.

Kilka minut potem Śląsk ruszył z szybką kontrą, którą tuż przed polem karnym zepsuł Wojciech Golla, fatalnie podając do biegnącego na po prawej stronie Picha. W 25. minucie sędzia przerwał mecz na dziesięć minut z powodu zachowania kibiców gospodarzy, którzy przedwcześnie zaczęli świętował Sylwestra, odpalając kilkadziesiąt fajerwerków. Po powrocie do gry kilkukrotnie zagrożenie stworzył Śląska, lecz Majecki nie musiał szczególnie się wykazać. Niewiele przed końcem regulaminowego czasu gry dwie świetne okazje mieli legioniści. Najpierw sytuację sam na sam zmarnował Walerian Gwilia, który dał się wyprzedzić defensorom. Za moment jeszcze bliżej szczęścia był Paweł Wszołek. Pomocnik Legii okiwał w polu karnym Gollę i z jego mocnym strzałem z trudem poradził sobie Matus Putnocki. Do pierwszej połowy sędzia doliczył dziesięć, co oczywiście było podyktowane wymuszoną przerwą w grze. Podczas nich nie oglądaliśmy żadnych akcji, które mogłyby zagrozić bramce jednej lub drugiej drużyny.

Na drugie 45 minut drużyny wyszły bez zmian w składach. Pierwszy strzał po przerwie oddał w 54. minucie Andre Martins, z którego próbą spokojnie poradził sobie Putnocky. Po niespełna godzinie gry wynik powinien podwyższyć Luquinhas. Po nieporozumieniu w linii obrony Brazylijczyk znalazł się sam na sam z Putnockim, który obronił zarówno jego pierwszy jak i drugi strzał. Najpierw pomocnik chciał pokonać go mocnym półwolejem, a za moment uderzeniem w prawy róg bramki. Za chwilę wyśmienitą szansę zmarnował Gwilia... Gruzin dostał podanie ze skrzydła i będąc nieatakowanym w polu karnym fatalnie chybił. W 67. minucie Jose Kante przebiegł z piłką kilka metrów, płasko kopnął piłkę w kierunku dalszego słupka, lecz futbolówka przeleciała obok celu.

Przewaga Legii nie podlegała dyskusji. Śląsk rzadko kiedy zerwał się do groźnego ataku. W 71. minucie przebudzili się gospodarze. Piłkę na lewej stronie dostał Filip Marković, podał do Piotra Samca-Talara, który trafił wprost w bramkarza Legii. Chwilę potem drugi gol dla Legii! Fantastyczna indywidualna akcja Karbownika, który przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, dograł do Jarosława Niezgody, a ten dograł piłkę w pole karne Śląska. Tam omal nie przeszkodzili sobie Kante i Karbownik, ale ostatecznie do piłki dopadł ten pierwszy i z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki. Kolejne minuty to pełna kontrola meczu w wykonaniu przyjezdnych, którzy spokojnie konstruowali kolejne akcje. W 83. minucie bramkarz Śląsk został pokonany po raz trzeci. Ze skrzydła dośrodkował jeden z legionistów, a tuż przed bramką wykończył to podanie Luquinhas, który celnie główkował. To była naprawdę świetna akcja w wykonaniu Legii, w której wszystko zagrało od początku do końca. W doliczonym czasie gry wykazać się musiał jeszcze Majecki, który wyłapał strzał głową Roberta Picha.

Ekstraklasa
18. kolejka
#ŚLĄLEG
31819
Wrocław
8.12.2019
17:30
Śląsk Wrocław
Legia Warszawa
Śląsk Wrocław
0-3
Legia Warszawa
(0-1)
Wszołek 14'
Kante 73'
Luquinhas 83'
1 Matus Putnocky
4 Dino Stiglec
14 Wojciech Golla
5 Israel Puerto
30 Kamil Dankowski
21 Jakub Łabojko 69'
23 Diego Żivulić
8 Przemysław Płacheta 67'
25 Damian Gąska 78'
7 Robert Pich
9 Erik Exposito
22 Daniel Kajzer
17 Mariusz Pawelec
35 Bartosz Boruń
18 Lubambo Musonda
19 Filip Marković 69'
11 Mateusz Cholewiak 78'
32 Sebastian Bergier
24 Piotr Samiec-Talar 67'
15 Daniel Szczepan
Radosław Majecki 1
Marko Vesović 29
Igor Lewczuk 5
Artur Jędrzejczyk 55
Michał Karbownik 14
Paweł Wszołek 22
Domagoj Antolić 7
67' Andre Martins 24
84' Walerian Gwilia 8
Luquinhas 82
84' Jose Kante 20
Radosław Cierzniak 33
84' Mateusz Wieteska 4
67' Jarosław Niezgoda 11
William Remy 44
Cafu 26
Kacper Kostorz 30
Inaki Astiz 34
84' Maciej Rosołek 39
Paweł Stolarski 41
Trener: Vitezslav Lavicka
Asystent trenera: Zdenek Svoboda
Kierownik drużyny: Zbigniew Słobodzian
Lekarz: Wojciech Sznajder
Masażyści: Jarosław Szandrocho, Krzysztof Bukowski, Radosław Żabski
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović, Marek Saganowski
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Mateusz Dawidziuk
Masażyści: Paweł Bamber, Marcin Bator, Michał Trzaskoma
Sędziowie
Główny: Piotr Lasyk
Asystent: Krzysztof Myrmus
Asystent: Bartłomiej Lekki
Techniczny: Albert Różycki
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (100)

+dodaj komentarz
Szelka - 12.12.2019 / 21:36, *.chello.pl

Szanowna Redakcjo, czas skierować publicystyczne reflektory na sobotnią potyczkę z Nafciarzami. Mecz we Wrocławiu - to już historia.

odpowiedz
jo - 10.12.2019 / 06:04, *.tpnet.pl

58% celnych podań Lewczuka pokazuje, że chyba ten mecz mu średnio wyszedł. Chyba nigdy nie widziałem takiego niskiego wyniku u stopera.

odpowiedz
Elquatro - 09.12.2019 / 20:41, *.chello.pl

Lekcja warszawskiego stylu na trybunach i na murawie udzielona!!!

odpowiedz
Ginka - 09.12.2019 / 23:04, *.chello.pl

@Elquatro: doradzam więcej skromności i kibicowskiej pokory. Wbrew pozorom stolica nie jest pępkiem przynajmniej futbolowego świata.

odpowiedz
Kris - 10.12.2019 / 00:04, *.play-internet.pl

@Elquatro: Warszawa to miasto jak każde w Polsce niczym się nie wyróżnia a wy myślicie że Warszawa to pępek świata a reszta kraju to gorszy sort

odpowiedz
Elquatro - 10.12.2019 / 07:42, *.chello.pl

@Kris i Giwnek plus: możesz mnie chamem zwać, możesz mnie w morde lać , lecz od Warszawy wara bo krew sie będzie lać!!!

odpowiedz
L Kibic L - 10.12.2019 / 13:25, *.centertel.pl

@Kris: Widać jak Ci zazdrość d *..ę ściska. Nie wiesz co myślę to się nie wypowiadaj.

odpowiedz
Kris - 10.12.2019 / 18:33, *.play-internet.pl

@L Kibic L: i mówisz to do rdzennego warszawiaka

odpowiedz
Elquatro - 10.12.2019 / 21:16, *.chello.pl

@Kris: nie widać

odpowiedz
Kris - 10.12.2019 / 23:00, *.play-internet.pl

@Elquatro: no widzisz pozory mylą

odpowiedz
Elquatro - 11.12.2019 / 07:53, *.chello.pl

@Kris: w najlepszej rodzinie trafi sie czarna owca

odpowiedz
Kris - 11.12.2019 / 14:40, *.play-internet.pl

@Elquatro: dlaczego odrazu czarna owca

odpowiedz
Rozbawiony - 09.12.2019 / 17:45, *.chello.pl

Ja właśnie posypuje tym popiołem. Bo obecna drużyna Vuko gra dobrze!Oby tak do końca sezonu!

odpowiedz
kibic Legii od zawsze - 09.12.2019 / 13:11, *.chello.pl

Byłem b.sceptyczny co do talentu Vukovica ale po ostatnich meczach muszę się przyznać do błędu! Vuko sie sprawdził !!!!!!!!!!!
Teraz trzeba mieć nadzieję,że potrafi przygotować drużynę na mecze po przerwie zimowej.
Jeżeli właściciel pozbędzie się kilku zbytecznych zawodników,nie zrobi wyprzedaży a raczej postara się ustabilizować skład z ewentualnymi wzmocnieniami to jest duża szansa na stworzenie silnej Legii z możliwością zaistnienia w Europie!
PS - miło by było,gdyby zdeklarowani przeciwnicy Vuko oraz wieczni krytykanci /oni wiedzą,kogo mam na myśli/ napisali coś pozytywnego o Legii.......

odpowiedz
Yorick - 09.12.2019 / 15:34, *.52.213

@kibic Legii od zawsze:
Popieram kolegę. Ja także nie byłem zwolennikiem opcji Vuko latem, ale skoro został, byłem za kredytem zaufania i bardzo denerwowały mnie kłody pod nogi ze strony kibiców, kiedy Vuko uzdrawiał Legię (po spalonej ziemi, którą zostawił Ssa Pindol) i kiedy wsparcie było najbardziej potrzebne. Wypadałoby teraz posypać głowy popiołem. Uzdrawianie nadal trwa, ale widać, że przynosi efekty.

odpowiedz
Kieł - 09.12.2019 / 13:06, *.tpnet.pl

Aż strach pomyśleć co by było gdybyśmy zagrali skuteczniej... Okrutnie wygląda zestawienie w składzie dwóch takich zawodników jak Kante i Gruzin. Przepaść. To nie w Legii takie rzeczy. Za wysokie progi dla Gwilli.

odpowiedz
kaszex79 - 09.12.2019 / 12:12, *.telkab.pl

Gwillas mozliwy kierunek ⚽Orzeł Baniocha..kwota transferu

odpowiedz
olew - 09.12.2019 / 11:43, *.vectranet.pl

Mecz nie był wielki, ale emocjonujący i przede wszystkim wyraźnie wygrany. Wszyscy grali nieźle, Kante i Karbownik świetni, trener przytomny, Śląsk słabiutki ale ambitny. Ot ligowy dobry mecz. Legia swoją konsekwencją może się podobać. Przydałoby się trochę szaleństwa, ale to przyjdzie... mamy dobrych ( jak na ligę najlepszych) grajków , niegłupiego trenera, stabilnego finansowo i emocjonalnie właściciela no i jesteśmy LEGIĄ !

odpowiedz
Marce(L)i - 09.12.2019 / 10:18, *.t-mobile.pl

Meczyk niezły.Oby na tej fali się utrzymali i na koniec obecnych rozgrywek zdobyli mistrzostwo.Jednak wiem,że historia lubi się powtarzać i obawiam się że na wiosenną rundę nasi wyjdą mocno roztrenowani.Obym się mylił.Pozdrawiam.

odpowiedz
Bu"L"i - 09.12.2019 / 10:09, *.inetia.pl

"OJCEM" sukcesu jest bramkarz. Obronił karnego po którym gospodarzom opadły ręce i żeby nie przerwa po racach to mecz rozstrzygnął by się w pierwszej połowie. Obrona nerwowo. Gwilia coraz gorzej. Wszołek po słabym początku wyszedł na swoje. Słaba zmiana Niezgody. Reszta OK. Brawo LEGIA. Przed NAMI Płock.

odpowiedz
Yorick - 09.12.2019 / 15:39, *.52.213

@Bu:
Zgadza się co do Majeckiego. Kilka meczów nam zawalił, ale teraz mecz uratował. Z 0:1 byłby to całkowicie inny mecz i mógłby się skonczyć 3:0 w drugą stronę.
A czy Śląsk słaby? Niektórzy mówią, że tak się gra, jak przeciwnik pozwala. Na tle innych przeciwników Śląsk nie wyglądał słabo, ew. pytanie, na ile gra wczoraj był kwestią braku 3 podstawowych graczy.

odpowiedz
Gienek - 09.12.2019 / 08:55, *.netfala.pl

Niestety Gwilia gra coraz słabiej z meczu na mecz. Jego początek w Legii był obiecujący, ale teraz jest coraz słabiej. Cały zespół jednak spisał się na medal. Brawo! Na trybunach Legia zrobiła taką kanadę, że chyba nikt szybko tego nie powtórzy.

odpowiedz
Farme(L) - 09.12.2019 / 08:45, *.bridgefibre.net

Brawo drużyna, Brawo kibice, Brawo.... dobrze się to oglądało...

odpowiedz
Jozz-men - 09.12.2019 / 08:02, *.tpnet.pl

Dobra gra super doping czy my graliśmy u Siebie?

odpowiedz
Darek - 09.12.2019 / 07:32, *.t-ipconnect.de

Brawo druzyna.Fajnie sie to oglądało.Gratulacje za zwyciestwo.

odpowiedz
Yorick - 09.12.2019 / 00:09, *.orange.pl

Mamy wreszcie odpowiedź, co może wyróżniać Legię na tle ligi w aspekcie ofensywnym. Legia być może jako jedyna w eklapie ma zasoby ludzkie, żeby wchodzić środkiem w szestnastkę. Dla innych ekip jest tam za ciasno -> piłka do skrzydła i balonik górą. Tymczasem gracze o szybkości i technice Luqu oraz Wszołka (od którego w dodatku przeciwnicy się odbijają jak kiedyś od Ofoe), a także Karbownika (!) dają taki wariant rozegrania.

Oczywiście Śląsk się otworzył, a kolejni przeciwnicy jeszcze ten środek zagęszczą i ten wariant może nie być dostępny, ale nic w przyrodzie nie gine - wtedy otworzą się inne opcje.

odpowiedz
Johny Mnemonic - 09.12.2019 / 00:07, *.centertel.pl

Trzeba to przyznać szczerze.
W Waleriana coraz mniej wierzę.
Lecz może jeszcze zaskoczy?
Może odejdzie uroczy.
Lecz tempo go dziś przerasta.
Odpowiedzialność spina i chlasta.
Podaje jak kura ziarnami.
Jak by nie znał się z kolegami.
Gdy on zaś przyjmuje to dramat.
A strzelać mu każą to na chama.
Gdy sam na sam się nadarzy
On poda bo lubi bramkarzy.
I taka to krótka historia.
Waleriana co czasem coś pogra.

odpowiedz
Książę Nocy - 09.12.2019 / 00:21, *.inetia.pl

@Johny Mnemonic: Haha piękne. Niech Żyleta w śpiewniku zapisze. W przypadku takich meczów Waleriana można będzie mu to zaśpiewać :) / :(

odpowiedz
wROCŁAWIAK - 08.12.2019 / 23:33, *.tpnet.pl

Dziekuje Wam kibice Legi Obecni na Sektorze gości dzięki wam mogę być dumny!!!Patrzyłem na trybunie D jak maliniaki z podziwem na was patrzą Pozytywna szajba!!!! Brawo (L)egia!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Książę Nocy - 09.12.2019 / 00:16, *.inetia.pl

@wROCŁAWIAK: Hehe od tego jesteśmy. Wbijaj na Łazienkowską, pozdro.

odpowiedz
Okęciak - 08.12.2019 / 22:30, *.tpnet.pl

Ave Legia, Ave Vuko! Wodzu prowadź!

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 08.12.2019 / 22:04, *.amazonaws.com

Lukinjasz to klasa a Karbownik za 2 lata bedzie gral w reprezentacji.

odpowiedz
skrzat - 08.12.2019 / 21:57, *.cyfrowypolsat.pl

kto by sie spodziewal ze wszolek i luqinias beda tworzyc kregoslup druzyny.brawo.aby tak dalej

odpowiedz
eLpolo - 09.12.2019 / 00:39, *.241.74

@skrzat: Tu cię kolego zaskoczę :)) ja się spodziewałem , i już we wrześniu pisałem że Ci dwaj, Lewczuk i Walarian ( pomimo swoich niedostatkow, które uważam że poprawi) to świetne transfery.pozdro

odpowiedz
maf20 - 08.12.2019 / 21:41, *.orange.pl

Dzięki Miodek , że wytrzymałeś z VUKO w złym momencie, a moment ten krótki nie był.
Trener wiedział co robi... Takich wyników od czasów wczesnego Magiery nie pamiętam. Tylko, że Magicw składzie miał gwiazdy.

odpowiedz
Yorick - 08.12.2019 / 21:36, *.orange.pl

VUKO OUT!!!!1
Z osłabionym Śląskiem powinniśmy wygrać minimum 4:0. A wygraliśmy tylko 3!
A ile z tego strzelił sam trener? ZERO! A powinien minimum dwie!!!!1
Poza tym grało tylko 3 młodziezowców i jeden pod koniec, a powinno co najmniej 10.
Kiedy wreszcie będzie TRENER, który sprowadzi nam KOCURÓW typu Remy, Eduaro, Agra i Philipps.

odpowiedz
michu - 08.12.2019 / 21:46, *.orange.pl

@Yorick: dobrze powiedziane (śmiechłem :DDD)

odpowiedz
olew - 09.12.2019 / 13:45, *.vectranet.pl

@Yorick: pełna zgoda, dodam , że beznadziejny Małecki ( w ogóle unikał dryblingu !), Kante jeździec bez głowy, ale przede wszystkim brak Philipsa był dramatyczny. No i bezwzględnie musimy kupić Łabojkę, tylko czy Vuko starczy talentu by go wkomponować ...

odpowiedz
Po(L)ubiony - 08.12.2019 / 21:31, *.chello.pl

Brawa dla drużyny! Martwi dyspozycja Vesovica. Gwilia, niestety kolejny raz słabiutko. Majecki - dziś wygrał nam mecz. Niech cały czas idzie w górę. Tylko Legia!

odpowiedz
Atmosferic - 08.12.2019 / 21:14, *.orange.pl

Najwyzsze zwyciestwo na wyjezdzie i to zbijajac lidera z fotela, nie spodziewalem sie takiego wyniku - spodziewalem sie jakiego bezbarwnego 0-0 albo minimalnej porazki. No brawo, lubie tak byc zaskakiwany.

odpowiedz
A idź trollu precz - 08.12.2019 / 21:21, *.chello.pl

@Atmosferic:

jwt

odpowiedz
Polo - 08.12.2019 / 21:08, *.virginm.net

Gwilia totalna porażka mega drewniany dzisiaj koncertowo kazdą piłkę jaką miał to tracił i te nie wykorzystane sytuacje chyba czas odpocząć ,Lewczuk za bardzo się grzeje bardzo nie równo gra już od paru meczów.Reszta ogólnie na duży plus.Brawo

odpowiedz
VukoVon! - 08.12.2019 / 21:01, *.208.15

Znowu trenerović dres zdradził Legię!

Gdzie jesteście?!?! To ja za was muszę ujadać? Zapomnieliście już jak to się robi! Dalej! Szczekać! Dawać swoje teorie, bo juz mi brakuje tego nienawistnego skowytu!

AMATOR! WUEFISTA! TRENEROVIĆ! WON!

odpowiedz
Won - 08.12.2019 / 21:16, *.virginm.net

@VukoVon!: Zgadzam się z Tobą ale nie do końca.Vuco dużo stracił wmawiajac wszystkim że nie ma konfliktu z Carlitosem i robił że wszystkich idiotów promując kulenovica,i to chyba przyczyna hejtu.Też zauważyłem że jest coraz mniej negatywnych komentarzy.Zobaczymy jak się zaczną jakieś kiepskie mecze,czego oczywiście nie życzę. Pozdr

odpowiedz
Vuko Von! - 08.12.2019 / 22:00, *.238.215

@Won: Tylko, że Vuković nie miał konfliktu z Carlitosem I nie promował Kulenovicia... on po prostu uważał że Carlitos jest cienki a że inni gracze byli kontuzjowani lub bez formy to grał Kulenović. Ja też uważam że Carlitos jest cienki. I myślę, że gdyby byli teraz w Legii to żaden znich nie byłby podstawowym zawodnikiem. Poza tym to nie Kulenović grał tak źle tylko Legia była w takim okresie. Jak masz dużo wolnego policz ile sytuacji miał Kulenović I ile z nich wykorzystał a ile Kante czy nawet Niezgoda. Może sie okazać że roznica nie jest taka duża tylko jak druzyna ma dwie sytuacje w meczu I napastnik nie strzeli to wszyscy pamietają. Jak druzyna ma 15 I nie strzeli 12 a trafi 3 to jest bohaterem

odpowiedz
Won - 08.12.2019 / 22:50, *.virginm.net

@Vuko Von!: Kulenovic to nawet nie stwarzał sobie tych sytuacji (przypomnij sobie mecz pucharowym z Finami), porównując jego zachowanie do tego co teraz robią Niezgoda i Kante to widać jaki on był słaby.Carlitos przychodził do Legii jako król strzelców a nie dostawał żadnej szansy (nie to żebym był jego fanem) .Nawiązując do Twojego pierwszego postu łaska pańska na ostrym koniu jeździ,dlatego tak wszyscy cisneli po Vuko.

odpowiedz
Won - 08.12.2019 / 22:53, *.virginm.net

@Won: pstrym oczywiście.Pozdro

odpowiedz
VukoVon! - 08.12.2019 / 23:11, *.238.215

@Won: No nie mordeczko. Ja nie lubię rozgrzebywać historii ale bez przesady. Carlos grał chyba w każdym meczu poprzedniego sezonu od kiedy drużynę przejął Vuko. Na początku też grał wszystko. W pewnym momencie przestał bo grał słabo ale nie mów, że nie miał szansy.

A co do stwarzania sobie sytuacji... Napastnik jest uzależniony od gry drużyny. Chyba zgodzimy się, że ofensywa Legii zanim Luqinas i Wszołek sie nie zaaklimatyzowali to był jakiś żart. Nawet Nowikovas grał lepiej z czasem. Więc porównywanie wtedy z teraz jest trudne. Można mówić tylko o wykorzystywaniu sytuacji bo na to nie ma wpływu drużyna. Myślę, że gdyby Kulenović grał od deski do deski przy obecnej fromie Legii byłby królem strzelców. Inaczej należy oceniać wartość bramki kiedy drużyna strzela mniej niż gola na mecz a inaczej niż prawie cztery.

Ja nie widzę faworyzowania. Dla mnie Kulenović wygrał rywalizację i tyle. A to, że w Legii nie lubią napastników to inna sprawa. Bo jak wytłumaczyć fakt, że ich tutaj sie po prostu nie sprowadza. Był Nikolić... a wcześniej? Stanko? Trochę słabo jak na tyle lat.

odpowiedz
Won - 08.12.2019 / 23:29, *.virginm.net

@VukoVon!: Amen.
P.S
A jeszcze był Piotrek Włodarczyk,to taki żart

odpowiedz
bolo - 09.12.2019 / 02:20, *.105.249

@VukoVon!: Człowieku dołączyłeś do grona chronicznie ślepych ! Czy myślisz że można tak łatwo zapomnieć grę i atmosferę w lidze europy? A porażki po katastrofalnej grze z pędzlami i to na własnym boisku.Myślisz że tego nie było ? Na mieście śmiano się ze mnie ponieważ byłem ,jestem i będę kibicem Legii. Nie jestem jak niektórzy tutaj kibicem sezonowym,ponieważ to trwa już 40 lat.Serce krwawi jak widzę że moja drużyna odbija się od ściany do ściany. Na dzień dzisiejszy Legia jest mocna słabością pozostałych drużyn.A trener(?)to wuefista,amator-niejednokrotnie się jeszcze przekonasz.Pozostaje tylko cieszyć się chwilą, niech trwa i trwa.

odpowiedz
Znawca - 09.12.2019 / 03:37, *.centertel.pl

@Won: ci co wypisują te bzdury nie wiedzą kto to był Włodarczyk

odpowiedz
Pab(L)o - 09.12.2019 / 07:20, *.t-mobile.pl

@bolo: czy widzisz jaki jest skład teraz a jaki grał na początku sezonu?? Vuko buduje zawodników, buduje swój skład. Nie boi się trudnych decyzji. Z mojej działki zawodowej. Zdecydowanie trudniej jest pracować nad człowiekiem, najłatwiej jest zmienić. A pracę Vuko widać od początku. I konsekwencję. Od zawsze uważałem Carlitosa za zawodnika samolubnego. Gdy grał w Wiśle wycisnal takie liczby bo strzelal z każdej pozycji. Znajomy z Krk twierdzi że nie mogli na niego patrzeć. Czy ktoś stanął w obronie Carlosa? PS. Nie mam nas na treningach, w szatni. A to chyba tak jest najwazniejsze. Mecz to tylko albo aż 90 min. Mają grać najlepsi.

odpowiedz
MatWij - 09.12.2019 / 07:35, *.orange.pl

@VukoVon!: Miejmy nadzieje że się myliliśmy, a Vukovic to trener co da nam Mistrzostwo. Jeśli tak się stanie, obiecuję Ci że odszczekam wszystkie złe słowa na jego temat. Czego sobie i Wam Bracia życzę!

odpowiedz
kibic emeryt - 09.12.2019 / 08:42, *.tpnet.pl

@VukoVon!: Krytykowaliśmy trenera kiedy graliśmy bardzo źle a Vukovic kombinował jak się odegrać na Morientesie i Carlitosie ze zwykłej ludzkiej zawiści i tych graczy już nie ma a szczególnie brak tego drugiego jeszcze nie raz odbije się nam czkawką .Prawdziwy obraz umiejętności trenerskiej okaże się po zakończeniu sezonu bo to będzie już prawdziwa Legia Vukovica .Na dzień dzisiejszy wygląda to pozytywnie ale nie popadajmy w hura optymizm i poczekajmy na koniec sezonu .Jedno jest dobre że trener będzie miał szanse popracować przez cały sezon mając bez wątpienia przynajmniej teoretycznie najsilniejszy skład w lidze .

odpowiedz
Vuko von! - 09.12.2019 / 12:11, *.coucou-networks.fr

Nie mogę już o tym Carlitosie. Skąd to się wzięło? Bo kiedyś w Wiśle coś strzelał? Nie wiem bo nie oglądam Wisły. Odkąd jest w Legii niczym się nie wyróżnił.

A dla tych którzy uważają że trener to czarodziej i swoją magiczną mocą zmienia umiejętności i grę drużyny przypominam: trener TRENUJE. Trenowaniu jest to proces niekiedy długotrwały a może zająć lata. Nie trudno się dziwić że po przebudowie drużyny potrzeba było czasu na trening. No i zaczęło działać.

A co do mściwości Vuko.. no nie wiem, nawet Carlitos po odejściu mówił że nic nie było na linii prywatnej. Ale pewnie kłamał. Tak trudno zaakceptować że trener Waszego ulubionego zawodnika uważał za płaska? Przypomnę że u poprzedniego trenera Carlos też tracił pozycję na rzecz Kulenovicia. No ale to układ z Bałkanów.

Ja jestem zadowolony z Legii od pierwszych meczów. Nie ze względu na wyniki ale że w końcu widać było progres. W końcu było widać pracę trenera. A to że przegrał nieznacznie z klubem mającym wielokrotnie wyższy budżet a strzelec bramki został sprzedany potem za 25 milionów jak na drużynę w budowie może się niestety zdarzyć.

Jeżeli nie rozmontują mu drużyny i dostanie wzmocnienia na brakujących pozycjach, to bądźcie spokojnie.

odpowiedz
SzB - 08.12.2019 / 21:00, *.pljtelecom.pl

Nareszcie można powiedzieć, że wyszliśmy na prostą. Teraz tylko tego nie spieprzyć i dalej tak trzymać. Fanem Vuko nie jestem, ale to nie jest ważne, bo liczy się tylko aby Legia była coraz lepsza. Minusem meczu jak i połówki sesoznu jest Gwilia, on jest po prostu za słaby na Legię. Oby w końcu odzyskać podwójną koronę i pocisnąć coś więcej w pucharach. Panie Loczek, tylko nic nie psuj:).

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 08.12.2019 / 20:52, *.play-internet.pl

No i jak zwykle.Legia wygrywa,to i komentarzy jak na lekarstwo.Hejterzy psia mać.A ja chciałem Legiunię pochwalić za to,że wreszcie chce im się grać i wygrywać.No i chói,że liga słaba,że w pucharach pewnie od pierwszej rundy przedprzedwstępnej będą męczarnie.Liczy się tu i teraz.

odpowiedz
Dolinero - 08.12.2019 / 20:58, *.t-mobile.pl

@FOREVER LEGIA: Ja wracam z meczu a Ty napinaczu ?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 08.12.2019 / 21:24, *.play-internet.pl

@Dolinero: A w którym pubie oglądałeś?.

odpowiedz
Tomek Mokotów - 08.12.2019 / 22:18, *.play-internet.pl

@FOREVER LEGIA:

Wyluzuj FOREVER, ze specjala tuż po meczu rzeczywiście ch.jowo się pisze posty na forum. Nie ten czas i emocje...

Za to ty mozesz rządzić, kapcie na nogi i dawaj! I już masz 50 komentarzy, mało ci?

odpowiedz
Książę Nocy - 08.12.2019 / 20:34, *.inetia.pl

Gwilia przykładem, jak można zaliczyć z formą zjazd na parter, w ciągu 60 dni... Brawo Legia. Po takich meczach sama duma.

odpowiedz
Michał - 08.12.2019 / 20:34, *.plus.pl

I tak powinno być że LEGII boi się każda drużyna z naszej Ekstraligi Polskiej.A teraz gratulacje dla całej LEGII!!! Następna Wisła Płock i jak mówił s.p trener P.Janusz Wójcik kiełbasy do góry i golimy f......w. Mistrzem Polski jest LEGIA i niech już tak zostanie na zawsze Amen!Dziękuję za zwycięstwo i super wieczór ze zwycięstwem mojej kochanej LEGII! Dzięki Vuko i chłopaki z boiska i cała LEGIA zawsze razem!

odpowiedz
Mr.Kanister - 08.12.2019 / 20:20, *.play-internet.pl

Wszołek robi różnicę.

odpowiedz
Adamowicz ale nie paweł - 08.12.2019 / 20:51, *.centertel.pl

@Mr.Kanister: racja tylko jak długo

odpowiedz
L - 08.12.2019 / 21:06, *.play-internet.pl

@Adamowicz ale nie paweł: pytasz jak długo ? Odpowiadam
Do pierwszego okienka transferowego!

odpowiedz
Lukasz323 - 08.12.2019 / 20:15, *.plus.pl

Ho ho ho !Byłem w srode we wrocławiu troche e(L)ek rozdałem.Pamietacie jak Berg dowiedział sie ze Rado chce odejsc to posadził go na ławie ,internet głosi ze Niezgoda blisko transferu i co? Dzieki Vuko ze nie odsawiłes Go.Piekny wieczór!!!!!

odpowiedz
W(L) - 08.12.2019 / 20:14, *.chello.pl

Już wolę tego Gruzina z czołgu 102 , tak na poważnie ten Gwila to jakaś porażka....

odpowiedz
Jerz z Potoku - 08.12.2019 / 21:27, *.chello.pl

@W(L): jeden z lepszych wpisów, oczywiście z gatunku tych żartobliwych. Brawo Kolego!
Serdeczności dla całej kibicowskiej braci

odpowiedz
Karo(L) 1981 - 08.12.2019 / 20:13, *.play-internet.pl

Nareszcie Legia gra na miarę oczekiwań. Oczywiście zdarzają się pojedyncze błędy, które mogą czasem rzutowac na wynik, tak jak z Pogonią czy przy karnym w dzisiejszym meczu, bo gdyby Pich strzelił mogłoby być ciężej. Oby skuteczność była jak ostatnio to będzie ok na wiosnę.

odpowiedz
Wojtas - 08.12.2019 / 20:08, *.net.pl

Już nie mogę patrzeć na tego anty piłkarza Gruzin.Totalne dno!!!!!

odpowiedz
Luki - 08.12.2019 / 20:06, *.sky.com

Kolejny świetny mecz, fajnie że coś rusza ta Legia, gratulacje dla Vuko

odpowiedz
mietowy - 08.12.2019 / 20:05, *.chello.pl

Widac prace druzyny ale skutecznosc jeszcze zawodzi a Slask no coz jakis taki slaby jest , fajny wynik

odpowiedz
Autor - 08.12.2019 / 19:55, *.t-mobile.pl

Ten mecz pokazał jak silna jest ekstraklasa. 3:0 grając bez trenera..

odpowiedz
wawa3 - 08.12.2019 / 20:02, *.net.pl

@Autor: Na tą lige nie trzeba dużo. Udowodnił to Fornalik z dziadowskim na papierze składem Piasta.

odpowiedz
Książę Nocy - 08.12.2019 / 20:40, *.inetia.pl

@Autor: Trochę szacunku proszę... nie bądź ignorantem. Vuko robi swoje. Pytanie co na to pała-prezes.

odpowiedz
:D - 08.12.2019 / 21:09, *.orange.pl

@Książę Nocy: ściśnij pipe bo ostatnio płakałeś na Vuko

odpowiedz
Książę Nocy - 09.12.2019 / 00:19, *.inetia.pl

@:D: A konkretniej? Co mecz, to inna wizja. Jest jak jest ale ja nigdy nie okazuje braku szacunku w wypowiedzi, tak jak Autor i Ty, więc jeśli ktoś już ma tu coś zaciskać to Ty swój jad:)

odpowiedz
rob bandit - 08.12.2019 / 19:54, *.com.pl

elegancki mecz,elegancki doping...FORZA LEGIA!!!

odpowiedz
eR - 08.12.2019 / 19:52, *.254.14

Brawo! O tak grającą Legiunię aż przyjemnie się ogląda. Z głową grana piłka, bez niepotrzebnego szarżowania i są efekty. No i bramka głową niziutkiego Luquinhasa - coś pięknego :D Śląsk nie miał nic do powiedzenia po za karnym i strzałem młodego Samca-Talara (swoją drogą, ciekawy zawodnik może być). Brawo Legio! Do pracy pójdę z uśmiechem :)

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 08.12.2019 / 19:51, *.2.69

Naj(L)epszy mecz w tym roku!!! Brawo Vuko- wierzyłem w Ciebie!!!

odpowiedz
Normalny człowiek - 08.12.2019 / 19:50, *.chello.pl

Elegancko. Brawo Legia, brawo kibice!

odpowiedz
Tomek Mokotów - 08.12.2019 / 19:48, *.chello.pl

Akcja z 60min gdy Legia grała po kontuzji Martinsa w 10 i przez parę minut wykonała paredziesiąt (!) CELNYCH podań z rzędu na połowie Śląska...
A potem akcja na 0:3...

No to były już europejskie boiska.

A cały mecz naprawdę dobry, na bardzo solidnym poziomie w każdej formacji, Śląsk zagrał gorzej ale według mnie dlatego, że Legia była mocna.

Wreszcie zwycięstwo z kimś z czołówki...

Dobry prognostyk.

odpowiedz
Mi(L)osz - 08.12.2019 / 19:48, *.play-internet.pl

Brawo za zwycięstwo
tylko szkoda że do składu trafiło kolejne drewno (gwilia)

odpowiedz
M3 - 08.12.2019 / 19:46, *.ip-point.pl

W końcu Majecki pokazał swoje umiejętności i dał chłopakom sygnał do zwycięstwa. Lewczuk słabo. Brawo dla Wszołka, Luquiniasa, Karbownika, Kante, Jędrzejczyka. Pracowali na ten wynik. Brawo dla zespołu.
Tylko Legia !!!

odpowiedz
Wawa - 08.12.2019 / 19:45, *.124.248

Karbownik już jest wart 10
baniek ieruo
Brawo chlopaku brawo
Bez wody sodowej a będziesz
Gwiazda

odpowiedz
Krecina Zdzichu - 08.12.2019 / 19:45, *.t-mobile.pl

Vuko pakuj mandżur

odpowiedz
Obcy - 08.12.2019 / 19:49, *.t-mobile.pl

@Krecina Zdzichu: Bujaj się.

odpowiedz
BiaLson - 08.12.2019 / 19:43, *.akashanet.eu

3 do zera trafiła Legia F.....a!,Brawoo

odpowiedz
ale jaja - 08.12.2019 / 19:41, *.pognet.pl

Wszołek i tyle w temacie

odpowiedz
ksieciunio - 08.12.2019 / 19:41, *.chello.pl

Gwilia to jakaś V kolumna, trzecia liga to jego miejsce albo rezerwy Legii

odpowiedz
(L) - 08.12.2019 / 19:40, *.vectranet.pl

Brawo!!!

odpowiedz
grzesiek - 08.12.2019 / 19:40, *.centertel.pl

Legia - Lech 2:1
Legia - Wisła 7:0
Legia- Górnik 5:1
Widzew- Legia 2:3
Śląsk Legia 0:3


Teraz kolej VUKO JEST , LEGIA ZNOWU JEST THE BEST !

odpowiedz
Wawa - 08.12.2019 / 19:39, *.124.248

Gliwia i Lewczuk słabo
Reszta na duży plus
Brawoooooooooo
LegiaaaaaaaAaAaaaaa

odpowiedz
pol - 08.12.2019 / 19:39, *.chello.pl

tym razem drewnianemu się udało,ala zaraz i tak będzie kolejna kompromitacja

odpowiedz
Mat88 - 08.12.2019 / 19:49, *.t-mobile.pl

@pol: ...kolega coś podobnego chyba mówił już po meczu ze "scyzorami"..., proszę przypomnieć sobie, co koledze odpowiedziałem...i może zacząć się raczej udzielać na portalu na "W" ...u redaktora na "S"...;-)

odpowiedz
Bródno - 09.12.2019 / 00:36, *.chello.pl

@pol: wal się patafianie

odpowiedz
AVE VUKO - 08.12.2019 / 19:39, *.orange.pl

Szacunek. Drużyna coraz mocniejsza.

odpowiedz
wawa3 - 08.12.2019 / 20:01, *.net.pl

@AVE VUKO: To złudzenie. Przyjdą europejskie puchary i amatorzy z Wysp Owczych i znów będzie kompro.

odpowiedz
AVE VUKO - 08.12.2019 / 21:08, *.orange.pl

@wawa3: Ale my przynajmniej mamy możliwość grania w europejskich pucharach. Ty i twoja polonia niedługo zaryje pyskiem o dno tabeli z biletem do 4 ligi :D tam to dopiero będziecie mieć boje z jakimiś pipiduwami

odpowiedz
Junior - 08.12.2019 / 19:38, *.t-mobile.pl

Brawo Legia Warszawa

odpowiedz