Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Mioduski: W ogóle nie było tematu zwolnienia Vukovicia

Woytek, źródło: przegladsportowy.pl

- To jest pierwszy sezon, w którym mogliśmy zacząć układać tę drużynę tak, jak chcieliśmy - zgodnie z filozofią, którą chcemy mieć w klubie. Działa to od pierwszego trenera przez cały dział sportu i akademię. Ten system, o który mi chodziło, zaczyna funkcjonować, ale jeszcze dużo pracy przed nami - mówi Dariusz Mioduski na łamach Przeglądu Sportowego.

O pracy Vukovicia

- Czy Aleksandar Vuković czymś zaskoczył? Nie jest jakieś wielkie zaskoczenie - bo wierzyłem w to mocno - ale to czym na pewno zaskakuje jeszcze bardziej pozytywnie niż się spodziewałem, to pewnego rodzaju mądrością. Zawsze wiedziałem, że jest mądrym facetem, że ma charyzmę, że jest otwarty. To są te cechy, których szukałem jeśli chodzi o trenera. Vuković wykazuje się jeszcze większą mądrością niż się spodziewałem, jeśli chodzi o rozumienie klubu, rozumienie szatni, sposób podejścia do zawodników, empatię i taką sprawiedliwość oraz umiejętność zidentyfikowania kwestii, które muszą być rozwiązane. Ma zadatki na naprawdę wielkiego trenera.

- W mediach pojawiały się informacje, że było blisko decyzji o zwolnieniu Vukovicia, a nigdy nie było nawet blisko takiej decyzji. Na koniec sezonu podjęliśmy decyzję że stawiamy na "Vuko" mimo słabego okresu z końcówki. Zdecydowaliśmy, że chcemy to robić na bazie oceny jego możliwości i jego potencjału. Mieliśmy trudny okres na początku tego sezonu, dostosowanie kadry, ale nie było takiej sytuacji, że mecz z Lechem Poznań miał zdeterminować to czy zostanie czy nie. Wiedzieliśmy przed tym meczem, że nie ma w ogóle takiego tematu.

O transferach

- Pracujemy nad transferami. Nie zajmuję się tym bezpośrednio, ale wiem, że Radek Kucharski, cały dział skautingu, trener i sztab są włączeni w ten proces. Główne wzmocnienia i kształt drużyny został zbudowany latem, natomiast na pewno na niektórych pozycjach zawsze jest fajnie mieć większą konkurencję. Ponadto w zależności od tego kto będzie odchodzić, to będziemy próbowali na tych pozycjach się wzmacniać.

- Radkiem Majeckim interesuje się coraz więcej klubów. Jest on już marką w Europie jeśli chodzi o tę pozycję i jego wiek. Nie wykluczam, że możemy mieć takie propozycje, które będą dobre dla zawodnika. Nam zależy na tym, by nasi piłkarze szli w takie miejsca, gdzie będą się rozwijać. Widać to na przykładzie Sebastiana Szymańskiego, który jest najlepszym zawodnikiem w swojej nowej drużynie. O to nam chodzi. Mam nadzieję, że z Radkiem będzie podobna sytuacja. Liczymy się z tym, że może odejść, chociaż mam nadzieję, że to się stanie dopiero latem.

- Kto jest największym zaskoczeniem? Łatwo odpowiedzieć, że Michał Karbownik, ale nie wiem czy on jest aż takim zaskoczeniem. Obserwowałem go w drugim zespole, jak wchodził do pierwszej drużyny, jaki miał potencjał. Wydaje mi się, że on dopiero zaczyna pokazywać na co go stać. Będzie się mocno rozwijał i dopiero zobaczymy jego potencjał.

- Nie chciałbym jeszcze skreślać Ivana Obradovicia - choć wiele osób już go skreśliło - bo to nie jest przypadek, że on do nas trafił. To nie był ktoś z łapanki. Zrobiliśmy bardzo dogłębny wywiad na jego temat. Jestem zaprzyjaźniony z szefami Anderlechtu i rozmawiałem z nimi bezpośrednio na jego temat. Jesteśmy trochę zdziwieni, że jest tak jak jest, bo to nie było coś, co miało miejsce w przeszłości. Mam nadzieję, że jest to trochę taki splot wydarzeń, aklimatyzacji i w następnej rundzie okaże się dużym wzmocnieniem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (44)

+dodaj komentarz
lechu47 - 12.12.2019 / 22:17, *.t-mobile.pl

Białe kaski, robią laski XD

odpowiedz
Ibis - 12.12.2019 / 21:44, *.chello.pl

Panie Prezesie; milczenie jest złotem, a mowa, co najwyżej srebrem. Ja rozumiem, że pragnie się Pan ogrzać w ciepełku ostatnich, nadspodziewanych wyników drużyny Vuko, ale bez choćby skromnych konkretów w obecnej pańskiej narracji, to nie przyniesie oczekiwanych efektów pijarowskich i medialnych. Z pustego i prezes dekady nie naleje...

odpowiedz
Darek - 12.12.2019 / 16:54, *.t-ipconnect.de

Ciekawe czy jak druzuna zostanie rozsprzedana Vukovic dalej bedzie dobrym trenerem?
Dziś Vokovic jest zgodny z filozofią Mioduskiego.Ciekawe tylko czy za pół roku nie zmieni sie naszemu wlascicielowi filozofia?

odpowiedz
wawerr - 12.12.2019 / 15:00, *.tpnet.pl

Ja trzymam kciuki za Vuko bo jest pewność że do kiedy on będzie trenerem to Fatalczyk do nas nie wróci a ruscy go będą chcieli się go pozbyć w zimie bo nie nadaje się do gry

odpowiedz
BIE(L)ANY - 12.12.2019 / 20:43, *.plus.pl

@wawerr: Coś mi się wydaje, że Kuchy King niedługo wróci do naszej ligi i trochę bramek nastrzela. Tylko nie dla Legii.

odpowiedz
wawerr - 13.12.2019 / 00:52, *.tpnet.pl

@BIE(L)ANY:
pewnie wróci ale do trzeciej lub czwartej ligi bo nikt wyzej go nie będzie chciał, chociaż jak drewniaka Żyro ktoś chciał w e-klapie to wszystko możliwe

odpowiedz
tomiacab - 12.12.2019 / 10:45, *.235.218

"Ponadto w zależności od tego kto będzie odchodzić, to będziemy próbowali na tych pozycjach się wzmacniać." - rozumiem to tak, że jeśli skręcamy Radka Majeckiego, to kin w to miejsce doradzi jakąś gwiazdę. Borys jednak pod uwagę, że to śpiewa łgacza jakich mało.

odpowiedz
Elquatro - 12.12.2019 / 13:49, *.t-mobile.pl

@tomiacab: piłes, nie pisz

odpowiedz
Wariat - 12.12.2019 / 14:00, *.t-mobile.pl

@tomiacab: borys jelcyn?

odpowiedz
tomiacab - 14.12.2019 / 10:31, *.virginm.net

@Elquatro: a znasz cos takiego jak t9? przetłumaczyć Ci czy tyle brakujących słów wystarczy byś poskładał moją wypowiedź?

odpowiedz
Szymon - 12.12.2019 / 10:18, *.chello.pl

Biznesman czy pajac? Pajac

odpowiedz
Strogow - 12.12.2019 / 08:58, *.chello.pl

A była dyskusja o tym kiedy zwiniesz Mandżur pseudo prezesie

odpowiedz
LTM - 12.12.2019 / 08:46, *.ciechanow24.pl

Moiduski.... tego bełkotu się nie da już czytać. Kłamca, który powinien odejśc z tego klubu jaknajszybciej!! WON

odpowiedz
Jozz-men - 12.12.2019 / 08:11, *.tpnet.pl

Prawdziwy wizjoner zawsze jak,jest lepiej z dumą wychodzi z gabinetu.

odpowiedz
jacq - 12.12.2019 / 06:11, *.tpnet.pl

Trochę lepsze wyniki i już wypełzł z nory.A tak to siedział cichutko...

odpowiedz
Wojo - 12.12.2019 / 06:10, *.t-mobile.pl

"Ponadto w zależności od tego kto będzie odchodzić, to będziemy próbowali na tych pozycjach się wzmacniać". Co to za pier..olenie? To najpierw sprzeda np. Karbownika, a później będzie "wzmacniał" tę pozycję? Czyli co? Kupi kogoś lepszego? Takiego bełkotu dawno nie słyszałem. Nawet u prezesa

odpowiedz
Efemeryda - 12.12.2019 / 05:53, *.chello.pl

Pasożyt Legii znowu dał głos.

odpowiedz
Szyszko - 12.12.2019 / 05:03, *.chello.pl

Nasz prezes przeszedł śmiało do modelu Ajaxu (handel młodymi) tylko nie zauważył subtelnej różnicy ilości i jakości tych młodych, dopiero budowanej u nas akademii i tego co robią u nas ciągłe rotacje w drużynie. Ajax niszczy w LM, my o pucharach już zapomnieliśmy. Prezes sobie wymyślił że walczymy najwyżej o MP a co wyżej to ma ten skład ewentualnie cudem ugrać. Taka wizjonerska polityka

odpowiedz
Dominik - 11.12.2019 / 22:52, *.metrointernet.pl

Jak prezes się odzywa w mediach to zaraz będą kłopoty

odpowiedz
News⚽️Legia - 11.12.2019 / 21:57, *.188.141

Inżynier,dyrektor Karwoski sie znalazł....

odpowiedz
Emil - 11.12.2019 / 21:15, *.tpnet.pl

Bardzo dobry trener

odpowiedz
grzesiek - 11.12.2019 / 19:41, *.centertel.pl

Szkoda, że nie ma już Leśnego, on kłamał dziennikarzy w pozytywny sposób, chyba sam nie wierzył, że niektórzy dziennikarze łykają jego kłamstewka, a u Miodka najgorsze jest to, że on sam zdaje się wierzyć swoim kłamstewkom

odpowiedz
Książę Nocy - 11.12.2019 / 18:29, *.inetia.pl

Pięknie kręci. Taki polityk tylko, że piłkarski.

odpowiedz
Mrok - 11.12.2019 / 17:38, *.gov.pl

Najlepsze co może zrobić właściciel Legii dla tego klubu to się po prostu po ludzku nie wpieprzać. Już była błoga cisza przez kilka miesięcy ale jednak wylazł misiu z gawry i to przed zimą.

odpowiedz
Wariat - 11.12.2019 / 17:04, *.chello.pl

Nie czytam co on gada bo to pozbawione sensu

odpowiedz
Mario - 11.12.2019 / 16:27, *.timplus.net

Trener ma charyzmę :) no tak, za utrzymanie posady musiał ciągle gadać, że Kulenovic jest w tym momencie najlepszym napastnikiem i dlatego gra w pierwszym składzie, a gość zabijał się na boisku o własne nogi.
Prezes od początku wierzył w tego fachowca i nie myślał o zwolnieniu. A jestem na 100% pewny, że gdyby przegrali z Lechem, to by było już po Vukovicu.
Tak się prezes wypowiada, jakby już zdobyli mistrza i awansowali do LM. Otóż nie, na ten moment nie są nawet liderem w tej słabej lidze, a w tym składzie personalnym, to po pucharach będzie pod koniec lipca.
Szymański nie jest najlepszym zawodnikiem swojej drużyny.
Majecki będzie sprzedany do drużyny, która da mu szansę rozwoju :) Tak, tylko to się będzie liczyło ;) Jak tylko zabrzęczy większa kwota euro, to go sam prezes zawiezie do nowego klubu.

Do tej pory wszystko szło na konto Leśnodorskiego, od teraz wszystko idzie na konto nowego właściciela. Jednak gdyby znowu sezon okazał się przegrany i brak awansu w pucharach, to pewno znowu wróci wina poprzednika :)

odpowiedz
bbk - 12.12.2019 / 17:25, *.amazonaws.com

@Mario: przeciez to ze kulawy gral to bylo od gory powiedziane bo prezes chcial soe go jak najszybcoej pozbyc i dobrze zrobili

odpowiedz
Mario - 13.12.2019 / 12:00, *.timplus.net

@bbk: Sorki, ale większość twierdziła, że piszę i gadam głupoty o Kulenovicu. A jak ktoś chociaż odrobinę jest kumaty, to widział, że gość jest wpuszczany żeby podbić cenę, nawet kosztem odpadnięcia w pucharach. Trener bez charakteru wykonywał polecenia szefa. Dzięki temu może dalej trenować. Zobacz jakim krętaczem jest Vuko. Otwarcie i na bezczelnego mówił, że Kulenovic wygrywa rywalizację o skład. Tylko idioci wierzyli w takie bzdury. Jak mu prezes za chwilkę sprzeda kolejnych dobrych graczy, to zobaczymy, jak będzie tłumaczył.

odpowiedz
jack34 - 11.12.2019 / 14:33, *.bosch.de

on jest dobry jak sie nie odzywa i niewiele robi. Wtedy jakoś klub idzie do przodu. Problem sie robi jak zaczyna sie udzielać. Zaczyna gadac swoje gupoty, do wszystkich pozytywnych rzeczy podepnie sie że on to planowal, wszystkich złych sie wyprze. Ech. Siedz chłopie cicho i daj ludziom pracować.

odpowiedz
Yorick - 11.12.2019 / 15:52, *.52.128

@jack34:
Mioduski jest dobrym właścicielem Legii.
Niestety jest fatalnym prezesem, a najgorsze rzeczy dzieją się, kiedy chce dodatkowo być trenerem. Jego rolą jest budować akademię itd. i najlepiej nie mieszać się do bieżącego zarządzania łacznie z wyborem trenera itd. Powinien naprawdę zainwestować w profesjonalnego prezesa. I powinno to się stać 3 lata temu, zanim swoją własną prezesurą narobił ogromnych szkód.

odpowiedz
Dobre sobie - 11.12.2019 / 12:49, *.plus.pl

Aha... pierwszy sezon powiada prezes? W tym "pierwszym sezonie" swojej prezesury zdążył już mieć 5 trenerów i sprowadzić ze 30 zawodników i 3 razy nie awansować do europcharów. Zdolna bestia z tego Mioduskiego...

odpowiedz
oLaf - 11.12.2019 / 13:27, *.vectranet.pl

@Dobre sobie: .... i przegrać mistrzostwo z Piastem... słabszym 2 razy kadrowo i mającym 4 razy (!!) mniejszy budżet! : O

odpowiedz
Leśny Dziadek - 11.12.2019 / 12:27, *.centertel.pl

Z Obradoviciem bedzie tak: zaczna sie przygotowania do wiosny i ,,zupelnie przypadkowo,, beda bole: plecow, rak, nog i krocza....Bo on juz dawno na Legie leje z gory. A ten jak zwykle opowiada kocopaly, bo w zyciu sie nie przyzna, ze w temacie pilki noznej, nie zna sie na niczym. Ale coz, moze cos sie tam w koncu uda, nawet najwieksza sierota ,,znajdzie kobiete,,. A ze to bedzie potwora, to juz inna bajka...

odpowiedz
spasiony - 11.12.2019 / 18:52, *.123.82

@Leśny Dziadek: hehe, wlasnie to samo sobie pomyslalem, nawet najwiekszej lamadze cos sie w koncu uda, chocby przez zwykly zbieg okolicznosci. Zatrudnie 8 trenerow to jeden wypali, 40 pilkarzy to moze ze trzech da rade... A potem mozna odtrabic sukces!

odpowiedz
Miodek - 11.12.2019 / 12:26, *.246.2

trochę pokłamałem ale mam nadzieję że banda imbecyli się nie zorientuje...

odpowiedz
oLaf - 11.12.2019 / 13:28, *.vectranet.pl

@Miodek: 10/10 ! ; ))))

odpowiedz
Szok - 11.12.2019 / 12:19, *.orange.pl

Pierwszy sezon??? SERIO?! Panie Dariuszu... nawet siedmiolatek nie uwierzy w ten stek kłamstw w pierwszym zdaniu.

odpowiedz
Pawel - 11.12.2019 / 12:14, *.amazonaws.com

"Nie chciałbym jeszcze skreślać Ivana Obradovicia - choć wiele osób już go skreśliło" .... w tym sam trener Vukovic

odpowiedz
SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY - 11.12.2019 / 12:12, *.tvp.pl

Legii idzie dobrze, Vuko się chyba trochę rozwinął jako trener, to i prezes pierś wypina. Tylko że co zdanie to nieścisłość najłagodniej nazywając. Po pierwsze co to znaczy że "to jest pierwszy sezon, w którym mogliśmy zacząć układać tę drużynę tak, jak chcieliśmy - zgodnie z filozofią, którą chcemy mieć w klubie". Dlaczego pierwszy? Kto wcześniej przeszkadzał? Prezes? Trener? Ufo? O Vuko "postawiliśmy na niego na bazie oceny jego możliwości i jego potencjału'. Co to konkretnie znaczy? Jak bada się możliwości i potencjał u trenera? Przegraniem frajersko tytułu? Typowa mowa-trawa. Poza tym wróbelki ćwierkały że gdybyśmy przegrali z Lechem to Vuko adios. O Obradovicu - przeprowadzili taki dogłębny scauting, a nie zauważyli że gość miał dwa razy zerwane więzadła i do tego ogólnie jest podatny na kontuzje. Ehh, niech lepiej prezes pracuje po cichu, solidnie a nie opowiada kocopały.

odpowiedz
Autor - 11.12.2019 / 15:49, *.vectranet.pl

@SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY: vuko się rozwinął.. haha

odpowiedz
Szymon - 12.12.2019 / 07:25, *.chello.pl

@Autor: taaaaaaaaaa rozwinał razem z tym gruzińskim pajacem

odpowiedz
axlrose - 11.12.2019 / 11:51, *.tpnet.pl

Cześć.
Aha.... W następnej rundzie Obradovic wzmocnieniem. Czyli Karbownik będzie sprzedany, niestety.
Pozdrawiam

odpowiedz
siwy-38 - 11.12.2019 / 11:51, *.3s.pl

Trenera oblał zimny pot słysząc zapewnienie ze nie było tematu zwolnienia. Pewnie już pakuje walizki :D

odpowiedz
Haha - 11.12.2019 / 11:48, *.plus.pl

Teraz se tam prezesik moze pogęgać po fakcie, niestety poprzednie decyzje swoadcza o tym ze i tym razem klamie ((((:

odpowiedz