Żyleta na meczu z Wisłą Płock - fot. Mishka
REKLAMA

Relacja z trybun: Do boju Legio marsz, mistrzostwo czeka nas...

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W sobotę przy Łazienkowskiej widzieliśmy się po raz ostatni w tym roku, aby wspierać piłkarzy na naszym stadionie. Frekwencja na poziomie 15,5 tysiąca nie zachwyciła, tym bardziej wobec niższych cen biletów przygotowanych przez klub. Wejściówki na Żyletę kosztowały tym razem 18 zł (ulgowe) i 25 zł, a fani obecni na wyjeździe we Wrocławiu, mogli zakupić bilety z 50-procentową zniżką. Mimo, że miejsca zagwarantowane na sobotni mecz miało ponad 20 tysięcy fanów, blisko 1/4 z nich zbłądziło.

Przy wejściu na stadion Nieznani Sprawcy prowadzili zbiórkę pieniędzy na oprawy - po bardzo intensywnej jesieni legijne konto ultras jest mocno nadszarpnięte. Pamiętajcie, że wspieracie powstawanie legijnych opraw także poprzez zakup kalendarzy i vlepek od NS-ów, a przed końcem roku również pirotechniki na Sylwestra.

Jak na połowę grudnia pogoda była więcej niż przyzwoita, tak więc trudno na warunki atmosferyczne zrzucać taką a nie inną liczbę widzów. Na szczęście Żyleta prezentowała się nieźle. Jak zwykle na trybunie im. Lucjana Brychczego zasiadło sporo dzieciaków, które miejmy nadzieję w przyszłości zasilą szeregi naszego młyna i przeniosą się dokładnie na przeciwległą trybunę. Tym razem najliczniejsze reprezentacje "wystawili" Pułtusk (160), Mława oraz Błonie, więc pojawiły się transparenty "Mława z Legią" i "Młode Błonie zawsze z Legią". Na Żylecie bardzo licznie stawiła się delegacja z legijnego Garwolina, która przy okazji debiutu swojej flagi przy Ł3, zajęła miejsca nie tam gdzie zasiada zwykle, a na "balkonie".



Kibice gości do Warszawy przyjechali autokarami, a ich liczba oszałamiająca nie była (ok. 400). Poza pierwszym wyjazdem na nasz nowy stadion wszystkie kolejne wizyty "Nafciarzy", były już na stałym, przeciętnym poziomie. Tym razem w sektorze gości wywiesili 9 flag i transparent dla "Kusego". Nie przygotowali oprawy, jak to czynili w przeszłości, za to prowadzili niezły, jak na swoją liczbę doping.

Liczba "uprzejmości" była stosunkowo niewielka, szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie nasze wizyty w Płocku, które usłane były wieloma okazjonalnymi okrzykami pod adresem rywala. Tym razem takich przyśpiewek było niewiele, a praktycznie cały czas skupieni byliśmy na wspieraniu Legii. Już na początku spotkania odśpiewaliśmy świąteczną wersję "Legia gol, Legia gol, Legia Legia gol...", na melodię "Jingle Bells". Nasi piłkarze w ostatnim czasie grają tak, że naprawdę coraz chętniej można spoglądać na murawę i nie inaczej było tym razem. W pierwszej połowie legioniści grali wręcz koncertowo, strzelając dwie bramki, które oczywiście wzbudziły radość na trybunach. Jako, że jedną z nich zdobył Jarek Niezgoda, nie mogło zabraknąć rytmicznych okrzyków "Ja-ro-sław, Ja-ro-sław!".



Przy prowadzeniu 2-0, nie pierwszy raz zresztą, odśpiewaliśmy "Nie poddawaj się, ukochana ma...". I jakbyśmy wykrakali, bo niedługo później sędzia podyktował rzut karny dla gości, wykorzystany przez Dominika Furmana. Na szczęście gra naszych piłkarzy była na tyle dobra, że nie musieliśmy obawiać się o końcowy wynik. W drugiej połowie śpiewaliśmy m.in. bardzo głośno "Do boju Legio marsz, zwycięstwo czeka nas...". Zaś po golu na 3-1 i kolejnych okrzykach "Jarosław, Jarosław!", śpiewaliśmy poprzednią pieśń zmodyfikowaną - "Do boju Legio marsz, mistrzostwo czeka nas...". Pod koniec spotkania mogliśmy także zaśpiewać "W Warszawie mamy lidera!".



Po meczu podziękowaliśmy zawodnikom za komplet punktów, zaśpiewaliśmy z nimi "Warszawę" oraz "Do boju Legio marsz, mistrzostwo czeka nas...", a następnie "Wesołych Świąt, Wesołych Świąt, ejaeja Wesołych Świąt". Tym meczem zakończyliśmy rok 2019 przy Łazienkowskiej. Rok bardzo udany kibicowsko, ale na pewno kolejny może być jeszcze lepszy i od każdego z nas zależy, czy tak właśnie będzie. W przerwie zimowej zachęcamy do podwójnej mobilizacji na meczach legijnych sekcji (kosz, siatka, futsal), które również zasługują na nasze wsparcie. A już w najbliższy czwartek koszykarski mecz Legia - Śląsk w hali Koło.

W piątek piłkarze Legii rozegrają wyjazdowy mecz w Lubinie. Komisja Ligi nałożyła na nas zakaz wyjazdowy na ten mecz ze względu na pokaz pirotechniczny we Wrocławiu.

P.S. Na Żylecie wywieszony został transparent "Balon Sektor Niebo".

Frekwencja: 15 612
Kibiców gości: ok. 400
Flagi gości: 9

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (40)

+dodaj komentarz
(L) - 16.12.2019 / 20:45, *.tpnet.pl

Szukam miejsca na piątkową wycieczkę. Dogadamy się. Ktoś? Coś?

odpowiedz
Bielany - 17.12.2019 / 06:40, *.plus.pl

@(L): mam miejsca wolne.

odpowiedz
Bielany - 17.12.2019 / 06:46, *.plus.pl

@(L): mam miejsca wolne, w razie czego pisz na hubercik_20@tlen.pl

odpowiedz
(L) - 17.12.2019 / 07:31, *.centertel.pl

@Bielany: napisałem

odpowiedz
(L) - 17.12.2019 / 08:10, *.centertel.pl

@Bielany: sprawdź, czy doszło

odpowiedz
News⚽️Legia - 16.12.2019 / 19:33, *.204.62

Jeeeesteeeeśmyyyy!Zaaaawszeeee!Taaaaam!Gdziiieeee!Naaaszaaaa!Leeeegiiiiaaa!graaaa!!!!!

odpowiedz
Fake Doctor - 16.12.2019 / 21:04, *.chello.pl

@News⚽️Legia: tak sie przygladam twoim wpisom od jakiegos czasu, czy cult⚽Legia i news⚽Legia to ty czy masz moze rodzenstwo, a jesli tak to czy brat nie kitra ci leków zeby smieszniej bylo w domu?

odpowiedz
Cult⚽️Legia and Friends Forever - 16.12.2019 / 21:43, *.204.62

@Fake Doctor: Tak!jesteśmy dużâ Legijná Rodziná, jesteśmy zawsze tam!Gdzie!Leegiiaaa!graa!a wy kim jesteście?!

odpowiedz
Eh.. - 16.12.2019 / 22:20, *.inetia.pl

@Fake Doctor: Ostatnio ktoś koleżkę wyżej zapytał o zespół touretta.. może to to.

odpowiedz
Obcy - 17.12.2019 / 07:34, *.t-mobile.pl

@Eh..: Co ty wiesz o tej chorobie? Powiem ci paskudnie to wygląda. Szczególnie patrzeć na bliską ci osobę, która została tym dotknięta. Nie żartuj sobie z tego tematu.

odpowiedz
Fake Doctor - 17.12.2019 / 08:10, *.chello.pl

@Eh..: ta, widzialem, ale odpada, nie robilbym sobie zartow. Naszemu koledze po prostu brakuje z 10 minut do 17. Cult news Legia Friends forever haha
Rozbiłżeś bank!!!

odpowiedz
Bródno - 18.12.2019 / 05:31, *.chello.pl

@Eh..: ma to na bank

odpowiedz
Hg - 18.12.2019 / 05:33, *.chello.pl

@Cult⚽️Legia and Friends Forever: ty jednak masz coś z łbem ..

odpowiedz
Cult⚽️News⚽️Legia and Friends Forever - 18.12.2019 / 15:52, *.70.61

@Hg : a ty wogle łba nie masz, masz pustá ,miêká czache....

odpowiedz
Cult⚽️News⚽️Legia - 18.12.2019 / 16:02, *.70.61

@Hg : A co ty Hanior?!

odpowiedz
Seba - 16.12.2019 / 19:20, *.chello.pl

Jak można śpiewać nie poddawaj się jak prowadzimy 2:0 ? Żenada...

odpowiedz
Więc po wuj sie udzielasz - 16.12.2019 / 21:09, *.chello.pl

@Seba: zmien plyte bo to juz nudne, skoro dalej nie wiesz oznacza to tylko dwie rzeczy:
1. Nie wpadles na to kolejny rok co nie świadczy dobrze o twojej kulawej inteligencji
2. Nie chodzisz na mecze gdzie bylo to tlumaczone kilka razy.
A teraz popatrz na moj nick;)

odpowiedz
Maciek - 17.12.2019 / 15:45, *.vectranet.pl

@Więc po wuj sie udzielasz: nie cwaniakuj nieudolnie, tylko kulturalnie wytłumacz koledze po szalu dlaczego tak śpiewamy bo 50% osób nie wie.

odpowiedz
Nie poddawaj się ble ble ble - 18.12.2019 / 15:11, *.master.pl

@Maciek: ulubiona pieśń "trenera"

odpowiedz
Legia⚽️CooL - 18.12.2019 / 19:56, *.70.61

@Seba: Niiiieeepodddaaawaaaj!sieeeeeeeee!Uuuuuuukoooochaaaanaaaa!maaaaaaa!cdn

odpowiedz
CWKS - 16.12.2019 / 16:37, *.centertel.pl

Brawo dla Mławy. Trzymają się, chociaż ciężko będzie wytępić z miasta te gdańskie betony.

odpowiedz
. - 16.12.2019 / 18:44, *.vectranet.pl

@CWKS: a kogo tam jest więcej, naszych czy gdańskich?

odpowiedz
Mędrzec szyderca - 16.12.2019 / 21:11, *.chello.pl

@.: a co podpowiada ci logika? Jesli milczy to najlepiej jedz i popytaj

odpowiedz
ja - 16.12.2019 / 15:51, *.orange.pl

VUUUKO ! :)

odpowiedz
asss - 16.12.2019 / 14:05, *.ynet.pl

Balon to osoba z Bielan?

odpowiedz
Kibic L - 16.12.2019 / 13:39, *.centertel.pl

I co z wycieczką na południowy zachód? Podobno przed meczem S. ogłaszał, że jedziemy tylko nie wiem kiedy zapisy. Będzie info?

odpowiedz
?? - 16.12.2019 / 15:54, *.tktelekom.pl

@Kibic L: Przecież to wyjazd na zakazie, to jakie byś chciał info?

odpowiedz
xxx - 16.12.2019 / 16:09, *.lukman.pl

@Kibic L: Kto ma być ten będzie, jak nie ma nic info to znaczy że nie dla Ciebie wyjazd.

odpowiedz
Kibic L - 16.12.2019 / 18:01, *.centertel.pl

Nie udawajcie takich kumatych. Przed meczem podobno poszło info z gniazda na temat zapisów, szkoda, że nikt nie ogłaszał tego na bocznych sektorach żylety. Jakoś Lech organizował wycieczkę dotyczącą zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego i udało się poinformować wszystkich. Do xxx: uwierz, że w tej rundzie byłem na pięciu wyjazdach, a mam ich prawie 50. Dlaczego traktujesz osoby z otwartych sprzedaży gorzej? Bo co? Bo nie jestem małolatem, który pali elektryka, stoi w rurkach do kostek, nosi śmieszną torebkę jak dla kobiet? Dobrze, że ten wyjazd jest dla Ciebie. Zobaczymy jak się zaprezentujesz, no chyba że masz zagrożenie z matmy i mama zrobiła szlaban na wyjścia.

odpowiedz
malin - 16.12.2019 / 20:39, *.play-internet.pl

@xxx: coś ci zgrywanie "kumatego" nie wyszło bo będą otwarte zapisy.

odpowiedz
xxx - 16.12.2019 / 21:00, *.lukman.pl

@Kibic L : 5 wyjazdów w ciągu roku?! to rewelacja!!!Prawie 50?! Tom kibic pełna glebą!!!! Uwierz mi że zagrożenie z matmy to miałem ponad dekadę temu. Tylko pamiętaj na przyszłość że na wyjazdach na trzeźwo. Amen

odpowiedz
Kibic L - 16.12.2019 / 21:05, *.tpnet.pl

@xxx: naucz się czytać ze zrozumieniem w tej rundzie to nie jest to samo co w tym roku. Z polskim widzę, że też słabo.

odpowiedz
Young - 16.12.2019 / 21:09, *.inetia.pl

@xxx: Weź się już ciołku nie ośmieszaj. Dobranoc.

odpowiedz
ZDo(L)ny - 16.12.2019 / 21:20, *.play-internet.pl

@xxx: To już w pierwszej klasie miałeś zagrożenie ? Nie za ciekawie...

odpowiedz
Ponury - 17.12.2019 / 20:52, *.ynet.pl

@xxx: Było info kumaczu aby szanować osoby z otwartych sprzedaży bo one również jeżdżą na Legię i może zostaną na dłużej bo wszystko jest okej jak nikt nie robi rozpiechdolu i nie niszczy rzeczy za co później odpowiada SKLW, także idź lepić pierogi lub robić bigos na święta a nie wypowiadasz się w temacie w którym nie masz głosu.

odpowiedz
Bródno - 18.12.2019 / 11:44, *.play-internet.pl

@xxx: weź leszczu nie rób z siebie Kozaka..

odpowiedz
Plaskacz - 16.12.2019 / 13:32, *.chello.pl

Zabrakło mi piro i oprawy. Liczyłem że będzie. Szkoda.

odpowiedz
Bo to zła kobieta była - 16.12.2019 / 21:45, *.chello.pl

@Plaskacz: szkoda Fabia

odpowiedz
Ciech - 16.12.2019 / 12:47, *.ciechanow24.pl

Z Ciechanowa około 200 dzieciaków na tym meczu

odpowiedz
Kowal - 16.12.2019 / 14:31, *.tpnet.pl

@Ciech: Nawet więcej bo sporo osób jeździ indywidualnie na Legie na rodzinny. Dolicz moich dwoje hihih

odpowiedz