Legioniści zdobyli mazowiecki Puchar Polski w futsalu - fot. Legia Futsal

FUTSAL

Legia wygrała finałowy turniej Pucharu Polski

W niedzielę w hali Górzno pod Garwolinem rozegrany został turniej finałowy futsalowego Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Legia jako zwycięzca zawodów zapewniła sobie awans do rywalizacji w PP na szczeblu centralnym. Spotkania w turnieju trwały 2 x 12 minut. Legioniści rozpoczęli od wygranej z Teqball Podkową Leśną 6-2, a następnie rozgromili 16-0 Rokolę Otwock Wielki.

W decydującym o awansie na szczebel centralny meczu legioniści zacięcie walczyli ze Zdrowiem Garwolin. "Wojskowi" przegrywali do przerwy 1-3, ale w drugiej części spotkania zdołali odrobić straty i wygrać 5-4! Euforia rozpoczęła się po golu na 4-4 na kilka sekund przed końcem meczu (remis dawał awans legionistom), ale po chwili zwycięskiego gola, strzałem przez całe boisko zdobył bramkarz Legii, Tomasz Warszawski. Najlepszymi strzelcami turnieju zostali Gliński i Świniarski, którzy zdobyli po sześć bramek. Mecz ligowy Zdrowie Garwolin - Legia już w sobotę, 4 stycznia.

Najbliższy mecz ligowy Legia rozegra w najbliższą środę o godzinie 21:00 w Karczewie z Rokolą Otwock Wielki w hali przy ulicy Bohaterów Westerplatte 55.

Legia Warszawa 6-2 (3-0) Teqball Podkowa Leśna
Bramki: Mateusz Gliński 3, Bartłomiej Świniarski, Tomasz Doliński, Paweł Tarnowski

Legia Warszawa 16-0 (9-0) Rokola Otwock Wielki
Bramki: Mariusz Milewski 4, Łukasz Krupnik 3, Bartłomiej Świniarski 3, Krzysztof Jarosz 2, Paweł Tarnowski 2, Mateusz Gliński, Kamil Hernik

Legia Warszawa 5-4 (1-3) Zdrowie Garwolin
Bramki: Mateusz Gliński 2, Krzysztof Jarosz, Bartłomiej Świniarski, Tomasz Warszawski