Kante za moment strzeli drugiego gola dla Legii - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Kante: Dla nas to był najtrudniejszy mecz

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

- Nie wiem czy to był nasz najlepszy mecz wyjazdowy, ale z całą pewnością był najtrudniejszy. Mówię tutaj nie tylko o rywalu, ale również o pogodzie i warunkach do gry. Po pierwsze połowie prowadziliśmy 1-0, chociaż mogliśmy równie dobrze przegrywać - niewykorzystany rzut karny mocno wpłynął na wynik. W drugiej połowie stworzyliśmy sobie więcej bramkowych okazji. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że musimy poprawić naszą grę, ponieważ w przeciwnym wypadku Śląsk może nas pokonać - powiedział po ostatnim gwizdku Jose Kante.

- W drugiej połowie zagraliśmy naprawdę dobrze, ale nigdy nie wiesz, co działoby się, gdyby Śląsk wykorzystał rzut karny z początku meczu.

- Kiedy wyszliśmy na boisko, to nie myśleliśmy o tym, że Śląsk w tym sezonie u siebie jeszcze nie przegrał. Jesteśmy piłkarzami i co tydzień w weekend wykonujemy swoją pracę. Podczas meczu nie możesz myśleć o takich sprawach jak np. "Naszych rywali jeszcze nikt nie pokonał". Nie czuliśmy więc żadnej dodatkowej presji przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

- Przeciwko każdemu przeciwnikowi staramy się grać w taki sam sposób. Jedynym meczem, kiedy faktycznie nie zaprezentowaliśmy się najlepiej, to starcie z Pogonią Szczecin. W innych spotkaniach stawaliśmy na wysokości zadania.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
bronek49 - 09.12.2019 / 18:47, *.chello.pl

Kante wkłada dużo serducha w grę obok niego powinien grać Niezgoda to byłby super duet napastników

odpowiedz
zaba285 - 09.12.2019 / 14:24, *.lukman.pl

nie wiem ile razy kląłem oglądając grę Kante, ale wiem że wczoraj pierwszy raz patrzyłem z lekkim zachwytem. podobało mi się jak walczył o odbieranie piłki i kilka razy mu się udało, w tym aspekcie grał trochę podobnie jak kiedyś Mandzukic

odpowiedz
Vuko - 09.12.2019 / 09:26, *.orange.pl

Cos Panowie w tym jest. Wiele osob pod Vuko zaczyna osiagac zyciowke, albo i wiecej.
Antolic - jestem pod wrazeniem wizji gry i czucia przestrzeni, praktycznie bez strat, co raz wiecej do przodu pilek. Swietnie trzymanie tempa akcji, moglby troche wiecej walczyc w destrukcji no i przy kontrach wracac na sprincie
Wszolek - caly czas wyglada co raz lepiej fizycznie i kondycyjnie oraz psychicznie, zaczyna kiwac i oddawac wiecej strzalow
Kante - zastawka, sciana, poruszanie sie, czytanie gry, wychdozenie na pozycje
Niezgoda - dawno nie mial tak wielu meczow bez kontuzji, zacyzna byc pod gra a nie tylko dostawic noge do pilki w polu karnym
Karbownik - to jest nieprawdopodobne ze taki mldoy chlopak wchodzi z rezerw i staje sie kluczowym zawodnikiem, duzo takich mamy na zapleczu co potrzebuej szansy?
Vesovic/Stolarski - Ciezko powiedziec ktory z nich jest gorszy w tym momencie, obydwaj maja ten sam poziom, bylem fanem Stolarskiego ostatnimi czasy ale i Vesovic sie podoba
Lewczuk - Jedza - po za babolem w Szczecinie nei ma sie do czego przyczepic, do tego ewidentnie ciagnie Lewczuka do przodu,ma 34 lata a w sprincie na pewno zjada antolicia czy Gwilie jak sie pcha do przodu
Andre Martins - Staly bardzo dobry poziom, po jego zejsciu po wprowadzeniu Niezgody stracilismy troche srodek pola
Majecki - wreszcie mozna powiedziec ze wybronil nam mecz, super gra nogami, brakuej troche szybkich wznowien na kontre
Luquinhas - szkoda ze ostatnimi czasy nie gra w srodku pola, na skrzydle traci atuty i kilka keirunkow do gry, ale i tu robi super robote, swietny w destrukcji, bardzo dobry w ofensywie, tylko te jego sstrzaly to jakis dramat

Wprwoadzanie mlodych, Kostosz, Rosolek, w obwodzie Cafu,

Pogonic agre, obradovicia, philipsa (konczy sie kontrakt), potrzeba skrzydlowego (przez to luqinhas musi grac na flance plus brak altearnatywy i zmiennika, szkdoa ze kostorz tu sie raczej nei sprawdzi), napadzior (gytkjaer jakby zostal capniety z zdecha to by bylo to)

odpowiedz
Matt - 09.12.2019 / 08:25, *.132.229

Gdy na początku sezonu zdawało się, że za Kulenovicia powinien grać gwiazdorek Carlitos, to powinien wchodzić Kante, o czym mówiłem. Nie robi tyle szumu wokół siebie, ale więcej dałby drużynie.

Możemy aktualnie spierać się kto daje najwięcej - Wszołek, Kante, Niezgoda, Antolić, Martins, Jędza, Luquinhas... Dobrze mieć takie problemy. Nieraz szukaliśmy 2-3, którzy nie dali plamy. Mi trudno jest wskazać jednego lub 2 najlepszych. Wiem jednak, że powroty Gwilii do składu raczej nie pomagają, podobnie było z Novikowasem, ale mam nadzieję, że to tylko przez zdrowie. Najgorsze w tym sezonie były jednak występy Mateusz Wieteski. Może pod bramką przeciwnika stanowi zagrożenie... pod swoją niestety również.

odpowiedz
MK - 09.12.2019 / 15:17, *.187.4

@Matt: Zgadzam się z Tobą, co do Kante. Nie byłem jego fanem, gdy przychodził, ale już na początku zeszłego sezonu był dużo lepszy niż Carlitos. W tej słabo grającej Legii był najlepszym piłkarzem. A później Portugalczyk go skreślił, bo zdecydował się po meczu w Szczecinie jechać do chorego dziecka, na co początkowo miał zgodę trenera.

odpowiedz
PLK - 09.12.2019 / 01:57, *.cyfrowypolsat.pl

A ja uważam że kluczem do obecnych wyników był Paweł Wszołek!!!

odpowiedz
Casio - 09.12.2019 / 00:06, *.com.pl

Kante w niezłej formie.Walczy,nieźle kiwa,ale uważam ,że największą robotę w tej chwili wykonuje Antolič

odpowiedz
Arek - 08.12.2019 / 22:31, *.tpnet.pl

To jest moja subiektywna opinia, ale uważam, że Kante nigdy jeszcze nie był w takiej formie jak obecnie. Jak grał w Płocku też nie.

odpowiedz